Skoči na vsebino

Problemi z Gilera Runner RST 50 SP


kurnt29

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Kolega si lasti sledeci skuter: Gilera Runner RST 50 SP, letnik 2007.

Motor je bil do konca garancije vedno servisiran na pooblascenem servisu, po preteku le te, pa se je odlocil da motor malo predela.

Menjani so bili valcki, feder na sklopki, izpuh.

Prvo je tarnal da mu drsi sklopka. Nato se je vozil njegov brat, motor je spustil vodo. Ker lastnik tega ni vedel se je z njim odpravil na pot. Seveda ga je kar precej segrel in popustilo je tesnilo na glavi. Vendar to smo uredili, zadeva je peljala..

Tezave s sklopko smo odpravili tako da smo menjali feder na sklopki za originalnega (od malossija se je zataknil in ni dovolil da se jermen premika gor in dol..). Motor da sedaj od sebe precej in leti tudi preko 80km/h.. ko lavfa.

Sedaj pa imamo sledec problem. Motor vzgemo, zadeva tece gladko.. Nakar po nekaj metrih popolnoma izgubi moc in ne vlece nikamor, ce gas se vedno tiscimo, motor ugasne, ce ga pravocasno spustimo zadeva lavfa, vendar je popolnoma brez moci, tudi sebe ne vlece vec. Nato ga pustimo stati 5min in zadeva spet leti ko sneta skera.. Pa zopet pocaka.

Torej deluje kot da mu zmanjka bencina, vendar vedno ko podremo vplinjac (fergazar) je v njem dovolj bencina.

Tudi olja za mesanico ne pride dovolj v vplinjac..

Je ze kdo imel podobne tezave?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Je ze kdo imel podobne tezave?

Lp

Pozdravljen,

če je bilo vse strokovno montirano, bi moj prvi predlog bil, da se upljinjač nastavi,ali da orig. izpuh vstavite nazaj, lahko da nekje napačno zark vleče(zrač filter,objemke,kolena)

jaz imam sicer 150cc Skipper je pa ident. agregat kot runner in sem imel podoben problem(obrati padejo-motor ugasne) zaradi natrganeka sesalnega kolena upljinjača, guma s časom oslabi in nastane fina razpoka, katero komaj opaziš.

Odvisno od zun.temp. se potem skuter vsakič drugače obnaša.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jaz imam tudi en vprašanje in sicer na gileri runner 125, me zanima, kje na frgazerju (vplinjaču) je šrauf (vijak), za štelat ˝štand gas˝?

Hvala za odgovore.

Lp Žiga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

če je bilo vse strokovno montirano, bi moj prvi predlog bil, da se upljinjač nastavi,ali da orig. izpuh vstavite nazaj, lahko da nekje napačno zark vleče(zrač filter,objemke,kolena)

jaz imam sicer 150cc Skipper je pa ident. agregat kot runner in sem imel podoben problem(obrati padejo-motor ugasne) zaradi natrganeka sesalnega kolena upljinjača, guma s časom oslabi in nastane fina razpoka, katero komaj opaziš.

Odvisno od zun.temp. se potem skuter vsakič drugače obnaša.

Lp.

Vse je bilo zmontirano kot je treba. Uplinjac je nastavljen. Torej po tvojem mnenju nekje na cevkah vlece "fovs" zrak..

Zanimivo se mi zdi da tank za gorivo nima oduska.. Pod tankom pa se nahaja bencinska pumpa (tlacna crpalka), ki potiska bencin v uplinjac, je mozno da je z njo kaj narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jaz imam tudi en vprašanje in sicer na gileri runner 125, me zanima, kje na frgazerju (vplinjaču) je šrauf (vijak), za štelat ˝štand gas˝?

Hvala za odgovore.

Lp Žiga!

Tale

post-6275-0-72970600-1313780725_thumb.jpg

Vse je bilo zmontirano kot je treba. Uplinjac je nastavljen. Torej po tvojem mnenju nekje na cevkah vlece "fovs" zrak..

Zanimivo se mi zdi da tank za gorivo nima oduska.. Pod tankom pa se nahaja bencinska pumpa (tlacna crpalka), ki potiska bencin v uplinjac, je mozno da je z njo kaj narobe?

Jah..pač pri meni je ta razpoka na sesalnem kolenu, katera je šele po nanosu tesnilne mase postala vidna, povzročila podobno težavo.

post-6275-0-38617200-1313780876_thumb.jpg

Če ti pa kje "fovš" luft vleče pa komot preveriš z roko na izpuh.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!