Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

In da nadaljujem:

Kljub svojemu nadvse rdečemu prepričanju, ne bodo nikoli več od mene dobili glasu tisti, ki bodo s SD paktirali v koaliciji!

Kljub vsej črnofarški svinjariji, ki se sedaj dogaja v parlamentu tako odrekam sedaj sicer samo še moralno podporo (volitve so mimo) tako Jankovičevi PS kot DESUS!

Požrl bom vsa svoja prepričanja in nikoli več glasoval v smislu proti JJ, kot sem storil na prejšnjih volitvah. Letos me je sicer že malo srečevala pamet in sem podprl TRS, ker sem vedel, da se bi edini uprl krčenju socialnih pravic. Ostajajo edina stranka, ki ima mojo podporo. Zares pa jo ima pogojno!

Pravice so priborjene in ne pridobljene! Vsako lahkomiselno odstopanje od teh priborjenih pravic delavcev in državljanov se je pokazalo, da se ne povrnejo nikoli več!

In sedaj smo starši kaznovani za vsakomesečno dolgoletno odtegovanje drobiža, ki smo ga za otrokovo dobro varčevali, da mu bo lažji štart v odraslo življenje! Kako naj sedaj to obrazložim otroku najstniku, kateremu smo že nakup kape in šala odložili na naslednji teden, ko bo izplačana plača enega od staršev, ker je druga že pošla?!

Pahoh, Jankovič, Erjavec in ostala golazen, gonite se u tri pizde materine barabe pokvarjene!

Ostala politična parlamentarna golazen isti ste, za vas velja isto!

MARš U 3PM!

Ne samo peska, skal, bomb in zarustanih starih šravfov je treba zmetati v ta politični stroj, ki nam vlada!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ni zanimivo, kako soglasno se sedaj v obdobju brez vlade sprejemajo socialno škodljivi zakoni. Soglasno!

Prejšnje vladajoče stranke lepo skozi spravljajo zadeve, ki bi sicer naletele na odpor opozicije, sedanja opozicija (ok, do padca vlade, sedaj ne vem kako bi jih označil), pa dviga roke, ker upa, da bo prišla na oblast in ji ne bo treba takrat sprejemati teh socialno dvomljivih zakonov, zaradi katerih bi se zamerili delu volivcev.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, prijavil sem te, da spet zmerjaš ljudi s kreteni.

Pa lepo se imej!

....

Pahoh, Jankovič, Erjavec in ostala golazen, gonite se u tri pizde materine barabe pokvarjene!

Ostala politična parlamentarna golazen isti ste, za vas velja isto!

MARš U 3PM!

...

Na morš varjet a?

Drgač pa ne skrb, saj bodo gospod Janša sedaj vse poštimal. Konec leta računam na nov motor.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mamo, kar smo volili. Strahopetce, intrigaše in prevarante.

Pa saj smo veeli da bo tako. samo želeli smo si, da bi bilo drugače.

a bomo prva država v EU kjer bo vlado verjetno vodil tisti ki je volitve zgubil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mamo, kar smo volili. Strahopetce, intrigaše in prevarante.

Pa saj smo veeli da bo tako. samo želeli smo si, da bi bilo drugače.

a bomo prva država v EU kjer bo vlado verjetno vodil tisti ki je volitve zgubil?

Izbirali ste med večjim in malenkost manjšim sranjem in se sedaj čudite, ker ste dobili - sranje. Tako pač je, če imaš namesto političnih elit - politično kanalizacijo in neumno volilno telo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbirali ste med večjim in malenkost manjšim sranjem in se sedaj čudite, ker ste dobili - sranje. Tako pač je, če imaš namesto političnih elit - politično kanalizacijo in neumno volilno telo.

se čist strinjam. ampak, ne it na volitve, ne pomeni bit pameten.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako mi je simpatično razpredanje o ponovnih volitvah.

Polagam upanje na to, da bi sedaj stranke, ki se niso uspele uvrstiti v svinjak v tem naslednjem krogu to dosegle.

In da bi te ki so se tja že prišle mastiti, dobile manj glasov.

