Skoči na vsebino

Avstrijci mi pomenijo več kot Slovenci


šokac

Priporočene objave

Kak so že pravili naši bratje z juga? Lošem k...rcu i dlaka smeta? Če ti je nekdo antipatičen mu je potrebno položiti besede v usta, ga degradirati in v besedni igri svoje tolmačenje napihniti do neprepoznavnosti? Ice je imel tudi prav, saj bere naše cajtnge in živi v tujini, kjer je red, mnogo večja plačilna disciplina, urejeno sodstvo,... In če te stvari, ki jih ima nek narod vcepljene v svoj značaj pohvališ, si že nemškutar. antislovenec....

Če malo pomislim nazaj, smo mariborski motosvetovci bili ob torkih po osmi uri stalno v močni zasedbi v izbrani gostilni. Imeli smo se fajn, dokler ni pobudnik te teme začel na enak način v želji biti oh in sploh ustvarjati negativno ozračje.

Iz kože je težko it...

"

"Kadar se v svetu pojavi pravi genij, se ga spozna po posebnosti: Vsi bedaki se dvignejo proti njemu."

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"

"Kadar se v svetu pojavi pravi genij, se ga spozna po posebnosti: Vsi bedaki se dvignejo proti njemu."

Imaš zelooo nizek kriterij za svojo genialnost. Ali hočeš povedati v prispodobi, da znaš genialno "srat" po okolici?

"Psi lajajo, karavane grejo dalje!" bolj ustreza.

Si mogoče opazil, da ICE nima komentarja? Sklepam, da se noče spustit na taki podn komunikacije.

Če občuti otrok premalo pozornosti začne tečnarit, se dret, razgrajat, tulit,...

Eni pač ostanejo taki celo življenje.

Z mojo pozornostjo v bodoče svojega ega ne boš hranil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"

"Kadar se v svetu pojavi pravi genij, se ga spozna po posebnosti: Vsi bedaki se dvignejo proti njemu."

Ma poglej ti njega :surrender: , ko že človek misli, da se je spustil z višav in se vtiril, že spet udari njegov veliki jaz na plano. No potem ga pa še podkrepi s citatom samovšečnega francoskega filozofa iz 18.stol., katerega še Voltaire ni prenesel.

Lej, saj ti lahko obdržiš svoje mišljenje in svoj prav, sam, ej človek, daj malo tudi prisluhni. Središče vesolja nismo ljudje in odrske luči ne morejo biti uprte vedno v isto točko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz sem mu med ostalim rekel, da je nemškutar.

Bo to kar pravi izraz, brez da kaj o razlogih razmišljamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš zelooo nizek kriterij za svojo genialnost. Ali hočeš povedati v prispodobi, da znaš genialno "srat" po okolici?

"Psi lajajo, karavane grejo dalje!" bolj ustreza.

Si mogoče opazil, da ICE nima komentarja? Sklepam, da se noče spustit na taki podn komunikacije.

Če občuti otrok premalo pozornosti začne tečnarit, se dret, razgrajat, tulit,...

Eni pač ostanejo taki celo življenje.

Z mojo pozornostjo v bodoče svojega ega ne boš hranil.

ataIBA!

Želim ti sporočiti, da sem opazil, da se rad praskaš vedno tam kjer te ne srbi in da se občasno na tem forumu določenim posameznikom brez njihove vednosti ponudiš za telesnega stražarja, oziroma zagovornika. Res nekoliko nenavaden način vzbujanja pozornosti.

Da bi se jaz hranil s tvojo pozornostjo? Si pa domišljav! Iz tvojega prispevka je videti prav obratno. Sem te mogoče prosil za tvoje mnenje ali te omenil s kakšno besedo? Jaz se tega ne spomnim, pa tudi iz mojih prispevkov tega ni opaziti, vse do tistega trenutka ko si v to temo zmedeno stopil na sceno kot Čiko iz stripa velikog Zagora.

Tako kot tudi nisem drezal vate na strani krožka MB, vse dokler se nisi popraskal tam, kjer ti že dolgo časa nič več ne stoji in kjer ti dlake ne smetajo, ker jih tam več ni.

