Skoči na vsebino

Kam nas pelje ta svet?


umetnica51

Priporočene objave

Ta svet meni nikdar ne bo vzel VESTI in sočutja do vsakega človeka....

Vest in razum, da odgovorno ravnam z ljudmi, ki mi prekrižajo pot....

Učim se odpuščati in dopuščati, predvsem pa razumeti ljudi okoli sebe....

Nobeno priznanje, nobena razstava ne bo mogla v moje življenje poseči bolj kot nasmeh in pozdrav otrok, ki sm jim bila in jim še bom mentorica.... Ko vidiš te mlade kako pogumno korakajo naprej, si želiš, da bi vedno vedeli, da se name in na vse ostale mentorce lahko obrnejo kadarkoli.... Tudi "kralji ulice" so eni taki sončki, nekoč sm za njihovo revijo prispevala risbo.... In potem so tu še ljudi z duševnimi motnjami, ki nenazadnje potrebujejo samo veliko ljubezni in razumevanja.... In nekoga,da jih vodi... Da ne govorim o forenzikih, ki so ravno tako vredni našega sočutja in bognedaj kakšnega našega poniževanja....

In ljudje ko nimate kam iti, ko ste osamljeni ali se vam pehanje za večji in večji zaslužek zdi včasih nesmiseln.... Takrat zavijte v kakšen upokojenški dom in uro na mesec podarite tem zlata vrednim ljudem,ki so prava zakladnica znanja in modrosti...

Morda bodo včasih zajokali, pa vseeno se da iz njih zvabiti vse kar lahko najboljšega premore njihova duša....

Želim pa si, da bi nekoč spet zaslužila toooliko denarja kot pred leti, da bi spet malo za šalo in malo zares delila denar naokoli tistim, ki jim gre res težko...

Joj ko smo bili mladi se nam je dogajalo.... A marsikaj dobrega smo ušpičili :rolleyes:

TA SVET NAS PELJE V LEPŠE DNI...ČE BOMO LE ZNALI VIDETI KAR JE VIDETI NEMOGOČE.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako - upokojenci in kakšni otroci so vedno fajn, da si človek malo popravi karmo ...

Justin tud to je mogoče ja......

Več kot očitno pa je, da mene osebno k tem otrokom in ljudem vleče enostavno samo zaradi osebnih stisk v otroštvu in posledično večje razumevanje do otrok in do vseh, ki jim ni postlano ravno z rožicam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TA SVET ME DANES PELJE TJA.....

Kjer so dobri ljudje doma, kjer se pleše in nazdravlja do jutranjih ur.....

Danes ko bomo praznovali sestrinih 30 let bo pozabljeno vseeee....

Tudi to, da mi je v osnovni šoli iz jeze enkrat vrgla v glavo vse moje barve........... :lol1:

Da sva se enkrat tako sprli, da je polovica razreda držalo z njo in polovica z menoj.... :slap: :lol:

Sva pa imeli veliko skupnih trenutkov, ko sva se švercali skozi garažna vrata na fešte....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo je, da se najde kdo, ki pomaga drugim; lepo da je nekdo tako "nesebičen";

pa vendar; kdor pomaga (samo) drugim, težko pomaga sebi; in kdor živi za druge, ta ne živi zase;

vsaka čast ljudem, ki so tega sposobni, jaz nisem; kaj je prav in kaj narobe, ve pa vsak posameznik zase.

lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je pač tako,da tisti, ki nima nič bi dal VSE - tisti pa, ki ima vse nebi dal NIČ !

Ps: ko se srečata dva stara prijatelja ga prvi vpraša:

bi dal ti meni avto, če bi imel 2 ? odgovor "seveda"

bi dal ti meni motor,če bi imel 2? "seveda"

bi dal ti meni bicikl,če bi imel 2 ? "seveda"

bi dal ti meni srajco če bi imel dve "to pa že ne ker imam več kot dve !:hmm:za razmislit in točno tako je !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TA SVET ME DANES PELJE TJA.....

Kjer so dobri ljudje doma, kjer se pleše in nazdravlja do jutranjih ur.....

Danes ko bomo praznovali sestrinih 30 let bo pozabljeno vseeee....

Tudi to, da mi je v osnovni šoli iz jeze enkrat vrgla v glavo vse moje barve........... :lol1:

Da sva se enkrat tako sprli, da je polovica razreda držalo z njo in polovica z menoj.... :slap: :lol:

Sva pa imeli veliko skupnih trenutkov, ko sva se švercali skozi garažna vrata na fešte....

a pol si ti tud čez 30 že ??? ja vse najboljše :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol si ti tud čez 30 že ??? ja vse najboljše :OK:

Trumpi nism še 30..... :slap:

Zapomni si že da bom šele decembra slavila okroglo.... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne sm bila na obisku pri 84 letni domačinki, ki ...

