Skoči na vsebino

Politične opcije bodočnosti


brojedan

Priporočene objave

TV in PC.

Aha. In kdo je odgovoren za vsebine, ki jih plasirata ta dva medija? Kdo je sploh odgovoren za nekritično vrednotenje teh vsebin? Lena in razvajena mularija?

V resnici me za bodočnost našega naroda, vsaj kar se tiče (ne)sposobnosti naslednikov, niti ne skrbi. Mularija je bila skozi zgodovino s strani starih juncev vedno ožigosana z negativnim predznakom.

Popravljeno . Popravil Igorr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe.

Kdo je pa vzgojil dandanašnjo razvajeno-egocentrično mularijo? :)

Morda je bolj na mestu vprašanje Zakaj so vzgojeni kot so?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem si me nasmejal(čeprav je smeh bolj kisel). Dandanašnja fejsbukovsko-tvitersko-tračarska generacija????? Halooo!!!! Mende ne bo nč s tega. Če se bomo stari junci kej zmigali bo kej, s tole mularijo bo bolj švoh po moje. Pa hudo upam da se motim, ampak današnja razvajeno-egocentrična mularija mi nekako ne deluje, da bi vodo zmotila, kaj šele kaj druzga.

No no, vse pa ni treba dajat v isti koš. Kaj 20, 30 let nazaj so bile pa same genialne generacije? I don't think so. Zmeraj se najde pametna in ambiciozna mladina, ki zna razmišljati s svojo glavo na drugi strani pa je zmeraj tudi mladina, ki pada na oglaševalske, facebookovske in tračarske fore. Tako je bilo in tako bo. Js osebno poznam več prvih, odvisno v kakšnih krogih se giblješ, res pa da taka mladina večinoma izhaja iz gimnazij in kasneje iz resnih faksov. Se pa strinjam, da je danes vse več opranih glav predvsem zaradi bombandiranja z neumnostmi že od plenic naprej, ampak kot sem rekel, kdor ima malo soli v glavi prej al slej dojame poanto in razmišlja s svojo glavo. Kar se tiče pa vzgoje pa pomoje velja reklo kakršni starši takšni otroci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, vse pa ni treba dajat v isti koš. ...

Točno. Jaz sem imel priložnost spoznati skupine mladih, katere vodijo visoko izobraženi in razgledani - tudi mladi ljudje, ki natančno vedo za kaj gre in znajo izrabiti internet za povezovanje v vse večje skupine. Na začetku sem dal 2 linka .. najdete pa jih lahko še veliko več. Ti ljudje mislijo resno. Zelo resno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm .... žrebanje? Koga - neznacev?

Jaz bi raje za poslance predpisal visoko izobrazbo. Vsaj magisterij, če ne doktorat in tekoče/aktivno znanje vsaj enega tujega jezika od F, D, GB. Pa osebnostni test z vklučenim testom na odvisnost od alkohola in drugih drog (pomirjevala itd.) Predvsem bi tako preprečil vstop v parlament polpismenim bedakom tipa Jelinćić & Co.

Omejitev na visoko izobrazbo je lahko dvorezna - tudi tu najdeš idiote tipa Svetlik ali Pahor (pa tudi brat Podobnik je dr.). Razen tega bi tako dobol kup akademikov brez stika z normalnim življenjem. Omejitev bi morala biti 20 let dela v realnem sektorju, da bi vladajoči VEDELI kako je treba delati za svoj denar.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev na visoko izobrazbo je lahko dvorezna - tudi tu najdeš idiote tipa Svetlik ali Pahor (pa tudi brat Podobnik je dr.). Razen tega bi tako dobol kup akademikov brez stika z normalnim življenjem. Omejitev bi morala biti 20 let dela v realnem sektorju, da bi vladajoči VEDELI kako je treba delati za svoj denar.

Jasno je, da izobrazba nima niti najmanjšega vpliva na karakter človeka, zato sem pa napisal tudi "osebnostni test" - to si morda spregledal (gl. moj post). S takimi testi osebnosti, se da dokaj natančno (posebej s postavitvijo anamneze do nekega ključnega trenutka) določiti karakter človeka in oboje skupaj, če je pozitivno (karkater + izopbrazba) je pa dovolj močan pokazatelj bodoče uspešnosti politika. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zveza za voljo ljudstva- ZZVL

Zadeva: VABILO K UDELEŽBI IN SODELOVANJU NA OKROGLI MIZI O NEPOSREDNI DEMOKRACIJI: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Datum: 3.7. 2011

Spoštovani,

vabimo vas k udeležbi na 1. okrogli mizi v organizaciji Zveze za voljo ljudstva (ZZVL) z aktualnim naslovom: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Okrogla miza se bo odvijala v sredo, dne 6. julija 2011, od 13. do 15. ure, v prostorih Občine Ljubljana Vič, na Trgu Mladinskih delovnih brigad 7 (Ljubljana-Vič).