Dopusti si možnost, da je mogoče tvoja prisotnost razbila dobre torkove zasedbe članov krožka MB? Jaz sem tja prihajal občasno. Ti si bil tam kuhan in pečen vsak torek in s svojimi zgodbami in pripovedovanjem želel biti v centru pozornosti. Biti oh in ah. To kar očitaš meni, si počel ti. Imaš napačni vzdevek. Moral bi biti ataTEREZA, saj si s svojimi nasveti vedno vsem takoj priskočil na pomoč. Pa če so te člani krožka MB prosili za pomoč ali ne.

Se ti tvoji varovanci, ki sem jim samoiniciativno ponujaš, vključno z osebo Ice, ne znajo sami postaviti zase? Evo ti enega sladkega, da boš lažje spal pred televizorjem. :004

Ma poglej ti njega :surrender: , ko že človek misli, da se je spustil z višav in se vtiril, že spet udari njegov veliki jaz na plano. No potem ga pa še podkrepi s citatom samovšečnega francoskega filozofa iz 18.stol., katerega še Voltaire ni prenesel.

Lej, saj ti lahko obdržiš svoje mišljenje in svoj prav, sam, ej človek, daj malo tudi prisluhni. Središče vesolja nismo ljudje in odrske luči ne morejo biti uprte vedno v isto točko. :)

Ma, poglej ti njo! Ko že človek misli, da je miska razumela zadevo, ga ta nič hudega sluteč z gorjačo vseka po glavi :bum: in obsodi velikega jaza. Če bi si v tej zadevi tudi ti poskušala dopustiti govoriti v mojem jeziku, bi lahko ugotovila, da je tudi v meni precej dobrega. Jaz vedno prisluhnem dobrim ljudem. Do dobrih ljudi, vedno vse dobro.

Središče vesolja res nismo ljudje in ne modri planet. Da odrske luči niso vedno uprte v eno točko, pa je ugotovil že slavni Charles Chaplin.

Freronov pregovor ni bil namenjen širšemu občinstvu te teme. Tudi tebi ne, temveč prepotentnemu in dvoličnemu pacientu, ki se rad praska tam kjer ga ne srbi.

Eden največjih mislecev vseh časov, za katerega praviš, da ni prenašal samovšečnega Frerona je pred svojim koncem rekel, da se približuje trenutku, ko imajo razumniki in bedaki enako usodo. Tako bo nekoč tudi na tem forumu. .)

Bo to kar pravi izraz, brez da kaj o razlogih razmišljamo.

Hvala! Vsaj nekdo.

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, bom zdaj nekaj povedala. Veš tale miska je prav lepo vse razumela kar je tudi vidno v napisanih odgovorih. Če ne verjameš, vprašaj pilota, ki je pravkar letel mimo :lol1: , je potrdil.

Veš, ko sem prebrala tisti tvoj citat se mi je v trenutku izrisala v mislih podoba samodržca. Tistega malega francoza s čudno frizuro in rokico zataknjeno tam pri gumbih nekje na sredi plašča ali karkoli je že pač imel oblečeno. Da se razumeva, ne primerjam te z njim vizualno ali kako drugače, le ego je ... . Upam, da nimaš v načrtu kakih osvajalskih pohodov :) in, da nimaš želje končat kariero na kakem samotnem otoku :D.

A potem praviš, da ni bilo namenjeno širšemu bralstvu, le določeni osebi? A ne ga pokat, sam izgledalo pa je kot poziv za "obvezno oddajo komentarja" :P . Ja, ja obveze je pa treba spoštovat in izpolnjevat. No vidiš v zadnjem odgovoru si pa vse lepo "popredalčkal", še je upanje :) .

Daj še poskusi ostati prizemljen, je megla gosta zelooo.

Med katere "dobre" pa ti mene uvrščaš?

Uh še tole moram vprašat, zakaj pišete "nemškutarji", saj vendar govorimo o avstrijcih? Kolikor vem je bil "anšlus" odpravljen že dooolgo nazaj. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, bom zdaj nekaj povedala. Veš tale miska je prav lepo vse razumela kar je tudi vidno v napisanih odgovorih. Če ne verjameš, vprašaj pilota, ki je pravkar letel mimo :lol1: , je potrdil.

Veš, ko sem prebrala tisti tvoj citat se mi je v trenutku izrisala v mislih podoba samodržca. Tistega malega francoza s čudno frizuro in rokico zataknjeno tam pri gumbih nekje na sredi plašča ali karkoli je že pač imel oblečeno. Da se razumeva, ne primerjam te z njim vizualno ali kako drugače, le ego je ... . Upam, da nimaš v načrtu kakih osvajalskih pohodov :) in, da nimaš želje končat kariero na kakem samotnem otoku :D.

