Skoči na vsebino

MOTO oprema - Rukka


FrigoFrops

Priporočene objave

Mnenja in izkušnje z corduro te finske znamke, že nekaj dni iščem po spletu koristne informacije pa nič kaj oprijemljivega. Vem da je znamka vrhunska in je teško zgrešit z nakupom, vendar bi vseeno rad kakšno izkušnjo iz prve roke.

LP

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si prvo Rukko kupil 2004, pa je še vedno, razen mogoče malo umazana, taka kot nova. Zadrge in velcro trakovi se zapirajo in odpirajo, brez kakršnekoli problema.

Ker so "hlače malo skupaj skočile" sem jih moral zamenjat z eno številko večjimi, jakno pa sem si eno, kar "na lager" kupil.

Sicer Rukka ponuja 5 letno garancijo, tko, da ni blema.

Skratka sam gledam, da če si kaj kupil od motoristične opreme, da nosi napis Rukka, razen rokavic.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Po dolgih letih uporabe so mi Rukka hlače začele puščati na riti. Točno tam kjer sedim je po pol ure dežja vse mokro. Ker je nisem nikoli opral v stroju, samo parkrat s krtačo in mlačno vodo v banji, se je izgleda Gore Tex membrana zapacala s prahom. Tako pravijo viri na forumu, kjer debatirajo zakaj in kdaj GoreTex premoči. ;)

Jutri nabavim NikWax (prodajajo v alpinističnih trgovinah) in vržem v stroj na 30, ko se posuši pa na vožnjo, da preizkusim. Upam, da to kar trdijo drži. Dežjaka gor in dol vleči mi res ne paše, sem se preveč razvadil voziti celo pot v isti opremi in biti suh.

Edina slabost Rukke je, da je za poletne temperature prevroča. Pa še črne barve je, kar pripomore k temu. 

Jakna je taka, slik hlač žal nimam. Gre za isti model obojega. 

$_1.JPG

$_1.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 at 23:21, motolover pravi:

Jutri nabavim NikWax (prodajajo v alpinističnih trgovinah) in vržem v stroj na 30, ko se posuši pa na vožnjo, da preizkusim.

Sporoči, kako se obnese. Bi bil že čas da tudi jaz svojo jakno "osvežim" (hlače sem lani kupila nove).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svojo jakno ki ima dežno membrano iz nekega BaltazarTEX (se ne spomnem ni pa nič hudo znanega) s tem:

https://media.rexbo.net/11021/s/200/s100-textile-detergent-dr-wack-2181-0.jpg

Je bila verzija refill (ne rabiš bunke) zelo ugodna. Odstranil ščitnike, zapel zadrge fliknil v stroj na program za fine reči 30C in lahko centruifugo. Ko nova in začuda tesni bolje kot prej praktično popolnoma, zanimiv ker pred pranjem je delovala občutno slabše v približno enakih dežnih pogojih. Morda je nekaj na tem (prah in razna umazanija). Če dobiš to čudo na popustih za par € zalo priporočam. Tudi za tekstilne rokavice, ter celo za pregrinjalo za motor (ki kao diha, nek oxfor aquatex). Pa traja tudi par let.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hlače oprane, v trgovini Kibuba v BTCju (nasproti Labe) sem kupil 300ml Nikwax za 9,90. http://www.kibuba.com/?cID=1526&pID=2865&q=nikwax

Za hlače sem dal 100ml, zdaj se še vedno sušijo :)

Čim bodo suhe grem ven na dež preizkusiti kako držijo. Če bo v redu, bom opral še jakno, ki je tudi potrebna pranja, pušča pa ne, zato raje počakam na rezultat s hlačami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2016 at 9:48, motolover pravi:

Hlače oprane, v trgovini Kibuba v BTCju (nasproti Labe) sem kupil 300ml Nikwax za 9,90. http://www.kibuba.com/?cID=1526&pID=2865&q=nikwax

Za hlače sem dal 100ml, zdaj se še vedno sušijo :)

Čim bodo suhe grem ven na dež preizkusiti kako držijo. Če bo v redu, bom opral še jakno, ki je tudi potrebna pranja, pušča pa ne, zato raje počakam na rezultat s hlačami.

