Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

No, jaz nekih težav z alkoholom nimam pa tudi sicer je to dokaj neumen argument proti, češ da ti šank podraži potovanje.

@motolover Mb-Gibraltar je samo 2600km, v dveh dnevih z lahkoto po AC ...

----------

Tunis imaš ladjo isto, najbližje Civitavecchia-Tunis, šofer, motor, paluba = 66 eur ena smer.

http://www.grimaldi-lines.com/en

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, nemo pravi:

tudi za denarnico, cca 35€

Zanimivo, kako se nekaterim to zdi drago, ko pa gre kadilec vsak dan po škatlo čikof za 3,5€, pa nič ne jamra pa je seveda kajenje bolj škodljivo, kot potovanje .... tudi za denarnico.

Ahh ... kakšna kabina neki. OK, če bi potoval z ženo OK, ker lahko si krajšaš čas z ...... drugače pa je avio sedež vrhunska izbira in ti nič ne manjka.

 

Torej motoljubimec, kdaj štartaš?

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Ti si pa očitno že stari maček za Maroko. Vsako leto tu berem, kako greš tja, samo potem doživetja ne objaviš.

.

 ... saj ti je napisal ... da "še ni prišel tisti čas"  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

No, jaz nekih težav z alkoholom nimam pa tudi sicer je to dokaj neumen argument proti, češ da ti šank podraži potovanje.

@motolover Mb-Gibraltar je samo 2600km, v dveh dnevih z lahkoto po AC ...

----------

Tunis imaš ladjo isto, najbližje Civitavecchia-Tunis, šofer, motor, paluba = 66 eur ena smer.

http://www.grimaldi-lines.com/en

 

Hotel sem povedati, da več zapraviš, ko se sprehajaš po ladji. Saj take so moje izkušne. Pa ni nujno , da je alko. 

 Za Tunis pa me je zanimalo kakšne so razmere - varnostne na jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z ozirom, da smo se že razpisali o transferju, kaj pa kak avtovlak? Recimo iz nekje blizu Gorice pa do Gibraltarja?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kakšne težave pa si imel? ne zanima glede motorja, ker to verjetno nima nobene veze z destinacijo.

Mene bi bolj zanimale koristne potovalne in destinacijske informacije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

8 hours ago, DAMI34 said:

z ozirom, da smo se že razpisali o transferju, kaj pa kak avtovlak? Recimo iz nekje blizu Gorice pa do Gibraltarja?

Po moje slabo, ker ni veliko špediterjev, ki bi pokrivalo južno Španijo. Poleg tega jih veliko dela po sistemu zbirnikov in na poti ne vedo točno kam gredo in kje bodo kam zavili, da naredijo doklado. Da bi kdo imel na polnem tovornjaku namenjenem do tvoje destinacije prostora ravno za en motor je malo verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da je moja izkusnja z marokom ful stara, in v avtu, ampak....ne vidim opcije de bi se kdaj po cesti drgnil v algeciras. Niti v Barcelono. Precit francijo je takrat pozrlo vec denarja kot transfer cez celo spanijo. Hudica, se ko sm letos gledal kako bi prisel do Jereza, sm pomislin na ladjo genova barcelona. 

 

U grcijo sm se pelal kot palubni, tole je verjetno mal predolga, a? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Cartman said:

Res da je moja izkusnja z marokom ful stara, in v avtu, ampak....ne vidim opcije de bi se kdaj po cesti drgnil v algeciras. Niti v Barcelono. Precit francijo je takrat pozrlo vec denarja kot transfer cez celo spanijo. Hudica, se ko sm letos gledal kako bi prisel do Jereza, sm pomislin na ladjo genova barcelona. 

Cena AC od I meje do Španije je za motor 27€.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, motolover pravi:

Cena AC od I meje do Španije je za motor 27€.

 

Fernetiči-Savona je bila 40 EUR za motor po AC (aprila).

Al so sedaj jeseni kaj pocenili? Do Španije pa je po AC od I meje cena za AC 85,90 EUR...

Malo si zaženi via michelin, je fajn zadeva, računa cestnine in še kaj.

-----------------------------------

Letos bi šel s tabo v Maroko, še maš kaj fraj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Snecer said:

Fernetiči-Savona je bila 40 EUR za motor po AC (aprila).

Do Genove moraš priti v vsakem primeru, kaj ima to zveze s cestninami po Franciji?

 

37 minutes ago, Snecer said:

Al so sedaj jeseni kaj pocenili? Do Španije pa je po AC od I meje cena za AC 85,90 EUR...

Malo si zaženi via michelin, je fajn zadeva, računa cestnine in še kaj.

Ti gledaš ceno z gorivom, jaz samo cestnine.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, motolover pravi:

Do Genove moraš priti v vsakem primeru, kaj ima to zveze s cestninami po Franciji?

