Skoči na vsebino

iščem motoriste za skupno furo na Balkan 6.- 15.avgust


matthew1

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu. Ime mi je Matej, prihajam iz najstarejšega mesta v Sloveniji. Sem pa tudi že drugo leto ponosen lastnik touring mopeda Honda CBF 600 SA. Prevozil sem že kar nekaj kkm in še jih nameravam letos.

Naslednji vikend nastopim z dopustom in odločil sem se da grem z motorjem malo na jug. V mislih imam več opcij. Ena je da bi šel čez Srbijo dol do Ohridskega jezera, spet druga da bi šel malo po Jadranski magistrali pa morda vse dol do Črne gore, Kosovega, itd...

Vglavnem idej ne manjka. Ampak ne bi rad šel sam, zato iščem morebitne motoriste, ki bi bili pripravljeni iti zraven na furo. Odhod nekje 6. ali najkasneje 7.avgusta. Destinacija ni dokončno določena. Če ima kdo kakšne konkretne ture določene se mu pridružim, ali pa združimo moči in skupaj najdemo kakšno. Vrnitev v domovino je predvidena 13. ali najkasneje 15.avgusta zvečer.

Sem tourer motorist in rad uživam v takšnih vožnjah, kjer se nabaše prtljaga gor in se pelje raziskovat nove ceste, kraje, ljudi.

Zatorej če ima kdo plan iti naslednji vikend na Balkan se priporočam da me vzame s sabo ali pa se mi pridruži in gremo skupaj. Je bolj varneje predvsem pa je pomembno druženje. .)

Morebitni interesenti me lahko kontaktirajo na mail: bezjak.matej@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

jaz sem Armin, iz Sarajeva. Moj je plan je da pridem na Ptuj (ker imam sluzbu na ptuju, trenutno sam u Sarajevu) v ponedeljak (15.08).,

ce ti ustreza, lahko se zmenimo za pot nazaj, ali za kakšno turo po Bosni...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas gre kar nekaj na turo katera je bila splanirana že nekaj časa prej.Cca 15 potrjenih štajerski del...Maribor - Ptuj - Varaždin - Virovitica - Našice - Vukovar - Novi Sad - Belgrade - GUČA ;)) - Podgorica - Budva - Ohrid je bil v planu (verjetno zaradi težav v politiki ;),odpade) morda se bo izpad nadomestil z kakim lupingom po Bosni (se še dogovarjamo) - Jadranska Magistrala do Rijeke - in proti Mariboru.

Zanimivo je to da se gre z cestaki....

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ermajn: kdaj greš iz SLO nazaj v Bih?

Samuell: lepa trasa, se mi zelo dopade pa še številčno ste lepo zastopani, tako da bi se vam kar pridružil. Verjetno bom sfolgal vašim hitrostim, ampak glede na to da vas je 15, bo potovalna hitrost temu primerna. Kdaj planirate odhod in približen povratek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ermajn: kdaj greš iz SLO nazaj v Bih?

Samuell: lepa trasa, se mi zelo dopade pa še številčno ste lepo zastopani, tako da bi se vam kar pridružil. Verjetno bom sfolgal vašim hitrostim, ampak glede na to da vas je 15, bo potovalna hitrost temu primerna. Kdaj planirate odhod in približen povratek?

Sem mislil da se zmenimo za tvoj put nazaj, in moj odhod. To pomeni iz smeri Sarajeva proti Ptuju nekje okoli 13-14-15.08.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ermajn: kdaj greš iz SLO nazaj v Bih?

Samuell: lepa trasa, se mi zelo dopade pa še številčno ste lepo zastopani, tako da bi se vam kar pridružil. Verjetno bom sfolgal vašim hitrostim, ampak glede na to da vas je 15, bo potovalna hitrost temu primerna. Kdaj planirate odhod in približen povratek?

