Skoči na vsebino

Zadnja zavora in zadnja guma!


ziga16erz

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Danes sem snel zadnjo zavoro na Gileri runner 125, ker je nekaj cvililo, ko sem jo porival. Ko sem snel zavore dol, sem opazil da so pakne slabe.

Ko pa sem zavore dal ponovno gor, jih odzračil, se mi zadnja guma ne vrti več v prazno ko imam motor na tačkah. Prej sem imel tudi malo previsok ˝štant gas˝ in se je motor sam naprej peljal počasi. Ali bi kdo vedel kaj je narobe ?... Drugi problem je pa ko naredim 1km, in potipam pakne, so te zelo vroče. (Ne morem jih držat 10 sec). Ali pozna kdo za oba problema rešitev ??

hvala!

Lp Žiga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Danes sem snel zadnjo zavoro na Gileri runner 125, ker je nekaj cvililo, ko sem jo porival. Ko sem snel zavore dol, sem opazil da so pakne slabe.

Ko pa sem zavore dal ponovno gor, jih odzračil, se mi zadnja guma ne vrti več v prazno ko imam motor na tačkah. Prej sem imel tudi malo previsok ˝štant gas˝ in se je motor sam naprej peljal počasi. Ali bi kdo vedel kaj je narobe ?... Drugi problem je pa ko naredim 1km, in potipam pakne, so te zelo vroče. (Ne morem jih držat 10 sec). Ali pozna kdo za oba problema rešitev ??

hvala!

Lp Žiga!

Če se ti kolo prosto nevrti ti blokira zavora,če je to disk in si montiral nove ploščice ti blokirajo klešče diska in jih malo premigaj pa bo vredu.Demontiraj ponovno ploščice stisni parkrat zavoro in nato vrni batek nazaj samo pazi,da ti neskoči ven, ko boš dobro razmigal zmontiraj in ponovno probaj,če se kolo lepo vrti.Ko menjaš obloge -ploščice ni nujno prezračevat diski pa se vedno kar precej grejejo že po enem zaviranju to lahko preveriš tudi na prenjem disku ! Sicer pa dotičnega motorja nepoznam to ti pišem nasplošno kot avto mehanik .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kasneje se enkrat razdrl in ugotovil, da sem zavorne ploscice zamenjal, in so blokirale. Ker so napostrani lezale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!