Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

Glede cen bencina in trošarin. Zapis SDS iz 2009 (čas krize kot sedaj):

http://www.sds.si/news/4798

Iz konteksta:

Vladi Republike Slovenije in dr. Franciju Križaniču, ministru za finance, postavljam naslednja poslanska vprašanja:

1. Zakaj se je Vlada Republike Slovenije odločila za škodljivo politiko previsokih trošarin, s katero zaradi previsokih cen goriv v Sloveniji odvrača turiste v tranzitu in druge tujce od nakupov goriv pri nas ter hkrati na ta način dodatno obremenjuje ter izčrpava slovenske državljane in uničuje slovensko gospodarstvo?

2. Iz katerih virov bo Vlada Republike Slovenije nadomestila izpad trošarin, saj zaradi bistveno višjih cen goriv, kot jih imata sosednji Avstrija in Hrvaška, sedaj tujci Slovenijo večinoma zgolj prevozijo?

3. Ali bo vlada vsaj toliko poštena do slovenskih državljank in državljanov, da bo dodatno davčno obremenitev, ki bo nujna za nadomestitev izpada proračunskih prihodkov od goriv zaradi previsokih trošarin, poimenovala davek zaradi nestrokovnosti in neznanja ter opravilne nesposobnosti Vlade Republike Slovenije?

No ali bo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je najbolje da vprašaš "beneško komisijo" al pa ta mladega Črtomirkarja ( napizdevanje ovc že obvlada ) ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cen bencina in trošarin. Zapis SDS iz 2009 (čas krize kot sedaj):

http://www.sds.si/news/4798

Iz konteksta:

Vladi Republike Slovenije in dr. Franciju Križaniču, ministru za finance, postavljam naslednja poslanska vprašanja:

1. Zakaj se je Vlada Republike Slovenije odločila za škodljivo politiko previsokih trošarin, s katero zaradi previsokih cen goriv v Sloveniji odvrača turiste v tranzitu in druge tujce od nakupov goriv pri nas ter hkrati na ta način dodatno obremenjuje ter izčrpava slovenske državljane in uničuje slovensko gospodarstvo?

2. Iz katerih virov bo Vlada Republike Slovenije nadomestila izpad trošarin, saj zaradi bistveno višjih cen goriv, kot jih imata sosednji Avstrija in Hrvaška, sedaj tujci Slovenijo večinoma zgolj prevozijo?

3. Ali bo vlada vsaj toliko poštena do slovenskih državljank in državljanov, da bo dodatno davčno obremenitev, ki bo nujna za nadomestitev izpada proračunskih prihodkov od goriv zaradi previsokih trošarin, poimenovala davek zaradi nestrokovnosti in neznanja ter opravilne nesposobnosti Vlade Republike Slovenije?

No ali bo ?

Bo, bo. Ko bodo spet v opoziciji! Znajo samo kritizirat!

Ko so bili v opoziciji so govorili čisto drugače , kot sedaj, ko so v poziciji. Sedaj bi lahko kaj spremenili, pa ne znajo (nočejo?)!

http://mikstone1.blogspot.com/2012/03/pirati-izza-hribov.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začeli so podirati cestninsko postajo Torovo. Pohvalno, da že izpolnjujejo obljubo.

Podiranje se je takoj za tem ustavilo. Sedaj omenjajo 27 mio. € za to, da bi podrli nekaj cestninskih postaj!? A mislijo vse narediti takšne, kot je tista proti Ptuju ali si bo nekdo spet nabasal žepe?

Drugače pa bomo pridno varčevali. Doktrina šoka v real time in Grčija, here we come :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, verjetno se posega ne da opraviti s krampom, lopato in šajtrgo ... pa še v tednu ali dveh, da bi čimmanj oviralo promet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, verjetno se posega ne da opraviti s krampom, lopato in šajtrgo ... pa še v tednu ali dveh, da bi čimmanj oviralo promet?