Datum se nekje usklaja z tvojim,vožnja pa po potrebah... :) , zadeva je že dorečena v 80% ,kolikor vem se dobimo tale vikend da preverimo prisebne in prisotne...pol pa gaaaaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....Če pa bo še kak motoparty pa itak da se vstavimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datum se nekje usklaja z tvojim,vožnja pa po potrebah... :) , zadeva je že dorečena v 80% ,kolikor vem se dobimo tale vikend da preverimo prisebne in prisotne...pol pa gaaaaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....Če pa bo še kak motoparty pa itak da se vstavimo...

Samuell odlično. Če nimate nič proti se vma pridružim na Ptuju in grem z vami odpeljat celotno traso nazaj :worship:

Za podrobnosti sem ti poslal mojo telefonsko na PM. Se slišimo za podrobnosti.

ermajn: vseeno hvala za povabilo, se bom udeležil fure s Samuellom&Co.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gračanica moto zbor 12.13.14. avgust moto klub scorpioni gračanica skupina 4 do 6 motorjev pridemo 12 avgusta in 14 gremo nazaj trasa povratka še ni določena

Datum se nekje usklaja z tvojim,vožnja pa po potrebah... :) , zadeva je že dorečena v 80% ,kolikor vem se dobimo tale vikend da preverimo prisebne in prisotne...pol pa gaaaaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....Če pa bo še kak motoparty pa itak da se vstavimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še gre kdo ta vikend na kakšno nekaj dnevno furo na Balkan ta vikend? :yea1:

Samuell se mi ne javi pa ne vem kako in kaj je z njihovo furo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še gre kdo ta vikend na kakšno nekaj dnevno furo na Balkan ta vikend? :yea1:

Samuell se mi ne javi pa ne vem kako in kaj je z njihovo furo. :rolleyes:

najbolje, da prodaš motor... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he. To pa ne. Hondice se ne proda, če ne druzga se boma sama malo odpeljala dol po jugi :photo: :beer1: :OK:

Če ne bo drugih interesentov bom šel v nedeljo ali ponedeljek na pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he. To pa ne. Hondice se ne proda, če ne druzga se boma sama malo odpeljala dol po jugi :photo: :beer1: :OK:

Če ne bo drugih interesentov bom šel v nedeljo ali ponedeljek na pot.

tako se govori :yea1: če imaš še svojo boljšo polovico se bosta imela super. Sam veš koliko zdržita na motorju in si bosta sproti delala plan. Če bi šel z onimi, ki imajo cestake, bi se mučil in nazadnje sam ostal. Lepo se imejta in kaj :photo: pol, ko prideta nazaj pa poročaj.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne piševa o istih?

ne poznam njega niti one in ne vem kako vozijo, vem kako bi jaz vozil cbf 600 in kako cbr 600RR ali mogoče 1000 in še on mogoče z opremo in ženo. In vem kako se težko pelješ 90-100 z športaki.... jaz sem :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni po dolgem času!

Fura se je iztekla. Bil sem na poti 6 dni od 8.-13.avgusta. Prvi dan štart na Ptuju, po AC do Maribora, nato nadaljevanje do LJ in Postojne. Tam pa po magistralki do mejnega prehoda Starod in nato po celotni Jadranski magistrali vse do Vinjerac-a pri Zadru. Tam sta me že čakala moj kolega in njegova punca in tam sem prenočil. Tisti dan prevozil 580km. V Vinjeracu smo iskali sobo za prenočitev in našli komaj eno fraj ampak za 105 eur nočitev :eek: Sem se vsedel na moped in se malo odpeljal v Posedarje kjer sem jo dobil za 200 kun nad trgovino. Res da v drugem nadstropju, a za en dan je bilo ok. Naslednje jutro sem se vrnil do kolega, spili kavo in vsak na svoje. Jaz dalje proti jugu, onadva pa nazaj proti domu na Ptuj. Jadranska magistralka dol od Zadra je bila občasno nabito polna, kolone, itd... Ampak će imaš enosledno vozilo, potem lepo slalomiraš med njimi. :yes: Tik pred mejnim prehodom z Bosno pred Neumom smo obstali v koloni saj je bila prometna nesreča z udeležbo dveh vozil cca. 200metrov za kontrolno točko. Stal sem skoraj na začetku kolone tik pred stavbo mejnega prehoda. Pred mano je bil le en ruski motorist, nato pa se jih je usolo Italijanov, Hrvatov in ne boste verjeli tudi Brazilci so bili tam z najetimi slovenskimi motorji iz Ljubljane. So rekli da so prileteli iz Brazilije v LJ in si tukaj najeli motorje, zdaj se pa vozijo malo naokrog po Avstriji, Češki in nazaj v SLo ter dol do Dubrovnika.