Bojim se le ponovne vrnitve najmastnejšega nacionalističnega pujsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse kaže......bomo postali prva država na svetu......ki ima ministrskega predsednika........KI :

- hodi vsak ponedeljek na sodišče

- ki ga čaka še nekaj sodnih procesov

- ki si upa nekaznovano ponarejati dokumente o predsedniku države

- ki je svinjsko zaslužil s prodajo orožja,in uspel, da je zadeva zastarala

- ki je načrtoval vojaški prevrat

- ki je imel in še ima privatno vohunsko-morilsko službo

- ki je očitno prisluškoval svojim koalicijskim partnerjem na njihovih domovih

- ki ni nikooooooooooooooooooooli ničesar kriv!!!!!

Adijo pamet

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse kaže......bomo postali prva država na svetu......ki ima ministrskega predsednika........KI :

- hodi vsak ponedeljek na sodišče

- ki ga čaka še nekaj sodnih procesov

- ki si upa nekaznovano ponarejati dokumente o predsedniku države

- ki je svinjsko zaslužil s prodajo orožja,in uspel, da je zadeva zastarala

- ki je načrtoval vojaški prevrat

- ki je imel in še ima privatno vohunsko-morilsko službo

- ki je očitno prisluškoval svojim koalicijskim partnerjem na njihovih domovih

- ki ni nikooooooooooooooooooooli ničesar kriv!!!!!

Adijo pamet

Pa sej Zoki učeri ni bil izvoljen. Klimbra, a si manjku učeri. :devil: :devil: :devil:

Tud nisem še slišu, da bi meu kej pr orožju zravn!

O ja, kje drugje je pa do vratu v marmeladi... Sicer je verjetno vse to le politični konstrukt :devil: :devil: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se čist strinjam. ampak, ne it na volitve, ne pomeni bit pameten.

Zakaj bi pa šel na volitve, če lahko izbiram samo med različnimi odtenki sranja? Če bi tebe kdo vprašal ali bi raje jedel konjski, kravji ali kozji drek, ali bi izbral eno od teh 'jedi' ali bi raje rekel, da se tega ne greš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi pa šel na volitve, če lahko izbiram samo med različnimi odtenki sranja? Če bi tebe kdo vprašal ali bi raje jedel konjski, kravji ali kozji drek, ....

Jaz bi kozjega. Je najmanj dreka. Izbiraš ali ne, ješ ga. In to na pri nas na veliko.

Popravljeno . Popravil Kölm
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pred vsem tem motijo tisti, ki niso glasovali vceraj. Pa saj tud na referendumih, parlamentarnih in predsedniskih volitvah ni tako, ce ne glasujes, si enostavno proti referendumu, proti zmagovalcu volitev. Tko se je pa zgodilo vcer, ker so se tko odlocili pac vodje strank. Pa kaj, so oni nadljudje???

kako so 2 meseca vsi trobili, da naj se ljudstvo udelezi volitev, vceraj so pa sami zatajil. Sicer pa smo tega ze navajeni, govorijo eno, drugo pa delajo.

Pa se nekaj je jasno, Janez in njegovi politicni podlozniki se se zdaj niso sprijaznli, da so volitve ZGUBL!!

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej Zoki učeri ni bil izvoljen. Klimbra, a si manjku učeri. :devil: :devil: :devil:

Tud nisem še slišu, da bi meu kej pr orožju zravn!

O ja, kje drugje je pa do vratu v marmeladi... Sicer je verjetno vse to le politični konstrukt :devil: :devil: :naughty: :naughty:

Po moje je mislu na Janša, ne na Jankoviča. Jankovič familija se ne ubada z orožjem. Se bolj ukvarjajo z nepremičninami in steroidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pred vsem tem motijo tisti, ki niso glasovali vceraj. Pa saj tud na referendumih, parlamentarnih in predsedniskih volitvah ni tako, ce ne glasujes, si enostavno proti referendumu, proti zmagovalcu volitev. Tko se je pa zgodilo vcer, ker so se tko odlocili pac vodje strank. Pa kaj, so oni nadljudje???

kako so 2 meseca vsi trobili, da naj se ljudstvo udelezi volitev, vceraj so pa sami zatajil. Sicer pa smo tega ze navajeni, govorijo eno, drugo pa delajo.