No, jaz sem videl kako so začeli delati na tem in potem so enostavno izginili. Anyway, a je kdo videl/slišal obrazložitev ocenjene vsote 27 mio. €, za odstranitev cestninskih postaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem videl kako so začeli delati na tem in potem so enostavno izginili. Anyway, a je kdo videl/slišal obrazložitev ocenjene vsote 27 mio. €, za odstranitev cestninskih postaj?

Jaz - danes se mi je sanjalo, da so porabili 3Mio za pospravilo odvečnih gradenj,

24 pa za neko kliniko v Avstraliji kamor sedaj veselo potuje tajkunski denar.

Avstralija namreč pod nobenim pogojem ne objavlja podatkov o

lastnikih podjetij razen, če taga lastniki sami ne dovolijo ali celo sami objavijo.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... veselo potuje tajkunski denar.

ne vem, ce je bilo res ali ne, vendar prijatelj je sledeci podatek na lastne oci zasledil na ttx rtvslo kaksen mesec, dva nazaj:

v letu 2010 bi naj iz slovenije odteklo € 1.640 mio. v davcne oaze. skoraj € 4,5 mio na dan. pogresa kdo mogoce kaj od tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sprašuj......koliko od tega je v Avstraliji..........je na netu objavila ena deklica, ki dela v banki.......cca 400 mio......v zadnjem mesecu..........ugibaj kdo je za tem ???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, ce je bilo res ali ne, vendar prijatelj je sledeci podatek na lastne oci zasledil na ttx rtvslo kaksen mesec, dva nazaj:

v letu 2010 bi naj iz slovenije odteklo € 1.640 mio. v davcne oaze. skoraj € 4,5 mio na dan. pogresa kdo mogoce kaj od tega?

O davčnih oazah jaz že cel čas nabijam a mediji ljudi zlahka prepričajo, da je bolj pomemben pretep Romov nekje na Dolenjskem, prerekanje ali bo nek zakon dovoljeval posvojitve otrok homoseksualcem in diploma enega gelipterja, katerega so sami izvolili.

Nekaj več o davčnih oazah in njihovem vplivu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp - v bistvu sami sebe krademo.

Zato pa so Butale - Butale.

In bodo tudi v bodoče ostale samo - Butale.

Enkrat sem govoril z enim bankirjem o teh davčnih oazah in sicer

na Grand Caymanu - res no .. saj VEM, da ne verjamete. Ampak kot

običajno se vera zelo razlikuje od realnosti.

:smoke:

"Ne razumem folka ..." je rekel " .. meni je lepo tule, vendar banke izrabljajo

pravzaprav te cepce, ki semle skrijejo črn denar in se šele potem zavedo,

da je eno črn denar skriti v davčno oazo, povsem nekaj drugega pa ga je

potem pretvoriti v legalno investicijo. Ravno tu skoraj vse dobijo.

In kdo ima največ od tega? Mi - jasno!"

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ne razumem folka ..." je rekel " .. meni je lepo tule, vendar banke izrabljajo

pravzaprav te cepce, ki semle skrijejo črn denar in se šele potem zavedo,

da je eno črn denar skriti v davčno oazo, povsem nekaj drugega pa ga je

potem pretvoriti v legalno investicijo. Ravno tu skoraj vse dobijo.

In kdo ima največ od tega? Mi - jasno!"

:grim

A se hecaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, ce je bilo res ali ne, vendar prijatelj je sledeci podatek na lastne oci zasledil na ttx rtvslo kaksen mesec, dva nazaj:

v letu 2010 bi naj iz slovenije odteklo € 1.640 mio. v davcne oaze. skoraj € 4,5 mio na dan. pogresa kdo mogoce kaj od tega?

Verjetno še eno izmed pretiravanj ...

Za večino transakcij na rizične države se je izkazalo, da so legalna plačila (največ je bilo plačil od Petrola, če se prav spomnim, ker pač dobavitelji derivatov delujejo iz davčnih oaz).

Tajkuni, davnče oaze in podobno so po mojem pesek v oči, da se zakrije lastna nesposobnost in nečednosti.

