Skoči na vsebino

Nova zastava in grb - DA ali NE ?


Nova zastava in grb - DA ali NE ?  

62 članov je glasovalo

  1. 1. Nova zastava in grb - DA ali NE ?

    • DA
      48
    • NE
      67
    • MI JE VSEENO
      10


Priporočene objave

Sem proti menjavi zastave in grba, sploh pa pod krinko argumenta da bomo bolj prepoznavni. Potem bi nujno mogli zamenjati še ime države in naroda. Brez tega bi bilo vse skupaj narejeno na pol in zmeda bi bila še večja.

Tega ne smemo storiti tudi iz spoštovanja do tistih tujcev, ki so se uspeli že naučiti kje je Slovenija in kakšno zastvo ima, ker jim potem spet ne bo nič jasno.

V primeru menjave bi se še več let marsikje (tuji časopisi, revije, knjige, WWW strani) pojavljala tudi naša "stara" zastava, in mi bi spet jokali, kako so vsi tujci neumni, ker ne vedo...

Za večjo prepoznavnost Slovenije bi lahko poskusili s kakšno šok terapijo. Racimo da nas obišče Sadam Husein, ali pa da njega obišče Drnovšek in mu ponudi zatočišče...

...še kakšen predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako dolgo nazaj, kar je Južnoafriška Republika menjala zastavo. Pa prav dobro in moderno so si izbrali.

Na teh straneh poglej predloge za novo avstralsko zastavo, ki bi jo rabili, če bodo ta staro angležinjo v rit nabrcal:

http://www.ausflag.com.au/home.html

Pa ne mi rečt, da tipi ne znajo. Sicer sem pa sam občutil kakšno moč imajo prodorne, zanimive oznake, ko smo uporabili za znak karantanskega panterja na poševni slovenski trobojnici. Veliko ljudi se je v ta znak vtaknilo, kako je dober, kaj je to, kaj predstavlja, od kod ste itn. Pa pustimo ob strani primernost karantanskega panterja, navajam ga kot primer simbola, ki učinkuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živela republika ALPADRIA 8) ....

zastava kvadratna bela z velikim rdečim A-jem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živela republika ALPADRIA 8) ....

zastava kvadratna bela z velikim rdečim A-jem :)

:D :D :D

A bi biu kakšen komad od Sex Pistolsov dobr za himno :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če bi vsaj mehke droge legalizirali in jih na veliko prodalaji po kafičih, bi Slovenija sigurno postala bolj znana. Folk bi hodil k nam tako kot na Nizozemsko. Zmotljivce pa bi kaznovala slovaška policija :) :) :)

Da me ne bo kdo narobe razumel, jaz ga ne pušim. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze je menjavat zastavo in zapravljat denar. Z novo zastavo ne bo Slovenija nič bolj prepoznavna kot do zdaj. Naj raje denar zapravijo za kaj bolj koristnega npr. bolnišnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...npr. NOVO DIRKALIŠČE si mislo rečt?!?!? :evil: :twisted:

TOOOOO. Dobra ideja :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...npr. NOVO DIRKALIŠČE si mislo rečt?!?!? :evil: :twisted:

TOOOOO. Dobra ideja :D :D :D

Na žalost samo ideja. :) :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš dirkališče :oops: - a nebi bilo boljš da bi ta denar res za bolnice ponucal :wink:

(pa ne me razumet narobe, jest bi bil ful vesel če bi imeli kako dirkališče v slo :roll: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI!Država bi kar menjala stvari mi pa najebemo,ko mormo vse plačat.Sploh pa smo še bolj znami ko nas mešajo s Slovaki,Rusi in Srbi.Sicer pa nima noben od nas nič koristi od tega če menjajo zastavo vsaj jaz jo ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res, da gre veliko denarja za to, da moramo davkoplačevalci to plačevati itd..... pa meni se niti ne gre za to, da nismo razpoznavni, gre samo za to, da kar je zdaj narejeno je bilo na hitro pri osamosvojitvi.

To ni naš simbol in ni naša zastava. V tem je problem. Ne simbolizira nas. In kakor je že en rekel, imamo veliko boljših grbov na izbiro, ki resnično predstavljajo Slovence.

Jaz sem ZA.

In kakor je bilo rečeno, kranjska klobasa bolj označuje Slovenijo, kot pa grb, ki ga imamo sedaj.... žal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Pupo, cimprej zamenjat to rusko zastavo z necem, kar ima vsaj kako zgodovinsko podlago.

Ce smo odkriti, ko smo sli stran od Juge, smo kar isto zastavo vzeli in to je to.

Vsec vam je? Tuff luck!

Meni je se najbolj vsec varianta crna-bela-crna in v sredini karantanski panter!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer, meni je tud bolj všeč, ampak se ne bom v njej čist nič bolj prepoznal :shock: :lol: Sploh pa dokler smo živeli pod Jugo smo meli nacionalno zavest Jugoslovana in ne Slovenca, vsaj jaz se tega tak spominjam, pa čeprav sem med mlajšimi. Družo sem se z Hrvati, Srbi in Šiptari, ker jih je v moji okolici blo vse polno (razni oficirski bloki JNA pa to...) pa na njih nisem gledal kot na tujce ampak kot na naše. Ko smo leta 90 gledali SP v fuzbalu smo skupaj navijali za naše... Sama SLO ma preteklost kot jo ma, samo kdo se bo v njej prepoznal - kolko nas ma več življenj, kolko nas je reinkarniranih? :shock: Nisem ne ZA, nisem ne PROTI, strinjam se da je sedanja rahlo čudna (sploh grb), ampak folk, kaj se bo pol res kdo počuto bolj SLOVENCA, bolj prepoznavnega, bolj ponosnega? :wink: my bart6.gif Z zastavo in nacinalnim ponosom moreš zaživet kot otrok, to je isto kot če bi odrasel, zrel človek vsakih par let znova in znova iskal svojo identiteto. No, vidi se da še nismo zrela država in če bo šlo tak dalje to še dolgo ne bomo postali...samo moje mnenje :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar je.Sicer pa zakaj jo moramo menjati ravno mi naj jo zamenjajo Slovaki saj smo jo imeli prej mi kot oni.Vendar pa je res da potem problem še ne bo rešen ker so tu še Rusi in kolegi Srbi.Problemi so problemi bojo k... jih gleda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se pa ne bi zgledovali po www.matkurja.com in damo eno luštno kokoš v narodni noši na zastravo in v grb... prepoznavnost zagotovljena :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!