Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

Eh ne se sekirat,bo že Clio zrihtu da bo prov..

Ne bojo nas eni Amerikanci jebal, mater jim šalabajzersku,bomo flinte z dil potegnal,pa pognal to bagro prek Karavank... :kva2::stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prav razumem, ti zagovarjaš t.i. partitokracijo. torej, da morajo poslanci iste stranke imeti absolutno enako mnenje in ne uporabljajo svojo glavo in voljo.

zaradi takih volilcev, kot si ti, niti ni čudno, da se nam take dogajajo v parlamentu. ker ljudje niti ne zaznajo, da je z ravnanjem strank in polancev nekaj narobe.

sva pač različno zahtevna volilca.

p.s.: moje "pametovanje" kvečjemu JE demokratično. če misliš zganjat retoriko, si vsaj priskrbi argument, ki je vsaj približno tehten.

Narobe razumeš! Pa ne le mene...Zgleda, da ti ni jasno, kako volimo v Sloveniji in zakaj imamo stranke. Tega se nisem spomnil jaz, me res ne rabiš tako poveličevat. Mi bo še nerodno. Ena mala šola Slovenske parlamentarne demokracije ti ne bi škodila. Ker si mi tako lepo laskal, ti lahko to "malo šolo" ob priliki dam povsem brezplačno :music4::devil: . Z lastnimi interpretacijami ne bomo prišli prav daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe razumeš! Pa ne le mene...Zgleda, da ti ni jasno, kako volimo v Sloveniji in zakaj imamo stranke. Tega se nisem spomnil jaz, me res ne rabiš tako poveličevat. Mi bo še nerodno. Ena mala šola Slovenske parlamentarne demokracije ti ne bi škodila. Ker si mi tako lepo laskal, ti lahko to "malo šolo" ob priliki dam povsem brezplačno :music4::devil: . Z lastnimi interpretacijami ne bomo prišli prav daleč.

Če zaključim tole najino dopisovanje:

mislim, da v Sloveniji večina volilcev ne razume prav, zakaj so volitve. Je pa to dolga debata in te misli se mi ta trenutek ne da razčlenjevat.

Nikjer te nisem poveličeval. Pravzaprav, če bi tebi pripisoval prakso (in ne teorijo!!!) "kako volimo v Sloveniji in zakaj imamo stranke", to ne bi bilo poveličevanje. Bilo bi zmerjanje in takrat bi ti bilo res lahko nerodno.

"Ena mala šola Slovenske parlamentarne demokracije" je anahronizem. Parlamentarne demokracije po zadnjih dogodkih očitno ni. Ravno o tem sem pisal, nisem pa prepričan, da si razumel. Sploh pa nisem prvi, ki je o demokratičnem deficitu pisal, še manj pa je ta pojav nov.

Z zadnjim tvojim stavkom se pa strinjam. Predvsem pa ne bomo prišli daleč z interpretacijami slovenskih poslancev in njihovim odnosom do demokracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse kaže......bomo postali prva država na svetu......ki ima ministrskega predsednika........KI :

- hodi vsak ponedeljek na sodišče

...

Ne razumem, zakaj se je treba tako zgražati nad Janšo v primerjavi z ostalimi. Poleg vseh slabih lastnosti ima tudi dobre in je sigurno boljši politik od Jankovića. Janković pa tudi ni brezmadežen, kakor tudi Virant ne. S kakšnim obrazom bi tile asi ljudem prodajali reforme, s katerimi bi krčili njihove pravice, mi niti najmanj ni jasno. Dejstvo je, da nobeden od teh treh ni vreden, da bi bil na čelu Vlade in da jim večina ljudi iz njihovih strank, vključno s poslanci, daje potuho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zgleda, da ti ni jasno, kako volimo v Sloveniji in zakaj imamo stranke. Tega se nisem spomnil jaz,

prav res .. za ker k***c jih sploh imamo ... meni marsikaj blesavega uspe a take neumnosti kot je naša "demokracija " si še jaz ne bi mogel zmisliti .. :blush:

"Ena mala šola Slovenske parlamentarne demokracije" je anahronizem. Parlamentarne demokracije po zadnjih dogodkih očitno ni. Ravno o tem sem pisal, nisem pa prepričan, da si razumel. Sploh pa nisem prvi, ki je o demokratičnem deficitu pisal, še manj pa je ta pojav nov.

