Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

In, kdo bo zdaj ta Robin Hood? A moram res vse sam, ali kaj?

+ ne bom nosil pajkic, sori ...

Ti ne bo treba pajkic nosit, ampak JERHARICE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer moj odgovor iz druge teme, a za debato bi morda bolj spadalo sem:

Zakaj volite le tiste, ki imajo dovolj denarja, lobijev in afer, da jih povabijo na televizijska soočenja in limajo na jumbo plakate?

Pahor je moje zaupanje s svojo neodločnostjo izgubil, ne volim več pika.

Janša ga nikoli ni imel in mnogo bolj kot v parlament sodi v arest .

Virant je meglasta glista in po moji domnevi že od začetka "Janšev tajni agent".

Jankovič ima svoje afere, apetite in pokvarjena sinova, nima mojega glasu.

Kahl odhebi pika.

Kresalova postavljala nehumane prometne kazni in dokončno zjebala LDS pa ji še kr ni nč jasn, how.

NSi Ljudmila - če od 90% krščanske države dobite le 4 procente lahko veste da je z vami nekaj orenk narobe in vas je lahko le sram

SLS Žerjav z zdravo kmečko pametjo se rajši ukvarjajte v dobrobit slovenskega kmeta, ste politični debili

SNS Jeličnič odlajnal svoje. To zame ni "nacionalna" stranka.

ZARES Golubič. Izdajalcev nikoli nisem maral.

Nobena od teh strank s takim vodstvom in načinom ne dobi od mene nikoli več glasu.

Zakaj jih drugi še podpirate ne vem, razen če vam je kdo od njih konkretno "zrihtal posel".

Kaj pa ostali? Česa se bojite? Ministrstva funkcionirajo tudi brez vlade. Vlada pa dela kar ji narekuje EU in USA.

LP

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da naredimo dve vladi in dve virtualni prekrivajoči se coni (Butale & Silvanijo npr.), pa bo mir. Saj pravijo, da je konkurenca zdrava in se pokaže najboljši. Državljani pa se lahko afnamo in izbiramo čigave direktive ter zakone bomo v danem trenutku upoštevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me......ko berem komentarje......

Večina vas je izobraženih......večina ima pospravljeno podstrešje........a še vedno ne morete preko nekih navideznih ograj.........

Ne zmorete pogledati preko plota.........usekati s pestjo po mizi.......in na ves glas zavpiti......Dovolj imam.......

Vsi smo isti.......vsi ste isti.........važen sem jaz.......za ostale me boli kurac, pizda.....al pa oboje, če sem hermaphrodit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa će bi se odločili z referendumom, da ne bi bili PALItiki slučajno krivi, in da upoštevamo voljo ljudstva :pos:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENE stvari ne razumem.......kolk mamo Slovenci potrplenja........namesto,da steramo vso to politično bando nekam v jame.......zaplenimo vso nepošteno pridobljeno bogatstveo.....ak gledamo.........gledamo......čakamo.........na koga u pizdu mater......odrešenika??????????????????

Kaka goveda smo.....namesto, da bi en zavpil DOST NAM JE.........da se na tisoče dobi na ulici.....izkoriščanih, zlozabljenih........NEEEEEEEEEEEEEEEEE.....raje sedimo za tipkovnicami....pljuvamo po vseh........

Jaz nisem tak.........TAKOJ....ko bo nekdo sklical kakšen tak protest......bom v prvih vrstah........ZA DRUGAČNO SLOVENIJO!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz nisem tak.........TAKOJ....ko bo nekdo sklical kakšen tak protest......bom v prvih vrstah........ZA DRUGAČNO SLOVENIJO!!!!!!!!!!

Ewo, sklicujem tak protest "Za drugačno Slovenijo" naslednjo nedeljo točno opoldne pri Julči!

P.S.: Ne me čakat, ker imam druge opravke. :evilgrin:

Pa tu napišite, kaj boste izvalili!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa da vidmo kaj bo danes ... številka 46 je odločilna .... spet Rossi :? ... s kerga mesta štarta :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj volite le tiste, ki imajo dovolj denarja, lobijev in afer, da jih povabijo na televizijska soočenja in limajo na jumbo plakate?

Nobena od teh strank s takim vodstvom in načinom ne dobi od mene nikoli več glasu.