Po cca. pol ure se je promet sprostil in nadaljujem proti Dubrovniku. Tik pred Dubrovnikom pred tistim mostom (mislim da je most pokojnega hrv. predsednika Tuđmana), se ustavim za fotkanje in do mene pristopi motorist iz Romunije in navežema pogovor. Pove da potuje z njegovo punco, vozi Hondo CBF 1000 in me povabi da gremo skupaj malo pogledati mesto in prenočit. Sem rekela zakaj pa ne in sem šel. Našli smo kamp v Dubrovniku in tam prespali. Še prej je sledila večerja in seveda nekaj piva. Motorji so bili parkirani v kampu zraven šotorov. V torek naredil nekaj preko 300 km. Za kamp mislim da sem odštel okoli 150 kun, imeli so tudi wireless po celem kampu, ki je bil vštet v ceno. V sredo zjutraj smo se v kampu razšli. Onadva sta se odločila da gresta še malo raziskovat mesto pa malo v aquarium itd... jaz sem pa odrvel dalje proti Črni gori. Odločil sem se da se bom peljal tik ob obali in tako sem v Črno goro vstopil v tistem zalivu tik ob morju. Na carini nobenih težav. Ej Slovenac kamo idemo? :) Pa seveda vprašanje po zeleni karti. Rutinsko v minuti rešil in dalje po celem tistem zalivu ob obali, čez Tivat dalje v vasico tik pred Budvo, kjer sem imel že dogovorjeno da prespim. Sosed iz domačega kraja pozna dol enega domačima, je njegova redna stranka in se je zmenil z njim da pridem, dal mi je telefonsko. Sem ga poklical ko sem prišel v vas in eto sem bil že tam okrog 13.ure. Hm, kaj bomo pa zdaj? Nič, razparkiral sem stranske kovčke ter odvečno prtljago. Na motorju je ostala samo tank torba ter zadnji kovček. In sem šel dalje iz Budve gor preko Cetinj na gorovje Lovčen in na tisti spomenik. Sem že pozabil kako se reče. Je pa čudovit razgled dol čez celo Črno goro. Vrnitev v moj apartma okrog 20h zvečer. Ponovno opravil nekaj preko 300 km. Čudoviti ovinki po Črni gori. Tja se zagotovo še nekoč vrnem. Prespim v apartmaju.

