Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

......in probate v svoje dobro prevarat sistem,tako kot to sistem dela vam.....ni lepo a takšni so časi....ko pa varate sistem,ga probajte tako,da z tem ne povzročite škodo že tako obubožanim ljudjem ampak takim probajte pomagat.

Lp

Vse preveč je takega razmišljanja tudi med mladimi. Zadnjič sem skoraj skloftal lastnega mulca, ko mi je nekaj podobnega odvalil.

Pravičen sistem je pravičen samo v primeru da je pravičen do vseh in da pravičnost in poštenost podpira, barabije pa zatira.

In le, če bomo državljani v osnovi in v večini pravični in pošteni, bomo tak sistem sposobni zgraditi!

Pa čast je tudi nekaj vredna, se vam ne zdi? Bojim se da marsikomu ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse preveč je takega razmišljanja tudi med mladimi. Zadnjič sem skoraj skloftal lastnega mulca, ko mi je nekaj podobnega odvalil.

Pravičen sistem je pravičen samo v primeru da je pravičen do vseh in da pravičnost in poštenost podpira, barabije pa zatira.

In le, če bomo državljani v osnovi in v večini pravični in pošteni, bomo tak sistem sposobni zgraditi!

Pa čast je tudi nekaj vredna, se vam ne zdi? Bojim se da marsikomu ne ...

Maš prov z eno izjemo pravičnega sistema za enkrat na tej naši zemlji ni.V prejšnem režimu so nas v šoli učili,kako je socializem pravičen in je tudi bil skozi moje oči. Lahko si prišel do stanovanja ali posojila za hiše,res je ,da smo se vozili v kragujevških marcedesih.Vendar pa si tudi druge znamke vidu na cesti posebno pri nas v Sloveniji.

Pa je prišla demokracija"kakšna pravičnost?"kje so stanovanja ,ugodni krediti ,brez plačno šolstvo pa štipendije.Pravica,da si šefu povedal,da je buksel(brez posledic)Res sedaj imam citroena NEMO-ta pa ravno tako delam z njim12000km kot sem prej s fičotom.

Božjo zapoved NE KRADI je še cerkev črtala iz seznama.

V scializmu je krožu vic:Ko so drugi kradli sem bil tiho,ko sem pa hotu jaz ni bilo več kaj ukrasti.Pa me zanima kolko časa nam bodo še kradli.

Grčija prihajamo!!!

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......zanesete se lahko edino na sebe in svoje dve roki......in probate v svoje dobro prevarat sistem,tako kot to sistem dela vam.....ni lepo a takšni so časi....ko pa varate sistem,ga probajte tako,da z tem ne povzročite škodo že tako obubožanim ljudjem ampak takim probajte pomagat.

Lp

Točno tak pogled je vzrok stanja, kot ga opisuješ.

Čeprav, če pustimo ob strani podpihovanja in podobno je pri nas še sorazmerno dobro in pošteno.

Je pa res, da se vsi oprijemamo vseh drobnih privilegijev, ki smo jih tako ali drugače pridobili in bi vsi sprejemali samo take ukrepe, ki bi prizadeli druge...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Božjo zapoved NE KRADI je še cerkev črtala iz seznama.

Vscializmu je krožu vic:Ko so drugi kradli sem bil tiho,kosem pa htu jaz ni bilo več kaj ukrasti.Pa me zanima kolko časa nam bodo še kradli

Grčija prihajamo!!!

Če veš za krajo, zakaj pa je ne prijaviš ?

Ali gre spet za hujskanje, kako vsi kradejo, tako na slepo in ker se lepo in fajn sliši udrihati po nekomu ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš za krajo, zakaj pa je ne prijaviš ?

Ali gre spet za hujskanje, kako vsi kradejo, tako na slepo in ker se lepo in fajn sliši udrihati po nekomu ?

Saj sem jo,ampak samo enkrat.Se mimel zaradi tega tolko sranja ,da si nemorš mislt.Dotičnemu so ukradeno odvzeli samo tagrd sem bil pa jaz,ker sem ga prjavu.Me zanima kolko krat bi ti šou prijavljat

Poglej kolko ljudi je okradla duhovščina z zvonom1 in2.Vsi vedo za to plicija, sodstvo Pa nikome ništa. Če tebe poslušam res nevm kaj spada pod krajo.

