Skoči na vsebino

OKOLI SVETA


J

Priporočene objave

Jah malo pa mora biti pridih Wild westa, če ne je najboljše, da smo vsi vedno doma in delamo kroge okol bajte! A veš za unega, ki se je tako bal, da se mu bo kaj pripetilo, pa se ni zganil iz hiše, potem mu je pa slika iznad postelje padla na glavo in ga ubila!?Rok! 4 dni pa toliko krajev-mislim, da se je treba kaj ustavit in malo spoznat kraj in ljudi, no to je samo moje osebno mnenje!?

Bingo! ja "Rila" sem mislil.

Moped! prva etapa Ljubljana-Sofia-903km,obvezno poglej maporama.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva etapa LJ - Sofia. J , pa to je čist moj stil, za začet fure mislim. Zdaj pa samo še reci da na potovanjih zgodaj vstajaš :D :?:

Zdaj grem pa tisto tvojo stran poiskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra je tale tvoja maporama. Ampak jaz vseeno raje pot in kilometrino računam po klasični karti, nekako bolj zaupam, pa še nekaj je na tem. En tak pridih avanture, ko že kar podoživljam potovanje ko imam zemlejvid pred sabo, pa študiram razne variante...

....mislim da bom šel kar kmalu avtokarto Bolgarije kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4.30AM Kava;čik;hit the road Jack;

Ti kar kupi karto! Ta spomladanska tura je vklesana v kamen!Zdaj sva dva! Bi blo v redu če bi se še kakšen od tukaj prisotnih priklopil! Meni bi

odgovarjalo bilo kdaj v Maj-u! Do takrat se bo treba en dan kje dobit na pijači in logistiko priblizno konkretizirat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadovezujem se na vprašanje varnosti, ki jih omenja Rok!

To je vse relativno,par osebnih primerov: Večkrat sem se šetal sredi noči

po ameriških velemestih: L.A.,N.Y.,Detroit,Miami pa nič panike.....Sem bil

pa v tipičnih turističnih krajih : St.Maarten-Karibi, kjer so mi spulili verizico iz vratu sredi belega dne, na Tenerife so mi ukradli GSM ko sem stal za šankom. Torej: relativno! in vzet Murphyev zakon v zakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z varnostjo je tako da se ti sranje lahko zgodi pri nas ali pa v đumbuziji. Preveč naiven človek spet ne sme biti, določena mera previdnosti je dobrodošla, iz iskušenj pa vem da te doleti ravno tam ko si najmanj pripravljen.

Kar pa se števičnosti odprave tiče, boljše manj kot več. Na pot sem se vedno odpravljal sam, oziroma z boljšo polovico. Več ljudi - več želja, nemogoče za vse.

Tudi jaz se odpravim od doma ob približno taki uri, v želji prvi dan priti čim dalj. In Sofija ni tako daleč da je nebi dosegel v enem dnevu, če ni kakšnih drugih razlogov. Govorim iz izkušenj, ker sem ( s sopotnico ) naredil že precej več kilometrov v enem dnevu.

Zdaj ko imaš GSa doma, se lahko ob ob prijetnem vremenu prikotoališ do Lj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi zato, da uskladimo zelje in pričakovanja,se moramo en dan vsesti.

Od danes spet vreme nekaj štrajka, ko se kaj poboljša se bom najavil in prikotalil.Kdaj dobiš stroj? Bo treba tudi uskladit tempo če bom jaz na GS-u ti pa na FJR! Jaz bi dosegel visoko potovalno povprečje če ga recimo zazenem dol po Mont Blanc-u ali pa če ga katapultiram iz letala. Sicer pa

bom jaz vozil solo ti pa verjetno z boljšo polovico in se nekako izenači. Lj.-Sofija bi odkljukali lepo turistično v 2 in pol dneva, še kaj vmes pogledali ....kaj praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole do Sofije pa tudi mene zanima. Koliko dni pa kaj planirata bi trajal tale izlet? Mogoče se pridružim.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moped je omenjal 7-10 dni, zdaj pa ne vem,potrebne so uskladitve vseh

zelj in pričakovanj. Meni osebno se zdi ta okvir trajanja, in pa cilj potovanja, nekako optimalna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljša polovica ostane tokrat doma. Stroj pride v garažo čez cirka dva tedna. Za potovalno povprečje pa, ne se bat, jaz sem bolj na počas naštelan.

