Skoči na vsebino

Novi Renault Megane


johan

Priporočene objave

Ok sam tok na hitro bi omenil pomankljivosti ki sem jih opazil jaz...brez pretiravanj....samo zanima me če je že kdo drug zapazil kaj podobnega.....:(

Avto je lep, nov, metalno moder, 14 16V, potegne k strela, velk prtljažnik, v glavnem oh in sploh.....moti pa me par pomankljivosti............

Pa začnimo..na začetku :):

-avto 'občasno' vleče v levo odvisno od nagiba ceste in drugih razlogov, ki jih žal še nisem uspel definirati (gume so pravilno napumpane)-zimske gume nebi smele biti razlog za ta pojav:( - pravijo neki serviserji da vejo za to napako...napaka je v prdnji premi :)...jaz sumim servo volan:

-bremze škripajo, da se prpelem na križišče kot 15 let star šlepar :(...mi bodo kao zamenal ploščice ampak šele po 10.000km ker prej pač ne....še ene parkat pridem na servis pol pa explodiram)...kao mankajo še neke vzmeti :(:)bu bu bu

-ta vesolsko znana elektronika ha ha aha ha....na servisu zatrdijo da je vse ok...bil na prvem servisu pod garancijo...rekli da so resetiral računalnik....glej glej glej....NIČ BOLJE ...le zakaj:) Pazi to:So rekli da vse ok da potresava sam zato k je 16V pa ok sej nisem majter servicia ampak nekaj dejstev mi je pa vseeno jasno:)Na drugem serisu zamenal ....'vžigalne tuljave ipd'.......prav dosti bolje še vedno ni...pa kaj čem:(

No če kdo kaj o teh zadvah ve ali se mu dogaja podobno prosim z informacijami na dan!!!!!

Hvala!!

Peter

PS:Prej sem imel clio 1.2 brez da ga taknes 130.000km!!!!!:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cviljenje zavor je tudi pri mojem čisto običajno...bom reklamiral, ko ga pripeljem na prvi servis, res se mi ne da za take malenkosti hoditi okoli...bom potem poročal, kaj in kako sem uspel. Aha, motor imam pa dCi 1.5, šparovček, rajš ne bom napisou porabe...da nau kdo mislu, da nakladam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi - vseeno napiši ;) Se spomnim enega tvojega posta, kjer si pisal, da je dizla pod 2000cc nesmiselno kupovati ... pa me zanima kako je zdaj s tem oz. če si spremenil mnenje na podlagi testne vožnje ali kaj takega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi - vseeno napiši ;) Se spomnim enega tvojega posta, kjer si pisal, da je dizla pod 2000cc nesmiselno kupovati ... pa me zanima kako je zdaj s tem oz. če si spremenil mnenje na podlagi testne vožnje ali kaj takega?

Torej, čez 5.5 litrov smrdečije težko pridem (no ja, pri veliko avtoceste nad 140 že gre kak deci čez, ampak prej izjema kot pravilo.) Na board kompjuterju mi porabe na cel tank ni še nikoli porabil čez 5.3 l/100km, vendar sem izračunal, da podatek računalnika odstopa za 7-8% navzdol. Povprečje pa je od 5 do 5.1 l.

Spremenil mnenje? Ne vem, če se mi je res kdaj kaj takega napisalo. Sem pa pred nakupom testiral megana karavana (scenica pred nakupom ni bilo na razpolago za tako početje, se zgodi, če hočeš biti prvi na vasi...jest sem ga kupil 2003 sredi oktobra, med prvimi v tej preljubi državi) in me je v vseh pogledih prepičal... Sploh pa Cyc saj veš kako je, TCO se mi je že večkrat zapisal...ni problem kupiti, problem je imeti in vzdrževati, amortizirati ipd. Tako, da je avtomobilček v vseh pogledih racionalen do konca...in, priznam, na avtocesti mu zmanjka kakšna sapica moči...drugače pa prehitevanje na navadni cesti pri 100 in več km/h, ko se navadiš, brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

-avto 'občasno' vleče v levo odvisno od nagiba ceste in drugih razlogov, ki jih žal še nisem uspel definirati (gume so pravilno napumpane)-zimske gume nebi smele biti razlog za ta pojav:( - pravijo neki serviserji da vejo za to napako...napaka je v prdnji premi :)...jaz sumim servo volan:

......So rekli da vse ok da potresava sam zato k je 16V pa ok sej nisem majter servicia ampak nekaj dejstev mi je pa vseeno jasno:) . .