Pa se nekaj je jasno, Janez in njegovi politicni podlozniki se se zdaj niso sprijaznli, da so volitve ZGUBL!!

Zakaj te motijo, če niso glasovali? Meni je vse logično. Zoki je pred glasovanjem na veliko opletal po parlamentu, da ima 48 glasov. To je bil alarm na "desni" strani in so se odločili, da ne dvignejo glasovnic, ker so tako izključili morebitne prestopnike, kajti logično je bilo, da če ima Zoki 48 glasov kot se je hvalil, da prihaja nekaj glasov tudi iz "desne" strani. In zopet si je Zoki sam s svojim likom šerifa in prepotentnosti sam proizvedel neuspeh. Takšen pač je in bolje, da se umakne, ker z to njegovo koalicijo gotovo ne bo mogel vladati in bodo še večji problemi kot pri Pahorju. še posebej, ker je Janša v parlamentu z svojimi priležniki zelo močan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj te motijo, če niso glasovali? Meni je vse logično. Zoki je pred glasovanjem na veliko opletal po parlamentu, da ima 48 glasov. To je bil alarm na "desni" strani in so se odločili, da ne dvignejo glasovnic, ker so tako izključili morebitne prestopnike,...

Logično je vsem.

Le da se nam enim zdi zelo žalostno, čeprav dovolj zgovorno, da v parlamentu, hramu demokracije, stranke svojim lastnim poslancem odrekajo možnost glasovanja. Ali razumeš? Gre se za temelje demokracije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne verjamete kar srm že enkrat napisov Zoki je lahko dober gospodarstvenik za politika pa mu mnjka tolk kot meni.V politiki je umetnost,kaj govoriš ob pravem času na pravem mestu.(samohvalisanje ni zaželjeno v politiki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da bi v primeru, da so volitve tajne, morali vsi obvezno glasovati, saj je to pogoj, da so volitve tajne. Vsi bi morali dvigniti glasovnice, jih tajno izpolniti in oddati, brez, da bi kdorkoli smel videti, kaj so obkrožili. To, kar se je dogajalo včeraj, so bile le delno tajne volitve, saj so vsi, ki niso glasovali, "glasovali" javno. Pri javnih volitvah ne moreš vedno glasovati po svoji vesti. V ustavi pa menda piše, da vsak poslanec glasuje po svoji vesti in je odgovoren le svojim volivcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na morš varjet a?

Drgač pa ne skrb, saj bodo gospod Janša sedaj vse poštimal. Konec leta računam na nov motor.

zmerjal je politike ...ne poštene delovne ljudi ...

Pa mamo, kar smo volili. Strahopetce, intrigaše in prevarante.

Pa saj smo veeli da bo tako. samo želeli smo si, da bi bilo drugače.

a bomo prva država v EU kjer bo vlado verjetno vodil tisti ki je volitve zgubil?

jaz vam nisem kriv da ste te volili ... tisti , ki sem jih volil jaz , niso prišli noter .. no vsaj nič nisem zajebal .. pa jokat mi ni treba ... pa pljuvam lahko po teh , ki ga serjejo ... brez slabe vesti ...

Kot vse kaže......bomo postali prva država na svetu......ki ima ministrskega predsednika........KI :

- hodi vsak ponedeljek na sodišče

- ki ga čaka še nekaj sodnih procesov

- ki si upa nekaznovano ponarejati dokumente o predsedniku države

- ki je svinjsko zaslužil s prodajo orožja,in uspel, da je zadeva zastarala

- ki je načrtoval vojaški prevrat

- ki je imel in še ima privatno vohunsko-morilsko službo

- ki je očitno prisluškoval svojim koalicijskim partnerjem na njihovih domovih

- ki ni nikooooooooooooooooooooli ničesar kriv!!!!!

