Skoči na vsebino

Kam nas pelje ta svet?


umetnica51

Priporočene objave

< In v mojem spominu žal ni nobenega izrednega ali vrhunskega strokovnjaka ampak samo trop psihiatrov,ki so se cel svoj študij najbrž posvetili učinkovitosti kvazi zdravil na duševno zdravje človeka. Iz prve roke lahko potrdim da SISTEM NE LAUFA!!!! >

 

BB  .)  jaz sem se z depresijo, že pred kar nekaj leti "spopadel" malo drugače kot ti, ker se mi v PB nikakor ni šlo, zato sem v naši knjižnici poiskal skoraj vso možno literaturo "s tem naslovom" in čisto vsega le nisem pozabil... :OK:

By Robeto: Tako kot si ti predstavljaš zdravljenje v PB, bi vsak pacient rabil svojega psihiatra ... :blush:

By knjige & moja psihijatrinja: Pri depresiji pride v naših možganih tudi do določenih kemičnih procesov, ki se jih ne da rešiti samo s tem, da nas nečesa ne bo več strah & ostalo, temveč se je z njimi prav tako treba spopasti s kemijo ... :blush:

Edina stvar s katero lahko preprečimo kemične spremembe v nas, je ta, da se znebimo stvari, ki nas obremenjujejo in to je  večini primerov sprememba okolja, ki nas obremenjuje, kar pa na žalost za vse nas ni mogoča ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani Robi Roberto.

 

Ti tako sodiš med fenomeme, da malo takih. Hvala Bogu,si sam sebi največji ZDRAVILEC, pametno,da poiščeš kakšno literaturo na temo

DEPRESIJE,ki je nenazadnje po mojih izkušnjah OZDRAVLJIVA le z DELOM, družbo, s cilji,ki jih človeku nikdar ne zmanjka,če RAD ŽIVI....

In če se meni depresija ni pojavila že več kot  5 let po prenehanju zdravil.... je verjetno ta moja pot prava. Pot stran od doma.

 

Ti Roberto si sebe ozdravil zelo dobro. Tvoje makete so tvoj talent,ki so te postavile na noge v vsem svojem sijaju. ...

In ni dvoma,da boš do konca življenja kos vsem izzivom.

Srečno Robi :friend2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dalj časa opažam, da ni več tako kot včasih, ko hodim po naselju mlajša generacija ki te pozna sploh ne zna več pozdravljat, jaz ne vem kaj jih v šolah sploh učijo, po moje bi jih najprej morali naučiti vsakdanjih človeških MANIR

pred kratkim sem enga pozdravil, je pa potem sinkovito stopil k men pa da ga nimam kaj pozdravljat ce ga ne poznam

Mogoce so pa generacijo tako ucil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

KAM PELJE TA SVET?

 

Zdaj vem kam pelje ta svet... Pelje točno tja kamor so srčno namenjene vse naše misli in želje.

 

Včasih me kdo vpraša zakaj več ne pišem v to temo... pa ne vem... ni več pomembno, kajti postavila sem se na noge.

Od življenja v Mariboru sem se poslovila februarja... Isti mesec sem se preselila v Ljubljano... tokrat v celo sobo :grrr

In od takrat dalje mi ne zmanjka dela in prošenj za sodelovanje pri zabavnih projektih....

 

Priznam.Nisem bila rojena pod srečno zvezdo, a sem si jo v zadnjih 2. letih naslikala sama in začela uživati življenje kot še nikoli....

 

Tri mesece nazaj sem ustvarila celo svoj fb... kar je bilo veliko presenečenje za vse,a dobro zame,saj sem našla vse tiste,

ki smo nekoč skupaj žurali...tiste ki smo ustvarjali čez mejo...pa tud koga iz ms :004

 

In kar je najpomembnejše. Danes sem uradno postala samostojna podjetnica :)

Biti sama svoj šef je bila moja srčna želja zadnje pol leta.... in danes se mi je končno  izpolnila... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

NEKOČ BOM POTOVALA Z MOTORJEM... Vem...:)

 

Zunaj je vse belo, malo sneži ali dežuje... Jaz pa malo časa, da zaplavam z mislimi v svoje najstniške sanje...

