Skoči na vsebino

Švicarske alpe, Timmelsjoch, Dolomiti


pubi1

Priporočene objave

Kaj pravite na spodnjo pot. Dobrodošli vsi predlogi in pripombe. Načrtovan čas poti je cca 6-7 dni. Kaj mislite koliko bo stroškov? Kje se mi potem splača vrniti v Slo?

http://goo.gl/aWCbN

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na spodnjo pot. Dobrodošli vsi predlogi in pripombe. Načrtovan čas poti je cca 6-7 dni. Kaj mislite koliko bo stroškov? Kje se mi potem splača vrniti v Slo?

http://goo.gl/aWCbN

Začetni del po avtobanu mi nekako ne sede. Zakaj nebi izbral južni del dolomitov (Tolmezzo,podelaš tisti tvoj zaključek, nadaljuješ čez Cles, Edolo, Sondrio in nato priključiš na Lago di Maggiore.

Za povratek pa pičiš iz Toblaha, Siliana v Lasactall in preko Hermagora na Korensko sedlo.

Do Lago di Maggiore rabiš cca 2 dni preostalih 5 za tvoj plan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na spodnjo pot. Dobrodošli vsi predlogi in pripombe. Načrtovan čas poti je cca 6-7 dni. Kaj mislite koliko bo stroškov? Kje se mi potem splača vrniti v Slo?

http://goo.gl/aWCbN

Od Ljubljane do Vareseja- Milana je samo jeba z dolgočasno avtocesto, vem sem jo večkrat na mesec prevozil kar nekaj let in za motor jo priporočam samo, če greš kam dlje proti Franciji ali pa še naprej. Moja redna pot v Dolomite je v Avstrijo in naprej po dolini Drave do izvira ali pa do Tolmezza skozi Gorico- Udine. Od tu pa kar po začrtani poti, ki je skoraj vsakič drugačna. Večkrat sem šel tudi po dolini Trente čez Predil do Nassfelda in nato po oni dolini Drave do Toblacha- (Dobbiaco).

Stroški pa so pri meni vedno cca v povprečju dnevno en tank in pol bencina tudi več + prenočišče- zajtrk 25-35 eur + karkoli še pojem in spijem čez dan.Seveda, če boš kampiral lahko prepoloviš ali pa celo več zmanjšaš stroške prenočišč, v tem primeru imej dobro zimsko spalko s seboj, ker me je večkrat zeblo ponoči sredi avgusta v hribih Dolomitov. Jaz redno spim pri naši Gabrieli v Colfoscu, ki mi služi kot izhodiščna točka za vsak dan, pri njih dobiš tudi plan različnih tur po Dolomitih, zastonj. Sobe so čiste in zajtrk je all you can eat, cena kolikor se spomnim je bila lani 28 eur, priporočam ! http://www.garni-reutlingen.com/

V vsakem primeru odsvetujem avtocesto v katerokoli smer! Kar pogumno sedi za karto in si določi kje se boš vozil, z malo popotniške domišlije najdeš vse.

Tule najdeš nekaj koristnih informacij :

http://www.amzs.si/?podrocje=7

http://www.motoklub-viharniki.si/potovanja.html

http://si.agriturismo.net/

http://www.camping.dolomiti.com/it/index.php

Srečno :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Švici so stroški nočitve nekoliko višji kot v Italiji! Pripravi 60-80CHF za sobo/osebo. Za kampe ne vem, ker ne kampiram.

Na Gabrijelo ne računaj preveč, ker je polno zasedena (info od kolegov, ki so trenutno v dolomitih!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil lani v teh koncih.

Najprej proračun 100 evrov na dan(vsi stroški) je bil kr v redu. Kdaj več(Švica), kdaj manj (Dolomiti,Alpe). Res je Švica skoraj faktor dva, vendar lepota in ceste odtehtajo tiste evrčke.