Koliko časa bi vozil do Sofije, pa je odvisno predvsem od tega , kam naprej. Če je že sama Sofija cilj, potem lahko lagano, ene dva dni. Če pa bi šel še po notranjosti, do obale, potem pa bi prvi dan šel do Sofije, ali pa vsaj do Niša. Ker grem raje v velikem skoku direkt do Bolgarije, in preskočim Yugo, da mi ostane več časa za Bolg. Yuga je blizu, lahko ostane za drugič. In Sofija je relativno blizu ( cca 900 km ), od tega je cirka 750 km AC, do Niša, zaradi česa je razdalja hitro premagljiva.

Sam sem naredil v enem dnevu s sopotnico dobrih 1200 km, naslednji dan 800, ter nato še šesto do delbega cilja, zato vem koliko se da prevozit, da ni človek konec dneva čisto crknjen.

Skratka, mene bolj kot sama Yuga, zanima kroženje po Bolg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izprva sem predlagal Lj.-Sofija kot etapo#1 in potem bi lepo easy obdelali

Bolgarijo, se pravi, samo Sofija kot taka ni dovolj kot cilj pač pa neko izhodišče za ostale Bolgarske cilje, ki jih moramo še definirat. Potem bi bilo pa res najboljše, da se prebijemo čez Jugo v prvem dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekako mika da bi prišel do Črnega morja, ampak moram prej nabaut Lonely planet, pa še kakšne druge, da dobim mal vpogleda, kaj bi bilo zanimivega, pa potem glede na to delat plan. Glede na to da si ti delal v Sofiji, imaš praktične info iz prve roke. Mogoče kdaj mal več napišeš, lahko tudi PM pošlješ.

Aja, kako pa voziš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, valjda. Kaj pa če se zavedaš da nisi najbolji, pa da nisi najhitrejši, pa, bognedaj, najpočasnejši...Sicer pa se mi jebe za to kdo je najboljši, najhitrejši...,vse je relativno. Važno da jaz uživam na mopedu, ja tuki sem pa res najboljši. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozim dobro , ....sicer pa se strinjam stem kar si napisal, men se isto jebe,

če bom kdaj nehal uzivat bom nehal vozit!

če se ti da poglej vtise in nasvete za Bolgarijo na virtualtourist.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi Bolgarijo na vašem mestu zaradi varnostnih razlogov kar opustil. Ne vem, če ste slišali, ampak se v Bolgariji na veliko krade tako avtomobile kot tudi motorje večje vrednosti. V to mafijsko združenje so vpleteni tako cariniki, kot tudi policisti, sodnija in druge ustanove. Škoda ker se ne spomim več imena gospoda iz Nove Gorice, ki je v Bolgariji doživljal pravo kriminalko, da bi lahko stopili z njim v stik in da bi vam lahko svetoval glede Bolgarije. Podobne probleme kot je imel gospod iz Nove Gorice so imeli tudi nekateri Italijani, kar se je po njihovih dnevnikih veliko govorilo. Če vas zanima bi se o gospodu lahko pozanimal.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prečitaj prejšnje objave! Sem ze bil v Bolgariji! Nevarnost je relativna itn...

Grozljivke se dogajajo ali pa tudi ne,bilo kje! Varnost je zelo odvisna od

posameznika, enim piše na čelu "zrtev" itn...vsaj po mojih izkušnjah.

Seveda moraš biti oborozen z zdravo mero previdnosti in to velja povsod.