Adijo pamet

- ki je imel in še ima privatno vohunsko-morilsko službo

- ki je očitno prisluškoval svojim koalicijskim partnerjem na njihovih domovih

- ki ni nikooooooooooooooooooooli ničesar kriv!!!!!

in potem se en njegov bivši vojak in špijun malce pospe s pepelom in misli , da je vse odpustke kupil s tem , ko širnemu občestvu pove nekaj stvari , ki jih je opravil za bivšega ( ???? ) gospodarja a obenem ves objokan od vsega hudega ( beri neplačanih davkov od vohunskih in vlomilskih honorarjev ) jamra o svojem težkem položaju ???!!! in vi ga povrh vsega še podpirate ... eh ta dvoličnost jebena ...

Meni ne verjamete kar srm že enkrat napisov Zoki je lahko dober gospodarstvenik za politika pa mu mnjka tolk kot meni.V politiki je umetnost,kaj govoriš ob pravem času na pravem mestu.(samohvalisanje ni zaželjeno v politiki)

za zokija je nedosegljiva umetnost pravilna izgovorjava slovenskih besed ... tistega piranskega župana še štekam ker je naturaliziran primorc pa mu slovenščina ni materin jezik ...

strankarsko demokracijo ukint! pa za poslance volit samo ljudi .... ti poslanci naj potem med kolegi izvolijo vodilno telo parlamenta - "kolegij " ali nadzorni svet -predsednika in ostale ... le-ti naj potem postavijo strokovno podkovane gospodarstvenike , finančnike , filozofe ter ostale na ministrska mesta .... kot zaposlene ne kot nedotakljive ... postavit ministrom plan in kontrolirati promet in dodano vrednost - ne tako kot sedaj ko se tudi odvzete vrednosti ne kontrolira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da bi v primeru, da so volitve tajne, morali vsi obvezno glasovati, saj je to pogoj, da so volitve tajne. Vsi bi morali dvigniti glasovnice, jih tajno izpolniti in oddati, brez, da bi kdorkoli smel videti, kaj so obkrožili. To, kar se je dogajalo včeraj, so bile le delno tajne volitve, saj so vsi, ki niso glasovali, "glasovali" javno. Pri javnih volitvah ne moreš vedno glasovati po svoji vesti. V ustavi pa menda piše, da vsak poslanec glasuje po svoji vesti in je odgovoren le svojim volivcem.

če bi veljal isti sistem pri glasovanju v parlamentu kot za nas revčke male na volitvah bi na koncu našteli še ene 5 glasovnic več kot je poslancev ... če ne bi na 500-taku kar 5-ke obkrožili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično je vsem.

Le da se nam enim zdi zelo žalostno, čeprav dovolj zgovorno, da v parlamentu, hramu demokracije, stranke svojim lastnim poslancem odrekajo možnost glasovanja. Ali razumeš? Gre se za temelje demokracije.

Edino kar se mi zdi nedemokratično je, da ti pametuješ kaj je demokratično. Zakaj potem imamo stranke! Zakaj volimo stranke.

Zato pa je toliko neodvisnih poslancev v parlamentu.... A ne!?

še nisem slišal, da bi kakšen neodvisen kandidat prišel v parlament!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nek gospod je to poslal glavnemu uredniku Večera, Tomažu Rancu - 194. člen Poslovnika!!!

NUJNO BRANJE - VČERAJ JE BIL ZORAN JANKOVIČ V RESNICI IZVOLJEN! 194. člen/3

objavil Janja Vidmar dne 12. januar 2012 ob 22:26

USTAVA REPUBLIKE SLOVENIJE

111. člen

(volitve predsednika vlade)

Predsednik republike po posvetovanjih z vodji poslanskih skupin predloži državnemu zboru kandidata za predsednika vlade.

Predsednika vlade voli državni zbor z večino glasov vseh poslancev, če ni s to ustavo drugače določeno. Glasovanje je tajno.

-------------------

-------------------

in naprej:

P O S L O V N I K DRŽAVNEGA ZBORA

92. člen

(1) Tajno glasovanje vodi komisija, ki jo sestavljajo predsedujoči in štirje poslanci, ki jih izvoli državni zbor na predlog predsedujočega. Pri delu komisije sodeluje generalni sekretar ali njegov namestnik.

(2) Tajno glasovanje se opravi v prostoru kjer je seja. V ta prostor v času izvedbe glasovanja nimajo dostopa osebe, ki niso udeležene pri izvedbi glasovanja.