A potem praviš, da ni bilo namenjeno širšemu bralstvu, le določeni osebi? A ne ga pokat, sam izgledalo pa je kot poziv za "obvezno oddajo komentarja" :P . Ja, ja obveze je pa treba spoštovat in izpolnjevat. No vidiš v zadnjem odgovoru si pa vse lepo "popredalčkal", še je upanje :) .

Daj še poskusi ostati prizemljen, je megla gosta zelooo.

Med katere "dobre" pa ti mene uvrščaš?

Uh še tole moram vprašat, zakaj pišete "nemškutarji", saj vendar govorimo o avstrijcih? Kolikor vem je bil "anšlus" odpravljen že dooolgo nazaj. :P

Meniš, da je s sprejemom avstrijske državne pogodbe in odpravo anšlusa bilo na avstrijskih in slovenskih tleh odpravljeno tudi vso nemškutarstvo?

Kako bi pa ti imenovala takšne ljudi?

Naredi mi prosim eno uslugo. Preberi si še kakšne žaljive prispevke v tej temi, jih analiziraj in komentiraj. Spravila si se name kot klop na svojo žrtev. Ostale enostavno spregledaš.

Madonca, primerjaš me s samooklicanim francoskim cesarjem in trošiš svojo energijo samo zaradi tega, ker sem objavil, da je na slovenskem forumu moderator slovenskega rodu, ki je priznal, da mu Avstrijci več pomenijo kot Slovenci. In da ne glede kašni smo in kašna je naša Slovenija, Ice Avstrijo in njene državljane ves čas postavlja pred Slovenijo in Slovence.

Tisti, ki ste že nekaj časa na tem forumu, to zelo dobro veste, pa si mečete pesek v oči.

Iz Avstrije sem prejel dopis v nemškem jeziku, brez podpisa in brez žiga in brez kakršnegakoli dokaza o mojem prekršku.

Konvencija EU jim tega ne dovoljuje. SLOVENSKI JEZIK je enakopraven vsem jezikom članic EU. Ko sem avstrijskim sosedom odgovoril v slovenskem jeziku, so mi odgovorili, da je v Avstriji uraden nemški jezik in da je moj dopis napisan v slovenskem jeziku za njih brezpredmeten. Zame bi moral biti avstrijski dokument napisan v nemškem jeziku brez podpisa in brez žiga razumljiv, uraden verodostojen in zakonit. Moj dopis v mojem in vašem jeziku, SLOVENSKEM JEZIKU, pa je za Avstrijce brezpredmeten.

Razumete kaj vam sporočam?

In kaj je storil Ice, ko je prebral moje samo informativno sporočilo, ki ni imelo niti malo žaljivega prizvoka? Začel je z zmerjanjem, norčevanjem in vsiljevanjem svoje volje in z zagovarjanjem avstrijskih oblasti in njihovega početja. In povsem tem sem jaz sedaj tip s previsokim egom, nestrpnež, idiot, ki genialno sere po forumu ipd. Moderator Ice, pa mučenik in nekdo, ki je med vami Slovenci vsega pomilovanja vreden.

A ni tako moji lubi Slovenci? Mogoče pa se posamezniki ledenemu ne želite zameriti, ker vam včasih kaj uredi v Avstriji?

Ostali pacienti so začeli razpredati, da naj bom raje srečen, da je tako kot je, ker bi pri nas plačal kazni veliko več. V bistvu sploh ne razumejo, kaj želim sporočiti in doseči.

In potem se najdejo ljudje, ki pod to temo želijo razpihovati meglo in modrujejo z nekimi hipotetičnimi izgovori v bran Ice. Saj Ice ni tako slab. Kaj pa je narobe če Ice tako pravi in izraža svoje mnenje? Mogoče so mu samo Avstrijke boljše, mogoče mu raje dajo. Halooo? In ob zaključku svojega prispevka, avtor razpreda še o slabi izobrazbi nekateri forumašev.

Ice, kje si in iz katere luknje bereš prispevke te teme?

Če se vam početje in izjave Ice ne zdijo nič narobe, sem lahko povsem upravičeno zaskrbljen. Gliha vkup štriha.