. Predvsem pa ne bomo prišli daleč z interpretacijami slovenskih poslancev in njihovim odnosom do demokracije.

ma kakšna parlamentarna demokracija ??? :eek: kvečjemu se temu lahko reče "strankarska demokracija" .. če pogledaš iz tega zornega kota potem rezultat glasovanja ni sporen ... v stranki se verjetno sprejemajo odločitve z nekim glasovanjem ali večinskim konsentom - a ni to demokratično ??? a demokratične odločitve , ki jih sprejme večina naj bi spoštovali ..

moje osebno mnenje je , da se nek član stranke ne more odločati v nasprotju s smernicami in odločitvami le-te ...lahko pa gre na svoje .. to čemur nekateri pravijo "odločanje po svoji lastni vesti pri tajnem glasovanju " je zame navadna nelojalnost svoji ( tudi delovni organizaciji ) stranki ... zakaj pa niso glasovali ??? e zato ker se vsi dobro poznajo in dobro vedo , da so vsi skupaj navadni licemerci in lažnjivi nateguni , ki se obračajo kakor piha veter ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kakšna parlamentarna demokracija ??? :eek: kvečjemu se temu lahko reče "strankarska demokracija" .. če pogledaš iz tega zornega kota potem rezultat glasovanja ni sporen ... v stranki se verjetno sprejemajo odločitve z nekim glasovanjem ali večinskim konsentom - a ni to demokratično ??? a demokratične odločitve , ki jih sprejme večina naj bi spoštovali ..

moje osebno mnenje je , da se nek član stranke ne more odločati v nasprotju s smernicami in odločitvami le-te ...lahko pa gre na svoje .. to čemur nekateri pravijo "odločanje po svoji lastni vesti pri tajnem glasovanju " je zame navadna nelojalnost svoji ( tudi delovni organizaciji ) stranki ... zakaj pa niso glasovali ??? e zato ker se vsi dobro poznajo in dobro vedo , da so vsi skupaj navadni licemerci in lažnjivi nateguni , ki se obračajo kakor piha veter ...

Fanta, da lahko debatiramo, moramo poznati definicije pojmov, ki jih uporabljamo.

Zakon o poslancih, 2. člen: Poslanci so predstavniki vsega ljudstva in pri izvrševanju poslanskega mandata niso vezani na kakršnakoli navodila. Poslanski mandat izvršujejo v skladu z ustavo, zakonom in poslovnikom državnega zbora.

Pa še recimo stališče dr. Bučarja o tej problematiki (vir Mladina 14/2006):

V: Je potem poslanec predstavnik stranke, tistih, ki so ga volili, vseh ljudi v Sloveniji, koga poslanec predstavlja v parlamentu?

O: Po ustavnem pojmovanju poslanec predstavlja vse ljudstvo, a poslanci v Sloveniji niso svobodni. Ukleščeni so v svojo stranko. Če svoje stranke ne bi ubogali, bi bilo njihove poslanske kariere hitro konec, če ne v tem mandatu, pa v naslednjem. Poslanec mora v svojem bistvu delovati za dobro ljudstva, ki ga predstavlja. Ne za dobro stranke. Pri nas pa je zadeva izkrivljena, poslanci so predstavniki stranke, ki jim vnaprej pove, kako naj glasujejo. Takšni poslanci, kot so pri nas, pomenijo negacijo parlamenta, parlamenta tako rekoč ni več. Nekoč, ko smo sprejemali ustavo, smo si predstavljali ravno takšen parlament, kot je danes, nismo pa si predstavljali takšnega obnašanja poslancev, z ustavo smo parlament institucionalno postavili, danes pa so poslanci postali ujetniki svojih strank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanta, da lahko debatiramo, moramo poznati definicije pojmov, ki jih uporabljamo.

Zakon o poslancih, 2. člen: Poslanci so predstavniki vsega ljudstva in pri izvrševanju poslanskega mandata niso vezani na kakršnakoli navodila. Poslanski mandat izvršujejo v skladu z ustavo, zakonom in poslovnikom državnega zbora.

