Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

Glede na zakon o jamstvu vlog bi morala vsaj toliko, kolikor imajo prebivalci not depozitov do 100k€.

Kar se pa tiče dobička pa da ne boš presenečen čez par let.

Sumim, da je ogromno teh popravkov oziroma prevrednotenj na trenutno tržno ceno, ravno v službi bodočih visokih dobičkov in nagrad.

Scenarij:

Zdaj ovrednotimo naložbe (delnice) po najnižji možni ceni, prifehtamo svež denar z dokapitalizacijo in odprodajo tistih naložb, ki so še trenutno likvidne.

V par letih, ko se položaj popravi pa na novih vrednostih teh delnic sekamo dobičke in si izplačujemo nagrade za uspešno poslovanje. Na dokapitalizacije in podobno se bo do takrat že pozabilo ...

Hmmm, tvoja trditev drži samo delno. Zaradi strogih pravil ECB in BS, zahtev Basel II, morajo banke tržno vrednotiti svoje naložbe. Glede na trenutno stanje v gospodarstvu in v bančnem sektorju bi banke, če ne bi iskale ovinkov, moraše delati še več rezervacij. Rezervacije se delajo prav na vse naložbe (torej vse kredite, limite, garancije.. ) ,bonitetne službe pa ocenijo rizik in s takim količnikom se delajo rezervacije. S tem da če neka oseba (fizična li pravna) zamuja s svojimi obveznostmi več kot 90 dni, jo mora banka prevrednotiti. To pomeni, da če imaš limit na TRR in ga za 3 mesece prekoračiš za 5 eur, mora banka prevrednotiti vse terjatve do tebe, tudi kredit ki ga imaš za recimo 100.000 EUR in ga redno plačuješ. In če je prevrednostenje za 10%, pomeni da mora banka ustvariti za 10.000 EUR rezervacij.

Je pa res, da ko (če) bo kdaj šlo navzgor, se bodo sproščale te rezervacije in bo iz tega nastajal dobiček. Težava je le v tem, da imajo banke toliko nasedlih naložb da potrebujejo po moji oceni vsaj 5 let normalnega poslovanja, da se spucajo. Pa to zagotovo ni samo problem Slovenskih bank ampak vseh svetovnih bank. Recesija je namreč pokosila preveč podjetij, s tem povezano pa tudi fizičnih oseb.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, tvoja trditev drži samo delno. Zaradi strogih pravil ECB in BS, zahtev Basel II, morajo banke tržno vrednotiti svoje naložbe.

Pa to počnejo?

Kaj je z vsemi nepremičninami katerih lastnice so postale banke? Vsi so pravili kako bodo pa cene šle dol, ko bomo zjebali gradbeni lobi. In ali so? Ja seveda ne, banke držijo cene napihnjene v višave saj če bi jih ustrezno prevrednotile bi prišlo do kolapsa. Recimo 1000 stanovanj v lj. vsako okoli 100m2 po ceni 2500eur na m2. 250.000.000,00 EUR. Koliko bi že morali dokapitalizirati nlb?

Ostali pa smo brez gradbeništva, vsa podjetja z referencami so propadla, posle pa dobivajo avstrijci. Sem zadnjič slišal, da je Hilda dobila delo svetovalke v Strabagu (tajnica katere stranke je že bila?).

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, kako v tej temi vse vemo, pametujemo kako je treba, itd...

Ko pa gre za konkretna dejanja, pa nekako vse potihne....

Tu se lahko izkažete, iz kakšnega testa ste --> http://www.motosvet.com/tabla/topic/36270-sekunda-za-zivljenje/

Torej, rabil bi še nekaj ljudi, ki bi bili pripravljeni pomagati pri prestavitvi projekta in zbiranju donacijskih sredstev!

Plačani bomo vsi enako (60 minut / uro + veliko zadovoljstva)! :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, kako v tej temi vse vemo, pametujemo kako je treba, itd...

Ko pa gre za konkretna dejanja, pa nekako vse potihne....

Tu se lahko izkažete, iz kakšnega testa ste --> http://www.motosvet....a-za-zivljenje/

Torej, rabil bi še nekaj ljudi, ki bi bili pripravljeni pomagati pri prestavitvi projekta in zbiranju donacijskih sredstev!

Plačani bomo vsi enako (60 minut / uro + veliko zadovoljstva)! :grim :OK:

Dnarja ne dam, lohk jim pa kupim en par gum za Varadero, če jim bo to kej pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je z vsemi nepremičninami katerih lastnice so postale banke? Vsi so pravili kako bodo pa cene šle dol, ko bomo zjebali gradbeni lobi. In ali so? Ja seveda ne, banke držijo cene napihnjene v višave saj če bi jih ustrezno prevrednotile bi prišlo do kolapsa. Recimo 1000 stanovanj v lj. vsako okoli 100m2 po ceni 2500eur na m2. 250.000.000,00 EUR. Koliko bi že morali dokapitalizirati nlb?