Jebela cesta, kje pa imate domoljubnost. In nehajte se izgovarjati , da smo nedomoljubni zaradi naših pokvarjenih politikov in gospodarstvenikov. Boli me k…c za politike, sedaj v tej temi govorimo o domoljubnosti in o naši državi, ki jo Avstrijci še vedno kaj preveč ne čislajo. Po njej pa pljuvajo še nekateri posamezniki za katere vemo, pa jim to dopuščamo.

Ob vseh teh dejstvih se filozofira, išče za Ice neke puhle izgovore in se ob tem enostavno spreneveda. Prosim, " zbudite se!"

Kot je zapisal kratko in jedrnato I30. Za takšne ljudi, je nemškutar pravi izraz, brez da kaj o razlogih razmišljamo.

Za izjavo Ice si v trenutku našla neka opravičila in hipotetične argumente in razlage. Kljub temu, da ne poznaš ne mene in ne njega. Spregledala si vse komentarje pod to temo. Na mojih prispevkih pa želiš doktorirati in imitirati političnega komentatorja Danilo Slivnika.

Malo mi zmedeno deluješ in klobasaš neke neumnosti! Je vse v redu?

Popravljeno . Popravil šokac
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Uh še tole moram vprašat, zakaj pišete "nemškutarji", saj vendar govorimo o avstrijcih? Kolikor vem je bil "anšlus" odpravljen že dooolgo nazaj. :P

Pri tem izrazu ima težo narodnost, jezik in ne državljanskost.

V konkretnem primeru bi pa lahko razglabljali če ne gre poleg nemškutarstva skoraj že za hajlovstvo! Ne po maniri, obnašanju (je tudi v Avstriji prepovedano), temveč po načinu razmišljanja in pripadnosti.

Ubogi je tisti, ki svoje matere jezika ne ceni in ga drugim podreja. Ubogi na duhu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bom skušala bit kratka in s to objavo zaključila ta izlet v tej temi. Če izzivaš, pričakuj izziv in zavedaj se, da ti vsi ne bodo nikoli sledili. Če bi zavrtel malo te komentarje nazaj, npr.do moje prve objave lahko jasno vidiš, kaj si mislim o vsem skupaj. Name pa si se "obesil" le ti in zato sem v nadaljevanju komentirala le tebi.

Praviš, da ti pa si brez napak v kontaktiranju z drugimi. Poglej v kakem stilu odgovarjaš v zadnjem pisanju vsaj kar se mene tiče. Vzvišeno in pokroviteljsko, češ punči a se ti kolesca vrtijo v napačno stran kot meni. Lepiš mi nalepko "ptice oponašalke" Slivnika v mojem po tebi "klobasanju". Naj ti povem zaenkrat še zmorem pisati s svojimi mislimi in mi ni potrebno nikogar oponašati. Tudi sive celice še niso izumrle in v nasprotju s tabo imam malo višji prag tolerance kot ti.

No še tole "nemškutar". Šlo je le za nedolžno igro z izpeljankami. Nemško-nemškutar, ker pa je beseda o avstrijskem mi pač ta izraz nekak ni pasal. Ironija, še preden sem to objavila mi je nekaj reklo, v tole pa se bodo spotaknili in nisem se motila.

Tako na tem mestu končujem debato s tabo. Želim ti, da se ti reši vse pozitivno in, da najdeš nekako skupen jezik z vsemi tujimi in našimi "prodanimi in zavednimi slovenskimi dušami" :) .

A, če je vse v redu z mano? Hvala za skrb, sam zdaj čutim neko slabost..., mogoče, ker ti zadnjič pišem :lol1:

p.s.: pa dobro no sem rekla, da bom skušala bit kratka, nisem pa rekla, da bom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, sem očitno preveč pihnil v meglo in je nastal vihar. O megli sem pisal le zato, ker je prvotna tema čisto skrenila (kot večina netehničnih na tem forumu)

Zgleda, da je povsem brezplodno razpravljati po forumih, kjer so izjave prevečkrat napačno razumljene in so odgovori praviloma pretirani (tudi meni se to dogaja).

Nisem želel braniti Ledenega, zbodlo me je le to, da si izpostavil njegovo naklonjenost Avstrijcem kot slabost, ki jo morajo vsi na Motosvetu spoznati (in obsoditi - vsaj tako sem jaz razumel tvoj prvi zapis) in jo primerjal z vsemi tujkami, ki jih uporabljamo na Motosvetu in med mladimi nasploh, s katerimi kažemo, da nam je tuje bolj pri srcu. Pa jih zato nihče ne obtožuje "ameriškutarstva".

