Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

Pa kakšno slikco obes ko boš šel .....pa ne na drug forum , ampak v Maroko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, motolover pravi:

Genova - Monako stane cestnina dobre 3€ in za pot do Monaka sploh ni treba v Genovo.

 

Eni se radi vozimo z motorji, eni se raje vozite s trajekti. Odločitev kolikokrat in kam se bom peljal prepusti meni.

Ker sva debatirala o ceni po Franciji in namesto, da priznaš, da si se zaj. obračaš besede. 

 

Z debato o Maroku se bom umaknil na drug forum, ker tu konstruktivna debata ni možna. Ciao!

Priznam, da sem se zmotil, vendar ti si pisal o stroških oziroma ruti od Ita meje do Španije. In jaz sem ti to potegnil skupaj pa je zneslo kot je zneslo.

Pa vedno sem lepo napisal in dal link, na kaj se nanašajo stroški.

Omenil bi še edino, da trajekt ne pluje iz Genove, ampak iz Savone, ki je malo naprej :) da ne boš v napačni luki iskal ladje.

Od "Genove", ki se ji ogneš po zahodni strani do Monaka pa je cestnina 17,60 EUR. 

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=16011 Arenzano&arrival=98000 Monaco&arrivalId=31NDFzeHoxMGNORE11TnpNeU5URT1jTnk0ME1Ua3dOQT09&index=0&vehicle=4&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Po mojem sem ti zelo konstruktivno odgovarjal in celo pomagal pri načrtovanju izleta.

pred 14 urami, motolover pravi:

Cena AC od I meje do Španije je za motor 27€.

 

Zgleda sem se zmotil, ker si ti pisal o Ita meji s Francijo, jaz pa mislil Ita mejo s Slovenijo.

Drugič točno napiši, ker vidiš, da ni bilo jasno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motolover@

Zadnji čas :P

Ko boš porabil polovico denarja za potovanje se obrni, da boš prišel domov :)

Da res nebo kake akcije zbiranja :P

Varno pot 

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎18‎.‎11‎.‎2016 at 18:09, sohen pravi:

Tudi meni,se odhod v Maroko neusmiljeno priblizuje.Od 17.12.16 do 9.1. 17 sva z kolegom dol.(jaz ze drugič)Povratna karta za 2 osebe in 2 moto,je prisla 722e,sicer v notranji kabini.Sva pa nekaj pomutila pri placevanju in sele kasneje ugotovila,da bi bilo lahko 80e ceneje:twak:

 

Zdaj že jaz odštevam dneve, namesto vaju. Sem vama kar malo fouš, ampak vama privoščim 100/uro. Uživajta na polno, če še nimata čisto dorečenega plana, mogoče dobita kakšno idejo iz te povezave: http://www.dangerousroads.org/africa/morocco.html , kjer je cel kup zanimivih in upam, da tudi uporabnih predlogov, ne samo za Maroko. Tudi sam sem našel nekaj uporabnega za naslednjič, samo še april se mora zgoditi.

Uživejta in srečno

Mac

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Bostjan L pravi:

O cenah;

V poletnih mesecih je cena trajekta  (Italija-Tangier) za dva in motor skoraj enaka strošku če se voziš po cesti.

Mogoče je razlike za 50eur v korist trajekta če šparaš na letalskih sedežih...

 

 

 

 

c977dfcaf2491bbae3824135f671e057.jpg

Fotografija je iz neta....ampak plavanje v mlaki s flamingi v puščavi (erg Chebi) je bilo nepozabno ;) 

cena trajejekta za dva je celo leto ista  650 eur  +- 50 eur

kje so slike z flamingi v Erg Chebi?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, dopolavoro said:

cena trajejekta za dva je celo leto ista  650 eur  +- 50 eur

kje so slike z flamingi v Erg Chebi?

 

Jezero Dayet Srij. 

Screen Shot 2016-11-24 at 06.44.35.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem iskal teme za Maroko, pa raje vprašam.Če ima kdo kak potopis, pa lahko tudi turo

pa mi prilima, tako da bi poskušal zbrat čimveč izkušenj, ogledov.Za nima me samo Maroko, ker bom šel itak z trajektom do Tobruka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, zmilan said:

Mal sem iskal teme za Maroko, pa raje vprašam.Če ima kdo kak potopis, pa lahko tudi turo

pa mi prilima, tako da bi poskušal zbrat čimveč izkušenj, ogledov.Za nima me samo Maroko, ker bom šel itak z trajektom do Tobruka.

http://www.zvoneseruga.com/potovanja/maroko

Verjetno si mislil Tangier (nasproti Giblartarja) in ne Tobruk v Libiji????

Za Maroko rabiš samo malo poguma :)

Paziš da tankaš v večjih mestih. V manjših mestih ni bencinskih pump, preveri!!!