Omenjaš potresavanje, česa, celega avta, motorja, morda volana?

Morda že veš, pa vseeno! Volan pri novih Meganih in prav tako pri Cliih je električni servo volan in ne hidravlični. Torej pri zavijanju ti pomaga elektro motor, ki je menda nameščen takoj pod volanom, oz. v predelu kolen voznika! S hitrostjo se spreminja stopnja pomoči pri zavijanju, oz. se volan trša (baje ima 4 stopnje). V trenutku, ko preklopi na drugo stopnjo, oz. če se glih pelaš s konstantno hitrostjo v tej točki preklapljanja lahko pride do potresavanje volana in s tem tudi celega avta, čutiš vibracije v zicu (jaz bi temu rekel "žaganje krmilnika", zanič krmiljenje), prav tako se lahko tudi volan nekoliko stopenjsko premika, oz. ti ga cuka. Dva serviserja sta to prvič opazila na mojem avtu, glavni šefe je pa seveda rekel, da je to normalno. Ta pojav za moje pojme sicer ni normalen in ga nisem opazil pri ostalih, imam pa clio 1.4 16v! Ker je avto še v garanciji grem še ene parkrat na :fight2: , oz. dokler ne zrihtajo. Menda mi morajo zamenjat elktro motor s krmilnikom!

Lahko torej, da tvoje tresenje izhaja iz tukaj in prav tako vlečenje volana. Vlečenje volana pa je lahko vzrok tudi v gumah oz. širokih gumah, namreč če si prej vozil Clia 1.2 pojava vlečenje volana levo desno, kot posledico širokih gum, zaradi neravnin na cestišču nisi poznal :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvingo kaj nisem napisal jasno ??????

Avto vleče v levo občasno..gume zimske, dobro (beri pravilno napumpane), ravna cesta......na servisu pravjo da je vse ok....matr se mi smotan zdi k izpadem k en bedak pred njimi....bo treba na renault slovenije pisat al pa dat kam naprej obiskov po servisih mam počasi dost :(

Trese oz potresava pa motor v prostem teku................

Peter

PS:Pa poraba naj bi bla kao okol 7-7.5l men žre cca 8.5 kombinirano (avtocesta od 140-160km/h :)) kar je daleć od obljubljenega pa tud probal sem res uizi vozt pa pod 7.5l/km nisem prisel nikooooooli!!!!!!!!!!!!!!Nemogoce-neizvedljivo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:Pa poraba naj bi bla kao okol 7-7.5l men žre cca 8.5 kombinirano (avtocesta od 140-160km/h :)) kar je daleć od obljubljenega pa tud probal sem res uizi vozt pa pod 7.5l/km nisem prisel nikooooooli!!!!!!!!!!!!!!Nemogoce-neizvedljivo!!!!

a klimo si imel vključeno med to vožnjo? Pa kolkr vem, pozimi oz. v hladnejših dneh poraba mal zraste... men je 2-litrski pežo pozimi žrl 15 litrov, ker smo pač zmer tiste konje futral, kolkr se je dalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Tvingo kaj nisem napisal jasno ??????

2. Trese oz potresava pa motor v prostem teku................

1. Vsega ne dovolj! :D

2. Če ti zatrese samo na vsake cca 5s oz. intervalno in sicer tako, da se ti prvi trenutek zdi kot da bo avto ugasnil, avto pa se rahlo strese, je to normalno za točno ta motor.

Poraba pri načinu vožnje, ki ga opisuješ je popolnoma normalna, žal :( !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa si ti, da kritiziras RENAULT-a si morda kaksen strokovnjak od konkurence?

Reno je cisto vredu avto, pa se vse rezervne dele dobis, ko ih potrebujes. Oglej si rezultate prodaje novih vozil v Sloveniji !

Sicer pa, vsak ima svoj okus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:Pa poraba naj bi bla kao okol 7-7.5l men žre cca 8.5 kombinirano (avtocesta od 140-160km/h :)) kar je daleć od obljubljenega pa tud probal sem res uizi vozt pa pod 7.5l/km nisem prisel nikooooooli!!!!!!!!!!!!!!Nemogoce-neizvedljivo!!!!