Strinjam se s teboj v temi o kazni, kjer si zahteval dopis v slovenščini in se ne strinjam z negativnimi komentarji na tvoj prispevek - upam, da boš uspel (tudi Rudi Vovk je na avstrijskem Koroškem ravno s prometnim prekrškom dosegel obravnavo o dvojezičnih tablah - zavrnil je kazen, ker krajevna oznaka, kjer je prekoračil hitrost, ni bila veljavna, saj ni bila dvojezična). Tam so bili nekateri komentarji (tudi Ice-ov) zelo neprimerni in celo žaljivi (ampak to je žal posledica forumske kulture).

O izobrazbi pa sem pisal zato, ker je preveč zapisov v zelo slabi slovenščini, kar poleg zanemarjanja lastnega jezika kaže tudi na nizko raven izobrazbe (napačno uporabljene tujke) in to gotovo ni posledica narodne zavesti, kar je bila osnova te teme.

Tako - napisati karkoli več nima smisla, saj se tudi šaljivi in ironični zapisi prevečkrat zlorabljajo - dejstvo je, da žive debate ne moreš nadomestiti s forumskim pisanjem, ker se prevečkrat spridi ravno zaradi nerazumevanja. Če se kdaj srečava ob pijači, sem prepričan, da se bova prav prijetno pomenila in si razjasnila vse dileme o katerih se sedaj tukaj skoraj prepirava.

Popravljeno . Popravil Darko3g
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človeka ni en dan pa toliko napetih postov...aja prispevkov... vam povem nekaj : mi je primlo ko sem se z mopedom peljal v hoteje in nazaj ...nebeški občutek ... in me tako kreganje kar na enkrat sploh ne premakne z mesta ... coolsko ... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bom skušala bit kratka in s to objavo zaključila ta izlet v tej temi. Če izzivaš, pričakuj izziv in zavedaj se, da ti vsi ne bodo nikoli sledili. Če bi zavrtel malo te komentarje nazaj, npr.do moje prve objave lahko jasno vidiš, kaj si mislim o vsem skupaj. Name pa si se "obesil" le ti in zato sem v nadaljevanju komentirala le tebi.

Praviš, da ti pa si brez napak v kontaktiranju z drugimi. Poglej v kakem stilu odgovarjaš v zadnjem pisanju vsaj kar se mene tiče. Vzvišeno in pokroviteljsko, češ punči a se ti kolesca vrtijo v napačno stran kot meni. Lepiš mi nalepko "ptice oponašalke" Slivnika v mojem po tebi "klobasanju". Naj ti povem zaenkrat še zmorem pisati s svojimi mislimi in mi ni potrebno nikogar oponašati. Tudi sive celice še niso izumrle in v nasprotju s tabo imam malo višji prag tolerance kot ti.

No še tole "nemškutar". šlo je le za nedolžno igro z izpeljankami. Nemško-nemškutar, ker pa je beseda o avstrijskem mi pač ta izraz nekak ni pasal. Ironija, še preden sem to objavila mi je nekaj reklo, v tole pa se bodo spotaknili in nisem se motila.

Tako na tem mestu končujem debato s tabo. Želim ti, da se ti reši vse pozitivno in, da najdeš nekako skupen jezik z vsemi tujimi in našimi "prodanimi in zavednimi slovenskimi dušami" :) .

A, če je vse v redu z mano? Hvala za skrb, sam zdaj čutim neko slabost..., mogoče, ker ti zadnjič pišem :lol1:

p.s.: pa dobro no sem rekla, da bom skušala bit kratka, nisem pa rekla, da bom :P

Dobro si se odločila!

Zgleda, da je povsem brezplodno razpravljati po forumih, kjer so izjave prevečkrat napačno razumljene in so odgovori praviloma pretirani (tudi meni se to dogaja).

- dejstvo je, da žive debate ne moreš nadomestiti s forumskim pisanjem, ker se prevečkrat spridi ravno zaradi nerazumevanja. Če se kdaj srečava ob pijači, sem prepričan, da se bova prav prijetno pomenila in si razjasnila vse dileme o katerih se sedaj tukaj skoraj prepirava.

Brez zadržkov in z veseljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro si se odločila!

