Skoči na vsebino

izpit CE


Priporočene objave

A mogoče kdo ve koliko stane komplet izpit za vlačilca ... se odločam da bi ga šel naredit in potem vozil po evropi ... kak nasvet oz. koristen predlog bi mi prav prišel.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od šole vožnje. Najbolje, da povprašaš kar na kateri od njih, jih je veliko. V eni boste že prišli do tega, kaj ti je narediti in koliko € ti bojo izpulili.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabi še na NPK

to sem pa slišal ... to je neko predavanje+izpit košta pa baje cca. 600-800€ ... pol si kao poklicni šofer če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NPK je tko zastavljen po "tastarem" sistemu ja; se je pa govoril da bo še praksa zravn - ekonomika vožnje, sama vožnja pa nevem kva še ... NPK je sploh pogoj da lahko voziš kamjon ... poklicno; pa poznaš kej delo voznika tovornega vozila v mednarodnem prometu? če ne, se malo informiraj pri šoferjih, še bolš da greš s kom na kšno furo pa se potem odločiš ... da nauš po 2 mescih ugotovil da to ni zate;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve koliko stane komplet izpit za vlačilca ... se odločam da bi ga šel naredit in potem vozil po evropi ... kak nasvet oz. koristen predlog bi mi prav prišel.

LP

Komplet izpit je mene, če se prav spomnim, stal okoli 18h * 30-35€ za vsako kategorijo (C in E se delata vsaka posebej, številke so zgolj okvirne :) ). Se pravi, kakih 1000-1200 € samo za ure vožnje. K temu še prištej občinske teste, izpitno vožnjo, ki mislim da je tudi precej dražja kot za avto, saj se vozi 2h, pa še kakšni stroški se mogoče najdejo. Za NPK pa sem takrat, 3 leta nazaj, plačal mislim da 280€, veliko več ziher ni bilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NPK je tko zastavljen po "tastarem" sistemu ja; se je pa govoril da bo še praksa zravn - ekonomika vožnje, sama vožnja pa nevem kva še ... NPK je sploh pogoj da lahko voziš kamjon ... poklicno; pa poznaš kej delo voznika tovornega vozila v mednarodnem prometu? če ne, se malo informiraj pri šoferjih, še bolš da greš s kom na kšno furo pa se potem odločiš ... da nauš po 2 mescih ugotovil da to ni zate;

NPK se baje tudi obnavlja na vsake 3 ali 5 let (tako sem slišal) in tudi to sem slišal da so baje zelo podražili ta izpit. Drugače pa ja ... verjetno bom šel na kakšno furo zraven kakšnega kolega(recimo v UK ali DE). Drugače pa še nisem bil na kakšni furi ... verjetno ne more bit zelo zgrešeno, ker rad vozim (sem z avtom vozil tudi po 9 ur brez prestanka in po eni uri odmora bi lahko še 9 ur vozil :D ) , mislim da falit nimam kaj pri tem, ker v vsakem primeru se mi bo povrnilo, pa če tudi vozim samo 3 mesece.

cena je okoli 25o€? mnda, nevem

Jaz imam vse to narejeno, tako da tebi pa: srečno :)

ko bi tudi jaz tako poceni skoz prišel :) drugače pa hvala.

Komplet izpit je mene, če se prav spomnim, stal okoli 18h * 30-35€ za vsako kategorijo (C in E se delata vsaka posebej, številke so zgolj okvirne :) ). Se pravi, kakih 1000-1200 € samo za ure vožnje. K temu še prištej občinske teste, izpitno vožnjo, ki mislim da je tudi precej dražja kot za avto, saj se vozi 2h, pa še kakšni stroški se mogoče najdejo. Za NPK pa sem takrat, 3 leta nazaj, plačal mislim da 280€, veliko več ziher ni bilo :)

Meni ni jasno kako to, da ne gre obojega skupaj , čeprav sem slišal da nej bi šlo, če ti zadeva gre dobro od rok, ampak moraš vseeno plačat tiste ure ... če rabiš za C cca. 20 ur

... koliko jih še potem potrebuješ za E :slap: Močno upam da me ne pride čez 2000€ ... nisem nek levi za volanom, tako da pretiranih ur vožnje tudi ne pričakujem ... aja pa še psihologa je treba plačat 120€ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa samo enkrat tole povedal:

Najdi si drugačen šiht, kot je špedicija, ne rini v to :)

in zakaj ne ... meni je glih to všeč, de bi bil večinoma v tujini in malo doma ... nisem vezan, imam pisan čas ... manj bi zapravljal če seveda ne bi kupoval bedarij.

