Skoči na vsebino

Švicarske alpe, Timmelsjoch, Dolomiti


pubi1

Priporočene objave

Po Avstriji je do Bodenskega jezera lepa cesta. Jaz sem šel iz Imsta proti Feldkirchu, cez St. Anton in lep prelaz Arlberg pass, še lepši je Flexen pass, ki sem ga sicer izpustil, ampak sem videl iz doline da celotna pot pelje po galeriji in nato čez Hochtannberg pass proti Bregenzu.

Jaz sicer nisem šel tam, ker sem rinil v Liechtenstein, sem pa potem po Švicarski strani prišel v Bregenz. Kam nameravaš od Bodenskega jezera naprej?

Aja cestnina preko Timmelsjocha je 12€ ne 14€, no nima veze.

Malenkost sem zadevo priredil..tako bomo sedaj odjadrali - villach - spital - lienz - Passo Tre Croci - arabba (par okoliških prelazov) - bolzano - morano - stelvio - st.moritz - chur - vaduz - bodensko jezero ( Salem ,kjer je park z opicami ..to bi si rad ogledal :grrr ) - renski slapovi - Zurich - Luzern - Wengen - Furka pass - Lugano - Monza - in po dolini nazaj proti Slo.

Na brzino sem naštel cca 13 prelazov + kakšnega še naskočimo po navdihu...

Nekako tako je zamišljeno..vreme naj se malo popravi in 1.8 navalimo O:-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Js sem tud krožu po tistih krajih. Lohk pogledaš!

pa še tole :)

Morda smo se pa kje srečali ? :)

V glavnem..ravno prispeli domov..danes po 12 urni vožnji iz Lugana preko Milana do slovenije...Za nami je cca 2300 km, več kot 15 prelazov, 5 držav, katere smo ene bolj druge manj povohali..vreme je bilo..takrat ko smo spali v kempu, deževno, takrat ko pa smo spali po hostlih, motelih itd. pa tud deževno! :whistle: No, čist tolk hudo ni blo, se je pa vsak dan pojavlo par kapljic,,,vse je k sreči šlo po planu, če bi blo malo več lepega vremema bi še ziher ostali kak dan ali dva dlje..tako pa smo odfurali svoje in se srečno vrnili nazaj polni vtisov.

Švica je lepa in se jo splača obiskat, cene, če se malo znajdeš tudi niso pretirano visoke ( morda le bencin, pa še ta se giblje me 1.6 fr do 1.87...tako da nikol ne zavit na prvo črpalko, če res ni nujno..) , prenočišča ravno tako...kempi primerljivi z ostalimi državami, se pa splača ustavit v kakšnem jugendherberge kjer se plača nekje med 30 in 40 € na osebo za nočitev z zajtrkom. Moteli so malenkost dražji , vendar imam zlo pozitivne iskušnje z motelom, ker smo bli kot motoristi deležni posebnih popustov, neverjetne prijaznosti..itd.

Ceste so poezija, policije nisem srečal niti ene ( za primerjavo, ko sem prišel do Dravograda in do Radelj ob Dravi sem naletel na 3 patrulje ..da ti želodec obrne..!! ), gužve na cesti nobene..prelazi praktično prazni, ravno tako je blo v dolomitih..nobene posebne gužve..tako da ne verjamem več kermu, ki pravi da avgusta ni za it v te hribe.. :music4:

Skratka, če ste dolomite prefurali po dolgem in počez se podajte še na Švicarske prelaze, ceste so še malenkost lepše, širše,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda smo se pa kje srečali ? :)

V glavnem..ravno prispeli domov..danes po 12 urni vožnji iz Lugana preko Milana do slovenije...Za nami je cca 2300 km, več kot 15 prelazov, 5 držav, katere smo ene bolj druge manj povohali..vreme je bilo..takrat ko smo spali v kempu, deževno, takrat ko pa smo spali po hostlih, motelih itd. pa tud deževno! :whistle: No, čist tolk hudo ni blo, se je pa vsak dan pojavlo par kapljic,,,vse je k sreči šlo po planu, če bi blo malo več lepega vremema bi še ziher ostali kak dan ali dva dlje..tako pa smo odfurali svoje in se srečno vrnili nazaj polni vtisov.

