Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

Tudi meni,se odhod v Maroko neusmiljeno priblizuje.Od 17.12.16 do 9.1. 17 sva z kolegom dol.(jaz ze drugič)Povratna karta za 2 osebe in 2 moto,je prisla 722e,sicer v notranji kabini.Sva pa nekaj pomutila pri placevanju in sele kasneje ugotovila,da bi bilo lahko 80e ceneje:twak:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno, pa ne pozabta objavljat :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni dokumenti so potrebni? Viza, itd.. Drugače pa z zanimanjem spremljam. Hvala.

 

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Gonca pravi:

Kakšni dokumenti so potrebni? Viza, itd.. Drugače pa z zanimanjem spremljam. Hvala,

 

.

... nč ne rabš ...:eek:

... no, kakšnga jurčka mogoče ... al pa jurčka in pol ... :sleep2:

... pasport ... :P

... in moped ... :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To-le je uporabno, mi smo izpolnili vse obrazce že kar doma, pred odhodom. 

https://sahara-overland.com/tag/morocco-d16/

 

pred 19 urami, sohen pravi:

Tudi meni,se odhod v Maroko neusmiljeno priblizuje.Od 17.12.16 do 9.1. 17 sva z kolegom dol.(jaz ze drugič)Povratna karta za 2 osebe in 2 moto,je prisla 722e,sicer v notranji kabini.Sva pa nekaj pomutila pri placevanju in sele kasneje ugotovila,da bi bilo lahko 80e ceneje:twak:

 

Notranja kabina je, glede na dve oziroma v povratku na tri noči, čista jeba. Ko si enkrat na trajektu, in se nimaš kam dati, v zaprto kabino, brez oken te tudi ne vleče, bi jaz brez razmišljanja dodal razliko do zunanje kabine in se bolj udobno pretolkel skozi plovbo. 

To je podobno kot v primeru, ko najdeš najcenejšo varianto letalskega prevoza nekam daleč, potem pa ugotoviš, da na tem in onem letališču čakaš ure in ure na naslednji let. Pri tem pa v bifejih porabiš občutno več kot bi dal za dražjo in "hitrejšo" karto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem izračunal, da je solo ceneje po cesti kot s trajektom. Pa še raje se peljem in kaj vidim, kot ždim na ladji. Tako da, ko bo prišel čas, pičim do dol po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Jaz sem izračunal, da je solo ceneje po cesti kot s trajektom. Pa še raje se peljem in kaj vidim, kot ždim na ladji. Tako da, ko bo prišel čas, pičim do dol po cesti.

Lahko nam zaupaš ta tvoj izračun?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, solorider pravi:

Lahko nam zaupaš ta tvoj izračun?

.

... ne prehitevaj ... :eek:

... počakaj, da pride "tisti čas" :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pik1 pravi:

.

... ne prehitevaj ... :eek:

... počakaj, da pride "tisti čas" :lol1:

pri njemu je res tako, vedno nekaj napiše in pol ga moraš prositi. Zdaj nas bo pa skurcal :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Jaz sem izračunal, da je solo ceneje po cesti kot s trajektom. Pa še raje se peljem in kaj vidim, kot ždim na ladji. Tako da, ko bo prišel čas, pičim do dol po cesti.

Lahka teb, k si vzameš kolkr cajta hočeš. Čeprav tud vožnja s trajektom vzame ful cajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dveh dneh na trajektu si spočit , po cesti pa prideš  dol zjeban ....

sicer pa če greš v Maroko,greš v Maroko in Španijo pustiš za drugič ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, dopolavoro pravi:

po dveh dneh na trajektu si spočit , po cesti pa prideš  dol zjeban ....

sicer pa če greš v Maroko,greš v Maroko in Španijo pustiš za drugič ;)

 

in Francijo... :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, dopolavoro said:

po dveh dneh na trajektu si spočit , po cesti pa prideš  dol zjeban ....

sicer pa če greš v Maroko,greš v Maroko in Španijo pustiš za drugič ;)

Vsak po svoje, na pot ne grem zaradi počitka, voziti mi tudi ni problem, kvečjemu v užitek. Trajekti so mi v nasprotju z vožnjo prava muka. Druga zame ne tako nepomembna stvar je, da moraš pri rezervaciji imeti določene datume odhoda in prihoda, take reči mi ne pašejo in me vežejo. 

3 hours ago, solorider said:

Lahko nam zaupaš ta tvoj izračun?

Izračun: km x poraba x cena goriva + AC, kjer je za plačati. Kar se vožnje tiče imam v eno smer 1.800km več. Torej moram za povratno razdaljo vzeti 3.600km, plus ceno trajekta iz Španije v Tangier in nazaj, ki znese cca 70€.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izračun:  km x poraba = 3600x5,5 l/100km = 198 l goriva x cena goriva + trajekt 70€ + AC + prenočevanje 6x, če delaš 600 km/dan. Najbrž bi tudi kaj pojedel in spil. Cenovno in časovno je trajekt vsekakor ugodnejši če želiš opraviti "trip" po Maroku.

