Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

0,65-0,11=0,54 znesek brez DDV.

0,54 x 1,2 (20%DDV) = 0,65 znesek z DDV od tega znaša DDV 0,11.

Razumljivo?

To pa že drži :OK: me je zavedel videz na računu :book: 0,65 x 20% =0,13 eur :grim :slap: :slap: :slap:

Hvala za pojasnilo :OK::beer2: častim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekdo, ali kdorkoli ZAVESTNO podpre osebo ali stranko, katera zagovarja, oziroma sama krši vse pisane in nepisane zakone in paragrafe - je sam popolnoma enak.

Dokler bo "dvojna morala" privzeta vrednota, dokler bo sprenevedanje "vrlina", dokler bodo za vzgled "krščanske vrednote" ( kjer se je v imenu boga pobijalo drugače misleče in verujoče, kjer so Kardinali in ostali morili in pobijali zgolj iz užitka ali za svojo osebno dobrobit ), dokler bo vladal strah pred maščevanjem enih ali drugih .......................... toliko časa nam ni pomoči!

AMEN!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekdo, ali kdorkoli ZAVESTNO podpre osebo ali stranko, katera zagovarja, oziroma sama krši vse pisane in nepisane zakone in paragrafe - je sam popolnoma enak.

A mi lahko poveš za eno osebo oziroma stranko, kjer članom ne očitajo nobenega kaznivega dejanja oziroma niso v kakeršnemkoli postopku? In če bo odgovor na moje vprašanje negativen, in če to povežeš s tvojo zgornjo trditvijo smo pa ........... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravila predvolilne pivske igrice - Pravila so ista, kot pri vseh pivskih igrah: če nekdo naredi nekaj (v našem primeru reče neko frazo med soočenji), piješ svojo najljubšo pijačo. Pa poglejmo, kako se jo igra. Vsakič:

- ko Zoran Janković reče svoj "nje", spiješ požirek,

- ko Borut Pahor reče "naši ljudje", spiješ dva požirka,

- ko Janez Janša pokaže knjigo, eksaš,

- ko Radovan Žerjav reče "zdrava kmečka pamet", spiješ požirek brinovca,

- ko Karl Erjavec reče "naši upokojenci", spiješ dva požirka Donata,

- ko kdorkoli reče "vrednote", bruhaš,

- ko Gregor Virant reče "... vrnil ...", vsi zvrnemo enega,

- ko Zoran Janković reče "Z'lo preprosto ...", spiješ požirek,

- ko Janez Janša reče "To seveda ni res ..." spiješ dva ornk požirka,

- ko Janez Janša reče "To so vaše domneve ...", spiješ požirek,

- ko kdorkoli začne stavek z "Poglejte ...", spiješ takratkega.

Pa veselo igranje! Če bo sreča na vaši strani se od sedaj naprej ne boste spomnili niti enega soočenja več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam občutek da bom več bruhal ko pil ker so vrednote nekam popularne zadnje dni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko poveš za eno osebo oziroma stranko, kjer članom ne očitajo nobenega kaznivega dejanja oziroma niso v kakeršnemkoli postopku? In če bo odgovor na moje vprašanje negativen, in če to povežeš s tvojo zgornjo trditvijo smo pa ........... :surrender:

TRS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRS

eden večjih biserov je Hermina Krt, kranjska bančnica ... a več morda kdaj ob pivu :-)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena prošnja za tiste, ki ta naš volilni sistem poznate. Torej člani volilnih komisij ipd.

V svojem volilnem okolišu imam recimo 9 strank na volilni listi. Tiste, za katero bi jaz volil, v našem volilnem okolišu ni.

Vendar je od teh 9 ena, recimo stranka X, ki je manj zanič od drugih, vendar po mojem mnenju nima nobenih možnosti za uvrstitev v parlament oz, nima možnosti, da bi v tem okolju dobila 4% glasov. A vseeno.

Kaj sedaj pomeni, če oddam glas za to X stranko?

V okviru tega volilnega okoliša obstajati dve možnosti.

A: Da doseže 4% glasov in

B: da ne doseže 4%glasov.

Kaj ena ali druga varianta pomeni za glasove v okviru cele države?

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena prošnja za tiste, ki ta naš volilni sistem poznate. Torej člani volilnih komisij ipd.

V svojem volilnem okolišu imam recimo 9 strank na volilni listi. Tiste, za katero bi jaz volil, v našem volilnem okolišu ni.

Vendar je od teh 9 ena, recimo stranka X, ki je manj zanič od drugih, vendar po mojem mnenju nima nobenih možnosti za uvrstitev v parlament oz, nima možnosti, da bi v tem okolju dobila 4% glasov. A vseeno.

Kaj sedaj pomeni, če oddam glas za to X stranko?