Švica je lepa in se jo splača obiskat, cene, če se malo znajdeš tudi niso pretirano visoke ( morda le bencin, pa še ta se giblje me 1.6 fr do 1.87...tako da nikol ne zavit na prvo črpalko, če res ni nujno..) , prenočišča ravno tako...kempi primerljivi z ostalimi državami, se pa splača ustavit v kakšnem jugendherberge kjer se plača nekje med 30 in 40 € na osebo za nočitev z zajtrkom. Moteli so malenkost dražji , vendar imam zlo pozitivne iskušnje z motelom, ker smo bli kot motoristi deležni posebnih popustov, neverjetne prijaznosti..itd.

Ceste so poezija, policije nisem srečal niti ene ( za primerjavo, ko sem prišel do Dravograda in do Radelj ob Dravi sem naletel na 3 patrulje ..da ti želodec obrne..!! ), gužve na cesti nobene..prelazi praktično prazni, ravno tako je blo v dolomitih..nobene posebne gužve..tako da ne verjamem več kermu, ki pravi da avgusta ni za it v te hribe.. :music4:

Skratka, če ste dolomite prefurali po dolgem in počez se podajte še na Švicarske prelaze, ceste so še malenkost lepše, širše,..

Mogoče smo res, na kakšnem ovinku, šibal en mimo druzga :hmm: , drugače pa na malo manj kot 2000km nisem srečal nobene naše tablice. No ja, sem, ampak ne na motorju, Zadnj dan na Gaviji, Stelviju in nad Livignom sem govoril z našimi ljudmi, ki so tam bili z avti in bicikli.

Drugače se pa kar strinjam s tabo glede cest, cen,......Glede na čas dopustov ni kake pretirane gužve, če pa si na kakšnem passotu že ob 8h, pa sploh :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linka??????????Mrtva!!!!!!!!!!!

Sem že mislil, da je zopet z mano kaj narobe ... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Živjo, popotniki.

Jaz bom drug vikend napadla Timmelsjoch pa me zanima, ali je lepše, če greš gor z avstrijske in dol na italijansko stran ali obratno.

Hvala za info in LP,

BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, popotniki.

Jaz bom drug vikend napadla Timmelsjoch pa me zanima, ali je lepše, če greš gor z avstrijske in dol na italijansko stran ali obratno.

Hvala za info in LP,

BS

Prevozil v obe smeri. Težko bi rekel s katere je lepše. Vseeno mogoče je boljše in lepše z italijanske smeri.

Lahko pa priporočam še ogled ledenika nad Soldnom. Zelo lepo, pa ne vzame veliko časa.

post-12625-0-55004900-1341164266_thumb.jpg post-12625-0-37151700-1341164498_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......zanima, ali je lepše, če greš gor z avstrijske in dol na italijansko stran ali obratno.

kar se vožnje tiče, ne vidim pretirane razlike; kar se pa razgledov..... majo pa tok vsake oči svojga malarja....... jest bi šel še na ledenik pa tam mao naokol.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

V mislih sem imela cesto, ker je kar nekaj prelazov, pri katerih je ena stran strašno cool za it gor, če greš pa po njej dol, ti je pa samo žal, da se nisi tam rajši gor pripeljal. En skromen primer je Jezersko, no pa tudi Stelvio, če me spomin ne vara, so z ene strani samo serpentine, z druge je pa pravi otok Man.

Jaz bom šla gor z avstrijske strani, ker bom prihajala iz Garmisch-Partenkirchna proti Dolomitom. Poročam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

V mislih sem imela cesto, ker je kar nekaj prelazov, pri katerih je ena stran strašno cool za it gor, če greš pa po njej dol, ti je pa samo žal, da se nisi tam rajši gor pripeljal. En skromen primer je Jezersko, no pa tudi Stelvio, če me spomin ne vara, so z ene strani samo serpentine, z druge je pa pravi otok Man.

Jaz bom šla gor z avstrijske strani, ker bom prihajala iz Garmisch-Partenkirchna proti Dolomitom. Poročam.

se mi je kar zdelo...... ne, ni tako kot stelvio sever-jug.... je pa italijanska stran strmejša, serpentine pa niso ekstremno ozke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!