Največ nam pokradejo naši pslanci iz našega denarja dobijo mastne plače in kaj naredijo za to? NIČ

Moja definicija kraje je:Če nekaj vzameš kar ni tvoje ali pa nisi zaslužu!!!

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dela poslancev..vsak poslanec dela za svoj žep - za svoje delo dobiva plačo, ki je med najvišjimi v javnem sektorju. Glede na to pričakujem, kot državljan, ustrezno odgovornost poslanca.

Pa še zmeraj na nivoju ene middle-management plače v nekem malo večjem podjetju ... sori, politiki imajo še prenizke plače - zato pa je tam taka bagra ... in zapovrh se morajo kao "spoznati na vse, kar se dogaja v državi".

Zato pa imamo tam toliko izmečkov ... ki si drugje niso sposobni najti službe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ nam pokradejo naši pslanci iz našega denarja dobijo mastne plače in kaj naredijo za to? NIČ

Moja definicija kraje je:Če nekaj vzameš kar ni tvoje ali pa nisi zaslužu!!!

Sori, tiste plače niso vredne tega, da te potem pol naroda po zobeh vlači ... da ti grozijo itd ... da se na tvoj račun spreneveda vsak nedojeban kritizer ... in nabija nagravžne štose ali kaj tekega ...

Vsem tukaj prisotnim (ki še niso bili) priporočam kdaj obisk parlamenta, imajo se mi zdi enkrat mesečno dneve odprtih vrat ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem jo,ampak samo enkrat.Se mimel zaradi tega tolko sranja ,da si nemorš mislt.Dotičnemu so ukradeno odvzeli samo tagrd sem bil pa jaz,ker sem ga prjavu.Me zanima kolko krat bi ti šou prijavljat

Čestitam. Kaj je pa maznil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še zmeraj na nivoju ene middle-management plače v nekem malo večjem podjetju ... sori, politiki imajo še prenizke plače - zato pa je tam taka bagra ... in zapovrh se morajo kao "spoznati na vse, kar se dogaja v državi".

Zato pa imamo tam toliko izmečkov ... ki si drugje niso sposobni najti službe.

Jaz sem prvi za to, da se predsedniku vlade in vsem navzdol, do zadnjega poslanca, da višje plače, če iz tega sledi tudi ustrezna odgovornost.

V politiko se normalno nikoli ni šlo zato, da bi obogatel, ker je to državna služba kjer služiš državljanom, zato so primerjave z gospodarstvom nesmiselne. 3000€+ pa tudi danes ni slaba plača.

Poslanci se lahko specializirajo, zato imamo posamezne odbore v parlamentu. Poleg tega jim pripada določen denar, da si lahko najamejo svetovalce in nenazadnje tudi stranke dobivajo denar iz proračuna zato, da si lahko privoščijo ljudi, ki se na določene zadeve spoznajo. Skratka, ni treba biti jedrski fizik za odločanje o npr. jedrski elektrarni Krško, a je treba nekaj prebrati o tem in imeti širšo sliko o zadevi, to bi pa od poslanca lahko upravičeno pričakovali, če precej državljanov to lahko počne za hobi. Konec koncev pa bi s tem, ko bi omogočili bolj neposredno demokracijo, omogočili tudi sodelovanje strokovnjakov, ki sedaj nimajo nobene besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Poglej kolko ljudi je okradla duhovščina z zvonom1 in2.Vsi vedo za to plicija, sodstvo Pa nikome ništa. Če tebe poslušam res nevm kaj spada pod krajo.

...

Glej, investicije v delnice, sklade in podobno so tvegane investicije. Ljudje so iz pohlepa in balona, ki so jim ga upravljalci predstavljali na veliko vlagali in na koncu pač spušili.

Nihče nikomur ni roke lamal pa silil v vlaganja.

Očitno bi se vsi šli kapitaliste in finančnike, dokler gre gor, ko gre dol pa dretje o kraji. Sorry, ampak zavožene investicije še niso kraja, dokler se ne dokaže, da kaj ni bilo v skladu z zakonom.

Največ nam pokradejo naši pslanci iz našega denarja dobijo mastne plače in kaj naredijo za to? NIČ

Ah, demagogija ...

Moja definicija kraje je:Če nekaj vzameš kar ni tvoje ali pa nisi zaslužu!!!

Napačna definicija.

Krajo definirajo zakoni, ne ti.

A potem so kradli vsi, ki so na borzi v dobrih časih zaslužili ?