Ostali pa smo brez gradbeništva, vsa podjetja z referencami so propadla, posle pa dobivajo avstrijci. Sem zadnjič slišal, da je Hilda dobila delo svetovalke v Strabagu (tajnica katere stranke je že bila?).

Nočem, da kdo dobi sladkorno, ampak tako zelo sem hvaležen, da si se vključil v debate.

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnarja ne dam, lohk jim pa kupim en par gum za Varadero, če jim bo to kej pomagalo

Odlično in hvala.

Sej to je precej gnara....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena:

Janez JanŠa pride na poŠto in povpraŠa, kako se prodajajo znamke z njegovo

podobo.

Prodajalka razočarano odvrne: "Zelo slabo, zelo slabo. Deset sem jih

prodala, pa so mi jih stranke vse vrnile nazaj in se pritožile, da na

znamkah ni lepila in da jih ne morejo pritrditi na pismo!"

Janez ne more verjeti svojim uŠesom in hoče preizkusiti, ali so njegove

znamke res popolnoma neuporabne. Vzame eno, mastno pljune nanjo in jo

pritrdi na pismo.

Znamka drži kot pribita.

JanŠa pogleda prodajalko, ta pa zavzdihne:

"Vi ste pa prvi, ki je pljunil na zadnjo stran."

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma in a certan way, je to prav. Dejstvo je, da je desna koalicija jasna od dneva 1. slučajno jih je na volitvah presenetil Zoki. Drugo dejstvo pa je, da se na levi strani ni nič spremenilo. Kar so pred tremi leti Pahorju počeli LDS in Zares sedaj počne užaljeni SD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoki je fejst poba, dober ekonomist ampak do politika mu precej manjka.Niti tega ne ve,da je žlahta strgana plahta. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš Virantu in Janši? :-)

Kakor za koga, je pa dobro, če je človek realen.

Če ti BMW GS ni všeč, še ne pomeni, da je zanič moped!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti BMW GS ni všeč, še ne pomeni, da je zanič moped!

JJ ni GS.

JJ je tiste vrste kripa, katerega najbolj zadrti in trdovratni oboževalci ne bodo nikoli priznali, da je pokvarjen. In njegove hibe zamenjujejo za "karakter".

Govorim o motorjih seveda... :grim

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ ni GS.

JJ je tiste vrste kripa, katerega najbolj zadrti in trdovratni oboževalci ne bodo nikoli priznali, da je pokvarjen. In njegove hibe zamenjujejo za "karakter".

Govorim o motorjih seveda... :grim

Sej nihče ne govori o JJ! Jaz z njim nisem obremenjen, tako kot nisem obremenjen z ostalimi.

Slep pa tudi nisem. Dejstvo je, da je bil včeraj prvi dan konkretne akcije, torej konec blefiranja! Sposobnosti Zorana, kot politika, so v trenutku spuhtele, pokazalo pa se je realno stanje.

Zoran me je ubistvu prav presenetu! Včeraj je s svojo politično spretnostjo sestaviti koalicijo, le njegova ni! :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJ ni GS.

JJ je tiste vrste kripa, katerega najbolj zadrti in trdovratni oboževalci ne bodo nikoli priznali, da je pokvarjen. In njegove hibe zamenjujejo za "karakter".

Govorim o motorjih seveda... :grim

JJështë si Merčedes dhe Shqipëria. :D

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga, je pa dobro, če je človek realen.

Če ti BMW GS ni všeč, še ne pomeni, da je zanič moped!

1) BMW GS je super mopet

2) Janša ni BMW GS :-)

Stvar je simpl - ne želim si predsednika vlade, ki mora tedensko na sodišča hodit. V politiki obstajajo neka nenapisana merila, ki bi se jih lahko držal.

Da ne govorim o njihovem širjenju nestrpnosti itd. SDS je v mojih očeh - zaradi načina delovanja, ko rušijo vse in širijo strupeni govor, slaba izbira. Gredo se politiko izključevanja - kdor ni z njimi, je "proti njim" in ne sme biti na oblasti ... tudi, če ima dobre ideje, jih rušijo ...

Žal, tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej a si pošten a si politik .Oboje ne gre skupi.

Ne gre toliko za poštenost kot razsodnost. Tako kot pri lopovih. Le pameten lopov je uspešen lopov, ostali pa so za rešetkami.

Tako kot pri tistem novem poslancu iz vrst NSi, ki je izjavil, da se mu je uresničila dolgoletna želja biti poslanec.

Če bi imel pamet, tega ne bi izjavil in bi naklobasal kaj bolj sprejemljivega. Da si recimo želi zagovarjati krščanske vrednote ali kakšne podobne klobase. Tako pa se vidi, da je prišel le da bi se čimglobje potunkal v korito.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!