Skoči na vsebino

aprilia sr70


nokian73

Priporočene objave

se spominjate teme ki sem jo odprl pred parimi meseci glede skuterja aprilia sr50...

pozdravljeni.

imam en problem ki ga nikakor ne znam rešiti.

stvar je taka:

aprilia je bila do nekdaj v original stanju in sicer 50ccm dokler nisem naredil ene neumnosti in sicer zlomil uho za izpuh na cilindru...

takrat sem se odločil da bi nabavil kit 70 polini sport..ok :)

kit komplet nameščen vse deluje bp vzge normalno kot na zaganjač kot na "Kurbl",zamenjal sem tudi svečko seveda ker je pri kit 70 dolgi navoj.ok.

vendar se pojavi naslednja tezavica.

ko speljem potegne normalno za kit 70 vendar ob voznji parih metrov se kar ustavi vlečt...

in ko se skuter ogreje pa sploh ne povleče kot da nima niti 30ccm kaj šele 70 :/ :(

zanima me kaj bi to lahko bil vzrok za takšno delovanje skuterja?tudi filter sem bolj odprl da bi videl razliko vendar je ni.

-je mozno da je samo svečka preveč švoh?

-je mozno da je potrebno menjati variator?

-je mozno da je premalo zraku?

enostavno ne najdem rešitve in sem se odločil za glas ljudstva oziroma strokovno pomoč...

taka je bila tema

še vedno je nisem rešil

odprl sem zrak vendar ne gre in ne gre.

v planu imam menjati variator ter sklopko...zanima me pa kaj bi montiral za nek soliden denar in solidno zadevo

kaj predlagate kaj bi se pregledal

zanima me ali je to pravilna vezava teh dveh izhodov ki sta prikazana na sliki? mora biti povezano med seboj in nesme bit zamašen pretok???

HVALA ZA NASVETEpost-24777-0-72547300-1312574497_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se spominjate teme ki sem jo odprl pred parimi meseci glede skuterja aprilia sr50...

pozdravljeni.

imam en problem ki ga nikakor ne znam rešiti.

stvar je taka:

aprilia je bila do nekdaj v original stanju in sicer 50ccm dokler nisem naredil ene neumnosti in sicer zlomil uho za izpuh na cilindru...

takrat sem se odločil da bi nabavil kit 70 polini sport..ok :)

kit komplet nameščen vse deluje bp vzge normalno kot na zaganjač kot na "Kurbl",zamenjal sem tudi svečko seveda ker je pri kit 70 dolgi navoj.ok.

vendar se pojavi naslednja tezavica.

ko speljem potegne normalno za kit 70 vendar ob voznji parih metrov se kar ustavi vlečt...

in ko se skuter ogreje pa sploh ne povleče kot da nima niti 30ccm kaj šele 70 :/ :(

zanima me kaj bi to lahko bil vzrok za takšno delovanje skuterja?tudi filter sem bolj odprl da bi videl razliko vendar je ni.

-je mozno da je samo svečka preveč švoh?

-je mozno da je potrebno menjati variator?

-je mozno da je premalo zraku?

enostavno ne najdem rešitve in sem se odločil za glas ljudstva oziroma strokovno pomoč...

taka je bila tema

še vedno je nisem rešil

odprl sem zrak vendar ne gre in ne gre.

v planu imam menjati variator ter sklopko...zanima me pa kaj bi montiral za nek soliden denar in solidno zadevo

kaj predlagate kaj bi se pregledal

zanima me ali je to pravilna vezava teh dveh izhodov ki sta prikazana na sliki? mora biti povezano med seboj in nesme bit zamašen pretok???

HVALA ZA NASVETEpost-24777-0-72547300-1312574497_thumb.jpg

Ko menjaš kit bi moral tudi povratno vzmet, skuter fedrce v sklopki ter valjče v variaotorju

možno je tudi da dobi preveč zraka ali premalo bencina ali obratno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi prebral navodila , kar očitno nisi bi videl d aje treba tudi glavno dizo zamenjat z eno večjo saj 50 in 70ccm cilinde rpotrebujeta drugačno količino zmesi za delovanje. Če si zamnjal izključno samo cilinder bi moralo delat. Če si zamnjal še izpuh pa boš moral dat tršo povratno in lažje valčke.