V četrtek dopoldne sem sklenil da bom še eno noč prespal na tej lokaciji. Z najnujnejšo opremo se odpeljem čez Budvo dol južno in proti Albaniji. Pridem na Črnogorsko- Albansko mejo. Stojim v koloni nekje deseti. Kontra se mi pripelje motorist, pogledava en drugemu na tablice! Naš je Slovenec! :yea1: Se obrnem, zapeljem do njega cca. 15 metrov. Spregovorima nekaj besed. Sam je šel do Grčije in nazaj, konec dopusta, vrača se v Slovenske Konjice, doma ga čakata žena in dva šoloobvezna sina. Si podama roke za slovo in zaželiva srečno vožnjo naprej. Spet se postavim v kolono, pred mano cca. 10 avtov. CArinik maha proti meni z roko, in pripeljem se do njega. Pokaže mi da naj zapeljem na pločnik ki ločuje stavbo od tega kontejnerja cca. 3 m širine. Dam dokumente (potni list in prometno). Postopek zaključen v manj kot minuti. Je pa to ena carinska stavba na kateri so albanski in črnogorsski uradniki (policisti, cariniki). Ko sem se oddaljeval od mejnega prehoda sem se malo spraševal kaj je to meni koristilo da me je carinik tako hitro rešil. Morebiti bi mu moral stisniti kak evrski bankovec :lol1: Nič, bil sem v Albaniji in se lepo vozil naprej. Mesto Skhoder je bil moj cilj. Po cca. slabi uri vožnje pridem do mesta Shkoder, lep grad na vzpetini. Kar urejene ceste. Sem se odločil da bom Skadrsko jezero obvozil in zato iščem cesto proti Kopliku. Ok, najdem to. Na karti vrisana kot magistralna1 cesta. Začetna signalizacija me opozarja da se bližajo gradbišča. Sem si rekel ok, verjetno kak kilometer prenavaljajo potem pa bo že asfalt spet. Sem se krepko oštel. Cca. 20 - 30km makadama, prah, vcročina, vsem se mudi, praši se ogromno. Tu in tam pa še z vrtnimi cevmi zalivajo makadam da se ne kadi. Prečkanje luž neizogibno. Moje misli so bile da se čim prej vrnem v Črno goro ker tam ni takih cest. Po dobrih dveh urah prispel na mejni prehod tik ob Skadrskem jezeru in spet sem bil v Črni gori. Vožnja nazaj čez Podgorico, Cetinje in do mojega apartmaja v vasico tik pred Budvo. Vtisi: motor zamazan kot ne vem kaj, jaz cel prašen. Sem moral še tisto večer temeljito očistiti verigo. Ampak spoznal nove kraje, nove ceste in to je čar potovalnega motorizma. Spanec se je prilegel neizogibno.

V peteke dopoldne ponovno natovorim moj moped z vsemi kovčki, šotoro in ostalo kramo. Poslovim se od mojih gostiteljev in nadaljujem čez Budvo do Skadrskega jezera smer Podgorica, nato smer Nikšič in Bih. Moj naslednji cilj je bilo mesto Trebinje v Bih. V Trebinjah sem našel sobo c centru mesta nad kafano, poleg bencinske. Zraven pa še avtoservis in avtopralnica. Prijazen najemnik avtopralnice mi zagotovi da lahko motor pustim pri njemu in da ni panike. Hm, ura je bila že okrog osmih zvečer in drugo prenočišče bo težko najti. Sem rekel pa naj bo. Sem pustil motor v avtopralnici ki je ravno zaključila in zaprla vrata. Tega najemnika sem povabil na pijačo v kafanu, se spoznali. V meni je bilo še vedno nezaupanje in negotovost kaj bo z motorjem drugo jutro. Pa me je miril, da ni panike, da je objekt pod video nadzorom in še fizično varovan. SPijema piačo in me povabi s sabo ven čez kake dobre pol ure. Sem rekel zakaj ne in res kot smo bili dogovorjeni pride po mene pred kafano s Passatom zadnji model in še kolegica in koelga zraven. Gremo v klub ki se mu reče Underground, kjer se zbira vsa mladina tega mesta. Je pa to edini lokal ki je v tem mestu odprt do 4h zjutraj. Moj gostitelj me spozna z lokalnim predsednikom moto kluba TNT, in možakar je še hkrati lastnik tega kluba. Spte beseda da besedo, oj slovenac, odakle si, pa pridi naslednje leto spet kaj. Okrog 1h zjutraj smo se potem odpravili ven iz kluba. Vso pijačo je častil moj gostitelj pri katerem je prenočeval motor.

