Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

@Sorty fino kr video pogledat in ne po slikah...

Kake so pa kaj cene tam,off road se vozijo in je dovoljeno,da si omenil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko motoristov smo srečali na poti (enega tudi na trajektu), ki so šli dol z pravimi Rally motorji in so se vozili po brezpotjih. Nekaj smo jih srečali tudi z avtomobili in cross motorji na prikolici, ki so se šli vozit po sipinah.. Iz pogovorov sodeč ni zakonskih težav pri offroad vožnji. Terena je ogromno in narava je zanimiva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

@Sorty fino kr video pogledat in ne po slikah...

Kake so pa kaj cene tam,off road se vozijo in je dovoljeno,da si omenil?

Tle maš zgodbo od @pik1in @meniha.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

image.thumb.png.d5f2a4ddc3b176484c31f862a928a766.pngimage.thumb.png.b98f4acc2c5fc067cea6af6179cfdfb4.png

Ce se ze odlocm maja v Maroko  zapict, pa k sm bl glupe narave pa nikol ne najdem kje se je folk kj vozu,.... sm si tko kr mal na blef na guglmasih z pomocjo stritvjuja in cimblj ovinkastih cestih, naredu tole turco. Zdej nekaj mest sm med raznimi blogi najdu mal tuki na MS, kje se da pa kake zgodovinske buce pogledat in poslikat pa nimam pojma. Tuki zdej je nekje 3200km cajta nekje 10-11 dni a je to izvedljivo v maroku al je bolse racunat na manj km?? Grem se pa itak da vozt, soncal se bom pol v jodlariji ob jezerih 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, gasperX said:

image.thumb.png.d5f2a4ddc3b176484c31f862a928a766.pngimage.thumb.png.b98f4acc2c5fc067cea6af6179cfdfb4.png

Ce se ze odlocm maja v Maroko  zapict, pa k sm bl glupe narave pa nikol ne najdem kje se je folk kj vozu,.... sm si tko kr mal na blef na guglmasih z pomocjo stritvjuja in cimblj ovinkastih cestih, naredu tole turco. Zdej nekaj mest sm med raznimi blogi najdu mal tuki na MS, kje se da pa kake zgodovinske buce pogledat in poslikat pa nimam pojma. Tuki zdej je nekje 3200km cajta nekje 10-11 dni a je to izvedljivo v maroku al je bolse racunat na manj km?? Grem se pa itak da vozt, soncal se bom pol v jodlariji ob jezerih 

Taspodnja pot na sliki je boljša (obe sem prevozil).

Mogoče si mislil po eni gor po eni dol? Izogni se poti ob atlantiku, ki meni ni čisto nič všeč. Dobra je samo za surfanje na valovih in osvežilni oddih od vroče puščave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot si rekel ena dol druga gor... nevem zakaj sm tolk mahnjen ampak zmeri se hocm pelat ob obali.... zdej nevem kje je tista znana pot po atlasu  al je to tuki : Tikhfist, Marokko? al sm popolnoma falu? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, gasperX said:

image.thumb.png.d5f2a4ddc3b176484c31f862a928a766.pngimage.thumb.png.b98f4acc2c5fc067cea6af6179cfdfb4.png

Ce se ze odlocm maja v Maroko  zapict, pa k sm bl glupe narave pa nikol ne najdem kje se je folk kj vozu,.... sm si tko kr mal na blef na guglmasih z pomocjo stritvjuja in cimblj ovinkastih cestih, naredu tole turco. Zdej nekaj mest sm med raznimi blogi najdu mal tuki na MS, kje se da pa kake zgodovinske buce pogledat in poslikat pa nimam pojma. Tuki zdej je nekje 3200km cajta nekje 10-11 dni a je to izvedljivo v maroku al je bolse racunat na manj km?? Grem se pa itak da vozt, soncal se bom pol v jodlariji ob jezerih 

 

Ajoj, Zvonko je v Ameriki, in letos ne bo MotoMaroka, a? Pa tako si si zelu it z njim....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

 

Ajoj, Zvonko je v Ameriki, in letos ne bo MotoMaroka, a? Pa tako si si zelu it z njim....