Če mi pa slučajno ne bi pasalo, bi še vedno lahko šel vozit kiperja ali kaj takega. Pa denar mi je velika motivacija ... glede na to, da bi lahko zaslužil tudi do 3x več kakor pa sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko, kot ti je svetoval hajo! Najprej pojdi z nekom na furo, da boš videl, kako stvar poteka! Ni samo to, da se vsedeš za volan in voziš! Je še kup enih stvari, ki jih moraš vedet, sploh če bi rad vozil Anglijo! Ne, da bi te straši, ampak je bolje, da greš z kakim starim "mačkom", ki ti bo razložil vse finte, ki je super, da jih poznaš! Vsaka država ima neka svoja pravila, tako da je super, da tudi okoli tega kaj veš, se pravi okoli policije, Nemške B.A.G kontrole itd...itd.....!

Drugače pa 4 ali 5 let nazaj, ko sem jaz delal izpit, me je koštalo okoli 800€ za C in E kategorijo, zdaj pa mislim, da je nekje x2 vse skupaj, saj je obveznih 20 ur za vsako kategorijo. Lih kolega je naredu izpit za C prejšnji teden, in ga je prišlo okoli 900 EUR, mogoče kak euro več.

NPK pa se je prav tako podražil, jaz sem dal nekje 300 EUR, sedaj pa mislim da je že kar krepko čez 600 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kiperja ja :lol1: kr v vrsto okoli 10000 nas čaka da bo kak kiper fraj

vrjemi: špediija ni lahka, najdi si šiht ko boš vsak dan doma, ko boš v miru šel na malco, ko nebo važno če boš zamudil 10 min, ko neboš imel 3/4 toliko odgovornosti kot voznik. sploh pa začetnik.

odločitev je tvoja :winkiss: bmk

časi ko je šofer zaslužil so mimo

Popravljeno . Popravil kiki89
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem gledal na zavodu za zaposlovanje ... večina delodajalcev zahteva vsaj 1 leto delovnih izkušenj :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kiperja ja :lol1: kr v vrsto okoli 10000 nas čaka da bo kak kiper fraj

vrjemi: špediija ni lahka, najdi si šiht ko boš vsak dan doma, ko boš v miru šel na malco, ko nebo važno če boš zamudil 10 min, ko neboš imel 3/4 toliko odgovornosti kot voznik. sploh pa začetnik.

odločitev je tvoja :winkiss: bmk

časi ko je šofer zaslužil so mimo

Kiki, tudi zdaj se še da zaslužit... ampak boš mogu kam dlje kot Nemčija, Nizozemska.... itd....

Je pa res, da je včasih bil to zelo cenjen poklic, na žalost pa so sedaj delavci iz tretjih držav vse zaje.... ker oni ti delajo za 600 EUR mesečno in so srečni! Itak, da bo vsak delodajalec raje vzel takšnega, ki je zadovoljen z 600 EUR in ne takšnega ki bi imel 2000 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa samo enkrat tole povedal:

Najdi si drugačen šiht, kot je špedicija, ne rini v to :)

se podpisem pod tvoj post.

Pa denar mi je velika motivacija ... glede na to, da bi lahko zaslužil tudi do 3x več kakor pa sedaj.

odgovor na "veliko motivacijo" - pojdi v politiko in bodi pokvarjen;

odgovor na 3x vec kot zdaj - v primeru da imas socialko, potem ja.

