Skoči na vsebino

VOLITVE 2011


klimbra

Priporočene objave

S takim "varčevanjem", da mečejo ljudi na cesto, bebavi kapitalisti sami sebi zategujejo zanko okoli vratu saj uničujejo bazo kupcev od katere dejasnko žive. Pa naj kdo reče, da Mrkaićić in neoliberalci niso popolni gospodarski bebci, ki ne premorejo niti osnovne pameti vaškega norčka!

Tisti kapitalisti, ki so pripeljali svet v stanje kot je, žal te zanke čisto nič ne občutijo in je tudi ne bodo, so lepo poskrbeli za to.

Občutijo jo tisti v privatnem sektorju, ki nimajo veze s kapitalom ampak korektno opravljajo svoje delo in sedaj zgubljajo svoje prihodke, ker se tudi javni sektor drži za vrat.

Tile neoliberalni ekonomisti so pa itak fundamentalisti na kubik, v boju za svojega boga z imenom Kapital.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kapitalisti, ki so pripeljali svet v stanje kot je, žal te zanke čisto nič ne občutijo ..

Zaenkrat še ... samo ko se spet dokončno sesuje borza in kapitalski trg

bodo pa spet cmokali z 10+ štuka na ceste kot prezrel paradajs.

Mi ne bomo .. ne se bat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Vlada BOLI me KUR..če lahko citiram g.Pezdirja za VAS in Slovenijo. Ko ste dajali tajkunom kredite,me ni bilo zraven. Ko ste kradli vsepoprek,me ni bilo zraven. Ko ste privatizirali vsepoprek,me ni bilo zraven. Ko ste vračali Cerkvi in domačim izdajalcim,me ni bilo zraven. Ko ste dajali denar Grkom,me ni bilo zraven. Ko ste si delili denar vsepoprek preko razpisov in poslovali po domače,me ni bilo zraven. Ko ste vlekli svoje prijatelje iz "dreka"ala Bavčar,Šrot,TovŠakova,Zidar,LovŠin,Časar,me ni bilo zraven. Ko je vsaka vas,dobila svojo občino,me ni bilo zraven. Nisem ne odvetnik,ne tožilec,ne sodnik,ne politik,ne župan,tak,da me ne meŠajte zraven. In zdaj,ko ste vse zajebali,naj VAM pa jaz dam 15 %,otroke naj bi mi ulica vzgajala in jem listje in travo! E,ne bo Šlo tako. Vi ste zajebali Slovenijo,zato jo VI na vaŠih plečah spravite nazaj k življenju. Nas ne meŠajte v vaŠ drek. Se vidimo na ulicah!!"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kapitalisti, ki so pripeljali svet v stanje kot je, žal te zanke čisto nič ne občutijo in je tudi ne bodo, so lepo poskrbeli za to.

Občutijo jo tisti v privatnem sektorju, ki nimajo veze s kapitalom ampak korektno opravljajo svoje delo in sedaj zgubljajo svoje prihodke, ker se tudi javni sektor drži za vrat.

Tile neoliberalni ekonomisti so pa itak fundamentalisti na kubik, v boju za svojega boga z imenom Kapital.

Pa kapitalisti, pa neoliberalni ekonomisti, pa javna uprava, pa proletarci vseh vrst, ... da ne omenjam Grkov in še koga dlje - sploh ne vem več, kaj naj si mislim. :) Vse je nadrkano, prestrašeno, psihoza brez primere, emocij kolker češ, kako naj bodo potem reakcije sploh trezne, premišljene?

Ko razmišljam o nas pridnih in o onih grdih, če pomislim bežno nazaj, vsak se je nekako boril po svojih močeh, delal čim manj (ker je lenoba pač inherentna človekovi biti), užival, kolikor je lahko, pogoljufal (pač v skladu s svojimi vrednotami), če se je kje kaj dalo. Jasno, vsak različno, v skladu s svojimi sposobnostmi in mestom, na katerem se je znašel tisti trenutek. Predvsem je pa večina (ok, ne vsi, svet ni črno bel) zelo nebrzdano trošila. Kolikor se je le dalo. Tako v denarju, kot v drugih resursih. Sej je bilo fino, ampak že ob enem kritičnem pogledu in zavedanju v smislu there's no free lunch je moralo biti jasno, da tako ne bo šlo v neskončnost. Da mora tako eksponiranje zelo hitro doseči plafon in da se preteklo obnašanje ne bo moglo intenzivirati v nedogled. In je tudi bilo tudi že takrat slišati dosti vzdihov, da je prelepo, da bi trajalo.