12mm uplinjač in 70ccm cilinder + športni izpuh ne gredo skupaj, delalo bo vendar slabo. Pri avtomatskem sklopu kot je pri skuterjih je zelo pomembno to da ko spremeniš en sam parameter torej cilinder, izpuh, uplinjač, variator, sklopko...itd je treba vse ostalo prilagodit. Ne zapravljat za sklopko ker je original do 13hp čist dovol, zamnjaš smao fedrce na sklopki z tršimi in stvar rešena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko menjaš kit bi moral tudi povratno vzmet, skuter fedrce v sklopki ter valjče v variaotorju

možno je tudi da dobi preveč zraka ali premalo bencina ali obratno.

LP

ok katere dele pa predlagas da bi montiral?

koliko tezke valjcke bi montiral na mojem mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri izpuh pa imaš na motorju? jaz sem imel podobne težave z nastavitvami dokler nisem zamenjal izpuha in povratne vzmeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri izpuh pa imaš na motorju? jaz sem imel podobne težave z nastavitvami dokler nisem zamenjal izpuha in povratne vzmeti

Podobne težave? ko se je segrel ni vlekel in kot da bi mu zmanjkalo moči

trenutno sem montiral nazaj original vendar ko sem imel 50ccm sem imel gianelli.

ga montiram nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne težave? ko se je segrel ni vlekel in kot da bi mu zmanjkalo moči

trenutno sem montiral nazaj original vendar ko sem imel 50ccm sem imel gianelli.

ga montiram nazaj?

ja mislim da bo najbolše da ga zmontiraš. samo potem boš vrjetno mogo dat še lažje valčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha sprememba skuterja!

danes sem prvič imel čas da sem ga vozil več kot 5kilometrov.

ista stvar skuter potegne potem ga nekaj "zamori" in ko se peljem npr 200m in gas do konca pa kar naenkrat potegne..

kot da bi imel turbo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha sprememba skuterja!

danes sem prvič imel čas da sem ga vozil več kot 5kilometrov.

ista stvar skuter potegne potem ga nekaj "zamori" in ko se peljem npr 200m in gas do konca pa kar naenkrat potegne..

kot da bi imel turbo :D

potem pa ali nimaš dobro nastavljenega vplinjača ali pa je težava kje na elektroniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdravljeni vsi.

kako naj preverim če je premalo zraku oziroma premalo bencina?

zamenjal sem variomat polini 5g valjčke novo sklopko top performance bela povratna vzmet,..

ni kaj potegne 190% boljše vendar ko pride na obrate kar naenkrat upade in počasi vleče...

premalo bencina preveč zraku ali je preveč zraku preveč bencina

naj povem da filtra v škatli NI :/

kaj naj bi to pomenilo?...bom pa tudi posnel delovanje skuterja in objavil posnetek.

Zelo bom hvaležen če pridem do rešitve da skuter normalno deluje.

LEP POZDRAV VSEM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni vsi.

kako naj preverim če je premalo zraku oziroma premalo bencina?

zamenjal sem variomat polini 5g valjčke novo sklopko top performance bela povratna vzmet,..

ni kaj potegne 190% boljše vendar ko pride na obrate kar naenkrat upade in počasi vleče...

premalo bencina preveč zraku ali je preveč zraku preveč bencina

naj povem da filtra v škatli NI :/

kaj naj bi to pomenilo?...bom pa tudi posnel delovanje skuterja in objavil posnetek.

Zelo bom hvaležen če pridem do rešitve da skuter normalno deluje.

LEP POZDRAV VSEM

če ne veš kaj delaš potem ne se niti lotit....

narobe je samo to ker imaš 12mm ferg in 70kit

premajhen fergazer in diza in premalo zraka = ne spusti ga na obrate in premalo hladi cilinder

srečo imaš če ti ga ni že pregrelo

koliko imaš sploh fergazer?

če imaš 12 probaj z 19 ali celo več

lahko si kaj narobe naredil pri sklopki in povratni vzmeti in valjčkih

pretrda vzmet prelahki valjčki in to....

probaj najprej z 19 fergazerjem in poročaj

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!