Naslednje jutro se zbudim, hitro oblečem in počasi stečem do vogala kjer je avtopralnica. Trije mladi dečki so že umivali moj motor :rolleyes: Njiho šef jim je naročil da ga operejo, Na njem je še bil prisoten albanski prah in umazanija. Fantje so ga lepo oprali. Sem vprašal po ralunu pa so rekli da je že vredu, vseeno sem jim stisnil 5 eur za pijačo. So se upirali, na koncu sem jim denar pustil na mizi in so se mi na veliko zahvaljevali. Vrnem se v sobo, se oblečem in vzamem prtljago, Natovorim kovčke in ostlao kramo. Podama si roke z mojim gostiteljem, hočem mus stisnit 10 eur v žep za vse to pa se mi lepo upira. Na koncu pove da je on tudi motorist in da ko pride v Slovenijo da se mu takrat lahko oddolžim.

Zapustim lepo malo mestece Trebinje in drvim proti Mostarju. Bih je pokrtajinsko raznolika. Veliko kamenja pa gozda itd.. V Mostar prispem malo pred 11h. Ogledal sem si znameniti most, spoznal moto parček iz Mozirja. Šli smo na pijačo, malo pokramljali in spet vsak svojo pot. Onadva proti Dubrovniku, jaz pa dalje proti Jajcu itd... Bila je to sobota. Prmišljujem da pa eno nočitev še bom opravil in se domov na Ptuj vrnil okrog poldneva. Pa sem bil kar hiter in šibam dalje čez Jajce v Banjaluko. Tudio do tja sem bil kar hiter in ob pogledu na karto ugotovim da je to le streljaja od hrvaške meje, nato pa itak avtocesta. In sem prečkal bosansko-hrvaško mejo na reki Savi, nato še cca. 15km lokalne ceste in eto že drvim po AC proti Zagrebu, zavoj za Maribor in hopa sem že na mejnem prehodu Gruškovje, od tam pa le še slabih 15km do Ptuja in sem doma. Domov sem prispel okrog pol desetih zvečer, tisti dan naredil 630 km.

Po šestih dneh samostojne vožnje po Balkanu, prevoženih 2450 kilometrov, sem spet v domači vasi in domači postelji. Občutki fenomenalni. Porabil cca. 400 eur za vse skupaj. V vsem tem moto navdušenju na poti pa sem se pozabil vreči v morje. Čeprav sem potoval popolnoma sam, sem spoznal veliko novih krajev, cest in ljudi. Ni mi bilo žal nobenega prevoženega metra. Naslednje leto spet grem nekam dol na Balkan, ampak kakšne druge relacije. Morebiti dol do Grčije ali Istanbula in nazaj. Bom videl. Motor je laufal brez problema. Oprema brezhibno. S sabo sem imel set za krpanje pnevmatik, kompresor, švicarski nož, spreje za ketno, dodatne inbus ključe, ključavnico za disk na piskajoč alarm, verigo za zaklepanje, 3 kovčke (2 stranska, en zadnji za sedežem), tank torbo, prevleko za motor v primeru dežja, in polno ostalega še kar sem predvideval da bi bilo koristno vzeti zraven za na pot. Sem bolj ziheraški tip in rajši vzamem kako stvar več pa joi mogoče celo potovanje ne bom rabil, kot pa da kaj ne bi vzel zraven pa bi potem rabil in bi se tolkel po glavi.

Nekaj fotk bom objavil gor naknadno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni po dolgem času!

Fura se je iztekla.

Bravo! Keraavantura! To je to nepa da kreni sam po računalniku nabijajo kot JustinBiber. Morš met mal jajca za to. Jz sm lani tudi eno podobno obvozu, k sm šel po celi Štajerski in sm tudi tipe srečal in so bli ful dobra družba.

Neponovljivo! Je treba potovat z motorjom!

JustinBiberja pa ne preveč resno jemat, jaz tudi mal več rajši uzamem, kot premal, ampak mije lažje, ker z aliminijskimi kovčki dosti boljš gre več notr.

