Skoči na vsebino

Vojaški čevlji


AREA

Priporočene objave

bravo, ti si rekorder v odpiranju tem :lol:

kake pa rabiš? JNA, TO, SV - najboljši so seveda TO in se tudi jaz pridružujem iskanju le-teh in še to prav posebnih, ki niso usnjeni ampak iz ....??? in so maskirih barv

poleg tega iščem še gore-tex jakno od SV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti zrihtam jakno od SV, prav tako hlače in škornje - vse rabljeno ampak odlično ohranjeno. Škornji so podn od podna ker dobiš žulje po par prehojenih km --> vrži bek, hlače in jakna pa sta podložena z bombažem ki je polnjen z nekim posebnim materialom...kontaktiraj ZAŠČITA PTUJ, tam to delajo, samo ni poceni če hočeš novo! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo, ti si rekorder v odpiranju tem :lol:

kake pa rabiš? JNA, TO, SV - najboljši so seveda TO in se tudi jaz pridružujem iskanju le-teh in še to prav posebnih, ki niso usnjeni ampak iz ....??? in so maskirih barv

poleg tega iščem še gore-tex jakno od SV

Verjetno misliš tiste maskirne, ki imajo vezalke le za okras, in ob strani zadrgo :), jaz sem pred leti imel takšne. Odvisno je, za kaj jih boš imel.

Za kakšne dolge "marše" pač niso primerni, pa tudi dvomim, da jih boš imel za 10 urne pohode ali pa za korakat :twisted:

Mislim, da boš take dobil le prek VIP od SV.

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompletno obleko od SV imam, bi pa rad gore-tex maskirno vetrovko, ki je pojem zase v SV in jih imajo vglavnem poveljniki

najboljši vojaški čevlji so bili še v TO, lahko so bili črni ali rjavi in na videz podobni današnjim v SV

ja Jasa, točno te iščem in ne, ne bi jih imel za marširat ampak bolj kot trekking varjanta po hribih :lol: , ne boš verjel, da se takšne zadeve znajdejo tut v salomoncu, samo da bi pa dobil še pravo številko...

take tut tebi priporočam AREA, ker so precej bolj lahkotni kot navadni vojaški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jih samo občudoval na, na žalost, poveljnikovih nogah, je pa krevsal z njimi precej daleč, več kot 10km

cena 1.000.000.000.000.000 ? :? , ne vem, ker to ni ravno v redni prodaji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo, ti si rekorder v odpiranju tem :lol:

kake pa rabiš? JNA, TO, SV - najboljši so seveda TO in se tudi jaz pridružujem iskanju le-teh in še to prav posebnih, ki niso usnjeni ampak iz ....??? in so maskirih barv

poleg tega iščem še gore-tex jakno od SV

Verjetno misliš tiste maskirne, ki imajo vezalke le za okras, in ob strani zadrgo :), jaz sem pred leti imel takšne. Odvisno je, za kaj jih boš imel.

Za kakšne dolge "marše" pač niso primerni, pa tudi dvomim, da jih boš imel za 10 urne pohode ali pa za korakat :twisted:

Mislim, da boš take dobil le prek VIP od SV.

LP Jaša, Honky

Take z zadrgo sem jest nucal zadnjih velik let... vsaj ene štirje pari pa ene 6-7 let... za vsak dan. Dobil se jih je v Army shopu v ledina centru v LJ... sam so ga zaprl, zdej pa tud jest iščem kje bi se jih še dal dobit. Navadni od SV baje niso neki... tko da une z zadrgo pa desn ma še lih prov velik tošl za švicarja not vtaknt... če kdo ve kje jih še majo, nej pove... nucam nove ASAP.

Cena je bla 15-17kSIT... zdej so nejbrž že kej dražji.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja.. moji so bli črni... pa en rmen flek na podplatu k je gor pisala firma, k se pa ne vid več kera je bla... triglav neki... ne vem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al thx a lot :D Oblikovno mi je model Army najbolj všeč, mislim da se bi to moglo dobro nosit. Bomo čekirali 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še nekaj me zanima - hodim namreč po takem terenu, kjer je dosti stekla in železnih opilkov, ki se mi zapičijo v podplat (na srečo še nič skozi pogledalo :oops: ) Pol pa tisto zapičeno železo na mokrem svinsko drsi, enkrat me je tak skeglalo da je blo prav smešno :twisted: Kaj se da glede tega naj naret al naj TRPIM kot bi reko ICE? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščitni čevelj, ki ima v podplatu jekleno pločevino, da žeblji ne pridejo skozi.