Se čisto strinjam, da so špekulacije na borzi in borzno mešetarjenje problematični, ampak dokler so zakoniti to pač ni kraja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da danes lahko preko spleta kupiš podjetje v ZDA, hišo v Franciji in jadrnico v Avstraliji...mar se ne bi mogli iti na ta način malce bolj neposredne demokracije po švicarskem vzoru? S tem dobijo državljani boljši in pogostejši vzvod za vplivanje na pomembne zadeve, seveda, v okviru Ustave RS.

Glede dela poslancev..vsak poslanec dela za svoj žep - za svoje delo dobiva plačo, ki je med najvišjimi v javnem sektorju. Glede na to pričakujem, kot državljan, ustrezno odgovornost poslanca. Tistega, ki se kljub dobri plači proda interesnim skupinam in se mu to dokaže, se preganja zaradi veleizdaje (recimo 30+ let zapora oz. enakovredno najhujšim hudodelstvom, ki jih človek lahko zagreši v miru). Predpogoj za to sta, poleg ustreznih sprememb zakonodaje in Ustave tudi neodvisna sodstvo in policija.

Vse preveč je takega razmišljanja tudi med mladimi. Zadnjič sem skoraj skloftal lastnega mulca, ko mi je nekaj podobnega odvalil.

Pravičen sistem je pravičen samo v primeru da je pravičen do vseh in da pravičnost in poštenost podpira, barabije pa zatira.

In le, če bomo državljani v osnovi in v večini pravični in pošteni, bomo tak sistem sposobni zgraditi!

Pa čast je tudi nekaj vredna, se vam ne zdi? Bojim se da marsikomu ne ...

Spoštovana. Živimo tu in danes in tako kot opisujeta zadevo trenutno ne funkcionira. Domišljija nam tu ne koristi. Gody je lepo pojasnil, kako se večina oklepa nekih pridobljenih privilegijev. To je resničnost, ostalo pa so pravljice.

Sicer pa vsi, ki imate čarobno formulo, z besedo na plan! Pa ne tu na forumu, nekje kjer se vas bo bolj slišalo. Odlikovanje ata Türka vam ne uide.

V kolikor bo zadeva spejemljiva še vsaj za Evropo, pa vam bo zagotovo gospod Nobel poslal ček za milijon!!!

Maš prov z eno izjemo pravičnega sistema za enkrat na tej naši zemlji ni.V prejšnem režimu so nas v šoli učili,kako je socializem pravičen in je tudi bil skozi moje oči. Lahko si prišel do stanovanja ali posojila za hiše,res je ,da smo se vozili v kragujevških marcedesih.Vendar pa si tudi druge znamke vidu na cesti posebno pri nas v Sloveniji.

Pa je prišla demokracija"kakšna pravičnost?"kje so stanovanja ,ugodni krediti ,brez plačno šolstvo pa štipendije.Pravica,da si šefu povedal,da je buksel(brez posledic)Res sedaj imam citroena NEMO-ta pa ravno tako delam z njim12000km kot sem prej s fičotom.

Božjo zapoved NE KRADI je še cerkev črtala iz seznama.

V scializmu je krožu vic:Ko so drugi kradli sem bil tiho,ko sem pa hotu jaz ni bilo več kaj ukrasti.Pa me zanima kolko časa nam bodo še kradli.

Grčija prihajamo!!!

Jaz pa neke razlike ne vidim. Prej smo "dobro" živeli na puf in sedaj nam nič ne manjka, sicer ponovno na puf! Zapletlo se bo le, ko se pufov ne bo dalo dobiti več...

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovana. Živimo tu in danes in tako kot opisujeta zadevo trenutno ne funkcionira. Domišljija nam tu ne koristi. Gody je lepo pojasnil, kako se večina oklepa nekih pridobljenih privilegijev. To je resničnost, ostalo pa so pravljice.

Sicer pa vsi, ki imate čarobno formulo, z besedo na plan! Pa ne tu na forumu, nekje kjer se vas bo bolj slišalo. Odlikovanje ata Türka vam ne uide.

V kolikor bo zadeva spejemljiva še vsaj za Evropo, pa vam bo zagotovo gospod Nobel poslal ček za milijon!!!

Jaz pa neke razlike ne vidim. Prej smo "dobro" živeli na puf in sedaj nam nič ne manjka, sicer ponovno na puf! Zapletlo se bo le, ko se pufov ne bo dalo dobiti več...