(3) Poslancem se vročijo glasovnice tako, da pride vsak k mizi predsedujočega in pove svoje ime in priimek.

(4) Poslanec izpolni glasovnico v glasovalni kabini in jo odda v glasovalno skrinjico.

(5) Predsedujoči pred glasovanjem določi čas začetka in konca glasovanja.

(6) Ob izteku tega časa predsedujoči sklene glasovanje.

93. člen

(1) Ko je glasovanje končano, se komisija umakne v poseben prostor, da ugotovi izid glasovanja. V ta prostor nimajo dostopa osebe, ki niso udeležene pri ugotavljanju izida glasovanja.

(2) Preden komisija odpre glasovalno skrinjico, prešteje nerazdeljene glasovnice in jih vloži v poseben omot, ki ga zapečati.

(3) Ugotovitev izida glasovanja obsega:

– število razdeljenih glasovnic,

– število oddanih glasovnic,

– število neveljavnih glasovnic,

– število veljavnih glasovnic,

– število glasov »za« in število glasov »proti«, oziroma, kadar se pri volitvah ali imenovanjih glasuje o več kandidatih za isto funkcijo, število glasov, ki so jih dobili posamezni kandidati,

– ugotovitev, da je predlog izglasovan ali da ni izglasovan s predpisano večino, oziroma, kadar se pri volitvah ali imenovanjih glasuje o več kandidatih za isto funkcijo, kateri kandidat je izvoljen oziroma imenovan.

(4) O ugotovitvi izida glasovanja se sestavi zapisnik, ki ga podpišejo vsi člani komisije.

(5) Predsedujoči objavi izid glasovanja na seji državnega zbora.

194. člen

(1) Če se glasuje o enem kandidatu oziroma o listi kandidatov, se glasuje za ali proti kandidatu oziroma za ali proti listi kandidatov tako, da se na glasovnici obkroži beseda »za« ali beseda »proti«.

(2) Če se glasuje o več kandidatih za eno funkcijo, se glasuje tako, da se na glasovnici obkroži zaporedna številka pred imenom kandidata, za katerega se glasuje.

(3) Kandidat je izvoljen oziroma imenovan, če zanj glasuje večina poslancev, ki so oddali veljavne glasovnice, če ustava, zakon ali ta poslovnik glede posameznih volitev oziroma imenovanj ne določa drugače.

_______________________

Hudič tiči vedno v detajlih, tukaj je presenečenje.

Objava rezultata glasovanja je bila napačna. Spregledali so določilo: "če zanj glasuje večina poslancev, ki so oddali veljavne glasovnice..."

Iz oddanih in veljavnih glasovnic je očitno, da je bil kandidat izvoljen.

_____________________________________________________

Kaj sedaj?

Niso spoštovali 111. člena ustave, saj gre za večino glasov vseh poslancev. Namreč, med glasovanjem nimajo kaj iskati vodje poslanskih skupin, še manj prvaki strank...

Kajti, poslancem se vročijo glasovnice tako, da pride vsak k mizi predsedujočega in pove svoje ime in priimek.

Na zgornje ste sicer jasno in odločno opozorili, niste pa povedali, da je sporočilo o izidu glasovanja bilo napačno.

Ob vsem dolžnem spoštovanju, g. Tomaž Ranc mi dovolite, da popravim naslov vašega sestavka, ki bi se moral glasiti: PREVARA VOLIVCEV NA ČETRTO POTENCO!

In stavek: “Selektivno glasovanje samo nekaterih je gotovo poraz demokracije” bi se moral glasi ti: “Selektivno glasovanje samo nekaterih je nespoštovanje Poslovnika državnega zbora, ki ureja organizacijo in delo državnega zbora ter uresničevanje pravic in dolžnosti poslank in poslancev.

___________________

Skratka - če je to res ... potem res ne vem, kaj se sploh grejo/gremo ... z eno roko že iščem granitno kocko ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(2) Če se glasuje o več kandidatih za eno funkcijo, se glasuje tako, da se na glasovnici obkroži zaporedna številka pred imenom kandidata, za katerega se glasuje.

