Skoči na vsebino

prosti tek


runner12

Priporočene objave

Danes sem sestavil mojega ciaota spet skupaj. Ko sem ga prižgal je vžgal. Takoj ko sem spustil gas je crknil.

Nevem kaj bi bilo narobe. Medtem ko sem imel blok odprt sem spoliral blok tako kot je pikazano tukaj http://imageshack.us/photo/my-images/63/speedengine01.jpg/

Vse sem spoliral kot je na sliki. Sesalni kanal sem z notranje strani bloka malo spoliral tako da je odprtina malo večja. http://www.ciao-racing-team.com/t349-poliranje-karterja

Izpušni sem malo poširin in spoliral. Pretočne sem pustil pri miru. Znižal sem glavo za malo več kot 1mm na stroju.

Svečko imam ngk br9eix iridium. Je take bol sive barve. Pred tem ko sem se lotil te predelave je bila kavno rjava.

fergazer je 13,5/14 povrtan (diza je 55) malossi filter.

Zanima me kaj bi bilo lahko narobe?

Ali je krivo da sem sesalni kanal poširil? bi ga moral sam spolirati?

Pelje dokaj normalno samo ko spustim gas pa se izklopi.

Ali bi moral s tem ko sem to večal dati večjo ali manjšo dizo?

lep pozdrav

Popravljeno . Popravil runner12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem sestavil mojega ciaota spet skupaj. Ko sem ga prižgal je vžgal. Takoj ko sem spustil gas je crknil.

Nevem kaj bi bilo narobe. Medtem ko sem imel blok odprt sem spoliral blok tako kot je pikazano tukaj http://imageshack.us...edengine01.jpg/

Vse sem spoliral kot je na sliki. Sesalni kanal sem z notranje strani bloka malo spoliral tako da je odprtina malo večja. http://www.ciao-raci...iranje-karterja

Izpušni sem malo poširin in spoliral. Pretočne sem pustil pri miru. Znižal sem glavo za malo več kot 1mm na stroju.

Svečko imam ngk br9eix iridium. Je take bol sive barve. Pred tem ko sem se lotil te predelave je bila kavno rjava.

fergazer je 13,5/14 povrtan (diza je 55) malossi filter.

Zanima me kaj bi bilo lahko narobe?

Ali je krivo da sem sesalni kanal poširil? bi ga moral sam spolirati?

Pelje dokaj normalno samo ko spustim gas pa se izklopi.

Ali bi moral s tem ko sem to večal dati večjo ali manjšo dizo?

lep pozdrav

Vsekakor bi moral dati večji fergazer za dober izkoristek ali pa vsaj povečati dizo. Barva svečke po nekaj minutah bi morala biti kavno rjava tako kot si jo imel prej (KLIK). Kot sem rekel je glavni problem v fergu, probaj ga nastavit (večja diza!), tle maš celo navodila kako ga nastaviš KLIK. Možno pa je da si tudi kaj narobe zbrusil, poširil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bi moral dati večji fergazer za dober izkoristek ali pa vsaj povečati dizo. Barva svečke po nekaj minutah bi morala biti kavno rjava tako kot si jo imel prej (KLIK). Kot sem rekel je glavni problem v fergu, probaj ga nastavit (večja diza!), tle maš celo navodila kako ga nastaviš KLIK. Možno pa je da si tudi kaj narobe zbrusil, poširil...

ko sem poliral sesalni kanal se mi je en košček odlomil. Bom probal zamenjat dizo z večjo in manjšo. Mislim da z fergazerjem 16/16 ne bi delovalo ker bi bil prevelik. (ali pač)

a je možno da je glava preveč znižana?

Ko je območje kjer se zgodi eksplozija manjše bi moral dati večjo ali manjšo dizo?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem poliral sesalni kanal se mi je en košček odlomil. Bom probal zamenjat dizo z večjo in manjšo. Mislim da z fergazerjem 16/16 ne bi delovalo ker bi bil prevelik. (ali pač)

a je možno da je glava preveč znižana?