Koko,da ne? Prej semo dobil pufe tud delavci dones pa samo tajkuni(z ugodnimi obrestmiseveda)Kdor ne vidi razlike mu ni pomoči.

Se strinjam ,da ima Gody prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, investicije v delnice, sklade in podobno so tvegane investicije. Ljudje so iz pohlepa in balona, ki so jim ga upravljalci predstavljali na veliko vlagali in na koncu pač spušili.

Nihče nikomur ni roke lamal pa silil v vlaganja.

Očitno bi se vsi šli kapitaliste in finančnike, dokler gre gor, ko gre dol pa dretje o kraji. Sorry, ampak zavožene investicije še niso kraja, dokler se ne dokaže, da kaj ni bilo v skladu z zakonom.

Ah, demagogija ...

Napačna definicija.

Krajo definirajo zakoni, ne ti.

A potem so kradli vsi, ki so na borzi v dobrih časih zaslužili ?

Se čisto strinjam, da so špekulacije na borzi in borzno mešetarjenje problematični, ampak dokler so zakoniti to pač ni kraja ...

Vtem je problem pri nas je kraja uzakonjena .Poslanci odkar so izvoljeni dobivajo plačo naredili niso še čisto nič ampak dobesedno nič še volilne lističe niso mogl dvignt To je zame kraja pa lahko še taki zakoni to dovoljujejo.Me zanima,če bi tebe gledali v službi,ko ne bi en mesec čisto nič naredu .

Če zaslužu nisi kradu

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovana. Živimo tu in danes in tako kot opisujeta zadevo trenutno ne funkcionira. Domišljija nam tu ne koristi. Gody je lepo pojasnil, kako se večina oklepa nekih pridobljenih privilegijev. To je resničnost, ostalo pa so pravljice.

Sicer pa vsi, ki imate čarobno formulo, z besedo na plan! Pa ne tu na forumu, nekje kjer se vas bo bolj slišalo. Odlikovanje ata Türka vam ne uide.

V kolikor bo zadeva spejemljiva še vsaj za Evropo, pa vam bo zagotovo gospod Nobel poslal ček za milijon!!!

Sodelujem in delam na tem, da bi ustanovili in zagnali Piratsko stranko, ki bo usmerjena delovanju na principih neposredne demokracije. Od tukaj pa je še dolga pot do spremembe Ustave RS, Evropske pogodbe in ekonomsko-politične ureditve, kot jo poznamo. Mogoče daljša od enega življenja. Ne glede na to pa imam vso pravico kritično in argumentirano presojati svet v katerem živim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz in I30 žalosten sem ,da tako razmišljata o meni in sta iz cele povedi izluščila tisto,kar vama paše in nista vpila bistva,kisem ga želel povedat :?

Nisem noben prevarant,živim legalno ne kradem in ne delam drugim škode....včasih pa izkoristim zakone,ki so jih napisali naši oziroma bom rekel vaši umni poslanci....

In če je moj pogled napačen,ker bi pomagal obubožanim inbogatašem ki so svoje bogastvo dobili neupravičeno delček vzel in s tem prevaral sistem,ki so si ga za svojo kožo napisali prav oni sami....potem me kar pljuvajta naprej,vsaj vem z kom imam opravka!!

No in kot sem zasledil ste govorili o plačah...leta 1991 ko smo ustanovili svojo državo in z tem dobili parlament in poslance..vi ki ste starejši.obrnite se v takratne čase in mi povejte koliko je bilo miljonarjev v poslanskih klopeh...teh istih nekaterih,ki še danes grejejo poslanske stolčke poglejte danes,pa boste videli,da imajo posestva za več miljonoc €....pa vas sprašujem od kje pa? A so jih dobili z poslansko plačo--.....dejte ga srat no,vi jim bi pa še večje plače dali.......pa ljudski neumnosti res ni konca al kaj :slap:

pa da ne govorim o kreditih,jaz mali človek sem vzel kredit na 7let 10.000€,po 160€ na mesec in ga po 12 mesecih izplačal.....povejte,koliko sem im mogel še denarja prnest......no da ne bo pretežko še 9.400€,pa računajte si....pa ne mi zdaj začetnakladat o obrestih pa ne vem še kaj....vse to sam vem brez vas.......a je pošteno,da delavcu,ki potrebuje kredit zaračunajo obresti,kot,da je imel denar sposojen 4 leta in ne 1leto.....to je za mene kraja in prevara in sistem to dopušča.......če bil sistem pravičen bi plačal obresti za eno leto ostalo,bi mi mogli pa odbiti od glavnice.....