Pa še recimo stališče dr. Bučarja o tej problematiki (vir Mladina 14/2006):

V: Je potem poslanec predstavnik stranke, tistih, ki so ga volili, vseh ljudi v Sloveniji, koga poslanec predstavlja v parlamentu?

O: Po ustavnem pojmovanju poslanec predstavlja vse ljudstvo, a poslanci v Sloveniji niso svobodni. Ukleščeni so v svojo stranko. Če svoje stranke ne bi ubogali, bi bilo njihove poslanske kariere hitro konec, če ne v tem mandatu, pa v naslednjem. Poslanec mora v svojem bistvu delovati za dobro ljudstva, ki ga predstavlja. Ne za dobro stranke. Pri nas pa je zadeva izkrivljena, poslanci so predstavniki stranke, ki jim vnaprej pove, kako naj glasujejo. Takšni poslanci, kot so pri nas, pomenijo negacijo parlamenta, parlamenta tako rekoč ni več. Nekoč, ko smo sprejemali ustavo, smo si predstavljali ravno takšen parlament, kot je danes, nismo pa si predstavljali takšnega obnašanja poslancev, z ustavo smo parlament institucionalno postavili, danes pa so poslanci postali ujetniki svojih strank.

no tako...sedaj se vsaj ve kdo je vso stvar zašuštral ...tisti , ki so tak parlament institucionirali - torej bučar & co .. tak - teoretični - parlament bi lahko obstajal samo takrat , ko bi bili vsi poslanci izvoljeni direktno od ljudstva brez kakršnekoli povezanosti v kakršnokoli interesno skupino / združenje/stranko ...

a kakor vemo so se "frišni brstični demokrati " zavzemali za strankarsko demokracijo - od prvega do zadnjega !!! se ve zakaj - zaradi denarja - kolikor volilnih glasov dobi stranka toliko denarja ji pade na račun... ma dobr so si to postlali ...

in tista : " Po ustavnem pojmovanju poslanec predstavlja vse ljudstvo " ne more biti resnična kajti en poslanec ne more predstavljati vsega ljudstva v parlamentu s toliko sedeži...lahko predstavlja samo svoje volilce ... če bi se nam pa fsralo bi pa mogoče celo delal v dobro celega naroda...

in še direktno vprašanje zate : " Zakon o poslancih, 2. člen: Poslanci so predstavniki vsega ljudstva in pri izvrševanju poslanskega mandata niso vezani na kakršnakoli navodila. Poslanski mandat izvršujejo v skladu z ustavo, zakonom in poslovnikom državnega zbora. "

kaj od tega člena je sploh res ??? samo tisto kar piše na začetku :" Zakon o poslancih, 2. člen:" ...in nič drugega!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še direktno vprašanje zate : " Zakon o poslancih, 2. člen: Poslanci so predstavniki vsega ljudstva in pri izvrševanju poslanskega mandata niso vezani na kakršnakoli navodila. Poslanski mandat izvršujejo v skladu z ustavo, zakonom in poslovnikom državnega zbora. "

kaj od tega člena je sploh res ??? samo tisto kar piše na začetku :" Zakon o poslancih, 2. člen:" ...in nič drugega!!!

No, potemtakem se strinjava. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dlicen:

A je tebi treba it na bilo kake volitve? Ni treba, če ne želiš. To je demokracija. Enako je pri poslancih. Sej ti lepo piše.

Pa nehaj že živet v oblakih o poslancih, da bi naj vsak glasoval po svoji volji, pa četudi je to v nasprotju z usmerjenostjo njegove stranke. Vsi pač špilajo tako kot šef dirigira, če pa špila drugače, se potem pač piše Pucko. In potem je kaj hitro izobčen in brez fajne plače. Da bi vsak poslanec glasoval po svoji vesti, bi moral biti izvoljen direktno od ljudstva, ne pa v okviru stranke, ki ji pripada. Ti si glasoval recimo za Zokija, vendar nisi mogel obkrožiti Zokija, ampak si obkrožil nekega člana njegove stranke, ki je pač bil kandidat v tvojem okraju in ga pravzaprav sploh nisi poznal. Po moje bo še pestro, še posebej, ker bo naš veleumski Turk za mandatarja zopet predlagal Zokija, študiral bo pa itak zopet 14 dni, da bo Zoki imel dovolj časa nabrat skupej Puckote. Zoki, daj kuverte ven, prejšnjič je bilo bolj švoh, zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami stručkoti. Če bi pa probali kaj dejansko delati na področju politike, bi videli, da brez strank ne gre.