Paranoja pa ni na mestu. Osebno sem imel slabe izkušnje v krajih kjer bi

najmanj pričakoval in obratno. Če bi izbirali samo zelo varne kraje bi nam zmanjkalo destinacij, ane!?

Večina ukradenih vozil v Bolgariji izvira iz zahodne Evrope. Sem delal v Bulgariji-Naš advokat je imel Cromo, ki je bila ukradena v Italiji in Chrysler Shelby ukraden v Nemčiji. En dan nas je ustavila policijska kontrola pa jim je advokat pokazal neki beli listek in smo šli lepo naprej.

Sklep je, da ti ga bojo prej ukradli v Z.Evropi in potem bo končal v Bolgariji-seveda, po tej formuli mora biti carina in policija vpletena, da zadeve tečejo. Govorim iz prve roke in še vedno se mi zdi vredno obiskat Bolgarijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, daj rukni nas na pravo stran. Ta stvar ne spada med temo Motocikli ampak v temo, On the road. Fantje, pa brez zamere in kar veselo kvačkajte dalje z vzhodno varijanto.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raznim keptikom in bojazljivcem bi rad nekaj povedal. Ko se pogovarjaš o raznih deželah, na katere pri naz vačina glede zviška, je reakcija ponavadi v stilu," pa ne tja, pa tam je ja sama mafija, pa kradejo, pa ljudje so pokvarjeni itd itd" Ampak najbolj glasni so seveda tisti ki tam še nikoli niso bili, morda celo ne dlje kot do bljižnje obale in puntarose, in o konkretni državi, njenih ljudeh, razmerah in zgodovini ne vejo nič ali bore malo.

Pa da nebo kdo preveč vzvišen, a mislite da imajo zahodnjaki o nas kaj boljše mnenje ? Pa se tu nebi navezoval le na razne raziskave evrobarometra, kjer državljani EU med najbolj cenjene in poznane vzhodne države postavljajo SLO ob bok Romuniji , Bolgariji, ali celo za njo. Ljudje v tujini isto pravijo za Slovenijo, revščina, kradejo, slabe ceste.

V Španiji so me, nedolgo nazaj, po cesti ustavljali in me spraševali kako mi je uspelo pobegniti čez mejo z motorjem vred, saj imamo vendarle bodečo žico na meji in komuniste...

Potoval sem že bo zahodnih vzhodnih državah, a slabe izkušnje sem imel le v prvih. Pa ne gre tega posploševati, menim da je odvisno od spleta naključnih dogodkov, in ne od tega kje si. Kar poglejmo kako se zadnja leta hvalijo tisti ki so se na dopust odpravili v Jugo ali Črno goro. Pa vprašajte koga iz EU, če bi šel tja na dopust...

Kradejo povsod, tudi pri nas. Ampak če se ti nesreče zgodi pri nas, ljudje porečejo, smola pač, če pa je to v kakšni "eksotični " državi, so pa takoj vsi pametni, v stilu saj si sam kriv, kaj pa rineš tja, saj vendar veš da so tam same barabe...

Naj pove kdo kaj iz lastih izkušenj ali vedenja, pljuvači ste itak raje doma za pečjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pove kdo kaj iz lastih izkušenj ali vedenja, pljuvači ste itak raje doma za pečjo...

Bil v YU mesec in 1/2 nazaj z novejsim, malo vecjim avtom v Nisu in Beoradu. Imam Slo registracijo in Velik znak SLO naliman :shock: .

Avto je bil parkiran zunaj na prostem in ni se mu ni nic zgodilo teden dni. Je pa res, da smo poskrbeli za varnost tako da je bil parkiran na parkiriscu YU policije in ob njem stal cel cas 1 policaj z nabitim kalasnjikovim. :roll: :wink: :idea: :arrow:

Mogoce je pa to bilo zadosti :?: :roll: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kradejo povsod, tudi pri nas. Ampak če se ti nesreče zgodi pri nas, ljudje porečejo, smola pač, če pa je to v kakšni "eksotični " državi, so pa takoj vsi pametni, v stilu saj si sam kriv, kaj pa rineš tja, saj vendar veš da so tam same barabe...