Pa da ne govorim od Dimičeve,da je za 200.ooo€ kredita dobila 1.5% obresti ja tud to ni prevara sistema pa še in še bi lahko našteval a hotel sem vam samo nakazat kaj sem mislil z izjavo iz katere ste izluščili samo tisto kar vam paše pa udri po siromaku.....tako delajo tudi mediji!!!

Pa ne mi govorit naj si grem pogledat parlament,da imajo dan odprtih vrat....mam tako službo,da sem po sili že večkrat bil tam pa ne rabim zgubljat besed,za koliko denarja pri njihovih plačah jedo kosila.....revež za ta denar še kilo kruha komaj dobi.....in ne mi vidva stara prdca govort,da je stanje tako zaradi tako mislečih kot sem jaz.....stanje je tako zaradi tako mislečih kot sta vidva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Namesto da bi slovenčki že enkrat vstali pa pometli z sodrgo se tukaj pogovarjamo katera stranka bi kej naredile..........ljudje pamet v roke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koko,da ne? Prej semo dobil pufe tud delavci dones pa samo tajkuni(z ugodnimi obrestmiseveda)Kdor ne vidi razlike mu ni pomoči.

Se strinjam ,da ima Gody prav.

Danes vsak kreditno sposoben dobi puf. Pokaži mi ga, ki ga ne dobi. Meni so celo ponujali več, kot pa sem povpraševal (se jim že splača). Torej, ne klanfej neresnic in ne pobiraj zgodbic iz medijev.

Je pa res, da danes ne moreš več pridobit kredita ker se prav pišeš. In potem smo tak kredit plačali vsi. Prej lahko rečem, končno je spet normalno. In vidiš, to je to, o čemer je govril Gody (pridobljenemu se težko odpovemo, pa čeprav vemo, da to ni normalno).

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz in I30 žalosten sem ,da tako razmišljata o meni in sta iz cele povedi izluščila tisto,kar vama paše in nista vpila bistva,kisem ga želel povedat :?

Nisem noben prevarant,živim legalno ne kradem in ne delam drugim škode....včasih pa izkoristim zakone,ki so jih napisali naši oziroma bom rekel vaši umni poslanci....

In če je moj pogled napačen,ker bi pomagal obubožanim inbogatašem ki so svoje bogastvo dobili neupravičeno delček vzel in s tem prevaral sistem,ki so si ga za svojo kožo napisali prav oni sami....potem me kar pljuvajta naprej,vsaj vem z kom imam opravka!!

No in kot sem zasledil ste govorili o plačah...leta 1991 ko smo ustanovili svojo državo in z tem dobili parlament in poslance..vi ki ste starejši.obrnite se v takratne čase in mi povejte koliko je bilo miljonarjev v poslanskih klopeh...teh istih nekaterih,ki še danes grejejo poslanske stolčke poglejte danes,pa boste videli,da imajo posestva za več miljonoc €....pa vas sprašujem od kje pa? A so jih dobili z poslansko plačo--.....dejte ga srat no,vi jim bi pa še večje plače dali.......pa ljudski neumnosti res ni konca al kaj :slap:

pa da ne govorim o kreditih,jaz mali človek sem vzel kredit na 7let 10.000€,po 160€ na mesec in ga po 12 mesecih izplačal.....povejte,koliko sem im mogel še denarja prnest......no da ne bo pretežko še 9.400€,pa računajte si....pa ne mi zdaj začetnakladat o obrestih pa ne vem še kaj....vse to sam vem brez vas.......a je pošteno,da delavcu,ki potrebuje kredit zaračunajo obresti,kot,da je imel denar sposojen 4 leta in ne 1leto.....to je za mene kraja in prevara in sistem to dopušča.......če bil sistem pravičen bi plačal obresti za eno leto ostalo,bi mi mogli pa odbiti od glavnice.....

Pa da ne govorim od Dimičeve,da je za 200.ooo€ kredita dobila 1.5% obresti ja tud to ni prevara sistema pa še in še bi lahko našteval a hotel sem vam samo nakazat kaj sem mislil z izjavo iz katere ste izluščili samo tisto kar vam paše pa udri po siromaku.....tako delajo tudi mediji!!!