Če greš v poletnih mesecih v puščavo preveri iz katere smeri piha veter (zelo pomembno). Če piha iz morja proti notranjosti je vredu za nas (belce, balkance). Če piha iz notranjosti puščave proti morju so za nas temperature v puščavi previsoke (sam sprobal) in zgodi se da so ceste čez dan neprevozne, ker se asvalt lepi na gume. Če se ti med potjo kaj takega dogodi probaš počakati v bifeju na čaju do noči, ko se malo shladi, nato ponoči voziš skozi pušavsko cesto. Prvič ko se mi je to pripetilo sem za nagrado dobil še peščeni vihar....izkušnja in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, zmilan pravi:

Mal sem iskal teme za Maroko, pa raje vprašam.Če ima kdo kak potopis, pa lahko tudi turo

pa mi prilima, tako da bi poskušal zbrat čimveč izkušenj, ogledov.Za nima me samo Maroko, ker bom šel itak z trajektom do Tobruka.

.

... če hočeš res prave informacije, se obrni na Meniha ... :sleep2:

... sicer pa ...  je tle gor tud ene par zelo "hudih informatorjev" ..  ki vedo več kot google ... :kva2:

...  tko da ... ne vem kako še nimaš dovolj informacij v zvezi z Marokom ... :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, pik1 pravi:

.

... če hočeš res prave informacije, se obrni na Meniha ... :sleep2:

... sicer pa ...  je tle gor tud ene par zelo "hudih informatorjev" ..  ki vedo več kot google ... :kva2:

...  tko da ... ne vem kako še nimaš dovolj informacij v zvezi z Marokom ... :D

 

 

kaj ti si pa nisi nič zapomnil? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

kaj ti si pa nisi nič zapomnil? :) 

.

... ja, da je pivo dokaj težko dobit ... :sleep2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, pik1 pravi:

.

... če hočeš res prave informacije, se obrni na Meniha ... :sleep2:

... sicer pa ...  je tle gor tud ene par zelo "hudih informatorjev" ..  ki vedo več kot google ... :kva2:

...  tko da ... ne vem kako še nimaš dovolj informacij v zvezi z Marokom ... :D

Ja, saj spremljam i pamtim.Ne vem pa , do kam bom pršu.:dry:

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

konec aprila imamo namen  (2+2) obiskati Maroko. Tura še ni določena (rezen pot do Maroka - trajket).  Vse je še odprto.

Prosi bi vas za čimveč informacij glede prenočišč. Kje ste spali, vaše izkušnje...Šotora se mi ne da vlačiti, zato pridejo v poštev privatna prenočišča, hoteli....

Prioriteta mi je osebna varnost ter varnost motorja in nenazadnje vsaj osnovno udobje (voda...).

 

Hvala vam za odgovore.

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontaktiraj Meniha, je expert za to področje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mijare pravi:

Pozdravljeni,

konec aprila imamo namen  (2+2) obiskati Maroko. Tura še ni določena (rezen pot do Maroka - trajket).  Vse je še odprto.

Prosi bi vas za čimveč informacij glede prenočišč. Kje ste spali, vaše izkušnje...Šotora se mi ne da vlačiti, zato pridejo v poštev privatna prenočišča, hoteli....

Prioriteta mi je osebna varnost ter varnost motorja in nenazadnje vsaj osnovno udobje (voda...).

 

Hvala vam za odgovore.

lp

 

Prej je kaj drugega problem,kot pa voda.Prenocisce najdes sproti.Varnost je pa boljsa,kot marsikje v Evropi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare ,srečno , pa nalimaj kaj za nas k radi kaj pogledamo .....:OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej vidva, predrzneša - kako si dovolita in upata :):) !!! ???

Ej, uživejta,

privošta si vse, kar se vama prikaže in pokaže, predvsem pa vso srečo na poti tam dol in nazaj. Vse po načelu: samo jednom se živi !

Lp

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

pozna kdo kakšno "poceni" parkirišče za avto in prikolico v okolici Genove? Razmišljam da bi šel do Genove z avtom (dva motorja pa na prikolico).

Italijanske avtoceste so mi....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, mijare said:

Pozdravljeni,

 

pozna kdo kakšno "poceni" parkirišče za avto in prikolico v okolici Genove? Razmišljam da bi šel do Genove z avtom (dva motorja pa na prikolico).

Italijanske avtoceste so mi....

 

lp

V vsakem kampu in na varovanem parkirišču za avtodome se lahko zmeniš. Tarife za avto in prikolico imajo objavljene na netu, pozimi se gotovo lahko zmeniš za kake popuste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se odpravljaš v Afriko? Si imel ktm-a na servisu pri jamniku? Rad bi se ti zahvalil da si mi podaril dodaten teden brezplačnega parkiranja in garažiranja :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!