Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

VAŽNO OPOZORILO:

Na volitvah ne oddajajte neveljavnih glasovnic (praznih, načečkane neumnosti itd), ker po naši zakonodaji te prištejejo kot glasove zmagoviti stranki.

Če mislite - volite, če pa ne pa ne volite - samo "ne se zajebavat", ker bodo potem glasove dobili tisti katerih ne bi volili niti v snu.

(Vir-včeraj: sodnik, ki je delal na ustavnem sodišču do pred dvema letoma)

Pajade

Brez zamere, samo EU bi nas že davno za jajca obesla, če bi bil v Sloveniji sprejet tak zakon, ker je to skregano s pojmom demokracije kot eno temeljnih vrednot sodobne evropske skupnosti.

Neveljavne glasovnice so neveljavne in se k nikomur ne prištevajo! Je pa res, da če je npr prečrtana samo ena stranka na celi glasovnici, se to razlaga kot izraz volje volivca, da je hotel volit to stranko. Kljub temu, da je v navodilih na glasovnici napisano da naj bi se obkrožilo, se potem upošteva tudi ostale verzije, če je iz glasovnice razvidno katero stranko je pač označil volivec, tudi če pač ni označil na način, da je dobesedno obkrožil. Ampak to potem ni neveljavna glasovnica, ampak normalno veljavna.

Če pa je označenih več strank oz več kandidatov, oziroma vse skupaj prečrtano pa je taka glasovnica neveljavna in se nikomur ne šteje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No zadnja trditev Brojjedan me je malo zmotila oz. se ni skladala s tem kar sem se učil in sem si zato vzel nekaj časa in se malce poglobil v to dilemo.

Po tem kar sem prebral je teza, da se neveljavne glasovnice »prištejejo« zmagovitim strankam, nepravilna.

...

Kec, hvala za razpršitev te megle! Vse več se in vse preradi jo nekateri prodajajo naivnim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoj stavni listek z napovedjo volilnih rezultatov sem oddal že pred časom. Počakajmo do 4.12.2011.

Načeloma je v definiciji strank v otvoritvenem postu še največ "resnice" in bi se lahko strinjal z navedbami.

Ves balast 20 letne zgodovine vladanja bi bil za naše politike lahko vir poučnih informacij.

PA ŽAL NI.

Kot kaže se nihče iz vsega sranja NI NAUČIL popolnoma NIČ.

Zanimivo je - kako so v parih dneh vsi postali vele pametni in kar nenadoma "vse vedo"- kako bo treba v prihodnje. A do sedaj pa taga nihče ni vedel? Ali morda ni hotel vedeti? Ker morda ni bilo politično primerno za posamezno politično držo ali fasado stranke?

Vseh so polna usta takih ali drugačnih izgovorov, zakaj da, kdo česa ni mogel, ali zakaj - ker se ni dalo - ni mogel postoriti tega in tega.

Pardon ..... :SS

Nekako vsi pozabljamo / ali pa nočemo videti - in to je tisto kar mene osebno skrbi - da ena sama opcija NIKAKOR ne bo dobila večine na teh volitvah ( kar tudi ne bi bilo ne dobro ne zdravo ), posledično pa se bodo VSI morali medsebojno uskladiti in komunicirati.

Pa ne na nivoju - "surla do tal in igrače pod pazduho - pa ajd na luster čakat, da bo bolje", ampak racionalno in trezno presojati vsak problem in v "nekem dialogu" doseči medsebojno soglasje in poiskati tisto rešitev, ki je v danem trenutku MOŽNA IN IZVEDLJIVA.

Take solucije niso vedno najboljše in idealne, so pa tiste, ki rešujejo probleme v realnem času in v realnih okvirih.

TO PA JE TISTO, česar trenutno ne vidim pri NOBENEM od kandidatov.

še največ vsega tega pripisujem Zokiju ( morda se tudi motim ), je pa edini, ki je sposoben dveh - treh bistvenih reči:

1. postaviti vsaj približno realne cilje

2. udariti po mizi in zahtevati vse za dosego teh ciljev

3. upošteva tudi drugačna mnenja / če in dokler so vsaj približno umerjena tja, kamor morajo stvari iti.