Pa ne mi govorit naj si grem pogledat parlament,da imajo dan odprtih vrat....mam tako službo,da sem po sili že večkrat bil tam pa ne rabim zgubljat besed,za koliko denarja pri njihovih plačah jedo kosila.....revež za ta denar še kilo kruha komaj dobi.....in ne mi vidva stara prdca govort,da je stanje tako zaradi tako mislečih kot sem jaz.....stanje je tako zaradi tako mislečih kot sta vidva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Namesto da bi slovenčki že enkrat vstali pa pometli z sodrgo se tukaj pogovarjamo katera stranka bi kej naredile..........ljudje pamet v roke!

Nihče ti ni rekel, da si prevarant. Ampak izgovori kot so: "Ja sej uni so tudi kradli, pa poskrbeli za svoje riti. Zakaj pa jst ne bi?" so pač samo nadaljevanje mentalitete, ki nas je pripeljala v sranje kjer smo. S takšnim razmišljanjem lahko greš cel parlament zbombardirat pa ne boš ničesar spremenil. Večina takozvanih tajkunov ni počela skorajda nič nelegalnega, so samo izkoristili luknje v zakonu, so vzeli takrat bogatim (komunajzarjem ali kaj vem komu) in poskrbeli za sebe in svoje.

Ljudje dandanes samo še gledajo kaj je legalno in kaj ne. Kot sem že enkrat zapisal, če je nekaj legalno še ne pomeni, da je legitimno in je lahko svetlobna leta od tega, da je etično. In dokler pač ne bomo sami pri sebi bili pripravljeni spremeniti tega ne bo spremembe.

Sistem, ki ga imamo (demokracija in kapitalizem) v sami svoji osnovi ni krivičen in grozen in nepošten. Takšnega naredijo ljudje, ki so vanj vpeti in to velja tudi za vse ostale sisteme. Tukaj pa odločilno vlogo po mojem mnenju igrata etika in morala seveda v navezi z pravom (ne pravico), ki pa se vedno v največji meri prenaša s staršev na otroke. No tukaj je globalizirana družba pogrnila na celi črti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj manjka sistemu? Nič. kaj manjka zakonodaji? Nič. Avstrijci, Švedi, Finci, Nemci imajo enake sisteme, in Špilajo neprimerno bolŠ kot naŠi. enake sisteme imajo tud Bolgari, romuni, Grki. . . pa ne Špilajo tako kot tisti prej omenjeni. Žal je pr nas situacija bol podobna tej, ta drugi skupinici držav. Kriv je pa narod. Mamo to kar si zaslužmo. Če po vseh pizdarijah nismo kot narod sposobni odjebat JanŠe, in po vsem kar smo vidli vseeno izvolimo Jankovića, sorry, tuki jez ne vidim pametne reŠitve. .

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ti ni rekel, da si prevarant. Ampak izgovori kot so: "Ja sej uni so tudi kradli, pa poskrbeli za svoje riti. Zakaj pa jst ne bi?" so pač samo nadaljevanje mentalitete, ki nas je pripeljala v sranje kjer smo. S takšnim razmišljanjem lahko greš cel parlament zbombardirat pa ne boš ničesar spremenil. Večina takozvanih tajkunov ni počela skorajda nič nelegalnega, so samo izkoristili luknje v zakonu, so vzeli takrat bogatim (komunajzarjem ali kaj vem komu) in poskrbeli za sebe in svoje.

Ljudje dandanes samo še gledajo kaj je legalno in kaj ne. Kot sem že enkrat zapisal, če je nekaj legalno še ne pomeni, da je legitimno in je lahko svetlobna leta od tega, da je etično. In dokler pač ne bomo sami pri sebi bili pripravljeni spremeniti tega ne bo spremembe.