...Danes mi je prvič zaskrbljeno rekla, da tako hudo kot je danes na svetu ni bilo nikdar... Še med vojno so si v najtežjih trenutkih ljudje pomagali med seboj, zdaj pa samo še grabijo bogastvo zase, ne pomagajo več drugim....

Rekla je še: " Ljudje nimajo več vesti ne poštenja..... Vse gre h koncu...."

Ne samo kralji ulice, ampak tudi ti, umetnica51, moraš biti svetel sonček, ker razmišljaš tako, kakor pač razmišljaš!

Ker sem skoraj enkrat starejši od tebe, se je tudi v življenju nabralo nekaj "negativnega balasta". Res je, solodarnosti ni več, egoizma pa v neizmernih količinah!

Če je včasih na cesti zatulila sirena, je vse stisnilo pri srcu. Danes jo še slišimo ne več! Ni nam več, do stiske drugega! Če človek obleži na pločniku, se mu raje izognemo, kot da bi se ukvarjali z njegovimi problemi...

Tudi potovanja so postala navadna turistična pohajkovanja, brez duše in srčnih, notranjih želja. Vse bazira na denarju. Ko smo se včasih srečali "tam nekje", smo bili eden drugega veseli! Danes tega ni več. Izumrlo je, in prav zaradi tega sem osebno izgubil (skoraj) vse tisto, kar me je nekdaj pehalo v svet. - Umetnica51 - Svet se je močno spremenil! Tako, kot je rekla "tvoja staraka"..."Ni več poštenja, ne manir! Vse gre h koncu!" Ona to še bolje ve, ker so ji leta prinesla več izkušenj.

Midva sva nekoč, ob neki elementarni nesreči sedla na motor, se zapeljala na ogroženo področje, si razgledala opustošenje in izročila neki starki določen znesek, ter se odpeljala.

Tudi Ona, ko me je kasneje poklicala (zapisala si je reg tablico) ni imela besed, ki bi jih izrekla v zahvalo. Dejala je, da tega v današnjih časih, sploh ne more razumeti! Tega ne pišem zaradi lastne hvale, (saj je tega že kar nekaj let) ampak zato, ker ne morem pozabiti starkine hvaležnosti. Kako ti starci znajo biti hvaležni! Tudi to je izginilo iz našega življenja.

Danes se je družba popolnoma iztirila. Vlada se ukvarja le še sama s sabo in ji je za rajo malo mar! Pravosodje je padlo na osnovnem, zrelostnem izpitu. Meteorski bogataši so brez osnovnih moralnih načel, kljub temu, da na njihovem preddverju, raja s krči v duši, kot v želodcu, bije plat zvona...

Res je; Padli smo na zrelostnem izpitu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo kralji ulice, ampak tudi ti, umetnica51, moraš biti svetel sonček, ker razmišljaš tako, kakor pač razmišljaš!

Ker sem skoraj enkrat starejši od tebe, se je tudi v življenju nabralo nekaj "negativnega balasta". Res je, solodarnosti ni več, egoizma pa v neizmernih količinah!

Če je včasih na cesti zatulila sirena, je vse stisnilo pri srcu. Danes jo še slišimo ne več! Ni nam več, do stiske drugega! Če človek obleži na pločniku, se mu raje izognemo, kot da bi se ukvarjali z njegovimi problemi...

Tudi potovanja so postala navadna turistična pohajkovanja, brez duše in srčnih, notranjih želja. Vse bazira na denarju. Ko smo se včasih srečali "tam nekje", smo bili eden drugega veseli! Danes tega ni več. Izumrlo je, in prav zaradi tega sem osebno izgubil (skoraj) vse tisto, kar me je nekdaj pehalo v svet. - Umetnica51 - Svet se je močno spremenil! Tako, kot je rekla "tvoja staraka"..."Ni več poštenja, ne manir! Vse gre h koncu!" Ona to še bolje ve, ker so ji leta prinesla več izkušenj.

Midva sva nekoč, ob neki elementarni nesreči sedla na motor, se zapeljala na ogroženo področje, si razgledala opustošenje in izročila neki starki določen znesek, ter se odpeljala.

