Skoči na vsebino

Avstrijci mi pomenijo več kot Slovenci


šokac

Priporočene objave

kolega, težava je v tem, da je na tem forumu (tako kot v realnosti) mnogo preveč nestrpnosti in netolerance, hkrati pa je mnogo preveč prepotentnosti .Ljudje pozabljajo da ta forum NI javni forum. Ice je imel nekoč v svojem podpisu "this is not a demokracy,enter at your oun risk" če me spomin še dobro služi. Dajati izjave o "pedigrejih" drugih narodov je malo smešno in neresno. Jaz ne vidim nikakršne težave v tem da član motosvetovega foruma foruma živi v Avstriji in izraža svoje poglede in mišljenje. Dokler ga izraža kultivirano in na nivoju ne vidim težave. Mnogo bolj me moti izražanje članov glede đamije,izbrisanih(e sad če da krene) in ostalih tem, kjer so izražanja naperjena proti narodu...

Hmm res se zadržujem ampak le še tokrat repliciram na karkoli v tej temi potem pa obljubim sebi da zagotovo ne več ker je termin nestrpnost pri nas vse prevečkrat izkoriščan!

Res se ne bom spuščal v debato in detektivsko preverjanje ter iskanje starih objav ampak tako na splošno...đamija v Sloveniji?!? hmm res mi ni jasno kako je to možno...sem nestrpen...sem nacionalist...v bistvu pri tej temi to sploh ni pomembno. Če pogledam iz vidika čiste (pri nas vse redkeje uporabljene) kmečke logike. V zadnjem desetletju sem prepotoval službeno ter privat velik nel naše na srečo ali pa za nekoga nesrečo skupne domovine in moram ugotoviti da smo vsaj kar se kulture bivanja tiče svetlobna leta pred ostalimi južnimi brati...ali pač ne...lahko bi dodal kakšno sliko če želite tudi aktualno kako si predstavljajo "naši južni bratje" kulturo bivanja in sobivanja...

Pa da preidem na bistvo, da me ne bo mogoče kdo obsodil nestrpnosti rad bi le da presodite z za nas pred desetletji še (zdaj pa zmeraj majn) zelo dobro slovensko kmečko logiko:

Sam sem lastnik parcele v naši prelepi deželi in ker z ženo želiva zgraditi hišo sva pač pogledava načrte in rečeva najina bo...lepa atrijska hiška zelo pomembno štirikapnica!!!

Nakar me naši uradniki opomnijo da to pa ne bo šlo ker štirikapnica pač ne sodi v panonsko vas pri nas so namreč vse hiše v merilu 1:xyz. Najprej sva bila malo začudena ampak sve se strinjala saj kam bi pa pripeljalo če bi vsak zgradil kar mu paše in kjer mu paše (no to sem želel povedati nekaj vrstic višje, ko sem razpredal o deželah malo južneje od nas) izgledalo bi kot v vseh ostalih republikah ex-yuge. In ker štirikapnica pač ne paše v panonsko vas je pač nisva zgradila...(pa še denarno sva bila malo prekratka ;-)

Hmm no tukaj pa nastopi zame ne edina dilema pri gradnji đamije?!? a đamija sodi v izgled slovenske krajine???

No torej....

še enkrat bom napisal: Nič nimam proti priseljencem, ki so se sposobni socializirati in asimilirati, če pa komu kaj ne paše...

Lep pozdrav Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto je "minaret".....

A res.... ;-) torej mojster, ki zganja hrup ni raketni operater hahaha

P.S. malo smo zašli iz teme se vam ne zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res.... ;-) torej mojster, ki zganja hrup ni raketni operater hahaha

na žalost je samo plošča/cd....jbga tehnika je zajeb**** stvar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne bluzi........

ce nimas pojma, kako odpirat podjetja v avstriji..

lažje kot pri nas..v tujini so pravila poslovanja malce bolj jasna kot pri nas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega, težava je v tem, da je na tem forumu (tako kot v realnosti) mnogo preveč nestrpnosti in netolerance, hkrati pa je mnogo preveč prepotentnosti .Ljudje pozabljajo da ta forum NI javni forum. Ice je imel nekoč v svojem podpisu "this is not a demokracy,enter at your oun risk" če me spomin še dobro služi. Dajati izjave o "pedigrejih" drugih narodov je malo smešno in neresno. Jaz ne vidim nikakršne težave v tem da član motosvetovega foruma foruma živi v Avstriji in izraža svoje poglede in mišljenje. Dokler ga izraža kultivirano in na nivoju ne vidim težave. Mnogo bolj me moti izražanje članov glede đamije,izbrisanih(e sad če da krene) in ostalih tem, kjer so izražanja naperjena proti narodu...

Kolega, težava je v tem, da me ne razumeš.

Tudi jaz ne vidim težav kje kdo živi.