Če smo zdaj v fazi treznitve, plačevanja zapitka preteklosti, mislim, da je to nuja. In ne zloba onih grdih. Je niti ne vidim kot kazen, ampak kot korekcijo. Verjamem, da bi ravno ti (kapitalisti & Co.) najraje še naprej nategovali elastiko, še bolj, kot so jo do sedaj, če bi le šlo. Ker imajo po logiki stvari ravno oni največ od tega. Oz. drugače povedano: apetiti, želje (nikakor potrebe!), pohlep večine je bistveno prevelik, da bi ga bilo mogoče nahraniti!

Težko se je odpovedat pridobljenim bonitetam, a razmišljanje o tem, kako nas hočejo oni grdi zdaj v teoriji zarote zatret, se mi zdi pa tudi neproduktivno. Če so le-ti vrh piramide in jim je najbolj udobno, ta vrh piramide vseeno sloni in je še kako odvisen od nas vseh. Pravzaprav so oni le provajderji, odjemalci s(m)o pa vsi ostali. Prepričan sem, da če bi sami omejili svoje apetite, predvsem po denarju in odvisnost od le-tega, pa potem po ostalih dobrinah, ki navijajo produkcijo, sploh ker - vsaj večina - v ničemer ne prispeva h kvaliteti življenja, bi bil to bistveno hujši udarec zlobnemu kapitalu, kot vse stavke in klubovanje, ki se ga gremo danes, skupaj. Če je danes dostikrat slišati, da ni (več?!) denarja in da je zato kriza, se v isti sapi "borimo" proti tej krizi tako, da, paradoksalno, zahtevamo še več denarja... Malo bedasto, ne.

Možno, da Ljubljana ni reprezentativna za Slo., ampak ljudje se še vedno vozijo z avtom na sekret. Povejo sicer, da je bencin zdaj pa že res nenormalno drag, prekleti vsi oni grdi, ampak kaj češ, tko pač je, vozl se bomo pa tud če bomo šli na cesto stavkat. A peš al z avtom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dry, zategovanje pasu in plačevanje zapitka preteklosti ne more sloneti samo na folku!

Še sploh ker je kriza posledica ravnanja ravno onih, ki so od vsega sistema desetletja imeli samo profit. In ker se ga tudi v nadalje ne mislijo odreči. Še več, v svoji pohlepnosti so pripravljeni do konca zjebati narod, ga spričkati, pognati v vojne, lakote in revŠčino, samo da njim ostane čimveč.

Če k temu priŠtejemo vedno večje skrunjenje planeta, ki ne more iti v nedogled, lahko iz tega prepoznamo njihovo prizadevanje za ustvarjanje izoliranih kotičkov naŠe zemljice ali celo vesolja, kjer bo ta elita bivala in Še naprej izkoriŠčala z vsemi sredstvi zatrto in nadzirano veliko večino prebivalstva planeta.

Za povrh ima raja nad seboj politike in managerje, ki upajo, da bodo Šteti k eliti in k čim več ugodnostmi in življenju kjer bodo lahko zviŠka gledali na rajo. Denar in politična moč je tista , ki bo omogočala vstop v ta elitni klub. Politična moč, ker jo bo kapital vedno potreboval za nadzor nad množicami, denar kot nagrada za opravljanje biriŠke službe.

Kar se tiče bencina in vožnje na skret. Ljudje se vedno prilagajajo načinu, ki jim najbolj ustreza. Velika večina Ljubljančanov že uporablja javne prevoze in kolesa. Prebivalci satelitskih področij Ljubljane pa teh pravih možnosti nimamo in smo prisiljeni uporabljati lastna prevozna sredstva. Na tej računici temeljijo tudi grožnje za bodočnost, ki bodo namesto podaljŠanja mestnih linij in ustreznih varovanih parkiriŠč na koncu linij uvedle restriktivno politiko kaznovanja in dragih vstopnin v mesto. Za mestne graŠčake najlažje pridobljeni denar.

PrejŠnji sistem je te zadeve reŠeval drugače in po mojem mnenju boljŠe. Z decentralizacijo. Gradilo se je podjetja na podeželju, se zato izboljŠevalo infrastrukturo (samoprispevki ipd) in pripeljalo delo ljudem in ne tako kot danes, ko je potrebno iskati delo drugje. In se fijakamo iz enega konca slovenije v drugega ko budale. In to v času, ko bi se marsikaj dalo narediti preko neta na domu. A to je Še vedno velik tabu.