Vračal sem se mimo Lago Maggiore, pa mimo Lugana pa pol spet mim Lago di Como in pol naprej še po SS38 pa moram odkrito priznat, da je sicer lepo samo za konec julija preveč prometa in vročine, tko, da bi tud autobahn kr sedu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tice, vedno spim v Villa Ester, Canazei. Lepo sredi Dolomitov, ni dalec do nikamor, priblizno 45€ na osebo polpenzion. Kar se mene tice, je to vse, kar nucas, poleg benza. Pa pac delas razlicne kroge. Enkrat do Stelvia pa preko Gavie nazaj, enkrat okrog skupine Sella, ... ne zmanjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat koliko sem plačal za dve nočitve + zajtrk v Hotel Tannenhof - Zermatt, točno 90 chf v enoposteljni sobi, našel sem ga čisto slučajno, ko sem zalutal. Pri meni so v povprečju vsi dnevni stroški vedno okoli 100 eur, kakšen euro bi verjetno še prišparal, če bi prej kje rezerviral. Je pa Švica cca 50% dražja od sosedov, je pa vredno vsakega franka !

Pri Gabrijeli sem pa vedno mel srečo, dvakrat sem nenajavljeno prišel, pa se je vedno našla postelja ali dve za prespat, sicer pa se potrudijo in jo najdejo pri kakšnih sosedih.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za koristne komentarje.

Kar se tiče AC sem se odločil zato ,da bi že prvi dan prišel čim bliže alpam, saj lani, ko sem šel v Rim mimo Pise, sem mislo, da bom znorel, ker po navadnih cestah nisem prišel nikamor, res nikamor. Super so mi ceste v Avstriji, kjer ni naselje pri naselju, v Italiji pa se mi je skor utrgalo. A cesta, ki jo je omenil @raza, je ok prevozna, al je "prometno zabita", ker pot, ki sem jo podal zgoraj je prvi osnutek in bi jo rad optimalno sestavil. Kar se tiče spanja, sem ponavadi pristaš kampiranja. Stroške ste omenjali 100€ na dan. A to za dve osebi al eno, jaz grem namreč sam? Kako je pa cenovno kaj s kakšnimi cestninami v Švici/Dolomitih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnin? misliš plačila prelazov? v Dolomitih jih ni, v Švici kokr vem tud ne. za ITA avtoceste je plačilo, za švicarske pa vinjeta, če si to mislil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam planiram Švico v začetku avgusta..moja pot je začrtana nekako takole :

http://tiny.cc/vdc0l

cca 2000 km za 7 - 8 dni...

Me pa zanima, če kdo ve če je možno prečkat italiansko - avstrisko mejo iz smeri Moso in Passiria - Sölden ? ali bo treba do Bodenskega jezera raje kar po Avstriji ? Ne bi rad po kakšnem makadamu ril...

Drugače pa en fajn link kjer imate precej kampov po Švici in tudi drugje..

http://tiny.cc/hwcdn

Morda še link srečanj in drugih dogodkov v Švici s strani njihovih moto klubov ( tako se recimo da kakšno noč zastojn prespat..ali vsaj cenej ) :whistle:

http://tiny.cc/5ssvh

Tole z 100 € na dan tud men zanima ali je mišljeno v dvoje al za 1 samega...? No če se ogneš kempom bi ta cena znala bit za enega..

Drugače pa kampi so okrog 20 - 25€ za 2 osebi + motor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z 100 € na dan tud men zanima ali je mišljeno v dvoje al za 1 samega...? No če se ogneš kempom bi ta cena znala bit za enega..

Jaz se vozim na motorju vedno sam, zato računam vedno samo zase !

Moja rit je malo razvajena in spi vedno na postelji, zato spanje+zajtrk cca 35 eur+v povprečju tank in pol goriva dnevno = 25 x 1,54 = 38,5 eur + cca 25 eur popijem in pojem čez dan in to = to 98,5 eur. Takale je moja računica in do sedaj sem večkrat prekoračil ta znesek. Najlepše je, ko sem v družbi enega ali največ dveh motorjev in se ustavim kjer se mi lušta kaj popit ali pojest, predvsem vedno pa izkoristimo dan za mučo mučo vožnje po ovinkih, ker mi je tam ravno to point.

Seveda pa se, da tudi ceneje motorirat, če spiš v šotoru, ampak kaj, ko mi to več ne diši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za koristne komentarje.