Neresno in malo smešno pa je predvsem to, da sem še vedno na tem forumu in da debatiram s takšnimi in drugačnimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte Američane, pa nimajo niti 300. letno zgodovino (če ne upoštevamo Indijance) in so strašno ponosni na svojo zastavo in državo.

eh ti amerosi ... najvišja stopnja svetovne demokracije ...itak de .. če pogledaš indijance - katere držijo ( samo ) 300 letni okupatorji severne amerike - v rezervatih ??? ameri ne morejo biti ponosni na svojo državo ... oni so lahko ponosni na indijansko domovino ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na evo pa moram še tukaj nekaj pristaviti :). Ja res je, da imajo Avstrijci malo bolj urejene zadeve kot pri nas, kjer se gremo nek kapitalizem, ki so ga drugod že prerasli. Lahko bi se izognili marsičemu in se na napakah drugih kaj naučili in preskočili "porodne krče". A ne, to pa ne, trma je trma. Je pa naša, pristna slovenska :). Torej vsekakor se ne mislim metat pred nikomer na kolena samo zato, ker je bogatejši in še nešteto besed, ki se končajo z -ejši. Vem pa nekaj, da se za to tzv. urejenostjo skriva tudi nekaj negativnosti in, če hočete tudi umazanega. Toda tudi tukaj so profesionalci in to v prikrivanju. Včasih jim sicer tudi kaj uide :).

Osebno nimam proti nobenemu nič. Ne moti me barva, vera, narodnost, niti karkoli drugega, a vendar se moja strpnost v določeni točki konča. To je takrat, ko me hoče nekdo prepričati, da naj začnem misliti kot on, naj verjamem v to kar on ali pa naj se prodam in hvalim potem tega "dobrotnika". Ne vem, kaj sta imela z zdaj že znano osebo x, vendar mislim, da bi tole temo lahko drugače zastavil. A zakaj? Zato, ker zdaj izgleda kot maščevanje oz. nekakšno, vau, razkrinkanje. Ne poznam nobenega od vaju, vendar mislim, da ima Ice nekaj, čemur se reče vest, ki ga bo ob tej izjavi mogoče tudi zapekla. Pa še en podatek, motiš se, če misliš, da so na slovenskem spletu sami slovenski moderatorji in administratorji, figo, ta je vsaj Slovenec :P.

No takole malo sem se spihala, uf. O naši jugo zgodovini pa kdaj drugič. Moram pa nekaj rečt v zvezi z džamijo in sicer, to naj bi bil kulturni center in hkrati tudi verski hram - cerkev, pa saj je to pravica po ustavi in zapisana v deklaraciji o človekovih pravicah, da ne bom zdaj citirala. Saj imajo že vse vere in podvere pri nas cerkve in hoteli ali ne, pri nas je veliko število ljudi islamske vere in še to, vsi verjetno niso teroristi. O američanih pa samo to. Zame so pravi američani le prvotni prebivalci te celine oz., če hočete avtohtoni do l.1492, ko se začne evropska zgodovina (španci, portugalci, italijani, irci, ...) američanov z vsemi svojimi grdimi in umazanimi packami skupaj z poimenovanjem takratnih prebivalcev z indijanci, ker so veliki osvajalci mislili, da so odkrili Indijo :lol1: .

Zdaj pa res pika. :)

p.s.: ironija pa je, da noben od vas sodelujočih v tej debati nima slovenskega naziva :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miška miška zdaj si nam pa napela ušesa...huh ženske. Pa sem mislil da velja le za štajerke, da če imaš štajerko pri hiši.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam nobenega od vaju, vendar mislim, da ima Ice nekaj, čemur se reče vest, ki ga bo ob tej izjavi mogoče tudi zapekla. Pa še en podatek, motiš se, če misliš, da so na slovenskem spletu sami slovenski moderatorji in administratorji, figo, ta je vsaj Slovenec :P

p.s.: ironija pa je, da noben od vas sodelujočih v tej debati nima slovenskega naziva :P

Mene res ne poznaš. Ledenega pa zagotovo zelo dobro poznaš. Po čem pa bi lahko drugače tako mislila, da ima ledeni nekaj čemur se reče vest?

Tudi ti ga nimaš! V imenu ti manjka šumnik in mojamiska se v slovenskem jeziku napiše narazen. Ne vem cigavamiska si? Moja zagotovo nisi! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ti moram narisat :P.

Ledenega NE poznam in, ce bi znal prebrat kar beres bi lahko izluscil, da sem hotela povedat, da ima vsak vest, tudi Ice. Moj naziv je bil narejen tak kot je zaradi nekoga in v prav posebnem trenutku tocno tak kot je. Ampak se vedno je razumljiv in slovenski tudi brez sumnika in presledka. Tvojemu pa zal niti sumnik ne pomaga, se vedno ni slovensko :P. Se nekaj tudi ti bi lahko spustil svoj ego in malo manj zviska gledal na mnenja drugih. V vsem tem velicastnem preganjanju tzv. "prodanih dus" si se v mojem pisanju obesil le na pravopis mojega naziva in me dolocil za prijateljico ledenega, smesno. Tvojamiska pa res ne bi mogla bit, no pa saj tudi ne bi hotela :) .