Sistem, ki ga imamo (demokracija in kapitalizem) v sami svoji osnovi ni krivičen in grozen in nepošten. Takšnega naredijo ljudje, ki so vanj vpeti in to velja tudi za vse ostale sisteme. Tukaj pa odločilno vlogo po mojem mnenju igrata etika in morala seveda v navezi z pravom (ne pravico), ki pa se vedno v največji meri prenaša s staršev na otroke. No tukaj je globalizirana družba pogrnila na celi črti.

po tvojih izjavah,ki jim sledim se mi zdiš verodostojen in pameten možak.......a mene je k mojemu razmišljanju privedel prav sistem,ki me je ničkolikokrat že nate.....ne pa starši,starša sta me vzgojila v poštenega delavca,ki zna cenit vrednote,ki jih omenjaš.....a cenim jih pri ljudjeh,ki jih imajo ne pa ljudeh,ki lažejo,da jih imajo....se pa strinjam z tabo ...sploh generacije,ki prihajajo nimajo več nobenega spoštovanja,nemorala in neetika nas bosta pokopala....saj otroka,ki je zloben oz poreden sploh ne smeš več kaznovat,pa ne mi rečt,da si ne zasluži po riti.A po novem boda starše kaznovali če bodo grdo pogledali otroka.....ker je moja bivša žena bila učiteljica sem mal seznanjen tud z temi zadevami.....med poukom žalijo tudi učiteljico,a bog ne daj,da bi jim kako žal besedo rekla ,so takoj mediji zraven in nakladako o zlorabi.

vidiš kako je vse povezano sistem ne pusti staršem vzgajat otroka po zdravi kmečki pameti,otrok se zave pravic in jih začne v šoli in drugje tudi izkoriščat.....

Mislim ,da za to kam gre te svet niso krivi samo starši ampak ljudje ki sedijo v parlamentu in nekoč,bodo prav ti otroci ki so stari zdaj 10let in so že zdaj neukrotljivi,ker jih sam sistem ne pusti kaznovat in to s pridom izkoriščajo vodili državo.......še zmerom sem črnogled glede prihodnosti in še zmerom zaupam samo sebi in svojim dvem rokam.......in dokler lahko migam bom imel kaj za pod zob in streho nad glavo......zakaj vem,da bo tako...ker se zanesem samo na to kar so me naučili starši.....če si ne boš pomagal sam ti ne bo nihče!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vsak kreditno sposoben dobi puf. Pokaži mi ga, ki ga ne dobi.

Tukaj sem. Pa služim denar, sicer ne bi imel motorja, nenazadnje.

Sicer pa je tvoja trditev nesmisel. Valda vsak kreditno sposoben dobi puf. Saj to je tudi definicija.

Keč je v definiciji "kreditno sposoben". Tukaj odpade ogromno zaposlenih za določen čas in ogromno samostojnih podjetnikov, če nimajo garanta. In to ni malo ljudi. Tako, da morda poglej malo bolje okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj manjka sistemu? .....Kriv je pa narod.

My thoughts exactly.

To trdim že dolgo. Vodilni ljudje si bodo vsak, še tako idealen sistem, prikrojili po svoje. In če volilci to dopuščajo, je še toliko huje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem. Pa služim denar, sicer ne bi imel motorja, nenazadnje.

Sicer pa je tvoja trditev nesmisel. Valda vsak kreditno sposoben dobi puf. Saj to je tudi definicija.

Keč je v definiciji "kreditno sposoben". Tukaj odpade ogromno zaposlenih za določen čas in ogromno samostojnih podjetnikov, če nimajo garanta. In to ni malo ljudi. Tako, da morda poglej malo bolje okoli sebe.

Dilcen hvala ker si odgovoru namesto mene(maš en drink v dobrem) :beer2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po tvojih izjavah,ki jim sledim se mi zdiš verodostojen in pameten možak.......a mene je k mojemu razmišljanju privedel prav sistem,ki me je ničkolikokrat že nate.....ne pa starši,starša sta me vzgojila v poštenega delavca,ki zna cenit vrednote,ki jih omenjaš.....a cenim jih pri ljudjeh,ki jih imajo ne pa ljudeh,ki lažejo,da jih imajo....se pa strinjam z tabo ...sploh generacije,ki prihajajo nimajo več nobenega spoštovanja,nemorala in neetika nas bosta pokopala....saj otroka,ki je zloben oz poreden sploh ne smeš več kaznovat,pa ne mi rečt,da si ne zasluži po riti.A po novem boda starše kaznovali če bodo grdo pogledali otroka.....ker je moja bivša žena bila učiteljica sem mal seznanjen tud z temi zadevami.....med poukom žalijo tudi učiteljico,a bog ne daj,da bi jim kako žal besedo rekla ,so takoj mediji zraven in nakladako o zlorabi.

vidiš kako je vse povezano sistem ne pusti staršem vzgajat otroka po zdravi kmečki pameti,otrok se zave pravic in jih začne v šoli in drugje tudi izkoriščat.....