Zakaj jih drugi še podpirate ne vem, razen če vam je kdo od njih konkretno "zrihtal posel".

Kaj pa ostali? Česa se bojite? Ministrstva funkcionirajo tudi brez vlade. Vlada pa dela kar ji narekuje EU in USA.

Ej, tolk blablaja na enem kupu pa že dolgo ne ... Mislim, I feel your pain, ampak ... stvari niso tako trivialne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem tak.........TAKOJ....ko bo nekdo sklical kakšen tak protest......bom v prvih vrstah........ZA DRUGAČNO SLOVENIJO!!!!!!!!!!

Ok, kakšna naj bo ta "drugačna Slovenija" in kako boš to konstruktivno naredil, da ne bi koga "izločil", ker ga ne smeš? Saj ti je jasno, da nekih takih instant rešitev ni ... da bi rekel "Resetirajmo in postavimo na novo" ... Ljudi in njihove mentalitete ne moreš zbrisat ... vedno bo nekaj zadrtih komunajzarjev, cerkvenarjev, voluharjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer moj odgovor iz druge teme, a za debato bi morda bolj spadalo sem:

Zakaj volite le tiste, ki imajo dovolj denarja, lobijev in afer, da jih povabijo na televizijska soočenja in limajo na jumbo plakate?

Pahor je moje zaupanje s svojo neodločnostjo izgubil, ne volim več pika.

Janša ga nikoli ni imel in mnogo bolj kot v parlament sodi v arest .

Virant je meglasta glista in po moji domnevi že od začetka "Janšev tajni agent".

Jankovič ima svoje afere, apetite in pokvarjena sinova, nima mojega glasu.

Kahl odhebi pika.

Kresalova postavljala nehumane prometne kazni in dokončno zjebala LDS pa ji še kr ni nč jasn, how.

NSi Ljudmila - če od 90% krščanske države dobite le 4 procente lahko veste da je z vami nekaj orenk narobe in vas je lahko le sram

SLS Žerjav z zdravo kmečko pametjo se rajši ukvarjajte v dobrobit slovenskega kmeta, ste politični debili

SNS Jeličnič odlajnal svoje. To zame ni "nacionalna" stranka.

ZARES Golubič. Izdajalcev nikoli nisem maral.

Nobena od teh strank s takim vodstvom in načinom ne dobi od mene nikoli več glasu.

Zakaj jih drugi še podpirate ne vem, razen če vam je kdo od njih konkretno "zrihtal posel".

Kaj pa ostali? Česa se bojite? Ministrstva funkcionirajo tudi brez vlade. Vlada pa dela kar ji narekuje EU in USA.

LP

Zelo lep in barvno skladen zapis.

5 za oblikovanje

vsebina pa ... jojprejoj - raje ne rečem nič, ker boš gotovo užaljen.

Drugače pa bi človek mislil, da nekdo, ki ima dovoljenje za vožnjo A kategorije ne postavlja takih vprašanj.

Butale so micena zadeva in imamo že več kot 200 registriranih strank - če se ti da šteti, se lahko zabavaš tule

in

kam pridemo, če vsaka dobi 3 glasove, sedežev je pa malo manj kot 90.

Za novo oblikovanje sedežev, pa je Janez Novak naši vladi predlagal in poslal fotografijo novih sedežev,

ki bi poslance gotovo zelo vzpodbudili k aktivnemu delovanju med ljudmi in sprejemanju sklepov

z svetlobno hitrostjo - predlog tule (nujno odpreti priponko s sliko).

Vsekakor zelo izvirna ideja.

Tale Janez je zvit skoraj tako kot Broj1.

:evilgrin:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Za novo oblikovanje sedežev, pa je Janez Novak naši vladi predlagal in poslal fotografijo novih sedežev,

ki bi poslance gotovo zelo vzpodbudili k aktivnemu delovanju med ljudmi in sprejemanju sklepov

z svetlobno hitrostjo - predlog tule (nujno odpreti priponko s sliko).

Vsekakor zelo izvirna ideja.

Tale Janez je zvit skoraj tako kot Broj1.

:evilgrin:

Dober predlog.