 

On ce bi mi placu nebi sel z njim..... 

 

M ovinkov je tolk, bl k gledam bl studeram da bi rabu 1 mesec dopusta.... tako da tut ce se ne vozim po vseh moznih znanih turisticnih poteh... 

Bolj me zanim kaksni so realni  kilometri za 10-11 dni maroka ker vec kot nekje 15-16 dni v kosu ga nedobim...rstavracija nemore brez mene..... 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gasperX pravi:

On ce bi mi placu nebi sel z njim..... 

 

M ovinkov je tolk, bl k gledam bl studeram da bi rabu 1 mesec dopusta.... tako da tut ce se ne vozim po vseh moznih znanih turisticnih poteh... 

Bolj me zanim kaksni so realni  kilometri za 10-11 dni maroka ker vec kot nekje 15-16 dni v kosu ga nedobim...rstavracija nemore brez mene..... 

3000 - 3500 km v 11 dneh ni nek problem za Maroko, mi smo naredili 3200 pa smo imeli žensko zraven.

Vsekakor ne smeš izpustiti Gorge Dades, Tondra Gorge, pa prelazi preko Atlasa so svetovni, če ti je všeč vožnja ob Atlantiku potegni še mimo Agadirja do Sidi Ifni, kjer se nahaja najlepša plaža Maroka ...  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, boych pravi:

3000 - 3500 km v 11 dneh ni nek problem za Maroko, mi smo naredili 3200 pa smo imeli žensko zraven.

Vsekakor ne smeš izpustiti Gorge Dades, Tondra Gorge, pa prelazi preko Atlasa so svetovni, če ti je všeč vožnja ob Atlantiku potegni še mimo Agadirja do Sidi Ifni, kjer se nahaja najlepša plaža Maroka ...  

Ma ta sisdi Ifni ni nič posebnega, naj potegne naprej do Esaouire tam je raj , tam se dogaja , medina itd  v sidi Ifni nimaš nič , razen rasta menou in surfarjev ter trave .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, gasperX said:

image.thumb.png.b98f4acc2c5fc067cea6af6179cfdfb4.png

Predlagam, da v Beni Bouhlou zaviješ desno in se usmeriš direktno na FES. Krog do Alžirske meje je dokaj dolgočasen.
S Kmetom totalno soglašam glede Sidi Ifni. Pa na poti v Merzougo obvezen pit stop na Gara Medour: https://goo.gl/maps/E3EhouGqUUk

A puščave od Merzouge dalje pa ni v planu? 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ma ta sisdi Ifni ni nič posebnega, naj potegne naprej do Esaouire tam je raj , tam se dogaja , medina itd  v sidi Ifni nimaš nič , razen rasta menou in surfarjev ter trave .....

Glede na to, da se Gašper rad vozi ob morju mu bo verjetno kakšna plažica všeč, med Agadirjem in Sidi Ifni jih je kar nekaj, recimo Legzira beach ... potem pa lahko zavije v notranjost, cesta Tafraoute - Marakesh je zelo slikovita ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, boych said:

Glede na to, da se Gašper rad vozi ob morju mu bo verjetno kakšna plažica všeč, med Agadirjem in Sidi Ifni jih je kar nekaj, recimo Legzira beach ... potem pa lahko zavije v notranjost, cesta Tafraoute - Marakesh je zelo slikovita ... 

Vsi se radi vozimo ob morju, ker nas Jadranka razvaja in sploh ne vemo kaj imamo v neposredni bližini. Atlantik s plažo vred je bolj tak tak in skoraj praviloma vedno piha, neke meglice se podijo, vlaga, umazanija, valovi ipd.. Ni tam doli romantike, ki jo ponuja Jadran na skoraj vsakem kilometru. Pa na policaje bodi pozoren in se drži omejitev. Osebno bi ob morju načrtoval transfer nazaj na sever. Drži se notranjosti, vzhodno od Atlasa kjer je minimalno vlage in ugodne temperature.