 

A so že suhe? Danes je dež...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2016 at 9:48, motolover pravi:

Hlače oprane, v trgovini Kibuba v BTCju (nasproti Labe) sem kupil 300ml Nikwax za 9,90. http://www.kibuba.com/?cID=1526&pID=2865&q=nikwax

Za hlače sem dal 100ml, zdaj se še vedno sušijo :)

Čim bodo suhe grem ven na dež preizkusiti kako držijo. Če bo v redu, bom opral še jakno, ki je tudi potrebna pranja, pušča pa ne, zato raje počakam na rezultat s hlačami.

 

A nimaš snemljive Goretex podloge? Jest Rukkino Corduro operem v pralnem stroju (ščitnike vse ven), brez mehčalca in centrufuge. Podlogo z Goretexom pa old school na roke s praškom za volno. V 7 letih uporabe še nobenega problema. Še vedno dihta, edino če ni naliv res premočen.

Meni v Rukki tudi pri 48 st. ni bilo prevroče. Seveda brez podloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Whiskey said:

A nimaš snemljive Goretex podloge? Jest Rukkino Corduro operem v pralnem stroju (ščitnike vse ven), brez mehčalca in centrufuge. Podlogo z Goretexom pa old school na roke s praškom za volno. V 7 letih uporabe še nobenega problema. Še vedno dihta, edino če ni naliv res premočen.

Meni v Rukki tudi pri 48 st. ni bilo prevroče. Seveda brez podloge.

Snemljiva notranjost je na drugih modelih, ta je cela iz Goreteksa. Tvoja je izgleda kordura od zunaj in notri samo snemljiva Goretex podloga. Tako nekako ima tudi BMW Rallye obleka. Takrat sem kupil top model, ker sem potreboval za vsakodnevno vožnjo v službo in NG do LJ. In res je delalo in grelo vse dokler me sneg na cestah ni ustavil.

Ti dve sliki sem naredil včeraj, ko sem hlače sušil. Toliko, da sem jim poslal model in kje imam problem.

IMG_4548_zpsua98wfnf.jpg

IMG_4549_zpsyeco3gfi.jpg

Včeraj sem testiral preko Predela, Bovca in Tolmina me je dobro napralo. Spušča manj, ampak žal še vedno. In to samo na riti! Tam je neka zaplata iz drugega materiala in samo tam pušča. Včeraj zvečer sem poslal mail na Rukko in takoj zjutraj dobil odgovor glede garancije. Ko sem jim razložil, da na tako stari opremi ne pričakujem garancije (ki je pri njih 5 let), ampak potrebujem nasvet kaj storiti, so mi odgovorili:

Dear Mr...., 

the patch is of Keprotech but your pants should of course be waterproof.  Without testing your trousers it is not possible to say why they are leaking and what should be done. Unfortunately we only repair warranty issues but  you have a possibility 

to send your trousers  to  Gore Service Center, FA Grötzmeier,  in Austria,  to be tested and repaired.   Please see the link below and ask for a quote. 

http://www.rgleder.at/motorradbekleidung/service/reparatur/

Kind Regards 

Rukka Motorsport

Zdaj moram pokontaktirati jodlarje, vidim, da so blizu Salzburga. Najbolje, da se zapeljem mimo njih na naslednji poti v DE. Škoda, bi bilo popolnoma dobre hlače zavreči zaradi te neprijetnosti. Dežjaka pa zaradi tega ne mislim nositi s seboj. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrevam se za hlače z gore-tex-om glede na to, da je Motolover napisal da je v lažjem dežju zadeva super. Kako to izgleda? A so hlače zunanja plast iz cordure in znotraj podloga iz goretexa? Kako je pa to poleti? Navajen sem namreč jeansa, pa sem pomislil na podlogo iz goretexa. Zimske jeans hlače že imam podložene z goretexom vendar le sprednji del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi kaj takega: http://www.biker-land.de/Textiles/Textile-Trousers-Men/Rukka-trousers/Rukka-Paeijaenne-trousers.html

RUK1000_1.jpg

Zunanja plast je kordura, potem imaš vložek iz Goreteksa, ki ga daš notri po potrebi (ne tisti na WCju ;) ) Če je vroče in ne pričakuješ dežja, je pač ne vstaviš.