Za razliko od JJ, ki je z izredno populističnimi triki "miniral" vse reforme in spremembe, vedoč sicer da so nujno potrebne, ampak ne dokler ON ni na oblasti, sedaj pa, ko niti še ni ....... že napoveduje kaj in kako BO treba. V bistvu enako, če ne še huje za državo, sistem in ljudi.............. ampak ON že ve.

In dejstvo je - DA SMO V RITI - in ves nakopičeni drek bo treba "pojesti". Tako ali drugače. Vse, kar bo ta kup dreka počasi manjšalo je DOBRO, načini iz bližnje preteklosti pa so ta kup samo večali. Ne vidim - kljub programom :grrr da se to ne bo delalo še naprej.

In če JJ spet pogori, bo naslednji mandat KOGAR KOLI popolnoma isti FIASKO, kot je bil sedaj. Ne bo konstruktivnega dialoga in sodelovanja - ves čas bodo nove in nove afere. Dejanske ali izmišljene.

In dokler nekaterim NI jasno, kaj pomenijo pojmi "državotvornost", demokracija, parlament, država ................... BOMO JEBALI JEŽA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če JJ spet pogori, bo naslednji mandat KOGAR KOLI popolnoma isti FIASKO, kot je bil sedaj. Ne bo konstruktivnega dialoga in sodelovanja - ves čas bodo nove in nove afere. Dejanske ali izmišljene.

In dokler nekaterim NI jasno, kaj pomenijo pojmi "državotvornost", demokracija, parlament, država ................... BOMO JEBALI JEŽA!

Ciganu z Dolenjske, prekl*temu pi*dunu črnemu to ne bo jasno NIKOLI.

Ta bo vedno delal samo za sebe in Vatikan proti lastni državi.

In Drne je imel prav, ko je rekel, da je ta Cigo "utelešeno zlo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In dokler nekaterim NI jasno, kaj pomenijo pojmi "državotvornost", demokracija, parlament, država ................... BOMO JEBALI JEŽA!

Oziroma nas bo jebal JaJo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas bo šel tistemu, ki bo delal pošteno in dobro. šele takrat grem na volitve. Zame so vsi ti "sistemi" en navaden blef, da se lahko manipulira množice oz. se lahko z njimi upravlja. Svet gre v smer, ki se jo je lahko videlo v futurističnih filmih 10-20 let nazaj. Bogataši obvladujejo tovarne, policijo, vojsko in tisti, ki jih pridno ubogajo imajo zagotovljeno "streho nad glavo" (za kakšno ceno? ceno sužnja), ostali se potikajo po velikih mestnih kanalizacijah, gozdovih, jamah, ipd (odpadniki, ki se borijo za golo preživetje).

Vse skupaj je en bullshit, za katerega mi dol visi. Uživam v življenju, takšnem kot ga pač imam in lepo mo je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se človek v zrelih letih, ki ...

Ej, Mašinca, ti si pa Zares resno zastavil. Simpatično in vredno razmisleka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, Mašinca, ti si pa Zares resno zastavil. Simpatično in vredno razmisleka.

Na neki točki sem ugotovil, da samo pizdenje za šankom in po forumih ne prinese rezultatov - razen mogoče kak čir na želodcu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor vredno pohvale!

Se mi zdi, da si Zares kjub vsemu zasluži še eno šanso, za razliko od nekaterih, ki so jih imeli že malo morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi tudi Zares lahko bil boljši, kot je. No, zadnjič so se pri TRS pohvalili, da pri njih kandidira Rom. Verjetno je tudi pri Zaresu kandidiral kak cigan ... :-) (da ne govorim o diagnozah pri drugih strankah).

Kakorkoli - tudi, če Zares ne pride v parlament, ga ne bo konec. Ideje ostajajo, tudi ljudje ostajajo, in potreba po tovrstni artikulaciji tudi. In kdorkoli bo v parlamentu v naslednjem mandatu, mu res ne bo lahko, saj bo moral realizirati rešitve, ki jih je doslej zavračal.

No, ali pa se bosta v tej naši državi res cedila nizko obdavčena, poceni in oh in sploh med in mleko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Briga mene za politiko, pa briga mene za ta rdeče, ta črne in ta bele....ker jaz bom volil ta ZELENE, samo zato ker mi napis KAWASAKI tok dobro dene!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk so bili včeraj zanimivi....na soočenju.