Ostalega pa ne bom komentiral. Si si pač moj komentar razlagal po svoje, res pa je da se nisem trudil na dolgo in široko razglablat tako da ima komentar določene pomankljivosti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, tole pa je dokaz kakšni PRASCI so tačrni!

Kaj takega med levimi strankami nikoli ni bilo videti.

Neverjetno, kakšne smrdljive pizde ogabne!

:jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res pod kritiko .. paranoja na vrhuncu .. in takšni naj bi vodili našo državo, še svojim poslancem ne zaupajo ... svašta :glare:

Danes so pokazali vrhunec demokracije v parlamentu. Želim si, da bi se šlo še enkrat na volitve ... pa da vidmo, kdo bo z Jelinčičem pred parlamentom vekau ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V končni fazi je super, da je kot je. Butale bi crknile tako ali tako.

Klerohisterične parlamentarne prasice

so pokazale svoj pravi obraz in zdaj bodo Butale crknile pod njihovo zastavo - se bo vsaj naslednjih 100 let vedelo kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sramujem se, da zivim v banana republiki! da nekdo kateri za 24 ur neefektivnega dela dobiva poslansko placo,ki je cirka 5000€ nesposoben izpolnit glasovnico!!

A necesa se ne zavedajo.. predcasne nove volitve bodo odnesle viranta, kmetovalce in pedofile nove slovenije.... in priznam volil sem zokija. zakaj se sprasujete. ker imam vseh ostalih ze p... kurac.......

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je tezko razumt, da "pomladni veljaki" ne zaupajo lastnim ljudem v strankah. To, kar se dogaja zadnje dni, ni normalno!!!!!! Upam, da debila iz manjsin ne volita Janse, tko ne bota 45 in 46 i glas, naj bodo predcasne volitve - se enkrat zapravljanje dnarja. In kot je reku hilton - iz tvojih ust v usesa drzavljanom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............lep je dan, vse diši že po pomladi...............

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Popravljeno . Popravil DRVOWP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem pričakuje na Motosvetu, še vsaj dve temi z naslovi:

- Ustavimo Karla

- Ustavimo Boruta

- Ustavimo "ŽE KOGA"

Zakaj je vedno potrebno krivce iskati drugje in nikoli pri sebi?

Pred leti sem bil zelo "živahen" motorist s 30.000km letno. Velikokrat sem se zapeljal na izlet proti morju. Cesto sem poznal, bilo je toplo, cesta je držala, gume so ble dobre, konjev je bilo več kot dovolj, drsniki na kolenih so bili ves čas "topli"...Na vsaki takšni furi, me je zmotilo le nekaj "kretenov", ki so mi tako ali drugače stregli po življenju.

Danes je moj stil nekoliko drugačen. Konjev je manj, motor je za v "penzijo", drsnikov na cesti sploh več nimam, hitrost redko preseže dovoljeno...Zanimivo je dejstvo, da so izginili vsi "kreteni" in nihče me nič več ogroža.

Skratka, ugotovil sem, da je bil na cesti le en "kreten", ki pa se je poboljšal...

Brojedan: Si že osvojil metlo, pa prag, pa svoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem pričakuje na Motosvetu, še vsaj dve temi z naslovi:

- Ustavimo Karla

- Ustavimo Boruta

- Ustavimo "ŽE KOGA"

Zakaj je vedno potrebno krivce iskati drugje in nikoli pri sebi?

Pred leti sem bil zelo "živahen" motorist s 30.000km letno. Velikokrat sem se zapeljal na izlet proti morju. Cesto sem poznal, bilo je toplo, cesta je držala, gume so ble dobre, konjev je bilo več kot dovolj, drsniki na kolenih so bili ves čas "topli"...Na vsaki takšni furi, me je zmotilo le nekaj "kretenov", ki so mi tako ali drugače stregli po življenju.

Danes je moj stil nekoliko drugačen. Konjev je manj, motor je za v "penzijo", drsnikov na cesti sploh več nimam, hitrost redko preseže dovoljeno...Zanimivo je dejstvo, da so izginili vsi "kreteni" in nihče me nič več ogroža.

Skratka, ugotovil sem, da je bil na cesti le en "kreten", ki pa se je poboljšal...

Brojedan: Si že osvojil metlo, pa prag, pa svoj...

