Skoči na vsebino

Avstrijci mi pomenijo več kot Slovenci


šokac

Priporočene objave

Opa, tole pa ne bo ravno šlo skozi.

Mislim, da se vsi strinjamo, da če te v avstriji ustavi policaj in ti naloži kazen ni nikakršne dileme o tem v katerem jeziku te naj ogovori. Imaš pa tudi v avstriji vso pravico do tolmača, če to zahtevaš (se mi zdi da na lastne stroške ampak v to nisem prepričan).

Ko pa se enkrat vrneš v slovenijo pa je druga zgodba. Tukaj morajo organi (naši ali pa katerekoli druge države) komunicirati s tabo v slovenščini. Povsem isto kot ne more priti avstrijski policaj preko meje in te vkleniti in odpeljati v zapor če si storil kakšno hujše dejanje in bil zanj obstojen temveč mora to storiti preko slovenska policija, ki te potem izroči avstrijskim organom. Tukaj dam šokacu absolutno prav. Če te hočejo na tvojem domu terjati za neko kazen potem naj to storijo v slovenskem jeziku. Seveda pa imajo avstrijski organi pregona vso možnost, ko bodo šokaca ustavili v avstriji, da ga na mestu terjajo za poplačilo kazni. Glede na to da naj bi bil med državama ali v okviru EU podpisan sporazum o plačevanju manjših kazni (te naj bi šle v proračun države kjer je doma storilec prekrška) ne vidim nikakršne potrebe o pošiljanju nekih zahtevkov preko meje. Avstrijci pošljejo zahtevo našim organom ti pa izdajo plačilni nalog. Vemo da so naši kar se inkasantstva tiče zelo dosledni. Glej lahko tukaj govorim na dolgo in široko ampak to, da mora izvršilna oblast v tvoji državi komunicirati s tabo v uradnem jeziku države katere državljan si je pač ena od temeljnih človekovih pravic.

Mislim, da je prav, da se najdejo posamezniki, ki opozorijo tudi na takšne probleme, jih javno izpostavijo in prisilijo naše politike, da si vsaj malce belijo glavo tudi o tem. Kaj pa si mislim o šokacovem zapisu na prvi strani te teme pa sem tudi že dostikrat povedal.

Če ne znaš nemškega jezika, pol se pač vozi DOMA, po Sloveniji !

Bravo, sobotni večer je moral biti res divji, da lahko takšno izjavo skupaj spišeš.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC - je pravilno zapisal.

V vseh državah EU morajo državni uradniki s tujci komunicirati samo na 2 načina:

- v domačem jeziku

- preko prevajalca/tolmača. Slednjega lahko pripelje tujec s seboj in NI nujno, da gre za zapriseženega sodnega tolmača.

- vsi dokumenti zahtevani v raznih uradnih postopkih pa morajo biti prevedeni in potrjeni od sodno zapriseženega tolmača/prevajalca v jezik države v kateri poteka postopek.

Vzrok temu pa je to, da se državni uradnik MORA na vsak način izogniti temu, da ga tujec obtoži nesporazuma.

VIR: Pravkar sem sodeloval v postopku pridobivanja vizuma za tujega dopisnika, ki živi pri nas in mi je to tako razložila uradnica na MOL/odd.za tujce, ki poleg ostalega izvrstno obvlada angleški jezik v katerem je tekla komunikacija med mano in tujcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa v redu čistijo...

šokac, osebne žalitve ne spadajo sem. Dovolj je bilo. Če se kdo ne strinja s tabo ima do tega vso pravico.

In hvala bogu, da smo ljudje različni in različno razmišljamo. V nasprotnem primeru bi bil hudičev dolgčas.

In prava reč, če je nekomu bolj všeč npr Nova Gvineja kot pa Slovenija. Do tega ima vso pravico, pa zaradi tega ni nič bolj omejen.

širina človeka se kaže v sprejemanju drugačnih, četudi ne delijo tvojega mnjenja. In v civiliziranem dialogu. Brez osebnih žalitev.

Ice ni moderator foruma zato, ker je slovenske ali kakršnekoli druge narodnosti, ampak ker se je lastnikom foruma zdel ustrezen za to delo.

Konec koncev smo vsi LJUDJE, prebivalci istega malega modrega planeta. Ne glede na barvo kože, versko prepričanje in velikost noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

..

Bravo, sobotni večer je moral biti res divji, da lahko takšno izjavo skupaj spišeš.

..

Ne pozabi: to je bila provokacija, ker je tudi Sokac univ.dipl.ing. provokacije !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naslov teme je: "Avstrijci mi pomenijo več kot Slovenci"

Če hočete debatirat o enem ali več moderatorjih, odprite za to primerno temo v za to primernem delu foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!