Trla baba lan ...

Se popolnoma strinjam.

Če bi bili poslanci voljeni direktno od ljudi in nas na takšen način potem tudi predstalvjali v parmalmetnu, bi lahko vsakega zelo enostavno kupili.

Morala je MIT - EURO je dejstvo!

Veliko težje je sedaj prestaviti stranko na svoj pol, kot pa posameznika... Za stranko € ni dovol, je potrebna tudi politika, ki jo predstavlja! Zdaj smo razdeljeni na dva pola, v primeru direktnih volitev pa sploh ne bi več vedeli kdo, kaj, za koga... Aja, za koga bi vedeli (vsak za svoj žep)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam.

Če bi bili poslanci voljeni direktno od ljudi in nas na takšen način potem tudi predstalvjali v parmalmetnu, bi lahko vsakega zelo enostavno kupili.

Morala je MIT - EURO je dejstvo!

Veliko težje je sedaj prestaviti stranko na svoj pol, kot pa posameznika... Za stranko € ni dovol, je potrebna tudi politika, ki jo predstavlja! Zdaj smo razdeljeni na dva pola, v primeru direktnih volitev pa sploh ne bi več vedeli kdo, kaj, za koga... Aja, za koga bi vedeli (vsak za svoj žep)...

pri direktnih volitvah bi imel vsak poslanec ene 90 kontrolorjev okoli sebe ..in kakor govorimo o slovenski nevoščljivosti bi potem kaj hitro sedel na zatožno klop .. ali pa bi imeli večinsko sogčasen parlament , ki bi končno naredil tudi kaj dobrega za svoj narod in državo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, če bi bilo več babnc u politiki bi blo čist drugač

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, če bi bilo več babnc u politiki bi blo čist drugač

vi niste slišala mojo prvo izjavo .. ko sem prelagala da bi ponovno volitve ble...

tukaj jaz ne razumem polovice besed , ki jih zoki izusti ... če bo pa predsednik vlade se bo pa zgovarjal :" jaz tega nism reku !" - pa še res bo ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri direktnih volitvah bi imel vsak poslanec ene 90 kontrolorjev okoli sebe ..in kakor govorimo o slovenski nevoščljivosti bi potem kaj hitro sedel na zatožno klop .. ali pa bi imeli večinsko sogčasen parlament , ki bi končno naredil tudi kaj dobrega za svoj narod in državo ...

Ali pa bi imeli najdražji forum na svetu ... še manj učinkovit, kot je sedanji parlament ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se bo kmalo odprla nova tema z naslovom "VOLITVE 2012"

In spremenilo se ne bo nič. Malo se bodo procenti premešali in to bo to . Folk bo kot ovce še vedno izbiral med enim in drugim z razlogom, da ja ne bi nasprotnik zmagal. Pač realno stanje in niti niso politiki krivi ampak folk, ki se pusti farbat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Folk bo kot ovce še vedno izbiral med enim in drugim z razlogom, da ja ne bi nasprotnik zmagal. ...

Res je, a z dodatno izkušnjo glede na aktualno obnašanje. Npr. penzionisti, ki so uvideli, da bi se Kahel rad prislinil k Janši in da je zelo verjetno s svojim podrepnikom tisti, ki obljublja eno,, glasuje pa drugo, bodo DESUS že odrekli nekaj glasov. Za Glisto Virant velja podobno.

škoda je le to, ker marsikdo sedaj ne bo šel na volitve, ker se mu zdi trapasto, kaj z njegovim glasom počno.

Torej rezultati volitev bodo nedvomno drugačni in upam da toliko, da ne bo problemov s sestavo koalicije, najsi bo katerekoli barve.

Potem pa če ga bodo preveč srali, pa v civilno akcijo s ceglom na parlament. Saj so nam že študentje pokazali, kako to gre. Samo šment, menda so šipe za neprebojne zamenjali.