Mah kaj bi Še nakladal. Ko daŠ hlapcu upravljat hlev, kmalu pocrkajo krave. Tako je tudi s to ljubo Slovenijo in celo ŠirŠe. Še sploh če imaŠ za gospodarje take hlapce kapitalu in RKC kot so sedaj na vladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah kaj bi Še nakladal. Ko daŠ hlapcu upravljat hlev, kmalu pocrkajo krave. Tako je tudi s to ljubo Slovenijo in celo ŠirŠe. Še sploh če imaŠ za gospodarje take hlapce kapitalu in RKC kot so sedaj na vladi.

:yes:

Ni kaj dodati.

Vendar bova morala reči eno na tematiko avtorskih pravic, saj JAZ že 10 let pisarim na

tematiko: "uboga Štala, kjer je hlapec gospodar" ... v zvezi z Butalskimi vladami - jasno!

:evilgrin:

Za poplačilo avtorskih pravic zahtevam Cocokto, če se kdaj srečava.

:drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes:

Ni kaj dodati.

Vendar bova morala reči eno na tematiko avtorskih pravic, saj JAZ že 10 let pisarim na

tematiko: "uboga Štala, kjer je hlapec gospodar" ... v zvezi z Butalskimi vladami - jasno!

:evilgrin:

Za poplačilo avtorskih pravic zahtevam Cocokto, če se kdaj srečava.

:drunk:

N'č ne bo! Ta rek je starejŠi kot ti, pa čeprov na sliki zlo star zgledaŠ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. rek je starejŠi kot ti..

Ni!

Ne more biti!

Nemogoče ... popolnoma!

Nobena beseda ni starejŠa od mene.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je torej vzrok težav?

“Filozofija ekonomije neomejene rasti bruto domačga proizvoda. Edini primer, ki je v naravi

primerljiv s to noro ekonomijo, je rak. Zanj pa vemo, kako se konč. Ubije gostitelja in sebe.

Svet bo rešla samo niča rast, stacionarna ekonomija. Porabiti bomo morali samo toliko, kolikor

narava lahko obnovi in mi recikliramo. Ne pa, da proizvajamo neskonče gore odpadkov in

žemo nepovratne vire. Bolje bi bilo proizvajati kvalitetno blago, ki ga lahko vzdržjemo in

servisiramo. Koliko stvari, ki jih kupimo, zavržmo prej kot v enem letu!”

Pa se naši voditelji tega zavedajo?

“Seveda ne. Poglejte samo, kako rešjejo finančo krizo. Na načn, kot je nastala: s

povečvanjem potrošje. Na ljudi v čsu gospodarske krize in brezposelnosti vendar ne gre

pritiskati, naj večtrošjo! Gospodarsko krizo in čovešvo lahko reš le stacionarna ekonomija.

Model zanjo obstaja, naredili so ga nemši ekonomisti v čsu naftne krize v 70. letih prejšjega

stoletja.”

Mislite na skupino okrog Willyja Brandta?

“Da. Brandtova skupina je obudila zamisel Johna Stuarta Milla iz leta 1848, ki je napovedal, da

bo ekonomija preša v stacionarno rast, ko bo zahod dosegel visoko stopnjo znanj in

gospodarskega razvoja. To pa se ni zgodilo.”

Zakaj ne?

“Ko so odkrili severnomorsko nafto in tehnologijo ploščdi, so na to reštev za čovešvo

pozabili. Obenem pa je Henry Kissinger postavil novo doktrino sveta, ki pravi takole: Kdor ima

nafto, ima nadzor nad držvami. Kdor ima nadzor nad hrano, ima nadzor nad ljudmi. Kdor ima

nadzor nad financami, ima nadzor nad svetom. Ta nadzor je danes z globalizacijo dosežn.

Kissinger je kapital sedmih največih naftnih korporacij usmeril v industrializacijo kmetijstva,

naftno in prehransko industrijo pa povezal š s farmacijo. Ključa v tej zgodbi so tudi semena.

Danes imamo pet korporacij, ki združjejo proizvodnjo hrane, semen, farmacijo in gensko

tehnologijo: Monsanto, Novartis, Aventis, DuPont in AstaZeneca. To je konglomerat, ki vodi

svet.”

del intervjuja z Komat Antonom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!