Ja hvala lepa, sem pridna, a ne? Ti narcisek ti in, ko srečaš Calimera pa se le potolažita :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijci mi pomenijo več kot Slovenci, ker je tam red in ker se ve kdo tam pije in kdo plača. Tega o Sloveniji ne morem trditi in način komunikacije je v Avstriji med ljudmi različnih nazorov civiliziran, je zapisala oseba X.

Menite, da smo Slovenci res toliko slabši od naših avstrijskih sosedov? Da se tam cedita med in mleko? Da so na oni strani meje vsi med seboj res tako prijazni in v svojih vrstah obožujejo Slovence in ostale tujce?

Smo Slovenci res toliko slabši od Avstrijcev, da lahko oseba X slovenskega rodu zapiše, da mu Avstrijci pomenijo več kot Slovenci?

Imate svoje podjetje, zaposliti želite vodstvenega delavca, pa se vam na vaš oglas javi oseba kot je oseba X. Bi ga zaposlili in mu kljub temu, da veste, da ne ceni naše države in ne naših ljudi zaupali vodstveno funkcijo, ali bi ga v momentu odslovili?

Jaz sem mu med ostalim rekel, da je nemškutar.

Seveda je to posploševanje na prvo žogo, in kot tako čisto nabijanje. ampak. . . ..

Žal je oseba x povedala precej resnic. ŽAL.

Žal se iz Ljubljane v Postojno še vedno vozimo po tirih ki jih je postavila Marija Terezija. Žal se iz Nove Gorice na Bled vlak še vedno vozi po avstro ogrskem Soškem mostu, in dizle niso bistveno hitrejše od parne lokomotive. Žal se pri nas res ne ve kdo pije, in kdo plača. Onkološki inštitut je do nedavnega deloval v stavbi iz istega obdobja kot je most. . . .Da je stvar še slabša, miljone preplačan nov inštitut, ni bistveno boljši! Einstürzende Neubauten v pravem pomenu besede.

Ne vem, če smo slabši. Gotovo pa smo drugačni. Balkan je beseda na katero smo rahlo alergični. ampak ko zapeleš čez Pavličevo sedlo, ti je takoj jasno, da ga na drugi strani ni več. . . . .

Če oseba x stoji za svojimi besedami, je to dobrodošel kader v podjetju. Pod pogojem, da vodstvo in podjetje nista balkanska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je to posploševanje na prvo žogo, in kot tako čisto nabijanje. ampak. . . ..

Žal je oseba x povedala precej resnic. ŽAL.

Žal se iz Ljubljane v Postojno še vedno vozimo po tirih ki jih je postavila Marija Terezija. Žal se iz Nove Gorice na Bled vlak še vedno vozi po avstro ogrskem Soškem mostu, in dizle niso bistveno hitrejše od parne lokomotive. Žal se pri nas res ne ve kdo pije, in kdo plača. Onkološki inštitut je do nedavnega deloval v stavbi iz istega obdobja kot je most. . . .Da je stvar še slabša, miljone preplačan nov inštitut, ni bistveno boljši! Einstürzende Neubauten v pravem pomenu besede.

Ne vem, če smo slabši. Gotovo pa smo drugačni. Balkan je beseda na katero smo rahlo alergični. ampak ko zapeleš čez Pavličevo sedlo, ti je takoj jasno, da ga na drugi strani ni več. . . . .

Če oseba x stoji za svojimi besedami, je to dobrodošel kader v podjetju. Pod pogojem, da vodstvo in podjetje nista balkanska.

Jezus, še eden...

Žal so vas tam doli najprej nabijali Avstrijci, nato Italijani, nato ste bili osvobojeni. Sedaj vas vse bolj spet nabijajo Italijani. ŽAL!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala lepa, sem pridna, a ne? Ti narcisek ti in, ko srečaš Calimera pa se le potolažita :004

Iiii, kaj mi je rekla. :cry:

Ti si res tko pridna, ti zamerljivka ti! Bom ga "pozdravu tud" v tvojem imenu.

Ko srečaš teto Pehto, pa ga le "hiter ucvri vstran in se neki skrij." :P

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iiii, kaj mi je rekla. :cry:

Ti si res tko pridna, ti zamerljivka ti! Bom ga "pozdravu tud" v tvojem imenu.