Mislim ,da za to kam gre te svet niso krivi samo starši ampak ljudje ki sedijo v parlamentu in nekoč,bodo prav ti otroci ki so stari zdaj 10let in so že zdaj neukrotljivi,ker jih sam sistem ne pusti kaznovat in to s pridom izkoriščajo vodili državo.......še zmerom sem črnogled glede prihodnosti in še zmerom zaupam samo sebi in svojim dvem rokam.......in dokler lahko migam bom imel kaj za pod zob in streho nad glavo......zakaj vem,da bo tako...ker se zanesem samo na to kar so me naučili starši.....če si ne boš pomagal sam ti ne bo nihče!!!

Ni te nategnil sistem, nategnili so te ljudje, ki izkoriščajo luknje v sistemu. In ko začneš uporabljati iste metode postaneš eden izmed njih. To, da je stanje v šolah takšno kot je, so večinoma krivi tisti starši, ki pričakujejo, da bo šola vzgajala namesto njih in seveda za vse težave krivijo druge. Pač mentaliteta kot sem jo opisoval že v prejšnjih postih. Krivi so vsi ostali in če vsi ostali delajo pizdarije zakaj jih ne bi tudi jaz. Edini način, da se kaj spremeni je, da se sam odločiš, da se tega ne greš, da imaš okoli sebe ljudi, ki delijo to mišljenje in se tega držiš tako v odnosih z bližnjimi kot tudi poslovnih odnosih.

Dost nabijanja za kakšno uro, se grem učit naprej :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem. Pa služim denar, sicer ne bi imel motorja, nenazadnje.

Sicer pa je tvoja trditev nesmisel. Valda vsak kreditno sposoben dobi puf. Saj to je tudi definicija.

Keč je v definiciji "kreditno sposoben". Tukaj odpade ogromno zaposlenih za določen čas in ogromno samostojnih podjetnikov, če nimajo garanta. In to ni malo ljudi. Tako, da morda poglej malo bolje okoli sebe.

Dilcen hvala ker si odgovoru namesto mene(maš en drink v dobrem) :beer2:

Zdej ne vem, kaj vama kle ni jasno. Zgleda kot, da se spet debatira o nekih idealih, ki jih ni in jih nikoli ni bilo in jih tudi ne bo (z eno besedo KAPITALIZEM).

Posojanje gnara je "produk", kot kruh, mlek in ostalo. Zakaj banke posojajo gnar vama je verjetno poznano, da ne posojajo svojega gnara, verjetno tudi. Banke, ki so posojale gnar po kakršnem koli drugačnem ključu in so se izpostavile preveč, danes potrebujejo dokapitalizacije ali pa jim sledi propad. Enako kot sledi podjetnikom, fizičnim osebam, ki so živeli preko svojih zmožnosti.

Saj poznata pregovor:" Če ni, še vojska ne vzame!"

Posploševanje in flancanje bomo še drago plačali. Tu gre za povsem naravno selekcijo, ki nam sicer ni všeč, a to je dejstvo in takšna je pač cena za preteklo razkošje. Nič ni zastonj!

Z definicijo "kreditno sposoben" nikoli ne bo drugače, kot je. Spremijna se le cena in pogoji glede na politično situacijo. Dobrih ali pa slabih pogojev pa ne moreš pripisati le bankam. Na lepe oči ti v Slo. še nikoli ni nihče dal gnara.

Bo šlo?

Če se čutita, da sta kreditno sposobna, pa ne dobita kredita, sta ali nepoučena ali pa so vajine predstave o sposobnosti precenjene. Z največjim veseljem vama pomagam, pri tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z definicijo "kreditno sposoben" nikoli ne bo drugače, kot je. Spremijna se le cena in pogoji glede na politično situacijo. Dobrih ali pa slabih pogojev pa ne moreš pripisati le bankam. Na lepe oči ti v Slo. še nikoli ni nihče dal gnara.

Okoli tega čigav denar in kako posojajo banke bi lahko razvila celo debato pa vendarle mislim, da je na spletu dovolj materiala o tem kakšen nateg je današnji globalni finančni in monetarni sistem.

Glede boldanega pa...a si ti slučajno zamudil zadnjih pet let politično in pajdaško dirigiranih bančnih posojil bank, ki so v večinski državni lasti in ki so bila točno 'na lepe oči'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!