Ko je območje kjer se zgodi eksplozija manjše bi moral dati večjo ali manjšo dizo?

hvala za odgovor

Pomoje nebi bil prevelik ! Ampak najprej probi z večjo dizo ker je ta precej premajhna. Jaz bi probal z okoli 65-75. Pa mau probi brez filtra če bo bolš al pa tko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pomoje nebi bil prevelik ! Ampak najprej probi z večjo dizo ker je ta precej premajhna. Jaz bi probal z okoli 65-75. Pa mau probi brez filtra če bo bolš al pa tko :D

72 in 49 imam doma..tako da bom probal

bom probal še manjši fergazer..imam še 10/12

drugače bom kupil 16/16

sem probal z filtrom, brez,in malo krp v filtru in vse to...isto

A je možno da je zaradi tega ker se mi je v sesalnem kanalu en košček odlomil ko sem poliral z biaxom?

prosti tek se loti tam okoli 2000-2500 obr/min

takrat motor ne crkne

Popravljeno . Popravil runner12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

72 in 49 imam doma..tako da bom probal

bom probal še manjši fergazer..imam še 10/12

drugače bom kupil 16/16

sem probal z filtrom, brez,in malo krp v filtru in vse to...isto

A je možno da je zaradi tega ker se mi je v sesalnem kanalu en košček odlomil ko sem poliral z biaxom?

prosti tek se loti tam okoli 2000-2500 obr/min

takrat motor ne crkne

79, sam zna bit pa malo velika, 49 jer absolutno premala pravtako manjši ferg nebo ok 100%. Seprav kdaj motor sploh crkne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

79, sam zna bit pa malo velika, 49 jer absolutno premala pravtako manjši ferg nebo ok 100%. Seprav kdaj motor sploh crkne ?

72 sem napisal

sem tisto za obrate do konca noter dal pa takrat komaj komaj drži.

naprimer ko se vozim ko grem v dolino spustim gas takrat začne že ugašat. Ko dam polovico gasa začne spet delovat.

Skratka držat moram vsaj pol gasa da ga držim pri življenju.

Ko ga vžgem na stojalu dam malo gasa takrat dela. Počasi ga spuščam takrat še komaj dela. crkuje vsake toliko nato pa dokončno crkne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

72 sem napisal

sem tisto za obrate do konca noter dal pa takrat komaj komaj drži.

naprimer ko se vozim ko grem v dolino spustim gas takrat začne že ugašat. Ko dam polovico gasa začne spet delovat.

Skratka držat moram vsaj pol gasa da ga držim pri življenju.

Ko ga vžgem na stojalu dam malo gasa takrat dela. Počasi ga spuščam takrat še komaj dela. crkuje vsake toliko nato pa dokončno crkne

Aja my mistake.... Uglavnm dej večjo dizo pa poročej, pa to morš štelat ko je moped ogret...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja my mistake.... Uglavnm dej večjo dizo pa poročej, pa to morš štelat ko je moped ogret...

bom sporočil čez kako uro in pol

saj sem ga ogrel držal sem pol gasa ko sem ga spustil je crknilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem sestavil mojega ciaota spet skupaj. Ko sem ga prižgal je vžgal. Takoj ko sem spustil gas je crknil.

Nevem kaj bi bilo narobe. Medtem ko sem imel blok odprt sem spoliral blok tako kot je pikazano tukaj http://imageshack.us...edengine01.jpg/

Vse sem spoliral kot je na sliki. Sesalni kanal sem z notranje strani bloka malo spoliral tako da je odprtina malo večja. http://www.ciao-raci...iranje-karterja

Izpušni sem malo poširin in spoliral. Pretočne sem pustil pri miru. Znižal sem glavo za malo več kot 1mm na stroju.

Svečko imam ngk br9eix iridium. Je take bol sive barve. Pred tem ko sem se lotil te predelave je bila kavno rjava.

fergazer je 13,5/14 povrtan (diza je 55) malossi filter.

Zanima me kaj bi bilo lahko narobe?

Ali je krivo da sem sesalni kanal poširil? bi ga moral sam spolirati?

