Skoči na vsebino

OKOLI SVETA


J

Priporočene objave

Hej Batzajla! greš lahko okoli zemlje brez,da bi enkrat zavil stran od asphalta, bye the way, tip s Triumphom Daytono je dvakrat (rekordno)obkrozil svet.Ta KTM je meni všeč, čist tko subjektivno, ampak se mi zdi

bolj Raid-ovska varianta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hipotetično si vzameš 4 ali 5 mesecev dopusta in bi rad obkrozil velik del

sveta na motorju. Bolj turistično in brez ekstremov ala "preveslal Atlantik v banji!", brez medijskega pompa in sponzorjev, pač pa sam ali v druzbi treh štirih motoristov. Torej, imaš cajt, vsa logistika je urejena vizumi, prevozi čez vode, redni servisi,pocket money itn....A nisi se še odločil za ta glavno stvar:MOTOR

vodi te moto "Pot je vazna in ne cilj!"

-Kaj kupiš in zakaj?

Če je to ze nekdo obdelal tukaj se opravičujem!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM 950 Adv.

Varadero

Caponord

Trophy 1200

Izbira je tvoja, mogoče si mel kaj čisto tretje v mislih, ne vem :) Dalo bi se z vsakim od teh, pač odvisno po kakih cestah maš večinoma namen vozit oz. razsikovat pa kolko ur na dan povprečno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj kupiš... hmmmm

Kravo... nucaš neki k bo komot, da ne boš po dveh urah že zakluču dneva, jebiga, komot so ble še ponavad krave (nekej težkega.. pa ne mislim tu kakšne VTR zadeve, k ma 150 kg, ampak nekej k ma prazen 250+ kg). Če boš imel zraven še sopotnico/ka, pol še vseen malo poglej fedre pa to, če bo zdržal oba s prtljago, sicer pusti ženo doma :D

Nekej k zna preživet tudi s kakšnim slabšim bencinom... manjša kompresija.

Nekej k ma plastiko, da ne boš tolk klel, ko bo dež.

Nekej k lahko zvrneš, pa plastiki ne bo nič.

Nekej k maš povsod rezervne dele.

Nekej k boš lahko tud sam kje kej pošraufal.

etc...

Skratka... BMW-ji ti niso všeč.. guzzi ne trese kej dost manj... honde CX majo premajhno kubaturo pa nehal so jih delat nekejinosemdesetga... z raznimi HD-ji te ne bomo smejal... potem je pa več ali manj že vseeno kaj kupiš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo nisem sicer postavil za sebe osebno, pač pa bi rad slišal mnenja drugih in poleg tega še malo polemiziral!hehehehe

Jah zgleda, da je GS edina rešitev če vzamemo faktorje kot so:

shit gorivo,nosilnost,šraufanje in vse kar je strom naštel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi pot vsebovala hujša brezpotja bi izbiral samo med GS i Quoto. Za bolj asfaltne,makadamske in druge "lažje " poti pa bi ponovno izbral ta velko Diversion.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res gres lahko tudi po cest okol sveta,ampak se zmer je pomoje bols da imas kej tacga da se da peljat po gmajni.KTM mi je sicr res hud,sam sedez je pa mogoce premejhn?na intermotu se ni dal sedet gor,drgac bi probal.

drgac je pa GS kr zakon pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi kar z FJR probu hehehehehe, sem rekel v štartu "turistično" in jaz

bi šel kot uni anglez z športnim Triumphom. Izpustil bi razne leve Banana

republike in bi lovil A ceste. Moped! bi šel ti matrat svojo novo FJRko!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tak tip da me zanimajo neznani, odročni kraji, zahojene vasi, ljudje in okolje ki se čimbolj razlikuje od našega. Tako da bi AC uporablajal samo da bi prišel do banana republik. Kar pa imam v naslednjih letih v planu, bo pa FJR čist uredu. Če sem lahko z diveržnko po puščavi šibal, se bo dalo tudi z FJR po slabih cestah vozit. Sicer pa za pomlad planiram nekaj od vzhodne evrope, te zanima ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzhodna Evropa! To me pa zanima!Si mislil Rusija,Polska,Češka,Madzarska

ali bolj juzno Balkan....?Jaz sem si vedno zelel Pariz-Peking,pa bo ne bo šlo

z Iraq,Iran, Afganistan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem naredil turo po slovaški in južni poljski, spomladi pa ne vem...Premišljujem predvesem o destinacijah kot so Češka, YU, Bolgarija, morda pa spet Poljska, ali pa do Kaliningrada...Lahko pa čisto nekaj tretjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi probal Polsko gor do Gdanska, mogoče pa tudi Bolgarija, sam sem

par mesecev delal v Bolgariji in takšnih luknjastih cest ni nikjer na svetu-

kraterji! Sicer ni problem samo bi blo treba zelo dobro opazovat cesto.

Turčijo bi spustil zaenkrat zaradi blizine Iraqa. Torej Bolgarija,Yuga in Grčija se dobro sliši!?

ZZR sem izločil in, če prodam GS, bom kupil FJR in to je končno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke za odločitev ! In kaj je premaknilo tehtnico k FJR ?

Ja, Poljska, Gdansk se sliši OK. Tudi o YU in Grčiji sem že tuhtal, ampak problem je časovna omejitev ( čakanje trajektov, uskladitev urnikov... ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tuhtal, in vse kar zelim in potrebujem ima FJR-in še lep je. ZZR se mi zdi premalo sport-tourer ,ima ozjo uporabnost in v osnovi nima dovolj opreme. Jaz bi najraje šel Maja i.s.: čez jugo v Bolgarijo in celinsko Grčijo,

brez trajektov, mogoče pa na koncu trajekt do Italije in potem domov čez

Italijo. Ne vem! precej varijant bi blo za razmislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako polna usta velikih besed imate, da vam še kaj več kot drobtinice ven padajo.

Sicer pa kar sanjarite.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi šel tudi okol sveta sam nekak nimam ne cajta ne dnarja!Mam pa velik plan za pol k bom v penziji!Upam da čim prej!No še eno službo bo treba prej najt! :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZF živim zato da sanjam ker drugač bi blo preveč bedno in da vsaj delček sanj izpolnim...prepričan sem da mi bo po taki ali drugačni poti nekaj že uspelo :wink: Vesele sanje tud tebi pa ne bit tak zamorjen :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem govoril z Benko, sem dobil vtis, da ima BMW še najbolj razširjeno mrežo svojih servisov po svetu, sploh če potuješ v Afriko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!