 

Ti gledaš ceno z gorivom, jaz samo cestnine.  

Iz Genove hop in si že v Barceloni? :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, solorider said:

Iz Genove hop in si že v Barceloni? :lol1:

Preberi nazaj o čem se pogovarjamo! 

1 hour ago, Snecer said:

Do Španije pa je po AC od I meje cena za AC 85,90 EUR...

 

43 minutes ago, motolover said:

Ti gledaš ceno z gorivom, jaz samo cestnine.  

S tem sem mislil izračun na ViaMichelin. Če si površen, pogledaš skupno ceno in ne cene goriva in cene cestnin. Tako na hitro misliš, da je cestnina preko 85€, namesto samo 27€.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, motolover pravi:

Do Genove moraš priti v vsakem primeru, kaj ima to zveze s cestninami po Franciji?

 

Ti gledaš ceno z gorivom, jaz samo cestnine.  

Ne, jaz gledam ceno cestnine.

Se pa opravičujem, ni 85,90 EUR, ampak le 85,10 EUR. 

Costs: 180.55 € including Toll 85.10 €, Consumption 95.45 €

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=34170 Gorizia&arrival=Perpignan&index=0&vehicle=4&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Kje si pa ti 27 EUR dobil? po kakšni poti?

Tukaj pa imaš še izračunano ruto Goriza-Gibraltar

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=34170 Gorizia&departureId=31NDFodmgxMGNORFV1T1RReE5EYz1jTVRNdU5qSXhPRGc9&arrival=Gibraltar&arrivalId=3aMTEyaGoxMGNNell1TVRRME9EYz1jTFRVdU16VXpOVFE9&index=0&vehicle=4&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Costs: 348.42 € including Toll 146.70 €, Consumption 201.72 €

(benz je odvisen od porabe, tam je ne vem na kolko računano, je pa nek okvir).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, mac pravi:

"DL650: Ahh ... kakšna kabina neki. OK, če bi potoval z ženo OK, ker lahko si krajšaš čas z ...... drugače pa je avio sedež vrhunska izbira in ti nič ne manjka. "         Prjatu štromar, predvidevam, da si se že peljal s tem trajektom iz Genove do Tangerja in si užival na avio sedežih. Jaz lahko povem samo to, da sem se med ubijanjem dolgčasa na ladji sprehodil tudi po tem delu ladje in da raje ležim v štali med teleti, kot pa tam notri. Še pri motorjih v podpalubju bi bilo bolj normalno. Pa nisem neke prav fine sorte, ampak zaenkrat mi še ni potrebno preživljat transferja v takšnem okolju. In tudi med mazohiste ne sodim.  Zato raje svetujem, da se vzame kabina, pa četudi notranja. Razlika v denarju ni tako velika, da se to ne bi izplačalo.

 

Spoštovani kolega, na tem trajektu nisem bil, bil pa sem na trajektu več kot 26ur in mi na avio sedežu nič ni manjkalo, prav prijetno je bilo. Ni pa mi, da bi se vlačil po ladji kot palubni potnik, vsaj ne na takšni relaciji.
Dejstvo pa je, da vsak potuje kakor mu ljubo. Ljudje smo si različni in enemu paše, kar drugemu ne in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej ladji za Maroko niti ni možnosti "palubnega potnika", tako da je minimum avio sedež.

Drugače se pa strinjam, da so to povsem nepotrebne debate, kdaj in kako kdo spi, obeduje in opravlja ostale potrebe, je stvar posameznika. 

Dajmo raje motoloverju pomagat, zaenkrat je "obtičal" na AC s premalo denarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

Ne, jaz gledam ceno cestnine.

Se pa opravičujem, ni 85,90 EUR, ampak le 85,10 EUR. 

Costs: 180.55 € including Toll 85.10 €, Consumption 95.45 €

Kje si pa ti 27 EUR dobil? po kakšni poti?

Tukaj pa imaš še izračunano ruto Goriza-Gibraltar

 

Destinacija Gorica - Gibraltar ni relevantna pri tem izračunu, ker vključuje cestnino preko Italije, ki jo moraš do Genove itak plačati, poleg tega se da po Španiji peljati brez cestnine.

Poskusi Monaco - Perpignan in boš dobil cestnine po Franciji:

Screen%20Shot%202016-11-21%20at%2008.37.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Dajmo raje motoloverju pomagat, zaenkrat je "obtičal" na AC s premalo denarja. 

Ena od varjant je, da se posluži že ustaljene prakse v Sloveniji .... ko ni denarja, pokličeš medije, predstaviš zgodbo in transakcijski račun in zadeva steče. Namen nakazila s pripisom " za avtocesto " .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motolover pravi:

Do Genove moraš priti v vsakem primeru, kaj ima to zveze s cestninami po Franciji?