Pelje dokaj normalno samo ko spustim gas pa se izklopi.

Ali bi moral s tem ko sem to večal dati večjo ali manjšo dizo?

lep pozdrav

Svetla svečka=premal goriva v mešanici. Rabiš večjo dizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Svetla svečka=premal goriva v mešanici. Rabiš večjo dizo.

ampka ne za 15 številk najbrž.

za kakih 5 številk mogoče

Popravljeno . Popravil runner12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampka ne za 15 številk najbrž.

za kakih 5 številk mogoče

Za 2 številki maximalno.

Jst sem na ponyju spustil glavo za 2mm in še L-bat sem dal notri, zdaj pa tudi ne drži štentgasa ko se segreje. Nisem potem nič več se igral z njim, ker se mi ni dalo, ampak moram tud jaz to zrihtat enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 2 številki maximalno.

Jst sem na ponyju spustil glavo za 2mm in še L-bat sem dal notri, zdaj pa tudi ne drži štentgasa ko se segreje. Nisem potem nič več se igral z njim, ker se mi ni dalo, ampak moram tud jaz to zrihtat enkrat...

jaz imam elko L Bat 38mm

pri meni je pa ravno obratno

ko se segreje ga drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam elko L Bat 38mm

pri meni je pa ravno obratno

ko se segreje ga drži

A je možno da pride do samovžiga zaradi pritiska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja my mistake.... Uglavnm dej večjo dizo pa poročej, pa to morš štelat ko je moped ogret...

dizo sem dal večjo in majnšo

vse sem probal od 40-72

ni razlike

pri nekaterih sploh ni speljalo z mesta ker je zalivalo motor.

svečka je postala kavno rjava

torej je vse v redu

pelje dokaj normalno samo štarte ima zelo zelo slabe (slabo vleče)

Mislim da mi ne drži prostega teka zato ker je sklopka postrani in se magnet zadeva ob nekaj in to mu niža obrate

lahko da je gred zvita ker sem se kar nekaj časa vozil tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dizo sem dal večjo in majnšo

vse sem probal od 40-72

ni razlike

pri nekaterih sploh ni speljalo z mesta ker je zalivalo motor.

svečka je postala kavno rjava

torej je vse v redu

pelje dokaj normalno samo štarte ima zelo zelo slabe (slabo vleče)

Mislim da mi ne drži prostega teka zato ker je sklopka postrani in se magnet zadeva ob nekaj in to mu niža obrate

lahko da je gred zvita ker sem se kar nekaj časa vozil tako

Aha, pol je pa težava vrjetno tko k si reku v sklopki. Razdri pa poglej in probi popravt, čene pa do kšnga mehankarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Aha, pol je pa težava vrjetno tko k si reku v sklopki. Razdri pa poglej in probi popravt, čene pa do kšnga mehankarja...

če ne bi bili ti mehaniki tako prekleto dragi bi že šel

bom probal naravnat in malo pobrusit nosilce da bo ravno ker je malo zvito že

sej kriva je sam mašina ker je postrani

Popravljeno . Popravil runner12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne bi bili ti mehaniki tako prekleto dragi bi že šel

bom probal naravnat in malo pobrusit nosilce da bo ravno ker je malo zvito že

sej kriva je sam mašina ker je postrani

Kako to mislš ?? Dej kšne slikce ane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to mislš ?? Dej kšne slikce ane...

pac mašina je postrani in pol se sklopka ne vrti pravilno. drgne ob okvir in to jo zaustavlja...to sem že rešil

Probal bom menjat blok ker se mi zdi da je kriv sesalni kanal,ker mi je košček odpadel

Lahko dam kakšno slikco ampak zdaj grem na morje za 14 dni tako da bojo slikce 24.7

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe šele zdaj poveš da si uničil sesalni kanal z vrtanjem.. ja če je blok tam počil ko si vrtal je možno da tam zrak vleče in zato ne dela štandgas, lahko probaš z kakšno epoxy maso zapolniti . najboljše pa je menjati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!