Zdaj vedno bolj vem,da si lahko uresničim prav vsako željo, le dovolj močna mora biti moja želja in mora izhajati iz mojega srca...

 

A leta nazaj ni bilo tako,saj je okrog mene mrgolelo ljudi, ki so se trudili uničiti moj malce sanjavi pogled na svet, tudi o tem,da bi potovala z motorjem po Sloveniji, da bi se odpeljala morda še čez mejo v Avstrijo, na Hrvaško... Takrat so vsi govorili, da so sanje dosegljive le bogatim,da smo pač mi revni, da tako pač je... Pa vendar nisem izgubila upanja v uresičitev vseh svojih želja, ki si jih bom nekoč zaslužila s svojim delom in s svojimi rokami...

 

Kot najstnica sem veliko prekolesarila... obiskala sem vso svojo družbo v Kamniku, Zalogu, Cerkljah, Brniku... in ko sem pri svojih 20 letih prvič stopila v moto klub na gorenjskem, sem za kratek čas v dobri družbi motoristev začela spoznavati ta njihov odštekan pogled na življenje... vsaj enkrat noben ni govoril,da želi veliko hišo z rožami, dober avto, veliko otrok... 

Čeprav so bile prve vožnje na motorju žal brez čelade, je bil pa občutek več kot božanski...

 

Ampak to druženje in želja po motorjih ni trajalo dolgo, saj sem te sanje "zaradi razumnosti" počasi pustila v kotu in se prisilila razmišljati "normalno"...Ravno takrat pa je šlo vse navzdol... že ob misli ko sem se videla v vlogi tečne žene,ki skrbi za veliko hišo z rožami...

Zakaj bi morala živeti tako kot drugi mislijo da je prav? Zakaj mi nihče ni rekel,da lahko sanjam in da sanje prej ali slej pridejo na pot...

 

Najbrž zato, ker niso vedeli.... ker so se bali in ker so mislili,da je edino prav garati v proizvodnji in biti tiho...

Mojo mami zdaj jaz učim,da lahko vsak kmet doseže kar želi, da ima vsak človek ravno toliko možnosti kot tisti, ki se je rodil v bogati družini... In da so bogati ljudje zelooo dobri ljudje,saj je le teh v moje življenje prišlo nevede zelo veliko... In ti srečni bogati ljudje so mi pokazali pot....ko so mi povedali svoje zgodbe,da so bili tudi oni včasih reveži, dokler niso spremenili tok misli v pravo smer... in zdaj živijo kot želijo...poleg tega pa še pomagajo drugim..

Tiste moje najstniške sanje o vožnji na motorju so se mi počasi uresničevale... tiste sanje o svojem podjetju so uresničene...

Tiste sanje o ljubezni pa še malo čakajo na pravi razplet... DOBRO VEM to ...bo šele takrat, ko bo najprej moja duša sprejela sebe kot nekaj najlepšega in najsvetejšega na svetu in ne bo več sledu o ničvrednosti,ki jo je čutila prevečkrat....

 

Zdaj zagotovo vem....Vseeno je ali si se rodil v revni ali bogati družini, vseeno je ali si bil pameten ali ne... čisto vsak ima neomejeno možnost izbire, da si v tem svetu vzame kar želi... Samo začeti moraš ljubiti sebe in svet takšen kot je, biti HVALEŽEN in preprost in spoštovati prav vsakega, se opravičiti, če si komu kaj žalega storil... in nenazadnje verjeti v sanje, ker te sanje prej ali slej pridejo, tako kot neskončna, svobodna, razburljiva in zanimiva vožnja na motorju....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so se prvi opičnjaki spustili z krošenj dreves ter razvili zametke tistega, čemur pravimo zavest so pričeli ustvarjati svet/realnost katerega so naselila njihova fizična telesa. Oblikovati medsebojne odnose, uporabljati orodje, ustvarjati objekte, na materialni svet (npr. naravo) lepiti simbolne pomene,...ustvarili smo, oziroma v tok svoje zavesti umestili vsak delček sveta, ki smo ga z svojim umom uspeli zaobjeti.....Dejansko smo ustvarili svet v katerem obstajamo......poskusite poimenovati oziroma z besedami opisati stvar, katere ne poznate....nemogoče..ker taka stvar v toku naše zavesti ne obstaja  :)) vsako stvar, ki jo poznamo takoj umestimo na točno določen prostor svojega dojemanja...tud atom ni obstajal dokler ga nismo odkrili:)) 