Pahor zagnan, ve kaj govori......žal prepozno

Janša.......nezainteresiran, zdolgočasen, poln sebe in izkazovanja zaničevanja vseh ostalih kandidatov.....blefer z IJajopodom

Janković.....kako naivno se je pustil Krčmarici sprovocirat......na tem bo moral še močno delat......a edini, ki je cifre govoril iz glave in jih znal brez pomagal tudi obrazložiti....pohvalno

Virant.......sej obeta, sej se trudi.......a to, da je JJajoglavova marioneta žal ne more skriti.

Zakon pa so bili komentarji s tviterja.......umiral sem........BTW symči....en tvoj je bil zmagovalen !!!!

Žene........katastrofa.......Urški se točno vidi, kaj misli, Pahorjeva........k pejt no vrt v kockah ( BTW.....a sta sploh še skupaj ? ).......Mija......brez veze komentirat, ........Virantova.....a je s pudrom hotla kaj prikriti ??????

Pa še nekaj......a je JJačevec na smrtni postelji........bil je že take farbe, prozorno-mrliško-siv.......al mu je to spet Kučan podtaknil ( kotvednopress )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon pa so bili komentarji s tviterja.......umiral sem........BTW symči....en tvoj je bil zmagovalen !!!!

...

Pa še nekaj......a je JJačevec na smrtni postelji........bil je že take farbe, prozorno-mrliško-siv.......al mu je to spet Kučan podtaknil ( kotvednopress )

Klimbra, kter ti je bil pa všeč? :D Se trudim po svojih močeh ...

BTW, Janši se je videlo, da se dejansko Pahorja boji .... :D

PS: fantje, ne pozabmo ... kmalu bodo tudi volitve za predsednika republike ... tam bo Pahor po mojem gladko in z naskokom zmagal ... in pol bosta z Zokijem skupaj obdelovala Janeza od udzadi ... all night looong ....

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves ta cirkus je samo zato da se skrije tole!!

Včasih so sužnji imeli lastnika z imenom in priimkom.

Niso imeli svoje zemlje, svoje lastnine in pravic na odločanje o svojem telesu.

Zelo nevarno se približujemo novi obliki suženjstva - le da naši novi lastniki ne kažejo svojih obrazov.

Mehanizem kapitala je uspešno zasužnjil že večji del planeta.

Afrika in južna Amerika sta že razprodane, v ZDA je že četrtina prebivalstva pod pragom revščine država pa že dolgo ni v "lasti" američanov.

Povsod po svetu Kapital postavlja vlade, ki potem jemljejo kredite (predsedniki in izbranci pa so za to uslugo poplačani z visokimi provizijami), s katerimi zadolžijo in posledično tudi razprodajo svojo državo in svoje državljane.

In če se državljani nočejo sami več zadolževati, se stopnjujejo scenariji kako zadolžiti državo - kar posledično pomeni, da so državljani dolžni odplačati tudi dolg, ki ga sami niso ustvarili).

Razen vojne, ki je do sedaj bila (in še bo) odlična strategija za zadolževanje držav (in posledično tudi nas) se pojavljata tudi nove oblike, ki so še bolj nevarne.

Reševanje bank in reševanje držav v krizi - dejansko izčrpava vse države, ki v tem sodelujejo in posledično tudi državljane.

Vrhunec zgodbe je novi predlog evropskega mehanizma stabilnosti. Prosimo oglejte si prispevek in ukrepajte. Pakt za stabilnost je dejansko krinka za dokončni prevzem suverenosti nad zadnjimi državami v katerih se je ohranilo vsaj nekaj demokracije in suverenosti.

http://www.mojvideo....ac46b048a5b16ae

Ne pozabite, da v sprevrženem volilnem sistemu ravnokar "odločamo", kdo bo v našem imenu podpisal zadolžnico za našo prihodnost.

Situacija je več kot resna.

Dejansko je kriza v letu 1938 bila "mala malica" v primerjavi s situacijo v kateri se danes nahajamo.

Temu se pa reče KRIZA!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to je star račun, danes bi to bilo tam 0,75€

Jeftinije je pošto iskorištavaju bebu za besplatan rad.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po tehtnem premisleku sem se odločil, da volim...volim..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanizem kapitala je uspešno zasužnjil že večji del planeta.

Jeba je edino, da so včasih sužnje lovili, danes pa sami grejo v suženjstvo, kenedele? Tu je tudi problem takih flancarij, kot je tvoja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!