Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč-Tomos Avtomatik crkne!


tomosA

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Prosil bi za čimprejšnjo pomoč.

Stvar je taka:

Okoli 1,5h sem se vozil z Tomos Automatic A3, kar ne bi smel biti problem, a bilo je vroče in motor se je žalostno pregrel. Motor je torej ugasnil, ko sem ga poskusil vžgati nazaj je šlo 50 m, potem pa spet konec. Nekaj časa sem se peljal (na pedala), in vmes (ustavil sem se) poskusil vžgati motor. Uspelo mi je, a motor je ostal prižgan le brez navitega gasa. Običajno je brez gasa stal pri miru, tokrat pa se je kar premikal z okoli 5-10 km/h. Če sem navil gas, je motor crknil. Tako sem se okoli 2-3 km do doma peljal zelo zelo počasi. Vmes je očitno tudi prestavljal v drugo prestavo, a je hitrost povečal le do 10km/h.

Doma se mi je hladil cca. 2 uri in je popolnoma hladen, a je isto, vozi 5 km/h brez gasa, z gasom pa crkne.

Sumim, da so zlomljeni ali odmaknjeni kakšni zobniki ali gred, ker se na stojalu guma kar hitro vrti, svečka pa je bila pred cca. 100 km zamenjana. Vegazer je spucan.

Prosim za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, spet se je pregrel, tokrat ne vžge več :((

Še vedno ti ni jasno, da ko se ti enkrat pregreje je bat v kurcu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, predvsem je v ku... cilinder. Ko se enkret pregreje material nima več tako dobrih lastnosti da bi odvajal toploto dovolj hitro.

Malo je avtomatikov s tamalim cilindrom, da niso bili že pregreti (razen od starih prdcev, ki se vozijo 30km/h)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!