In upam, da bodo vse stranke kandidirale v vseh volilnih enotah, da bodo ljudje imeli polno možnost izbire. Da ne bo spet kakšen štrukeljski zajeb!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistile zajeb se je na koncu izkazal kot dobra stvar :D

Res jim ne bi privoščil, da bi se mešali v tole sranje. Upam, da bodo kot gibanje dobili dovolj medijske podpore za učinkovito delovanje v nepolitičnih sferah, do naslednjih volitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam.

Če bi bili poslanci voljeni direktno od ljudi in nas na takšen način potem tudi predstalvjali v parmalmetnu, bi lahko vsakega zelo enostavno kupili.

Morala je MIT - EURO je dejstvo!

Veliko težje je sedaj prestaviti stranko na svoj pol, kot pa posameznika... Za stranko € ni dovol, je potrebna tudi politika, ki jo predstavlja! Zdaj smo razdeljeni na dva pola, v primeru direktnih volitev pa sploh ne bi več vedeli kdo, kaj, za koga... Aja, za koga bi vedeli (vsak za svoj žep)...

Glede na to, da danes lahko preko spleta kupiš podjetje v ZDA, hišo v Franciji in jadrnico v Avstraliji...mar se ne bi mogli iti na ta način malce bolj neposredne demokracije po švicarskem vzoru? S tem dobijo državljani boljši in pogostejši vzvod za vplivanje na pomembne zadeve, seveda, v okviru Ustave RS.

Glede dela poslancev..vsak poslanec dela za svoj žep - za svoje delo dobiva plačo, ki je med najvišjimi v javnem sektorju. Glede na to pričakujem, kot državljan, ustrezno odgovornost poslanca. Tistega, ki se kljub dobri plači proda interesnim skupinam in se mu to dokaže, se preganja zaradi veleizdaje (recimo 30+ let zapora oz. enakovredno najhujšim hudodelstvom, ki jih človek lahko zagreši v miru). Predpogoj za to sta, poleg ustreznih sprememb zakonodaje in Ustave tudi neodvisna sodstvo in policija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take teme mi res dvignejo puls na 300......pa vi res mislite,da če bi katerakoli nova stranka prišla v parlament,da bi bilo kaj drugače :lol1: v današnji družbi je zakoreninjena korupcija,nemorala.....in ko enkrat pridejo k koritu,preprosto doživijo izgubo spomina(vse predvolilne obljube so pozabljene)potem pa sam še sprejemajo zakone,ki so pisani njim in ne ljudstvu na kožo,da se lahko nenadzorovano bogatijo na davkoplačevalski ali če hočete naš denar :klicaj:

In kot pravijo če nisi znjimi si proti njim in se krčevito oklepajo napajalnega korita......še tiste redke izjeme pa,ki se pokažejo,da bi si res želeli spremeniti ta gnili sistem,jih doletijo razne preiskave o pedofiliji,diskreditacija in posledično končanje politične kariere......le zakaj :?

Sam sem toliko star,da sem se glih dober zavedal še starega komunističnega režima.....ne me narobe razumet,meni je zdaj bolje in bolje živim,a velika večina je pred pragom revščine,nimajo služb,zdravniška oskrba pa je kvalitetna samo zA one z velikimi denarnicami in zvenečimi imeni :blush:

V Titovi Jugoslaviji je bila tud korupcija,da se razumemo,a krali so tako,da se tega ni javno videlo in vsi so imeli za hrano ter streho nad glavo za razliko od danes.

In ljudje če boste čakali,da v parlament pride TRS al pa ne vem kdo še in,da nam bo potem bolje se hudo motite......zanesete se lahko edino na sebe in svoje dve roki......in probate v svoje dobro prevarat sistem,tako kot to sistem dela vam.....ni lepo a takšni so časi....ko pa varate sistem,ga probajte tako,da z tem ne povzročite škodo že tako obubožanim ljudjem ampak takim probajte pomagat.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......zanesete se lahko edino na sebe in svoje dve roki......in probate v svoje dobro prevarat sistem,tako kot to sistem dela vam.....ni lepo a takšni so časi....ko pa varate sistem,ga probajte tako,da z tem ne povzročite škodo že tako obubožanim ljudjem ampak takim probajte pomagat.

Lp

Prav zato, ker mnogi tako razmišljajo, smo tukaj kjer smo in s takšnim razmišljanjem si lastne države ne zaslužimo, lahko smo kvečjemu avstrijska ali italijanska provinca.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!