Drugače ti pa priporočim, vzami za sabo še monterajzne za gumo, pa tamalo macolco, in komplet dihtnge in zajle, ker če si ti to fenta je slabo. Rorcange! In Ne pozabit na gume, in daneboš drugič iskal za spat je fajn dvodelen šotor od Luisa za postavt motor v predprostoru . Pol je pa še neki malenkosti za kamperat, sam to boš že vedu. Stole pa mize pa roštil pa to. Pa dane pozabim - dobro navigacijo! Nujno!

Drgač pa kr tako naprej. Mogoče kkšno tako grem čez dve leti tudi jaz, ker zdj imam druge plane.

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ima svoj čar. Tudi samostojno potovanje z motorjem v neznane kraje. Je pa to po eni strani tudi neka osebna preizkušnja, da vidiš če ti to leži ali ne. Izpit za motor imam že 9 let. Želja da bi si nabavil motor pa je skozi vsa ta leta vedno bolj tlela. Naposled sem lani aprila nabavil svoj prvi motor Honda CBF 600 SA, letnik 2004. Pred tem sem si ogledoval Honde Deauvile ampaj zgolj preko neta. Po manjšem pogovoru z bivšim svakom, ki dela na motoservisu sma prišla do spoznanja da je tistih slabi 60 konjev od Deauvile letnikov tam od 99 - 03 premalo za kakšna resna potovanja. Zato sem se potem odločil za CBF 600 in odločitve ne obžalujem. Že v začetku sem vedel, da nisem nek dirkaški tip ampak bolj pustolovski in zato rabim temu primeren tudi tak motor. ZAtorej sem se v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi odločil za neko vmesno varianto sporttouring motorja.

Na tem potovanju sem res užival vsako sekundo in vsak centimeter in sklednil sem, da naslednje leto grem spet nekam za teden ali več z motorjem pa četudi sam. Vse ima svoje prednosti in slabosti, tudi to.

Odkar sem pa pred cca. 2 mesecema odkril to stran pa je spet vse lažje, saj vidim tukaj ogromno tem, predstavitev poti, koristnih napotkov od samih starih mačkov ali kakor bi rekli v stari vojski: đomb

Hvala za koristne nasvete, zagotovo jih bom v prihodnosti še potreboval. Sam bom pa redno prebiral forum in se zgledoval po izkušnjah izkušenejših!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ima svoj čar. Tudi samostojno potovanje z motorjem v neznane kraje. Je pa to po eni strani tudi neka osebna preizkušnja, da vidiš če ti to leži ali ne. Izpit za motor imam že 9 let. Želja da bi si nabavil motor pa je skozi vsa ta leta vedno bolj tlela. Naposled sem lani aprila nabavil svoj prvi motor Honda CBF 600 SA, letnik 2004. Pred tem sem si ogledoval Honde Deauvile ampaj zgolj preko neta. Po manjšem pogovoru z bivšim svakom, ki dela na motoservisu sma prišla do spoznanja da je tistih slabi 60 konjev od Deauvile letnikov tam od 99 - 03 premalo za kakšna resna potovanja. Zato sem se potem odločil za CBF 600 in odločitve ne obžalujem. Že v začetku sem vedel, da nisem nek dirkaški tip ampak bolj pustolovski in zato rabim temu primeren tudi tak motor. ZAtorej sem se v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi odločil za neko vmesno varianto sporttouring motorja.

Na tem potovanju sem res užival vsako sekundo in vsak centimeter in sklednil sem, da naslednje leto grem spet nekam za teden ali več z motorjem pa četudi sam. Vse ima svoje prednosti in slabosti, tudi to.

Odkar sem pa pred cca. 2 mesecema odkril to stran pa je spet vse lažje, saj vidim tukaj ogromno tem, predstavitev poti, koristnih napotkov od samih starih mačkov ali kakor bi rekli v stari vojski: đomb

Hvala za koristne nasvete, zagotovo jih bom v prihodnosti še potreboval. Sam bom pa redno prebiral forum in se zgledoval po izkušnjah izkušenejših!

kaj sem ti rekel :naughty: tako se dela... :whistle: še malo pa boš star maček... :lol1:

Popravljeno . Popravil njofra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!