Še najboljša zaščitna oprema ne pomaga, če najprej ne uporabljaš glave in se šele potem zanašaš na zaščitno opremo. Ponavadi je tako, da zaščitna oprema lahko omili posledice, ne more pa preprečiti nesreč.

Torej: glej kod hodiš :shock: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki,

goretex vetrovka stane okrog 30kSIT (a si že kje videl pceni goretex jakno) tako, da jo boš zelo težko dobil tudi od koga iz vojske. Za info, imajo jo vsi profesionalci v SV tudi navadni vojaki. Naborniki žal ne, čeprav bi jo morali.

Vojaških škornjev ti za treking ne priporočam, so preveč težki in okorni. Kakšni športno-pohodniški čevlji (gojzarji) bi bili, po mojem, dosti boljši. Škornji od podjetja gojzar so v redu, jih je pa tudi treba vhoditi, da ne fašeš žuljev oz. podobnih težav.

Odličen vojaški škorenj za pohode in za na motor je ameriški matterhorn (goretex). Kolegu, ki ga ima, ni prepustil niti v najhujšem nalivu (na motorju, seveda), čeprav se zapenja odspredaj z vezalkami. Slaba stran teh škornjev pa je cena, cca. 150USD.

strom - priporočam ti, da se zapelješ v Žiri, če misliš kupiti škornje pri Gojzarju. Kolikor se spomnim, brez kakega doplačila naredijo tudi škorenj po meri, če si pripravljen malo počakati. Treba je samo do tja priti, da ti vzamejo mero. Tisti, ki so to naredili, pravijo, da jim škorenj dosti bolje leži. Rekla-kazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vem za to firmo gojzar, ker sem tut sam tam kupil čevlje Moris in se super nosijo.Dal sem pa mislim da okrog 18k.Ne bo ti žal če jih kupiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fritz - v salomoncu se je prodajala gore-tex jakna od SV za 15.000, samo sem jo zgrešil

nimaš prav, tudi naborniki jo dobijo, sicer sem prepričan samo za častno četo, za druge vojašnice ne vem, so jo pa uporabljali samo po dežju, ko smo vsi ostali drkali tiste anorake ki bolj vpijajo vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, najverjetneje imas prav. Ne poznam v nulo situacije z naborniki, ker nisem v taksni firmi.

Ta star anorak je pa nedvomno nepremočljiv. Ko voda enkrat pride noter je za vraga ne spraviš ven :twisted: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

...da ne odpiramo nove teme...

Zanima me kaksno je pri nas kaj stanje z Army shopi? Je v Lj sploh kaksen, ali se je treba zapeljat malo dlje? In ce, kam, kaksna je ponudba, cene...?

Lp, Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misliš tiste maskirne, ki imajo vezalke le za okras, in ob strani zadrgo :), jaz sem pred leti imel takšne. Odvisno je, za kaj jih boš imel.

Za kakšne dolge "marše" pač niso primerni, pa tudi dvomim, da jih boš imel za 10 urne pohode ali pa za korakat :twisted:

Mislim, da boš take dobil le prek VIP od SV.

LP Jaša, Honky

Take z zadrgo sem jest nucal zadnjih velik let... vsaj ene štirje pari pa ene 6-7 let... za vsak dan. Dobil se jih je v Army shopu v ledina centru v LJ... sam so ga zaprl, zdej pa tud jest iščem kje bi se jih še dal dobit. Navadni od SV baje niso neki... tko da une z zadrgo pa desn ma še lih prov velik tošl za švicarja not vtaknt... če kdo ve kje jih še majo, nej pove... nucam nove ASAP.

Cena je bla 15-17kSIT... zdej so nejbrž že kej dražji.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!