Skoči na vsebino

Priklop mobiča na zunanjo anteno


mazek26

Priporočene objave

jo!!!! JST bi rad neki naredu. in sicer mi mobič pr men doma full slabo vleče in zato bi rad naredu anteno neko večjo da bi bolš vlekla pa dau nekam na visoko recimo na streho hiše in pol to anteno prklopo na mobilnika vzadi ko je priklop za zunanjo anteno. to so moje želje zdej pa vi povejte če je to možno sploh kje bi dubo un konektor za na mobitel in kak nej to nardim!!!!!!!!!!!! hvala za vse kar bote povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konektorje dobis v kaksni trgovini z mobilc-materialom,kabel pa pri elektroniku (ali tako nekako); al pa pojdi v nekam conrad-a. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mazek - odvisno, kateri mobitel imaš in to...

Vprašal pri zastopniku...

Sicer pa rabiš konektor, priklopiš pa lahko potem tudi posebno avtomobilsko GSM-anteno...

Mogoče bi o tem lahko kaj vedel več človek z imenom Boboxsi (na Motosvet CHAT-u ga najdeš pod imenom bobo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anteno obvezno kupi primerno za avtoinštalacijo, ker je za GSM frekvenčni obseg posebne dolžine. Dobijo se tudi take za fiksno namestitev na hiši, vendar so drage. Pri montaži moraš biti predvsem pozoren, da bo imela antena dobro ozemljitev, ker sicer ne bo delovala pravilno, pa še telefonu škodi. Konektor za svoj telefon boš težko dobil kar tako, ker so vtičnice na telefonih narejene tako, da nimajo zatičev, ampak se povežejo z antenskim vtičem v nosilcu za v avto. Se pravi, da boš najbrž potreboval tudi tega, ki ga je pa težko dobiti, če ne vzameš kompleta za vgradnjo v avto (spet drago). Poskusi pri kakšnem avtoelektričarju, če ima kakšen rabljen nosilec primeren za tvojo znamko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, imaš še nekaj drugih možnosti:

1) Svojega operaterja vprašaj, kako je kaj z njihovimi baznimi postajami okoli tebe...

2) Zamenjaj operaterja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na res da pozno ampak mislim da ti lahko pomagam :wink:

Ne vem z kod si ! Ker te trgovine so v LJ in okolica!

V Delkotu imajo največjo izbiro raznih preklopnih GSM kablov, ki jih lahko nato priklopiš na kabel od antene.

Potem pa greš v Trival Vrhnika (tudi Delko jih ima, le da za ceno ne vem, ima jih pa od Trivala!) še kupiti hišno anteno za GSM- ta je pa dokaj draga 12k SIT se mi zdi!

Ampak to se ti splača narediti samo v primeru, da imaš vsaj malo signala na željeni lokaciji postavitve antene!

Seveda pa preveri ali ima tvoj mobilnik možnost priklopa zunanje antene!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmhm sn mislu da bo to mal bol pocen hm no ja vleče mi pa samo vega mega city ne, mobitel pa simobil delato kr vredu, ka majo tedve trgovine bobxsi kako stran na netu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmhm sn mislu da bo to mal bol pocen hm no ja vleče mi pa samo vega mega city ne, mobitel pa simobil delato kr vredu, ka majo tedve trgovine bobxsi kako stran na netu???

ja glej Delko WWW.delko.si

Za anteno sem se zmotil v imenu in so Iskra antene Vrhnika www.iskra-antene.si/

Če ti katerokoli omrežje dobro dela, kupi predplačniški paket in za tisti čas ko si na vikendu uporabi prevezavo- če ne govoriš pre veliko je dosti cenejša varianta :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede signala... Računalniško sobo imam v kletnih prostorih in signal je tako slab, da sicer spozna omrežje, ne da pa se telefonirat. Če pa priklopim slušalko za prostoročno telefoniranje, pa je naenkrat signal za vsaj 2 črtici boljši in lahko se normalno pogovarjam. Znanec (štromar) pravi, da deluje kabel kot antena. Koliko je na tem resnice, ne vem, ker je debata potekala nekje med 3. in 4. pivom... deluje pa in to je važno!

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!