Za poleti imajo velike zadrge za hlajenje. Podobna je obleka ali hlače BMW Rallye, samo kot vidim se da ta model Rukke dobiti za manj preko spleta iz Nemčije. 

Dejstvo je, da ene opreme, ki bo dobra za štiri letne čase, ne boš dobil. Moja Rukka je za poletje absolutno prevroča in še črne barve je. Pozimi in pri temperaturah do 20 stopinj je pa zakon, zraven sem dobil še napihljiv notranji telovnik. 

 

 

Evo, sem poiskal mail od proizvajalca Keprotecha, iz česar je ta ritna zaplata, in jim poslal mail. Pa da vidimo, kaj oni porečejo!

http://www.schoeller-textiles.com/en/home.html

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, motolover pravi:

Snemljiva notranjost je na drugih modelih, ta je cela iz Goreteksa. Tvoja je izgleda kordura od zunaj in notri samo snemljiva Goretex podloga. Tako nekako ima tudi BMW Rallye obleka. Takrat sem kupil top model, ker sem potreboval za vsakodnevno vožnjo v službo in NG do LJ. In res je delalo in grelo vse dokler me sneg na cestah ni ustavil.

Ti dve sliki sem naredil včeraj, ko sem hlače sušil. Toliko, da sem jim poslal model in kje imam problem.

Včeraj sem testiral preko Predela, Bovca in Tolmina me je dobro napralo. Spušča manj, ampak žal še vedno. In to samo na riti! Tam je neka zaplata iz drugega materiala in samo tam pušča. Včeraj zvečer sem poslal mail na Rukko in takoj zjutraj dobil odgovor glede garancije. Ko sem jim razložil, da na tako stari opremi ne pričakujem garancije (ki je pri njih 5 let), ampak potrebujem nasvet kaj storiti, so mi odgovorili:

Dear Mr...., 

the patch is of Keprotech but your pants should of course be waterproof.  Without testing your trousers it is not possible to say why they are leaking and what should be done. Unfortunately we only repair warranty issues but  you have a possibility 

to send your trousers  to  Gore Service Center, FA Grötzmeier,  in Austria,  to be tested and repaired.   Please see the link below and ask for a quote. 

http://www.rgleder.at/motorradbekleidung/service/reparatur/

Kind Regards 

Rukka Motorsport

Zdaj moram pokontaktirati jodlarje, vidim, da so blizu Salzburga. Najbolje, da se zapeljem mimo njih na naslednji poti v DE. Škoda, bi bilo popolnoma dobre hlače zavreči zaradi te neprijetnosti. Dežjaka pa zaradi tega ne mislim nositi s seboj. 

Hvala za link. Zna pridt enkrat tudi prav. Moj model je bil takrat tudi špica izbire. Samo se mu počasi pozna že krepko več kot 100.000 km uporabe v vseh vremenskih in klimatskih pogojih. Jest ob spremenljivem vremenu vozim vsaj zgornji del dežjaka sabo (trpežni Hein Gericke). Me je lani preveč prepralo, bil sem brez podloge in z letno Daytono, pa tega ne bi več ponovil. Kadar temperature padejo blizu ledišča, je pa dežjak super, če ne edina zaščita pred vlago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, motolover pravi:

Vzemi kaj takega: http://www.biker-land.de/Textiles/Textile-Trousers-Men/Rukka-trousers/Rukka-Paeijaenne-trousers.html

RUK1000_1.jpg

Zunanja plast je kordura, potem imaš vložek iz Goreteksa, ki ga daš notri po potrebi (ne tisti na WCju ;) ) Če je vroče in ne pričakuješ dežja, je pač ne vstaviš.