Ewo,ti si dokaz,da je evolucija neskončen proces...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, ugotovil sem, da je bil na cesti le en "kreten", ki pa se je poboljšal...

Spoštovani kolega - a je kaj vročine mogoče? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj lepim spodnji tekst?

Ker je le eden od primerov, zakaj Socialni demokrati, ki so le prebarvani neoliberalci, ne bodo nikoli, nikoli in sploh nikoli več dobili niti "g" od mojega glasu na volitvah!

Pahorjanci hvala za vsa ta leta ko ste me s pomočjo mojega glasu na suho nategovali in adijo v smetišče zgodovine!

Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi varčevanje za otroke

Dokler družina ne porabi denarja na otrokovem računu, otroškega dodatka za preživetje ne potrebuje.

Anže Voh Boštic, gospodarstvo

pon, 09.01.2012, 18:00

Izračun otroškega dodatka

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je na svoji spletni strani objavilo podatke, s katerimi lahko preverite, ali boste po novem še upravičeni do otroškega dodatka, in izračunate, kakšna bo njegova višina.

Od prvega januarja so v cenzus za pridobitev otroškega dodatka vključeni tudi premoženje in prihranki članov družine. Da bi dodatke obdržali, nekateri že zapirajo račune na bankah in prenašajo denar na tekoče račune sorodnikov.

S prvim januarjem je začela veljati zakonodaja, po kateri pridobitev in višina otroškega dodatka nista več odvisni le od višine prejemkov družinskih članov. Po novem se bo za izračun dodatka upoštevalo tudi premoženjsko stanje posameznikov. Tako bodo v izračun vključena vrednost nepremičnin, ki presega »vrednosti primernega stanovanja«, osebna vozila, ki imajo večjo vrednost od 28-kratnika osnovnega zneska minimalne plače, lastniški deleži v podjetjih, vrednostni papirji, prihranki na bančnih računih in drugo premično premoženje. V izračun ne bodo všteta sredstva dodatnega pokojninskega zavarovanja. Vrednost primernega stanovanja je definirana v njegovi površini – za dvočlansko družino je ta do 90 kvadratnih metrov, za vsakega nadaljnjega člana se poveča za dvajset kvadratnih metrov.

Premoženje se bo upoštevalo tako, da se bo družinskim dohodkom prištel znesek, ki bi ga v enem letu prejeli iz obresti, če bi imeli znesek v vrednosti premoženja položen na bančnem računu kot vezano vlogo. Upošteva se obrestna mera za vezane vloge gospodinjstev več kot leto dni do dveh let, ki jo izračuna Banke Slovenije, in to za obdobje pred letom vložitve vloge. Za leto 2010 je to 3,41 odstotka.

Ker se v izračun dodatka vštejejo tudi družinski prihranki, imajo mnogi občutek, da nova zakonodaja posameznike kaznuje za varčevanje. Starši, ki na otrokovem bančnem računu varčujejo na primer za njegovo šolanje, bodo tako dobili manj otroškega dodatka kot tisti z isto plačo, ki ta denar potrošijo. Nekateri zato že dvigujejo denar s svojih tekočih računov in ga »skrivajo« v bančnih sefih ali doma oziroma ga prenašajo na tekoče račune sorodnikov, s katerimi ne živijo v skupnem gospodinjstvu. A starši, ki za otrokovo korist varčujejo na njegovem tekočem računu, lahko s temi sredstvi razpolagajo le s privoljenjem centra za socialno delo. Zato denarja ne morejo dvigniti oziroma prenakazati drugam.

Centri za socialno delo (CSD) ne morejo ugotavljati izvora premoženja na bančnem računu otrok oziroma s kakšnim namenom je bil tja položen, so nam pojasnili pri Skupnosti CSD Slovenije. Obenem menijo, da sredstva na otrokovem računu pomenijo, da ima družina dovolj denarja za preživljanje. »Če je na otrokovem računu na primer 1000 evrov, pomeni, da družina ne potrebuje otroškega dodatka za preživetje, dokler ne porabi teh sredstev.«

Na CSD višino otroškega dodatka izračunajo vsako leto. Ob morebitnih velikih spremembah premoženjskega stanja v družini pa jih morajo te same obvestiti. V tem primeru znova naredijo izračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!