Kar se tiče AC sem se odločil zato ,da bi že prvi dan prišel čim bliže alpam, saj lani, ko sem šel v Rim mimo Pise, sem mislo, da bom znorel, ker po navadnih cestah nisem prišel nikamor, res nikamor. Super so mi ceste v Avstriji, kjer ni naselje pri naselju, v Italiji pa se mi je skor utrgalo. A cesta, ki jo je omenil @raza, je ok prevozna, al je "prometno zabita", ker pot, ki sem jo podal zgoraj je prvi osnutek in bi jo rad optimalno sestavil. Kar se tiče spanja, sem ponavadi pristaš kampiranja. Stroške ste omenjali 100€ na dan. A to za dve osebi al eno, jaz grem namreč sam? Kako je pa cenovno kaj s kakšnimi cestninami v Švici/Dolomitih?

Tolk drena, kot ga bo na AC, po omenjenih cestah sigurno ne bo. V bližini večjih mest in v mestih se pojavljajo konice, kot pri nas. Drugače med tednom ni. za vikende se pa kar zgosti na prelazih. Užival boš sigurno bolj, kot na AC.

Največji dren pričakuj na relaciji Bruneko, Bolzano, Merano, Stelvijo ali kontra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam planiram Švico v začetku avgusta..moja pot je začrtana nekako takole :

Me pa zanima, če kdo ve če je možno prečkat italiansko - avstrisko mejo iz smeri Moso in Passiria - Sölden ? ali bo treba do Bodenskega jezera raje kar po Avstriji ? Ne bi rad po kakšnem makadamu ril...

DA. po asfaltu. zdej... al boš mogu v dolin počakat zarad snega, je pa druga zadeva.... tamle na slikc je iz začetka septembra, 2010

na avstrijski strani boš plačouuuuuu uporabo ceste, če si pa že tam, pa plačej še cesto na seldnški ledenik

in tam ne pozab it skozi tunelsko luknjo na drug ledenik.... (ma tam pod eno vlečnco....)

post-5414-0-49526300-1308815781_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

@schani_: a greš sam? Mogoče se lahko dobiva in greva skupaj. Jaz planiram zadnji teden julija in prvi teden v avgustu.

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem sedja malo brskal za po Švici. A je tukaj zajeto vse, kar se mi splača pogeldat, al sem kaj bistvenega pozabil:(sem zbirla info po tujih straneh)

1. in 2. dan vstop v alpe preko Col de la Lombarde, po Col de la Bonnette da dosežem Barcelonnette.v tem kraju pogledam the Gorges of the Verdon kanjon.Na poti tja prečkam Col d'Allos.

3. dan grem proti Guillestre do prelaza Col de l'Izoard.nato do Col de Lautaret, nato preko Col de Gallibier(najtežji del tour de france) do majhne vasice Lanslevillard by the Mont Cenis.

4. dan grem preko 3 mej.ko prečkam Col de l'Iseran, najvišji prelaz v alpah (13 meters more than Stelvio), se bom nato peljal preko Val d'Isere, in bom nato prečkal Petit St Bernard v italji in nato na kratko v švico preko Grand St Bernard. V Grand St Bernard obiščem hostel pass height(znan po reševalnih psih). Ko prečkam Col de la Forclaz bom videl Mont Blanc.

5 dan grem možen obisk z gondolo na mont blanc. Nato štartam na matterhorn iz zermatt do andermat preko furkapass

6 dan: gotthard pass, neufenenpass, grimmsellpass, končni je sustenpass in nazaj v andermatt.

.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. Z gondolo na Aguile du Midi....zelo lepa zadeva, in ni niti tako draga, za razliko od žičnic okoli Zermatta. V Zermatt z motorjem ne moreš. Ga pustiš na ogromnem (tudi pokritem deloma) parkirišču v Teschu in potem z zobato v Zermatt.

6. Lepi, lepi ovinki te čakajo....na Aguil du Midi ali na Kleine Matterhorn (oboje čez 3800 m/nm) pa vzemi jakno. Mene je konec julija ujela snežna ploha. V dolini 25 stopinj, zgoraj +1.