V okviru tega volilnega okoliša obstajati dve možnosti.

A: Da doseže 4% glasov in

B: da ne doseže 4%glasov.

Kaj ena ali druga varianta pomeni za glasove v okviru cele države?

Nisem član volilne komisije in tudi nikoli nisem bil v kakršni koli podobni funkciji, gre samo za neko splošno razgledanost z malce podkrepitve tekom prvega študija.

Če stranka preseže prag 4 odstotkov se uvrsti v d'Hondtov sistem podeljevanja glasov. To pomeni, da se med stranke, ki so presegle 4% prag razdeli 90 sedežev. Sistem je razložen na temle naslovu: http://h2g2.com/dna/h2g2/A2757873 . Sistem zelo dobro razdeli odstotke na glasove (in malce celo preferira manjše stranke).

V primeru, da stranka x dobi manj kot 4% odstotke glasov ne preseže praga za vstop v parlament, in s tem se zgodba zanjo za to sezono zaključi.

Na koncu po domače izpade tako, da se odstotki strank, ki ne pridejo v parlament enakomerno porazdelijo med stranke, ki pridejo v parlament.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu koncev čisto vsem svetujem, da če volijo, naj volijo tisto stranko, ki jim je najbližje, ne glede na to ali ima možnosti za vstop v parlament ali ne. Po mojem mnenju je to edino pravilno, vse ostalo sodi v politično kupčkanje in osebo izenači z politikantki, ki jih imamo bolj kot ne že vsi poln kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas bi že bil za večinski volilni sistem.

Aja? Zakaj? Utemelji!

Ali si to samo slišal nekje pa se fajn vsede v uho?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu koncev čisto vsem svetujem, da če volijo, naj volijo tisto stranko, ki jim je najbližje.

Kako če je pa ni na listi v mojem volilnem okolišu?!

To kar si razložil razumem na nivoju države.

Ne razumem pa ali gredo glasovi iz mojega volilnega okoliša vsi naprej, ali ne? Če se slučajno že na nivoju volilnega okoliša izloča tiste, ki ne dosežejo 4% in proporcionalno deli med ostale, potem gre moj glas dejansko drugemu polu. Če gredo vsi glasovi naprej in se proporciomalno delijo šele na nivoju države pa ima moj glas učinek, ki si ga želim.

Kec, prosim odgovor, da se ne bom čez tisto prebijal. Saj bom pogledal, a vseeno, ker mislim, da je tako "razgledanih" še dovolj, da jim bo tvoj odgovor pomagal.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tvojega volilnega okoliša gredo vsi veljavni glasovi naprej. 4% se upošteva šele ko so prešteti vsi veljavni glasovi v državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tvojega volilnega okoliša gredo vsi veljavni glasovi naprej. 4% se upošteva šele ko so prešteti vsi veljavni glasovi v državi.

KeC, hvala. To je razlaga, ki me prepriča, da grem kljub vsemu oddati svoj glas manj slabi stranki.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli če sem pomagal vsaj malo razložiti. Znajo bit tele zadeve fajn zakomplicirane, mene rešuje poznavanje te tematike s faksa :). Potem pa začnejo še politiki mešat meglo okoli teh volilnih sistemov in metat raznorazne folskule potem pa nastanje sranje kot je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če mene vprašaš ima ta sistem eno bistveno pomankljivost.

Stranke, ki kandidira, ne morem voliti, ker je ni v mojem okolišu. Posledično bo moj glas dobila neka druga, Volil bom torej proti neki drugi struji, glasu moji stranki pa ne morem oddati. Zato bo iz parlamenta izpadla tudi kakšna stranka, ki bi sicer prišla notri.

Takle mamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa mislim, da je bila težava pri oddajanju kandidatnih list. Zakaj je prišlo do napake in kakšna je ta napaka ne vem. Nekateri špekulirajo o tem, da je bila zadeva zrežirana. Nič, samo še 3 dni pa bo končno "mir". Nekih sprememb ne pričakujem ne glede na to kdo bo na "ablasti".

Fakszaključimpapakiramkufrepress. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat naj vas spomnim, da

nima smisla oddajati neveljavnih glasovnic

z raznimi risbami genitalij, genitalnimi zapisi ipd. Če ne mislite voliti ne hodite na voliŠče, kot sem že napisal. Če ne drugega (ker ne verjamete prejŠnji trditvi), vedite, da take ljudi volilna komisija enači z otroci tretjega razreda OŠ, kateri s kredo piŠejo po zidovih Šole v stilu "matmatkrca=pisda" in se skrijejo za vogal, da bi videli kaj bo delala "matmatkarca", ko bo videla enačbo.

ps.: če kdo misli, da je ukaz napisan s prevelikimi črkami, naj se spomni, da živi v Butalah, kjer celo tako veliki napisi redko pomagajo

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VAŽNO OPOZORILO:

Na volitvah ne oddajajte neveljavnih glasovnic (praznih, načečkane neumnosti itd), ker po naši zakonodaji te prištejejo kot glasove zmagoviti stranki.