A se beres? Ja saj je slovensko in tudi BREZ stresic razumljivo :lol1:

p.s.: sem zadnjic jedla kulen, mmm dobro, sam v zadnji fazi je peklo ;) , skoraj kot..., kako ze gre ona, uzalud vam trud sviraci... :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ti moram narisat :P.

Ledenega NE poznam in, ce bi znal prebrat kar beres bi lahko izluscil, da sem hotela povedat, da ima vsak vest, tudi Ice. Moj naziv je bil narejen tak kot je zaradi nekoga in v prav posebnem trenutku tocno tak kot je. Ampak se vedno je razumljiv in slovenski tudi brez sumnika in presledka. Tvojemu pa zal niti sumnik ne pomaga, se vedno ni slovensko :P. Se nekaj tudi ti bi lahko spustil svoj ego in malo manj zviska gledal na mnenja drugih. V vsem tem velicastnem preganjanju tzv. "prodanih dus" si se v mojem pisanju obesil le na pravopis mojega naziva in me dolocil za prijateljico ledenega, smesno. Tvojamiska pa res ne bi mogla bit, no pa saj tudi ne bi hotela :) .

A se beres? Ja saj je slovensko in tudi BREZ stresic razumljivo :lol1:

p.s.: sem zadnjic jedla kulen, mmm dobro, sam v zadnji fazi je peklo ;) , skoraj kot..., kako ze gre ona, uzalud vam trud sviraci... :)

...za drugog su dunje žute.

Ne trudi se z risanjem, je napisano dovolj razumljivo.

Jaz mislim, da si ti v redu oseba, ker vsak ima v sebi nekaj dobrega. Verjameš, da je bil moj naziv narejen takšen kot je tudi zaradi nekoga in v prav posebnem trenutku, točno takšen kot je? Ni slovenski, je pa slovanski. :P

S kulenom pa le previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za drugog su dunje žute.

Ne trudi se z risanjem, je napisano dovolj razumljivo.

Jaz mislim, da si ti v redu oseba, ker vsak ima v sebi nekaj dobrega. Verjameš, da je bil moj naziv narejen takšen kot je tudi zaradi nekoga in v prav posebnem trenutku, točno takšen kot je? Ni slovenski, je pa slovanski. :P

S kulenom pa le previdno.

mene tud kulen boli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za drugog su dunje žute.

Ne trudi se z risanjem, je napisano dovolj razumljivo.

Jaz mislim, da si ti v redu oseba, ker vsak ima v sebi nekaj dobrega. Verjameš, da je bil moj naziv narejen takšen kot je tudi zaradi nekoga in v prav posebnem trenutku, točno takšen kot je? Ni slovenski, je pa slovanski. :P

S kulenom pa le previdno.

Hej Slovani . . ., naj bo, čeprav eni menijo, da bolj dišimo po Germanih. Mogoče je res, mogoče so to kake skrite želje al pa kaj manjka v zgodovini, pustimo to.

No saj sem vedela, da se bova razumela čim boš začel v "mojem" jeziku govorit ;) . V meni je kar precej dobrega, ampak kot velja pri večini nihče ni popoln.

Hvala za nasvet, pa lp šokici :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je kulska.

ja taka "čebelarska" zgleda ! satovje pa to ! to pa vleče na lojzetove slovenske čebele in že je lepo zapakirna da ne izstopa ! lahko bi, glede na konkurenco ! :-)

Glede na naslov teme pa le to, da sta dve stvari neskončni po Albertu ! Vesolje in norost !

Tole je slika projekta džamije, ki je zmagal na natečaju.

Meni je kulska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo razpiham meglo v tej temi:

...................

Kak so že pravili naši bratje z juga? Lošem k...rcu i dlaka smeta? Če ti je nekdo antipatičen mu je potrebno položiti besede v usta, ga degradirati in v besedni igri svoje tolmačenje napihniti do neprepoznavnosti? Ice je imel tudi prav, saj bere naše cajtnge in živi v tujini, kjer je red, mnogo večja plačilna disciplina, urejeno sodstvo,... In če te stvari, ki jih ima nek narod vcepljene v svoj značaj pohvališ, si že nemškutar. antislovenec....

Če malo pomislim nazaj, smo mariborski motosvetovci bili ob torkih po osmi uri stalno v močni zasedbi v izbrani gostilni. Imeli smo se fajn, dokler ni pobudnik te teme začel na enak način v želji biti oh in sploh ustvarjati negativno ozračje.

Iz kože je težko it...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!