(3) Kandidat je izvoljen oziroma imenovan, če zanj glasuje večina poslancev, ki so oddali veljavne glasovnice, če ustava, zakon ali ta poslovnik glede posameznih volitev oziroma imenovanj ne določa drugače.

_______________________

Hudič tiči vedno v detajlih, tukaj je presenečenje.

Objava rezultata glasovanja je bila napačna. Spregledali so določilo: "če zanj glasuje večina poslancev, ki so oddali veljavne glasovnice..."

Skratka - če je to res ... potem res ne vem, kaj se sploh grejo/gremo ... z eno roko že iščem granitno kocko ...

če prav berem tole .. "če zanj glasuje večina poslancev , ki so oddali veljavne glasovnice.."

kolikor vem tukaj nekaj manjka ... za izvolitev mora imeti več kot 50% poslanskih sedežev ali več kot 50% od tistih , ki so oddali veljavne glasovnice ....

itak da je večina poslancev , ki so glasovali zanj 100%-na ...ž

(3) Kandidat je izvoljen oziroma imenovan, če zanj glasuje večina VSEH poslancev, ki so oddali veljavne glasovnice, :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa že spada v rubriko( saj ni res, pa je) :headbang::wallbash::010 Baaaaaaaannnnaaannnnnnneeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lažje pametovanje copy-paste teh členov ustave:

č) Vlada

110. člen

(sestava vlade)

Vlado sestavljajo predsednik in ministri. Vlada in posamezni ministri so v okviru svojih pristojnosti samostojni in odgovorni državnemu zboru.

111. člen

(volitve predsednika vlade)

Predsednik republike po posvetovanjih z vodji poslanskih skupin predloži državnemu zboru kandidata za predsednika vlade.

Predsednika vlade voli državni zbor z večino glasov vseh poslancev, če ni s to ustavo drugače določeno. Glasovanje je tajno.

Če kandidat ne dobi potrebne večine glasov, lahko predsednik republike po ponovnih posvetovanjih v štirinajstih dneh predloži drugega ali ponovno istega, kandidata, prav tako pa lahko predlagajo kandidate tudi poslanske skupine ali najmanj deset poslancev. Če je bilo v tem roku vloženih več predlogov, se glasuje o vsakem posebej, in sicer najprej o kandidatu predsednika republike, če ta ni izvoljen, pa še o drugih kandidatih po vrstnem redu vložitve predlogov.

Če ni izvoljen noben kandidat, predsednik republike razpusti državni zbor in razpiše nove volitve, razen če državni zbor v oseminštiridesetih urah z večino opredeljenih glasov navzočih poslancev ne sklene izvesti ponovne volitve predsednika vlade, kjer zadošča za izvolitev večina opredeljenih glasov navzočih poslancev. Na ponovnih volitvah se glasuje o posameznih kandidatih po vrstnem redu števila glasov, dobljenih pri prejšnjih glasovanjih, nato pa o novih, do volitev vloženih kandidaturah, med katerimi ima prednost morebitni kandidat predsednika republike.

Če tudi pri teh volitvah noben kandidat ne dobi potrebne večine glasov, predsednik republike razpusti državni zbor in razpiše nove volitve.

Za presojo se bo pa treba verjetno vprašati kateri akt je višji. Ustava ali poslovnik državnega zbora. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar se mi zdi nedemokratično je, da ti pametuješ kaj je demokratično. Zakaj potem imamo stranke! Zakaj volimo stranke.

Zato pa je toliko neodvisnih poslancev v parlamentu.... A ne!?

še nisem slišal, da bi kakšen neodvisen kandidat prišel v parlament!

če prav razumem, ti zagovarjaš t.i. partitokracijo. torej, da morajo poslanci iste stranke imeti absolutno enako mnenje in ne uporabljajo svojo glavo in voljo.

zaradi takih volilcev, kot si ti, niti ni čudno, da se nam take dogajajo v parlamentu. ker ljudje niti ne zaznajo, da je z ravnanjem strank in polancev nekaj narobe.

sva pač različno zahtevna volilca.

p.s.: moje "pametovanje" kvečjemu JE demokratično. če misliš zganjat retoriko, si vsaj priskrbi argument, ki je vsaj približno tehten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!