Se strinjam :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moped! to je to! Ljudje, ki si oblikujejo mnenja iz raznih medijev in

govoric rekla kazala,so ovce katerim so mnenje in pogled na svet oblikovali drugi in potem govorijo na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto je bil parkiran zunaj na prostem in ni se mu ni nic zgodilo teden dni. Je pa res, da smo poskrbeli za varnost tako da je bil parkiran na parkiriscu YU policije in ob njem stal cel cas 1 policaj z nabitim kalasnjikovim. :roll: :wink: :idea: :arrow:

Mogoce je pa to bilo zadosti :?: :roll: :D

Verjetno. Kolegu so dva meseca nazaj v Beogradu ukradli še ne leto starega passata. Parkiran je bil v garažni hiši, kolega pa ni bilo manj kot dve ure, in ...

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raznim keptikom in bojazljivcem bi rad nekaj povedal. Ko se pogovarjaš o raznih deželah, na katere pri naz vačina glede zviška, je reakcija ponavadi v stilu," pa ne tja, pa tam je ja sama mafija, pa kradejo, pa ljudje so pokvarjeni itd itd" Ampak najbolj glasni so seveda tisti ki tam še nikoli niso bili, morda celo ne dlje kot do bljižnje obale in puntarose, in o konkretni državi, njenih ljudeh, razmerah in zgodovini ne vejo nič ali bore malo. Naj pove kdo kaj iz lastih izkušenj ali vedenja, pljuvači ste itak raje doma za pečjo...

Moped, govori kar hočeš, ampak dejstvo je, da so nekatere države pač nevarnejše od drugih. Objektivno preverljivo. Statistično dokazljivo. Zato ne meči vsakogar, ki zna brati statistike v isti koš z zapečkarji in bojazljivci. Če se odpravljaš na izlet v eno od riskantnih držav, prav, vsakdo prevzame riziko zase in za svoje imetje; vendar pa ne poskušaj prikazovati zadeve kot da je povsod enako, ker ni. Eden pomembnejših faktorjev varnosti je delovanje policije, ki je na zahodu v povprečju kar učinkovita, na vzhodu pa totalno skorumpirana. Vem veliko primerov iz prakse, če želiš jih napišem.

Sicer pa povprašaj kdaj v renta-carih za listo držav, za katere moraš podpisati, da tja z najetim avtom ne boš potoval. Pa niso vzrok slabe ceste v teh državah...

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se rent a car in zavarovanj tiče, vedi da ti v tujini tudi Slo uvrščajo v riskantne države, ter v države z veliko stopnjo tveganja.

Kolegu iz italije so pri nas ukradli avto, v vrednosti manjšega stanovanja v prestolnici, bil je zavarovan za vse možne primere, vendar se je za zavarovalnino obrisal pod nosom- zavaorovalnica ima Slo na seznamu rizičnih držav, zavarovanje proti kraji tu ne velja. Nekdo je omenjal skorumpiranost carine, policajev..., v primeru našaga državljana, ko so mu v Bolg. ukradli terenca. Ta avto je bil ukraden na podoben način, korupcije je tudi pri nas dovolj.

In še nekaj o statistiki. Kriminala, nasilja, in premoženskih deliktov je bistveno več v državah zahodne kot vzhodne evrope, da o ZDA sploh ne govorimo, ki potolčejo vse statistike. Izjema je le Rusija, kjer je izredna korupcija.

Kar nas vse prestraši, tako bogatejše od nas, kot nas same, je da ko se oziramo tja kjer je nasplošno nižji standard, da če ljudje nimajo vsega kar imamo mi , da se pa kar vsesplošno krade in ropa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!