Skoči na vsebino

OKOLI SVETA


J

Priporočene objave

In še nekaj o statistiki. Kriminala, nasilja, in premoženskih deliktov je bistveno več v državah zahodne kot vzhodne evrope, da o ZDA sploh ne govorimo, ki potolčejo vse statistike. Izjema je le Rusija, kjer je izredna korupcija.

Kar nas vse prestraši, tako bogatejše od nas, kot nas same, je da ko se oziramo tja kjer je nasplošno nižji standard, da če ljudje nimajo vsega kar imamo mi , da se pa kar vsesplošno krade in ropa.

Ni čisto tako.

Glede nasilja: če primerjaš dve skrajnosti nekdanjega zahodnega in vzhodnega bloka, ZDA in Rusko federacijo, ugotoviš, da je v slednji štirikrat (!) več umorov. V ZDA 5,5 letno / 100 000 prebivalcev, Rusija 22 (za primerjavo: Slovenija 4, Nemčija 3,3). (leto 2000)

Premoženjskih deliktov je na splošno res več na zahodu (večinoma zato ker je tam kaj ukrasti). Vendar pa : kraj avtomobilov je v Bolgariji 2 x več kot npr. v Sloveniji (138 /100 000 proti 75 / 100 000). Kar pa ne pove veliko, dokler ne upoštevaš standarda v obeh državah in števila avtomobilov na prebivalca. V Bolgariji jih je 266 na 1000 preb, v Slo skoraj dvakrat več, 454. Torej je kraj / določeno število avtomobilov kar 4 x več. Tretji bistven podatek pa bi bil odstotek ukradenih vozil s tujo registracijo: ta šele pove dejansko premoženjsko ogroženost tujca v neki državi. Predvidevam da na vzhodu ni toliko interesa za stare moskviče in dacie, kot jo je za zahodnimi plehnatimi izdelki. Rizik za domačina bo torej lahko razmeroma majhen, za tujca pa zelo velik, med tem ko je na zahodu rizik približno enak, če gre za državo s primerljivim standardom.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teorije,statistike,varijabli bla bla bla....lokalna mafija samo še moj MOTOR

čaka, ne AVTO!? Pozabil sem povedat, da sem se po Sofiji vozakal dva meseca v avtomobilih ukradenih v Z.Evropi. Pojdi v Sofijo in boš videl

več S-classe, 7-reihe kot v Sloveniji in skoraj vsi so ukradeni, ampak ne

v Bolgariji, temveč v Z.Evropi. V dveh mesecih nisem videl niti en motor!

Naš šofer (bivša tajna policija) me je vozil v Lancia Thema TD (ukradena

v Italiji) in mi je razlozil, da ni velike moznosti, da ti ukradejo avto v sami

Bolgariji. Povedal mi je tudi, da če ze grejo z avtom na pot, ne grejo dlje

kot do Romunija, oziroma se ne priblizajo meji Evropske skupnosti!

Bye the way, v J.Italija in Španiji (kao lepe turistične destinacije!?) tudi veliko vozil ukradejo, pojdi si jih ogledat v Tunis,Maroko in Alzir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, čese nekam odpraviš so vežje možnosti neprijetnih dogodkov kot če ostaneš doma...

V spremni besedi enega od popotniških priročnikov je citat, ki je sedaj na mestu: PLAŠNI NAJ OSTANEJO DOMA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v Sofijo in boš videl

več S-classe, 7-reihe kot v Sloveniji in skoraj vsi so ukradeni, ampak ne

v Bolgariji, temveč v Z.Evropi.

Če jih kradejo v Z. Evropi in vozijo v Bolgarijo... misliš da jim ni še lažje pičiti takega, ki se kar sam pripelje?

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Veliki Britaniji je več motorjev ukradenih kot kupljenih :shock: :? ... (vir. Motosvet) .... verjetno ne bi nihče pretirano razmišljal o kraji ko bi šel v Englad z motorjem. :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bom tukaj nič mislil, ampak govoril iz "hands on" izkušenj! Če bi

ga ukradli v Bolgariji, bi bil namenjen za nadalnje trzišče in ne, da ostane za kakšnega nadobudnega Bolgarskega biker-ja-je treba "oprat" številke, papirje itn... še pred vstopom v drzavo(specifika org.kriminala v Bolgariji

so AVTOMOBILI od uzunaj!)

V veliki Britaniji pa uporablja večina motoristov motor kot glavno prevozno sredstvo in niso vikendaši kot mi tukaj! torej je spet drugačna

specifika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!