 

Ti gledaš ceno z gorivom, jaz samo cestnine.  

 

pred 10 urami, solorider pravi:

Iz Genove hop in si že v Barceloni? :lol1:

 

pred 10 urami, motolover pravi:

Preberi nazaj o čem se pogovarjamo! 

 

S tem sem mislil izračun na ViaMichelin. Če si površen, pogledaš skupno ceno in ne cene goriva in cene cestnin. Tako na hitro misliš, da je cestnina preko 85€, namesto samo 27€.

Pogovarjamo se ladja Genova - Maroko ali cestnina Genova - Gibratar in še ladja Gibratar - Tangier

Zdaj pa že vidim, da mutiš in bi se peljal izven avto cest :slap: 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motolover pravi:

Destinacija Gorica - Gibraltar ni relevantna pri tem izračunu, ker vključuje cestnino preko Italije, ki jo moraš do Genove itak plačati, poleg tega se da po Španiji peljati brez cestnine.

Poskusi Monaco - Perpignan in boš dobil cestnine po Franciji:

Screen%20Shot%202016-11-21%20at%2008.37.

Ok, kako pa boš prišel do Monaka? :) Italijanska AC do tja iz Gorize stane 58,00 EUR za motorno kolo (isto kot za avto).

In še 27 EUR do meje s Španijo kot si sam izračunal.

V čem je fora, da si iztrgal iz rute samo cestnino po Franciji? :) če jo boš pa drugje tudi plačal oziroma v Španiji se boš izogibal...

Ta računica po cesti se nikakor ne izzide napram trajektu, kjer lahko za tako ceno spiš kot kralj.

p.s.

pa slo. vinjete ne pozabi :) 

Pravkar, solorider pravi:

 

 

Pogovarjamo se ladja Genova - Maroko ali cestnina Genova - Gibratar in še ladja Gibratar - Tangier

Zdaj pa že vidim, da mutiš in bi se peljal izven avto cest :slap: 

 

tracker mu posodi, da ga bomo lažje našli :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Ok, kako pa boš prišel do Monaka? :) Italijanska AC do tja iz Gorize stane 58,00 EUR za motorno kolo (isto kot za avto).

In še 27 EUR do meje s Španijo kot si sam izračunal.

V čem je fora, da si iztrgal iz rute samo cestnino po Franciji? :) če jo boš pa drugje tudi plačal oziroma v Španiji se boš izogibal...

Ta računica po cesti se nikakor ne izzide napram trajektu, kjer lahko za tako ceno spiš kot kralj.

p.s.

pa slo. vinjete ne pozabi :) 

tracker mu posodi, da ga bomo lažje našli :) 

Genova - Monako je 182km, ki bi jo on spet preskočil in tam je rekel kaj imajo veze Francoske avto ceste.... ne vem kaj naj grem čitat nazaj. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale debata o transferju Genova-Tanger je čista klasika. Največ vejo sanjači.
In sanjač je tok pameten, da potem transfer celo naredi. A prvič in zadnjič!

Ker vse kar se piše v prid trajekta drži, kot pribito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, solorider said:

Genova - Monako je 182km, ki bi jo on spet preskočil in tam je rekel kaj imajo veze Francoske avto ceste.... ne vem kaj naj grem čitat nazaj. :slap:

Genova - Monako stane cestnina dobre 3€ in za pot do Monaka sploh ni treba v Genovo.

 

41 minutes ago, Dimen said:

Tale debata o transferju Genova-Tanger je čista klasika. Največ vejo sanjači.
In sanjač je tok pameten, da potem transfer celo naredi. A prvič in zadnjič!

Eni se radi vozimo z motorji, eni se raje vozite s trajekti. Odločitev kolikokrat in kam se bom peljal prepusti meni.

1 hour ago, Snecer said:

Ok, kako pa boš prišel do Monaka? :) Italijanska AC do tja iz Gorize stane 58,00 EUR za motorno kolo (isto kot za avto).

In še 27 EUR do meje s Španijo kot si sam izračunal.

V čem je fora, da si iztrgal iz rute samo cestnino po Franciji? :) če jo boš pa drugje tudi plačal oziroma v Španiji se boš izogibal...

Ta računica po cesti se nikakor ne izzide napram trajektu, kjer lahko za tako ceno spiš kot kralj.

p.s.

pa slo. vinjete ne pozabi :) 

tracker mu posodi, da ga bomo lažje našli :) 

Ker sva debatirala o ceni po Franciji in namesto, da priznaš, da si se zaj. obračaš besede. 

 

Z debato o Maroku se bom umaknil na drug forum, ker tu konstruktivna debata ni možna. Ciao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!