.....

post-2849-0-32588300-1311364138_thumb.jpg

post-2849-0-86965900-1311364199_thumb.jpg

post-2849-0-96145200-1311364237_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nameraval sem it v začetku prihajajočega tedna. Kaj menite glede vreme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nameraval sem it v začetku prihajajočega tedna. Kaj menite glede vreme?

Če se misliš po visokogorju vozit preveri vremenske napovedi večkrat, kajti slabo vreme in hribi ne grejo skupaj!

Ob slabem vremenu nimaš nič ne od ovinkov in ne od razgledov. Pa še kakšna snežna ploha te lahko preseneti!

Ob lepem vremenu pa na gužvo računaj predvsem za Aguile du Midi in Zermatt. Tam vsi več dni čakajo na sonce!

Po cestnih prelazih ni neke pretirane gužve v primerjavi z Dolomiti in Stelvijem. Sem bil kar presenečen lansko leto, ko sem se potikal tam okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, če kdo ve če je možno prečkat italiansko - avstrisko mejo iz smeri Moso in Passiria - Sölden ? ali bo treba do Bodenskega jezera raje kar po Avstriji ? Ne bi rad po kakšnem makadamu ril...

Super zavita in lepa cesta. Na trenutke ozka. Meni je bila izredno všeč. Nobenega makadama. Priporočam ogled Otztala. Se v Soldnu odcepiš levo in dvigneš nad ledenik do višine 2820 metrov. Prelaz preko v Solden je plačliv 14€ povratna in obisk ledenika še dodatnih 8€.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, če kdo ve če je možno prečkat italiansko - avstrisko mejo iz smeri Moso in Passiria - Sölden ? ali bo treba do Bodenskega jezera raje kar po Avstriji ? Ne bi rad po kakšnem makadamu ril...

Super zavita in lepa cesta. Na trenutke ozka. Meni je bila izredno všeč. Nobenega makadama. Priporočam ogled Otztala. Se v Soldnu odcepiš levo in dvigneš nad ledenik do višine 2820 metrov. Prelaz preko v Solden je plačliv 14€ povratna in obisk ledenika še dodatnih 8€.

Scarabeo

Po Avstriji je do Bodenskega jezera lepa cesta. Jaz sem šel iz Imsta proti Feldkirchu, cez St. Anton in lep prelaz Arlberg pass, še lepši je Flexen pass, ki sem ga sicer izpustil, ampak sem videl iz doline da celotna pot pelje po galeriji in nato čez Hochtannberg pass proti Bregenzu.

Jaz sicer nisem šel tam, ker sem rinil v Liechtenstein, sem pa potem po Švicarski strani prišel v Bregenz. Kam nameravaš od Bodenskega jezera naprej?

Aja cestnina preko Timmelsjocha je 12€ ne 14€, no nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Avstriji je do Bodenskega jezera lepa cesta. Jaz sem šel iz Imsta proti Feldkirchu, cez St. Anton in lep prelaz Arlberg pass, še lepši je Flexen pass, ki sem ga sicer izpustil, ampak sem videl iz doline da celotna pot pelje po galeriji in nato čez Hochtannberg pass proti Bregenzu.

Jaz sicer nisem šel tam, ker sem rinil v Liechtenstein, sem pa potem po Švicarski strani prišel v Bregenz. Kam nameravaš od Bodenskega jezera naprej?

Aja cestnina preko Timmelsjocha je 12€ ne 14€, no nima veze.

Moje delovne počitnice so že mimo. Teden dni sem bil nastanjen v Cermesu. Skeniral sem pokrajino med

Sarentino, Vipiteno, Solden, Nauders, Livigno, St. Moritz, Bormio, Poshiavo, Tirano, Cles, Merano.

Samo en dan je bil deževen. Vse ostale dni super vreme. Še kakšno fotko priložim. Mnogo nepozabnih prelazov.

Najbolj mi je ostalo v spominu mesto Glarenza in Pontresina in seveda prelazi in slikovite ceste.

post-12625-0-02375500-1311705680_thumb.jpgpost-12625-0-94767300-1311705944_thumb.jpg

post-12625-0-48916400-1311706017_thumb.jpgpost-12625-0-92850000-1311705762_thumb.jpg

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!