Ko srečaš teto Pehto, pa ga le "hiter ucvri vstran in se neki skrij." :P

Hvala Kekec, ti pa le pojdi Kosobrinčka obiskat, ti bo dal kako zdravilno ro'žco. Saj veš "za vsako tegobo nekje rož'ca raste". :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezus, še eden...

Žal so vas tam doli najprej nabijali Avstrijci, nato Italijani, nato ste bili osvobojeni. Sedaj vas vse bolj spet nabijajo Italijani. ŽAL!

ne, ne, jez sm rojen u Jugoslaviji. Z italijani nisem mel nobenih izkušenj, Ampak. . . kako naj rečem. . nimam občutka, da Ljubljana "skrbi" za nas bolje kot je to počel Beograd. Pa ne govorim zame osebno. Trenutno meni in mojim bližnjim ne manjka nič. Daleč od bogatije in novih audijev, . . . se ne bom pritoževal, tud če mi letos na dopust ni zneslo it. . . imam kolikor uspem narest in prodat.

sem pa zelo slabe volje, ko gledam, kako se večina naše deželice seseda v gnoj, zaradi stvari, ki jih je oseba x lepo naštela. Ker večina naših poverjenikov išče argumente zakaj se nekaj ne da spremenit, namesto, da bi reševala probleme. Pr nas med različno mislečimi NI dialoga, je samo žaljenje in diskreditiranje. Prav vsi. brez izjem špilajo isto igro. Tale naš nanokozmos, forum, je zelo lep primer. Pa ne samo teme o politiziranju, kjer je narod razklan, tako zelo, da je razklanost že sama sebi namen. Poglej vsako temo Pro Et Contra. Taljan proti Japoncu, 2bata proti štirim, stoner proti rossiju, bajkerji prot rejserjem. . . . poprečen Slovenec konstruktivne debate skoraj ni sposoben. Dejstva ga ne motijo. Debate nikoli ne končajo z nekim konsenzom.

Če hočem bit pikolovski, že tvoje načelno nestrinjanje, in obtoževanje osebe x da je nemškutar, lahko razložimo kot nestrpnost, in zatiskanje oči pred realnostjo.

Razumem domoljubje. Ko sem z bankomata uzel zadnje tolarje me je zelo stisnlo. Rad mam našo državico. Žal pa ne morem rečt, da nam vladajo dobri voditelji, da kot narod vemo kaj hočemo. Da dobro izkoriščamo svoje potenciale. Ker jih ne! BoriČorbi extremno zamerim žaljenje z bečkimi konjušari i kočjaži, in po moje, on nebi smel nikoli dobit delovne vize za Slovenijo. (Pa ima baje kar nabite koncerte) Kar ne spremeni dejstva, da smo precej bol Balkan, kot si mislimo da smo, in smo si pripravljeni priznat. Avstrijci de facto niso Balkanci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa zelo slabe volje, ko gledam, kako se večina naše deželice seseda v gnoj, zaradi stvari, ki jih je oseba x lepo naštela. Ker večina naših poverjenikov išče argumente zakaj se nekaj ne da spremenit, namesto, da bi reševala probleme. Pr nas med različno mislečimi NI dialoga, je samo žaljenje in diskreditiranje. Prav vsi. brez izjem špilajo isto igro. Tale naš nanokozmos, forum, je zelo lep primer. Pa ne samo teme o politiziranju, kjer je narod razklan, tako zelo, da je razklanost že sama sebi namen. Poglej vsako temo Pro Et Contra. Taljan proti Japoncu, 2bata proti štirim, stoner proti rossiju, bajkerji prot rejserjem. . . . poprečen Slovenec konstruktivne debate skoraj ni sposoben. Dejstva ga ne motijo. Debate nikoli ne končajo z nekim konsenzom.

tukaj se pa moram zelo strinjat, pa tudi nekaj drugih uporabnikov je v tej temi reklo nekaj pametnih.

kdor uporablja tudi tuje forume dobro ve, da je tam v duhu ljudi zelo velika razlika. kot, da bi slovenci imeli neke svoje komplekse zdravili z nestrpnostjo in zaničevanjem drugače mislečih. na slovenskih forumih in nasploh v dialogu med ljudmi ni tistega osnovnega spoštovanja, že iz vljudnosti. na tujih forumih se z nekom ne strinjaš (ali on s teboj), ampak to se dogaja na spoštljiv način. na slovenskih forumih pa "nimaš pojma", "si kmet" in "marš tja, od koder si prišel" in to tudi mene moti. in to ni samo na forumih, to srečujemo v vsakdanjem življenju, zdej pred volitvami pa še sploh.