Vabljeni strokovnjaki: dr. Matjaž Mulej, dr. Andraž Teršek, dr. Andrej Lukšič, mag. Franci Pivec, Miha Burger in Sašo Miklič bodo poskušali s svojim inovativnim pristopom k tematiki in v interdisciplinarnem dopolnjevanju z ostalimi povabljenimi pomagati prispevat k premoščanju trenutne apatije do tematike državotvornosti v Sloveniji, k bujenju zavesti o odgovornosti za lastno usodo in k postavljanju temeljev za širšo javno razpravo o neposredni demokraciji kot mogoči alternativi sedanjega neuspešnega sistema, krize upravljanja in odločanja v državi. Vabljeni bodo tudi mnogi novinarji in drugi gostje sorodnih gibanj in družbenih organizacij oz. civilnih iniciativ.

Poskušali bomo odgovoriti na vprašanja ali je neposredna demokracija v kombinaciji s strokovnimi sveti (meritokracija) lahko tista alternativa, ki bo odpravila anomalije sedanjega sistema predstavniške (parlamentarne) demokracije, ki s svojim diktatom manjšine elit nad večino vodi v sistemske krize in zlorabe, le kozmetične menjave vsebin in ki potiska ljudi v brezizhodno apatijo, nezmožnost odločanja in vplivanja na lastno usodo?

Zveza za voljo ljudstva zavzema stališče, da strankokracija v navezavi s kapitalom vodi v stalno ponavljanje že videnih scenarijev, pač z novimi protagonisti, ki pa v ničemer ne upošteva bistva same demokracije – izraba potenciala kolektivne modrosti, krepitev občutka soodgovornosti zase in za skupnost, odločanja o lastni usodi, kar osvobaja od suženjske vklenjenosti, odtujenosti in nezadovoljstva v današnji realnosti. Neposredna demokracija je učeča se demokracija, v središču zanimanja pa je kultivacija človekovih sposobnosti iskati učinkovite rešitve – edino participacija vseh omogoča resnično soodločanje, soupravljanje in samoiniciativnost ter odgovornost ljudstva in vsakega posameznika.

Menimo (ZZVL), da so za trajnostno prihodnost potrebne sistemske spremembe, vnašanje potenciala kreativnosti tudi v proces upravljanja z državo. Neposredna udeležba državljanov pri upravljanju omogoča stanje kontinuiranega inoviranja. Delujoč model neposredne demokracije je lahko najboljši organizator in katalizator partnerstva mišljenja in delovanja, ki neguje in žanje edinstvene prispevke vsakega člana skupnosti k skupnemu razumevanju in uspehu. Samo neposredna demokracija je lahko živa demokracija, v neprestani dialektiki iskanja boljšega, pravičnejšega, lepšega. Vsi smo interesno povezani in soodvisni od skupnih akcij.

Prisrčno vabljeni!

V pričakovanju vaše udeležbe vas lepo pozdravljamo in veselimo srečanja ter diskusije,

hvala za sodelovanje, za vse vaše odzive smo na voljo na spodnjih naslovih!

Zveza za voljo ljudstva ZZVL

info@zzvl.org

www.zzvl.org

zveza.za.voljo.ljudstva@gmail.com

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem bil na srečanju ZZVL. Razočaranje je bilo popolno. Vsaka pionirska proslava v SFRJ je bila 1.000X bolj nabita z energijo, vsak POPov TV klub pa vsaj 100X. Od pričakovanih najmanj 160 obiskovalcev, jih je bilo pribl. 30. Potem ko sem zaradi enoličnega glasu govornikov, ki so opisovali splošno nezadovoljstvo množic, skoraj zaspal, sem odšel domov.

Butale imajo veliko težavo: apatijo.

Trenutno ga ni junaka, ki bi prebudil Butalce naveličane vsega tega političnega sranja s katerim nam mediji perejo glavo iz dneva v dan.

:yawn: :glare: :sleep2: :yawn:

Ja - prav so imeli tisti, ki so pisali, da to ni prava stvar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zopet veliko dialoga in nič konkretnega. Super. To rabimo. Tako se bo prej vse sesulo v prah samo od sebe. In potem nam bodo mogoče državo na novo postavili tujci. Hrvati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Torej zopet veliko dialoga in nič konkretnega. Super. To rabimo. Tako se bo prej vse sesulo v prah samo od sebe. In potem nam bodo mogoče državo na novo postavili tujci. Hrvati ?

Ne, Hrvati ne ... EU predvideva delitev Butal (gospodarsko) med Italijo, ki se bolj malo zanima in Avstrijo, ki je praktično že pobrala med. Če bodo Hrvati kaj dobili, bodo to le oglodane kosti.

Kar se pa tega novega gibanja tiče, je pa to filozofska zadeva, ki temelji na: "Tega nočemo in ne vemo kaj hočemo!" Kup filozofije brez konkretnih akcij.

V prah se pa samo od sebe ne bo sesulo nič, kar še niso sesuli nesposobni politiki in požrešni tajkuni.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!