Oce je voznik ze od svojega 19. leta, in verjemi da ni tako roznato kot se slisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiki, tudi zdaj se še da zaslužit... ampak boš mogu kam dlje kot Nemčija, Nizozemska.... itd....

točno; edina stvar je, da dandanašnji voziš zbirnike s po 10 ali več razkladi; pri znani slovenski firmi, ki vozi v UK zaslužijo šoferji krepko čez 2 jurja, termini so knap, strank pa za znort; ampak da se ... če je volja, želja in sposobnost ...

sej pravm še 1X, za ene dva tedna z nekom it, ostat vikend zunaj, izkusit kako se je lovit po Londonu (npr.) v jutranji konici in iskat hotel za katerga maš 50 stolov ... pa se odločt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na "veliko motivacijo" - pojdi v politiko in bodi pokvarjen;

odgovor na 3x vec kot zdaj - v primeru da imas socialko, potem ja.

Oce je voznik ze od svojega 19. leta, in verjemi da ni tako roznato kot se slisi.

Ne vem kaj govoriš bedarije ... oprosti ampak ne morem drugače rečt .... a ti misliš da imajo vsi plače kakršne so v lj,mb ali celju .... kaj pa koroška in prekmurje (500-600€) ... tako da ne ti meni, v primeru da imam socialko ... pa še te kmalu ne bo več. Iz prve roke sem izvedel da se da zaslužit tudi po 2000€, kar pa pomeni da si cel mesec v kamijonu. Kolega zasluži 1000€ s tem da je vsak mesec po 14 dni doma. Verjamem da ni rožnato kot se zdi ... ampak včasih,če bi rad kaj dosegel, moraš stisnit zobe. Sicer pa to za mene ne bi bil tolikšen problemem ... ker nisem vezan na nikogar in sem lahko brez problema skoz odsoten. Je pa res, da se verjetno tudi naveličaš, kakor vsake službe... pa tudi to, da se lahko izgubiš, problemi z papirji in ne vem kaj še, je tudi res. Z vsako službo pride zmneraj nekaj dobrega in nekaj slabega.

brez zamere. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega zasluži 1000€ s tem da je vsak mesec po 14 dni doma.

Bedarija. Dober kolega, šoferđija, vozi nemčija,Anglija, je nazadnje preračunal, da zasluži 90 centov na uro(če steješ še ves čas, ko spiš). Sedaj pa izračunaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedarija. Dober kolega, šoferđija, vozi nemčija,Anglija, je nazadnje preračunal, da zasluži 90 centov na uro(če steješ še ves čas, ko spiš). Sedaj pa izračunaj

Čisto možno ampak ne verjamem, sorry!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedarija. Dober kolega, šoferđija, vozi nemčija,Anglija, je nazadnje preračunal, da zasluži 90 centov na uro(če steješ še ves čas, ko spiš). Sedaj pa izračunaj

bedarija je to kar ti pišeš ;) 90 centov na uro??? kaj pol zasluži še ne 24 eur na dan??? moja dnevnica je bla 25 ;) brez kmjev k sm jih naredu ta dan ... tolk o tem ... in ja, tud jst sm delu po 16 dni v mescu, 14 frej pa sm zaslužu v povprečju 1200 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bedarija je to kar ti pišeš ;) 90 centov na uro??? kaj pol zasluži še ne 24 eur na dan??? moja dnevnica je bla 25 ;) brez kmjev k sm jih naredu ta dan ... tolk o tem ... in ja, tud jst sm delu po 16 dni v mescu, 14 frej pa sm zaslužu v povprečju 1200 eur

:OK:

Sm vedu, da ziher ni tko! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa denar mi je velika motivacija ... glede na to, da bi lahko zaslužil tudi do 3x več kakor pa sedaj.

a potem zdal delaš polni šiht za 350 € ? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a potem zdal delaš polni šiht za 350 € ? :eek:

Nimam kaj skrivat ... ampak me žalosti, da delam 40ur na teden in imam plače 600€ (neto) z dodatki vred. Nevem kako si ti prišel do številke 350€ ampak, če bi bil cel mesec na furi bi se dalo zaslužit 2000€ ... to je pa dobrih 3x več kakor pa zaslužim sedaj. Zato mi je pa denar velika motivacija, ker denar je danes vse kar šteje(poleg zdravja in sreče).

Sploh pa če si mlad in si hočeš kaj ustvarit je nesmiselno delat za takšen denar, da životariš iz dneva v dan. Če ne probaš ne veš kako je ... zato bi pa rad probal, ker ustrezam pogojem (nisem vezan in rad vozim). Če ne drugega, mi vsaj ne bo žal, da nisem probal :)

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!