tudi jaz mislim (kot je namignil Darko3g), da na dejstvo, da si rojen nekje in ne nekje drugje, ne moreš biti posebno ponosen (on je rekel, da je stvar debate). jaz sem resnično ponosen na kakšen svoj dosežek, ali na dosežek nekoga, ki ga imam rad ali pa cenim. ne rečem, fajn se mi zdi, če slovenija zmaga pri basketu ali če akrapovič dela dobre lonce, ampak ne vem, če je to ravno ponos. ker tistih 5 juncev bi točno isto igralo, če bi bili rojeni v avstriji, akrapo pa bi celo delal boljše lonce, če bi delal v firmam bolj prijazni državi. in nenazadnje, če se srečata dva narodna ponosneža, slovenec in avstrijec, kdo ima potemtakem prav? kdo je bolj upravičeno ponosen?

in če me misli kdo zaradi naštetega označiti za "izdajalca" utegne tako samo potrditi moje besede o netolerantnosti. ker tole je napisano absolutno dobronamerno, ker resnično pogrešam strpnost v tem našem okolju.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Kekec, ti pa le pojdi Kosobrinčka obiskat, ti bo dal kako zdravilno ro'žco. Saj veš "za vsako tegobo nekje rož'ca raste". :P

Raje do Kosobrinčka po ro'žco kot s teboj na nedeljsko kosilo k Bedancu. :P

ej sokac...... ni cas, da bi se malce umiril? Ker nasedas pocasi ze vsem !

Ja le glej, da se ne boš atu zameril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje do Kosobrinčka po ro'žco kot s teboj na nedeljsko kosilo k Bedancu. :P

Ja le glej, da se ne boš atu zameril.

si na suhem zadnje case? Ker definitivno vpliva to nate :grim

ne vem zakaj po neporebnem vpletas tukaj ateje pa dedeje itn......

Samo normalno vprasanje je bilo, ce bi pocasi lahko nehal z provokacijami?

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si na suhem zadnje case? Ker definitivno vpliva to nate :grim

ne vem zakaj po neporebnem vpletas tukaj ateje pa dedeje itn......

Samo normalno vprasanje je bilo, ce bi pocasi lahko nehal z provokacijami?

lp h

Sem na suhem! Motor sem že pripravil in spravil na prezimovanje.

Provokacije? Ne gre za provokacije. Gre za debato.

Citat Mutika: Le komentiram in debatiram, če se najde kakšen, ki je normalne debate sposoben. Temu menda služijo forumi, al ne?

Tudi ti ostro komentiraš in reagiraš na komentarje, mnenja in prispevke Kennya JR. A ni tako? Sem ti kdaj očital, da s svojim početjem nasedaš vsem na strani športni motociklizem? :grrr

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tole branje, kajti z Avstrijo in Avstrijci nimam nič, nekajkrat se bil pri njih in to je to........kaj se mi dopade? Zgledajo dokaj urejeni in normalni.....da bi tam živel? Zaradi narave mogoče, je res lepa, zaradi ljudi sigurno ne.

Da pa nekoliko prenesem debato na moje sosede, bdw sedim v pisarni nekaj km čez mejo v Italiji. V našem podjetju je 90% Slovencev. Z Italijani, pa nas obiščejo razne inšpekcije in druge službe, ter našimi klienti nimam nikakršnih problemov oziroma se razumemo neglede na nacionalno pripadnost.

Da nadaljujem, tukaj je tudi velika kriza, kot pri nas, lesna industrija je propadla, biznis z bivšo Yugo tudi, mislim da so si celo sami krivi, ker so enostavno zaspali in se niso prilagodili trgu.

In potem, zakaj sedim v Italiji in ne pri nas? (v šempetru smo skladišče in poslovne prostore prodali) Tu sedimo in delamo, ker je naš lastnik (tudi Slovenec) dobil nepovratna sredstva za izgradnjo proizvodnje, ker mu je občina šla veliko bolj na roko, medtem ko so pri nas hoteli samo denar od nas (med drugim tudi podkupovanje), saniranje propadle infrastrukture, in še bi lahko našteval...

Mi pa grejo Taljani ful na qurac, ko rikvercajo na avtocesti... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!