Tudi Ona, ko me je kasneje poklicala (zapisala si je reg tablico) ni imela besed, ki bi jih izrekla v zahvalo. Dejala je, da tega v današnjih časih, sploh ne more razumeti! Tega ne pišem zaradi lastne hvale, (saj je tega že kar nekaj let) ampak zato, ker ne morem pozabiti starkine hvaležnosti. Kako ti starci znajo biti hvaležni! Tudi to je izginilo iz našega življenja.

Danes se je družba popolnoma iztirila. Vlada se ukvarja le še sama s sabo in ji je za rajo malo mar! Pravosodje je padlo na osnovnem, zrelostnem izpitu. Meteorski bogataši so brez osnovnih moralnih načel, kljub temu, da na njihovem preddverju, raja s krči v duši, kot v želodcu, bije plat zvona...

Res je; Padli smo na zrelostnem izpitu!

trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ga pijemo decembra? :P

Seveda se bo nazdravljalo... Oktobra bo treba že rezervirat plac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

semering...

Nasmeh in zahvala starejših je tako lepo darilo, da se ga ne da opisat....

Meni da njihova bližina ogromno in ko jih obiščem na domu ali v upokojenškem domu se včasih nasmejim do konca....

Spodbujam jih naj mi kaj smešnega povedo iz svojega življenja.... Tako misli obrnejo drugam...

Spomnim se straih črno-belih filmov, ko so med indijanci živele starešine, ki so imele od mlajših ogromno spoštovanje... Včasih si želim, da bi prišlo to tudi v zavest slovencev in slovenk.....

A do tega je dolga pot, saj veliko starejših zna greniti življenje mlajšim in obratno.... Zato pa so upokojenški domovi polni starejših ljudi, ki so še sposobni skrbeti zase in za druge, a kaj ko je dom včasih zadnja rešitev za mir med generacijami, saj je doma preveč prepirov in gorja...

Da se je družba iztirila je postalo dejstvo, da je tudi med otroci žal veliko egoizma in premalo delovnih navad opažam tudi sama...

PADLI SMO SKORAJ VSI.... A verjamem, da je propad podjetja in izguba služba lahko nenazadnje zelo pozitivna zadeva.... Naučiš se varčevati, spoštovati hrano.... Morda se bo kateri delodajalec vendarle zamislil in nekoč celo opravičil svojim delavcem, ki jim je vzel kruh...

Morda pa le včasih tudi jaz premalo cenim to bogastvo ki ga imamo doma....

Imamo pšenico za moko, krompir, solato, meso.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PADLI SMO SKORAJ VSI.... A verjamem, da je propad podjetja in izguba služba lahko nenazadnje zelo pozitivna zadeva.... Naučiš se varčevati, spoštovati hrano.... Morda se bo kateri delodajalec vendarle zamislil in nekoč celo opravičil svojim delavcem, ki jim je vzel kruh...

Kdo od vodilnih se je kdaj opravičil komu od delavcev , tega menda ne bomo dočakali kmalu, še tisto malo kar majo bi jim pobrali,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trumpi nism še 30..... :slap:

Zapomni si že da bom šele decembra slavila okroglo.... :yes:

Kterga decembra pa si vun pala?? Eno frendico mam ki je isti dan in isti letnik kt jaz he he!! Sam ne reč 10trance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gifDrgač pa srelci in strelke trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa nebi se omejeval na otroke in starejše!! Kolkor vem sem tud sam "nadpovprečno" razumevajoč whistle.gif mogoče včasih naiven ampak z vklopljeno maximalno kontrolo se pač ne da dostojno žvet.

Tud sam mam 2 frenda na vozičkih katere sem in tja obiskujem in jima kaj pomagam. Moji otroci pa kar nekako ne morjo dojet zakaj tam zabijam cajt ko pa je eden pretirano prijazen in se stalno nekaj opravičuje, drugi je pa včasih presneto težek in pameten.

Je pa problem ko ti ljudje ne razumejo v kakšni dirki smo mi ki smo zdravi ker oni se bolj ukvarjajo s tem kako pregnati čas tako da se včasih zgodi da vse skupi izpade kot malce nehvaležno. Mah ja....se pač ne sekiram če je tko ker če pomisliš v kaka psihična stanja padajo ti ljudje ki se ne morejo niti popraskat ko jih kaj srbi jih nekako moraš razumet yes.gif

Dober znak pa je če te imajo otroci na splošno radi, seveda ne zaradi kakršnegakoli podkupovanja ampak preprosto zato ker si "pravilno" naštelan in zabaven. Manjši kot je otrok težje mu skriješ svojo pokvarjenost slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V propad človeštva.

Ta revni bodo pocrkal od lakote, ta bogati se bodo pa med sabo poklal, še za ta zadn eurič ki bo na razpolago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!