Za poleti imajo velike zadrge za hlajenje. Podobna je obleka ali hlače BMW Rallye, samo kot vidim se da ta model Rukke dobiti za manj preko spleta iz Nemčije. 

Dejstvo je, da ene opreme, ki bo dobra za štiri letne čase, ne boš dobil. Moja Rukka je za poletje absolutno prevroča in še črne barve je. Pozimi in pri temperaturah do 20 stopinj je pa zakon, zraven sem dobil še napihljiv notranji telovnik. 

 

Hvala.

Ampak cena je pa "opasna".

Bom še kaj poiskal in si po trgovinah ogledal in pomeril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, KNNMS said:

Hvala.

Ampak cena je pa "opasna".

Bom še kaj poiskal in si po trgovinah ogledal in pomeril.

Se da dobiti tudi za manj, malo pobrskaj po spletu. Sicer, če gledaš, da to kupiš za recimo dvajset let, potem cena ni previsoka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se enkrat financno stegnes in si kupis "pravo" stvar, katera bo delala vec kot 100K km, lahko pa vsake dve leti v TC/KMC visis in kupone za popust zbiras in med voznjo kolnes zgresen, vendar ugoden nakup. 

IMHO  :smoke:

PS: govorim iz lastnih izkusenj

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motolover said:

Se da dobiti tudi za manj, malo pobrskaj po spletu. Sicer, če gledaš, da to kupiš za recimo dvajset let, potem cena ni previsoka. 

 

1 hour ago, Nearrain said:

Lahko se enkrat financno stegnes in si kupis "pravo" stvar, katera bo delala vec kot 100K km, lahko pa vsake dve leti v TC/KMC visis in kupone za popust zbiras in med voznjo kolnes zgresen, vendar ugoden nakup. 

IMHO  :smoke:

PS: govorim iz lastnih izkusenj

točno tako. tud jest mam neki za ugodno ceno k ne vem točno proti čemu in za kaj vse je. za dež uglavnem ni!

grem po to ruko, sam ne čez inet, ker moram probat.

kje je to najbližji pa da je asortiman ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam corduro od Revita. Tudi sam sem se zanimal za pranje, pa mi je ena prijateljica iz prve roke povedala, da so poizkusili in deluje.

In sicer Cleaner and proofer 2 in 1 od Granger`s, kupljen v Intersportu. Cena je bila 17,99€.

IMG_20160613_212117.jpg

Žena je oprala jakno v stroju na 30°C in posušila v toplem prostoru.  Edino kar je problem, da moraš umazanijo na rokavih prej obrisati z kakšno krpo z vodo in milom, ki se uporablja za predpranje (marsilja). 

Po navodilih piše 2 lončka na obleko. Piše pa tudi, da lahko posušiš v sušilcu, kar pa so mi odsvetovali, ker se lahko mikropore poškodujejo, s tem pa izgubiš dihanje (paropropustnost) materiala.

V glavnem, zdaj me je že 3 x pošteno opralo, pa ni spustila kapljice. Tudi na zadnji furi s Kolpe, sem ostal popolnoma suh.

Celo visoke superge prešpricane z Universal impragnier sprajem, so sustile samo na desnem mezincu....

IMG_20160613_212848.jpg

 

Toliko iz mojih izkušenj, pa čimbolj suhi bodite, pa ne v tošlu... :D

Lp,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se pa le opogumim in "stegnem" (finančno seveda)

Dej ti Motolover pa ko boš po Postojni ali krasu lazil pokliči, da vidim kako ta rukka izgleda. Itak pa sem ti eno fejst pijačo dolžen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, KNNMS said:

Mogoče se pa le opogumim in "stegnem" (finančno seveda)

Dej ti Motolover pa ko boš po Postojni ali krasu lazil pokliči, da vidim kako ta rukka izgleda. Itak pa sem ti eno fejst pijačo dolžen.

LP

Ni problema, se dobimo na kavi.

 

43 minutes ago, motolover said:

Tu imajo seznam proizvajalcevhttp://www.rukka.com/motorsport/stores

 

sem mislil prodajalcev, saj ste razumeli, upam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!