Drugo pa je če si želiš spotoma še malo ogledati Francijo in Španijo, morda Andoro, Gbraltar pa še kaj. Potovanje je stvar osebnih preferenc in ga dotićni tako tudi izvedejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, nemo pravi:

To-le je uporabno, mi smo izpolnili vse obrazce že kar doma, pred odhodom. 

https://sahara-overland.com/tag/morocco-d16/

 

Notranja kabina je, glede na dve oziroma v povratku na tri noči, čista jeba. Ko si enkrat na trajektu, in se nimaš kam dati, v zaprto kabino, brez oken te tudi ne vleče, bi jaz brez razmišljanja dodal razliko do zunanje kabine in se bolj udobno pretolkel skozi plovbo. 

To je podobno kot v primeru, ko najdeš najcenejšo varianto letalskega prevoza nekam daleč, potem pa ugotoviš, da na tem in onem letališču čakaš ure in ure na naslednji let. Pri tem pa v bifejih porabiš občutno več kot bi dal za dražjo in "hitrejšo" karto. 

Ko mi bo dolgcajt med voznjo z ladjo,bom pa obrazce izpolnjeval.Za notranjo kabino sva se pa odlocila,da bo vec za pivo ostalo:010Vseeno hvala za info

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, sohen pravi:

Ko mi bo dolgcajt med voznjo z ladjo,bom pa obrazce izpolnjeval.Za notranjo kabino sva se pa odlocila,da bo vec za pivo ostalo:010Vseeno hvala za info

sej gajbo pira v portu nabaviš, v sobi si kaj skuhaš.., gre čas ko strela... :yea2:

Popravljeno . Popravil dopolavoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Gonca said:

Izračun:  km x poraba = 3600x5,5 l/100km = 198 l goriva x cena goriva + trajekt 70€ + AC + prenočevanje 6x, če delaš 600 km/dan. Najbrž bi tudi kaj pojedel in spil. Cenovno in časovno je trajekt vsekakor ugodnejši če želiš opraviti "trip" po Maroku.

Drugo pa je če si želiš spotoma še malo ogledati Francijo in Španijo, morda Andoro, Gbraltar pa še kaj. Potovanje je stvar osebnih preferenc in ga dotićni tako tudi izvedejo.

 

600 na dan? Toliko se naredi na Jadranko, če štartaš ob 11h dopoldne, da prideš nazaj do 20h zvečer. :).  Na AC na dan brez problema narediš preko 1.200km. Dva dni zapored, tretjega zmanjšaš na polovico. Tretji dan si itak že na cilju. Hrana je na poti zagotovo cenejša kot na ladji, s prepolnim želodcem voziti in izgubljati čas v restavracijah na poti ne gre.  Ne pozabi, da sem rekel, da potujem sam, taka varianta je na ladji najdražja. Pot do dol bi vzel le kot transfer, na poti imam sicer dve destinaciji kjer lahko prespim pri prijateljih in žlahti, vendar na to pri izračunu ne računam. Spanje itak ne pride preko 30€ na noč. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, motolover pravi:

600 na dan? Toliko se naredi na Jadranko, če štartaš ob 11h dopoldne, da prideš nazaj do 20h zvečer. :).  Na AC na dan brez problema narediš preko 1.200km. Dva dni zapored, tretjega zmanjšaš na polovico. Tretji dan si itak že na cilju. Hrana je na poti zagotovo cenejša kot na ladji, s prepolnim želodcem voziti in izgubljati čas v restavracijah na poti ne gre.  Ne pozabi, da sem rekel, da potujem sam, taka varianta je na ladji najdražja. Pot do dol bi vzel le kot transfer, na poti imam sicer dve destinaciji kjer lahko prespim pri prijateljih in žlahti, vendar na to pri izračunu ne računam. Spanje itak ne pride preko 30€ na noč. 

Ti si pa očitno že stari maček za Maroko. Vsako leto tu berem, kako greš tja, samo potem doživetja ne objaviš.

Kolkokrat pa si ti dva dni zapored prevozil po AC 1200km? :) seveda se da, samo če obstaja boljša, udobna varianta za transfer dol, zakaj ne.

Do Savone in na trajekt za 48 ur, to pa res ni neka zadeva, polovico tega časa ali več itak prespiš.

Če se ti pa ladja tako upira pa greš vsaj v eno smer z ladjo, nazaj pa potem raziskuješ avtocestne lepote Španije itd.. pa narediš kompromis.

Ker imaš na ladji obilico časa, lahko v miru prebereš še kakšno knjigo, pofiniširaš plan itd.

Ne vem sicer, kakšna ladja dol pluje, a verjetno velika, kjer imaš gori vse, tudi wellness.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem pogledal.

Trajekt v eno stran 119 EUR ... džabe, potovalni sedež. Torej brez kabine. V kabini s 4 gozdarji pa pride 129 eur, dvoposteljna kabina zunaj, superior pa 258 Eur.

Vse dokaj normalno in ceneje kot "okoli".

Ladja brezvezna

http://www.grimaldi-lines.com/en/flotta/m-v-cruise-smeralda

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljše dati kakšen evro več pa zunanjo kabino. Se lepo spočiješ in še man zapraviš, ki nisi vezan na šank. Na koncu si tam tam. Za dva dni sigurno za dnevno pa ne rečem, da se potrpi.

Ali mogoče kdo ve kako je sedaj kaj s Tunisom ?

Vem , da ni to tema za to drugje pa tudi ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!