Denar od tajkunskih prevzemom je šel prejšnjim lastnikom, ti pa so bili ali mali delničarji ali posredno država (KAD, SOD, ...) oziroma PIDovski skladi.

Mene zelo zanima, ali se je denar od kupnin, ki je šel na KAD in SOD porabil in zakaj. Če se ni, se lahko mirno porabi za dokapitalizacijo bank in se sklene krog prehitrega in nepremišljenega "izstopa države" iz gospodarstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se hecaš?

V glavnem vedno - zakaj vprašaš?

:kva1:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je dalo kaj tukaj kaj fajn pomenit, je pa res, da pogrešam več komentarjev od Pervya in Matori Hanzoja, saj se pri njiju, ob dobrih argumentih, še fajn nasmejim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je dalo kaj tukaj kaj fajn pomenit, je pa res, da pogrešam več komentarjev od Pervya in Matori Hanzoja, saj se pri njiju, ob dobrih argumentih, še fajn nasmejim.

Jaz tudi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem zdaj slučajno sem poškilil. No jaz na MS gledam samo še bolj ali manj teme o motorjih in opremi, politika in ostalo sranje me že preveč razburja za ventil sprosti pa imam facebook ker ima večji "doseg".

probavam motoriranje ohranit čimbolj nepolitično :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem zdaj slučajno sem poškilil. No jaz na MS gledam samo še bolj ali manj teme o motorjih in opremi, politika in ostalo sranje me že preveč razburja za ventil sprosti pa imam facebook ker ima večji "doseg".

probavam motoriranje ohranit čimbolj nepolitično :)

Prima ... me veseli, da te politika ne veseli - na MSu.

:OK:

Saj mene tudi ne, ampak na FBooku sem pa skupaj s somišljeniki,

tako da je malce dolgi čas.

Ne krešejo se tiste prave iskre, ki delajo debato živahno,

pospešijo srčni utrip, dvignejo adrenalin in so sploh bolj športne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm....

brojedan2.png

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm....

In?

Kaj hmmm?

Kaj maš ti tukile za hhhmmmmat?

Pejt hmmmmat kam drugm.

Pa ne hmmmmej tukile!

:jezen

"Matr ... mularija. Dons nima anbenga sputšvajna več!" je nekdaj govoril moj dedek, pa mu nisem verjel. Evo - zdaj pa sam vidim, da je res.

:yes:

To je zato, ker je današnja vzgoja en drek vredna.

Ko sem bil majhen, sem samo oči dvignil pri kosilu, pa je že bil rompompom,

če sem pa zraven čisto slučajno izustil še kak "Hmmmm!" je pa oče takoj vzel vzgojo v svoje roke.

:bum:

_____________

;)

(Ok - koncpauze - gremo naprej!)

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

@Brojedan: Lepo ti je 'zivnorc' nakazal, kdo ima največ časa zganjat politikantsvo brez repa in glave...

Pa kaj ti morda misliš, da smo vsi na motosvetu stari 19 let ? Nekateri smo stari tudi 3x toliko !

In imamo svoje izkušnje, imamo svoje poglede in svoja stališča ! In niti slučajno ni potrebno, da nas neki 'brojedan' posiljuje s svojimi stališči in znanjem, pridobljenem v 'večerni šoli' !

Če si že tako zelo pameten in smatraš, da so tvoja stališča in tvoja mnenja tako zelo 'na mestu', potem odpri svoj blog in tam serji po mili volji ! Ali pa idi SRAT (=preseravat) pred parlament ali pa v središče sindikatov !

Če imaš kaj konkretnega za povedati čez aktualno politiko, če imaš kake svoje konstruktivne predloge, (npr. kako izboljšati trenutno situacijo ?) .. potem to trobezljaj v kaki civilni iniciativi ali sindikatu ali celo kaki stranki ..

Samo, prosim te lepo, nehaj SRAT na motosvetu kar podolgem in počez. !

Da ne boš slučajno mislil, da sem pristaš levih ali desnih - oboji mi grejo K___, vsaj toliko kot ti.

LP Ajdemi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!