Meni clio z enakim motorjem toliko žre kot tebi megane :lol: Jaz bi bil na tvojem mestu čisto zadovoljen s porabo. Glede najnižje porabe - vsaj s cliom se da priti na 6.5, če ravno prideš v polžjo fazo, voziš pa na relaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor ne za 160km/h :lol1: S cliom 1.4 imam pri 130km/h če se ne motim porabo že blizu 8l.

Kar pomeni da ima Pero lahko nogo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa se vse rezervne dele dobis...

KER jih potrebuješ

:devil:

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oglej si rezultate prodaje novih vozil v Sloveniji !

...komentar kolega na te rezultate se je glasil: "Credni nagon." :P

p.s. pa brez zamere... :D

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa si ti, da kritiziras RENAULT-a si morda kaksen strokovnjak od konkurence?

Reno je cisto vredu avto, pa se vse rezervne dele dobis, ko ih potrebujes. Oglej si rezultate prodaje novih vozil v Sloveniji !

Sicer pa, vsak ima svoj okus.

Predlagam, da si pogledaš še rezultate o okvarah avtomobilov v EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se spet kregat glede firm katera je dobra in katera ne...najbolj prodajan avto na slovenskem je clio, firma pa je najbolj prodajana Renault in je daleč pred konkurenco....pač ljudje kupujejo renault, kljub temu da gre za slab avto kot nekateri hočejo prikazat...ista fora je pri motorjih...sej vemo katerih je več in tudi vemo kdo se pizdi zaradi tega...tisti ki imajo druge firme...vedno je tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlogo vodilnega igralca na slovenskem trgu osebnih avtov je tudi lani ohranil Renault, ki je suvereno obvladoval skoraj četrtino trga. Prodal je 15.360 avtov, kar je 238 več kot v letu 2003. Če ne bi nepričakovano popustil v decembru, ko je prodal vsega 420 avtov, tako da ta mesec niti ni bil vodilni prodajalec, bi bilo njegovo vodstvo še bolj prepričljivo. Tako je njegov tržni delež na letni ravni zdrsnil na 24,11 odstotka, kar je 0,67 odstotne točke manj kot v letu 2003. Če bi decembra prodal povprečno mesečno količino avtov, bi imel več kot 25 odstotni tržni delež.

Zakaj je prodaja Renaultovih avtov decembra lani tako zanihala navzdol, je verjetno več vzrokov, glavni pa je verjetno v tem, da so s tolikšno prodajo kot leto poprej izpolnili svoj letni plan prodaje, tako da decembra niso imeli nobenih posebnih akcij za spodbujanje prodaje, kamor lahko štejemo tudi dnevne registracije, ki po svojem bistvu niso nič drugega kot instrument pospeševanja prodaje.

Volkswagen je dokaj prepričljivo obdržal drugo mesto. Prodal je 6.634 avtov kar je 10,41 odstotka trga

Najbolje prodajan avto v lanskem letu je bil, tako kot že leta, renault clio lani našel 7.881 kupcev 12,37 odstotka vsega trga

Povedano drugače: Renault je imel samo s cliom večji tržni delež kot druga najupspešnejša znamka Volkswagen z vsemi svojimi avti. Če prištejemo h cliu še limuzinsko različico thalio, ki je našla 388 kupcev in imela tako 0,61 odstotni tržni delež, je cliov uspeh še večji.

vir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vćeraj se peljal nazaj iz morja po stari cesti in glej ga zlomka poraba je prisla na vsega 6.9l/100km super extra uspesno...no res ni blo prometa...mal sem se zaklepetal in nisem peljal več kot 100km/h...večinoma kar 8km/h :) Res je bil užitek sam pospeški so bili pa taki da sm skor na nos padu :).....

Vleče še vedno mal v levo pa kaj bi to:)

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..verjetno so tovarniški podatki za porabo mišleni za 100-120km\h? :?

običajno gre za sestavljeno porabo vožnje po mestu in relacije ... in običajno se da tako porabo tudi doseči, če znaš vozit z najnižjimi možnimi obrati, brez klime, brez odvečne mase, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da si pogledaš še rezultate o okvarah avtomobilov v EU.

Evo rezultat pobran iz teme max speed...

Clio 1.2 RN

180 km/h (po števcu) po klancu navzdol proti Frnetičem,pol je pa od sape notranji blatnik (tista plastika) odnetalo,pa direkt pod kolo! Je tako počlo,da sm mislu,da je šla guma,no pol smo šli pa lepo 120!

GO renault :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!