...

(Vir-včeraj: sodnik, ki je delal na ustavnem sodišču do pred dvema letoma)

še enkrat naj vas spomnim, da

nima smisla oddajati neveljavnih glasovnic

z raznimi risbami genitalij, genitalnimi zapisi ipd. Če ne mislite voliti ne hodite na volišče, kot sem že napisal. Če ne drugega (ker ne verjamete prejšnji trditvi), vedite, da take ljudi volilna komisija enači z otroci tretjega razreda Oš, kateri s kredo pišejo po zidovih šole v stilu "matmatkrca=pisda" in se skrijejo za vogal, da bi videli kaj bo delala "matmatkarca", ko bo videla enačbo.

ps.: če kdo misli, da je ukaz napisan s prevelikimi črkami, naj se spomni, da živi v Butalah, kjer celo tako veliki napisi redko pomagajo

:grim

No, tukaj imamo pa lep dokaz, kako je Motosvet vzgojen. še tega starčka na vozičku smo naučili, da je spremenil svoje trditve, čeprav so menda izvirale celo od sodnika iz ustavnega sodišča.

Ni se pa še naučil, da se s temi črkami ne pretirava in se nas ne označuje z Butalci, ker če živimo v Butalah, smo Butalci.

Zato bom po oddaji te objave pritisnil še oni gumb "opozori", da ne bo dilem kdo je špeckahla.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tukaj imamo pa lep dokaz, kako je Motosvet vzgojen. še tega starčka na vozičku smo naučili, da je spremenil svoje trditve, čeprav so menda izvirale celo od sodnika iz ustavnega sodišča.

Ni se pa še naučil, da se s temi črkami ne pretirava in se nas ne označuje z Butalci, ker če živimo v Butalah, smo Butalci.

Zato bom po oddaji te objave pritisnil še oni gumb "opozori", da ne bo dilem kdo je špeckahla.

:photo:

Pa se je ujel v past njemu napisanih velikih črk ..

:yea2:

:010

:lol1:

.. ne da bi dojel. In TAKI :alko: se imajo za učitelje ...

:hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človeški um.....in zaznavanje okolice.......s povečevanjem lahkotnosti življenja......vodi v poneumljanje in apatijo. Se lepo sliši?????

V starih časih......fevdalizma......pač ljudje niso imeli možnosti na uplivanje, kdo bo kralj.....ampak, lahko so šli na kmečki punt...al pa na barikade kod za čas francoske revolucije......pa zadevo nekako popravili.........običajno iz slabega na slabše!!!

Za časa Karantanije.......smo svojega kneza volili........menjave so bile.......da ne bom čist v temo brcnu, bom rekel, da nisem ziher, ampak, če se ne motim.......vsako leto........moč njegovega vpliva je bila, da je koordiniral ( da prevedem meneđiral ) delovanja in razvoj določenih področij ( kaj se bo kje sejalo ali sadilo, kdo bo s kom trgoval, kakšne so najvišje cene, kaj je od tega potrebno dati ljudem )......ok.....sliši se pošteno.

Danes......groza me je, ko pomislim, kaj me čaka JUTRI......groza me je, da bom vsak dan gledaj nekaj ogabno plešastega na TV......groza me je, ko bom kot vrhunsko modrost poslušal besedičenja pretepenega Petka........( ostali so tok mentalno v podnu, da jih tut naštet nočem )........da bo za vsako raboto stalo še 30 mošnjičkov, ki bodo hoteli svoj delež.....seveda, brez papirjev ali česar koli, kar bi jim lahko škodovalo.......GROOOOZAAAAAAAAAA

Ubogi naši otroci......kaj jim zapuščamo. Ne belogardistično.....pač pa JANšEVISTIČNO deželico......to je še mnoooooooooogo slabše.......to je praktično zločin proti svojim potomcem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je zanimiv datum. Obletnica združitve države Slovencev, Hrvatov in Srbov s Kraljevino Srbijo v Kraljevino Srbov,Hrvatov in Slovencev (1918) in obletnica prepovedanega "mitinga resnice" v Ljubljani(1989). Saj nič ne natolcujem, če rečem, da je zgodovina učiteljica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti pregledal vse diskusije pa sem se že prepričal ,da 100% drži priporočilo nekega modrega moža.

O politiki, spolni usmerjenosti in verski prepričanosti se raje ne pogovarjaj ker boš mogoče odkril zadeve ki jih nisi hotel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!