 

Se pravi svet (pa naj bodo človeško ustvarjeni artefakti ali pa naraven svet umeščen v tok naše zavesti) je hkrati kreacija - se vzpostavlja skozi kolektivno/družbeno akcijo človeka kot je tudi svet v katerem človek živi.In tukaj se pomoje začne temeljna človekova frustracija, ki se manifestira v nagnjenosti h kumpulzijam... nagnjenosti k zapletanju in ponavljanju, padanju v zajčje brloge.... Npr.: ustvarjamo pravila po katerih živimo, potem glede na podlagi teh življenjskih izkušenj spet ustvarjamo pravila, po katerih spet živimo itd. itd...frustrirajoče ne?

izvor stanj kot so OCD, depresija, zasvojenost; - vedno znova padamo v luknje katere smo sami izkopali....ampak OK dost o tem...

 

 

Tko da ja si lahko vse kar si želiš se niti ne zdi več tok stereotipna floskula.... če zgledam kot sova, če se počutm kot sova pa če VERJAMEMO da sem sova pol sem...http://www.google.si/imgres?sa=X&espv=210&es_sm=93&biw=1536&bih=1027&tbm=isch&tbnid=rxYXeUD7ek-D2M%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.dailymail.co.uk%2Fnews%2Farticle-2015034%2FOwling-new-planking-New-crouching-craze-springs-internet.html&docid=lnFAk4gHXcACJM&imgurl=http%3A%2F%2Fi.dailymail.co.uk%2Fi%2Fpix%2F2011%2F07%2F15%2Farticle-2015034-0D0537F400000578-522_306x470.jpg&w=306&h=470&ei=EaLrUufCKsGWyAOkg4GoCg&zoom=1&ved=0CG8QhBwwAg&iact=rc&dur=576&page=1&start=0&ndsp=27

 

Tolje je bil en hiter, dokaj neurejen mix ampak upam da se osnovno idejo da razbrat...Spodbubil me je pa ravno tale tvoj sestavek....ker si v njega dejansko izlila svojo dušo-umetnica :) ... tud mi je jasna tvoja bitka (ki je vedno bitka vseh, ki si upajo pogledat na drugo stran travnika)....izvit se iz prijema determiniranosti vsakdanjega sveta (e.g. ideologije), vzeti življenje v svoje roke, ga razumeti in ga kreirati skladno z lastnimi željami....bitka med tem..idealom? in bitka med (občutkom) nemoči, determiniranosti. Zadnji odstavek, ki si ga napisala... 

 

No pa da gremo na pomembne stvari:

Najprej nardiš izpit-neki dnarja ej seveda treba ampak je čist fino se učit mal vozit itd....Potem se najde en lep mal starejši ohranjen motorček (nebi verjela kaj vse se najde če se hoče. .), jst ti ga poservisiram za dva berkoninga pa dobro debato in si na konju :) Sam umes ne obupat....

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan69 dobro si napisal in hvala za pomoč, nikol se ne ve kako bo, morda se pa res kdaj obrnem nate...

pajkica vsak si po svoje ustvarja svoj svet s sponzorji ali brez, samo da smo vsi srečni na svoj način....

 

pajkica najbol važno pa je da ti še nis kavo častila v ukc... :grrr 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!