Popravljeno . Popravil Dimen
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, boych pravi:

Glede na to, da se Gašper rad vozi ob morju mu bo verjetno kakšna plažica všeč, med Agadirjem in Sidi Ifni jih je kar nekaj, recimo Legzira beach ... potem pa lahko zavije v notranjost, cesta Tafraoute - Marakesh je zelo slikovita ... 

Bil povsod kar si navedel , ne rečem , da ne pogledat , definitivno pa ne bi tam spal . 

pred 2 urami, Dimen pravi:

Vsi se radi vozimo ob morju, ker nas Jadranka razvaja in sploh ne vemo kaj imamo v neposredni bližini. Atlantik s plažo vred je bolj tak tak in skoraj praviloma vedno piha, neke meglice se podijo, vlaga, umazanija, valovi ipd.. Ni tam doli romantike, ki jo ponuja Jadran na skoraj vsakem kilometru. Pa na policaje bodi pozoren in se drži omejitev. Osebno bi ob morju načrtoval transfer nazaj na sever. Drži se notranjosti, vzhodno od Atlasa kjer je minimalno vlage in ugodne temperature.

Ob morju je načeloma mrzlo in vetrovno , ko sem skočil v Atlantik sem postal ženska , tak je bilo mrzlo . V notranjosti temperature ugodne , edino na atlasih se je Maja znalo spustiti tudi pod ničlo (ponoči).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi se do Senegal-Dakarja zapelu ce bi mel dost casa.. tko da casa je tolk kokr je pa se to se morm prvo pogovort s sefico ce bo zdrzala tolk casa brez mene :D. Je pa bol ko ne samo okvirni plan. Ob obali bi se pelju ker pac nisem vsak dan ob atlantiku verjamem pa da je notranjost precej bolj zanimiva.

Bom pa uposteval se vase predloge. Hvala za odgovore!

Je pa ob obali mislen le transfer in potem po notranjosti uzivancija nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Eno vprasanje.... ziher je kje ze napisan ampak ne najdem.... Razen evropske vozniske rabim se kaj drugega??? Si rabim se kaj drugega zrihtat??? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, gasperX said:

Eno vprasanje.... ziher je kje ze napisan ampak ne najdem.... Razen evropske vozniske rabim se kaj drugega??? Si rabim se kaj drugega zrihtat??? 

 

Zdravstveno zavarovanje za tujino.
Bil v Maroku, Tuniziji, Libiji, Zahodni sahari, Mavretaniji,... pa nikoli niso zahteval mednarodno vozniško. Ne more pa škodit, če jo daš narediti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpustil si Tizi n Test in Tizi n Tichka. Dobro bi bilo, da narediš kako pentljo po Atlasu. Splača se. Cesta ob Atlantiku je sicer luštna, ampak kar se vožnje tiče se ne primerja z notranjostjo. Lepih cest ob morju imaš na Jadranu dovolj, po mojem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najrajs mam pa to ?

Dear Customer

Hereby we would like to inform you that the departure Genova-Tangeri on 23/05/2019 scheduled at 13:00hrs. has been cancelled.   


We can offer you instead:   

- change date of departure   

- cancellation and total refund of ticket   

Pls call our phone at (+49) 30 30 01 90 604 in order to change the ticket.   

Best regards

Direct Ferries 
 

 

 

Naslednji mozni odhod je 25ga in sm sele 27ga zvecer v maroku tako da se mi za 2-3 dni skrajsa dopust jest pa splaniranih nekje 3348km po maroku  kar se mi zdi da bi blo kr mal teranje na polno vsak dan po ovinkih in se mi zdi pol tole mal prevec.... ceprev je za prvi dan v planu nekej 800km cim jiznije po mojem plani in potem po sredini nazaj gor.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. daj poglej malo po netu, ne vozi samo ena firma

2. žrtvuj gume pa pejt na AC, po mojem iz španije vozi cel kup trajektov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem najdu eno varijanto iz Savone.... morm se zmen na sihtu ker v teh terminih k sm jest rezerviral ne pelje noben 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!