Skoči na vsebino

Trgovine z moto opremo - nabijanje


Priporočene objave

osebe s tem priimkom v KMC trgovini ni, vsaj kolikor je meni znano!

napačne informacije trosiš tu po forumu...

Zmotil sem se pri imenu oz. priimku, kar je mashina že popravil. A je zdaj v redu?

mal se je pač zmotu ... osebi je ime Matjaž Sušin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
z mano se vam res nikoli več ne bo treba ukvarjati.

Zanimivo. Jaz pa sem nasel problematiko v tebi, za tako malenkost jaz niti pomislil ne bi na inspekcijo. Daj mi povej (ce ni skrivnost), kaj si s svojo prijavo naredil/dosegel/se okoristil?

Prej sploh nisem vedel da KMC obstaja, jaz pa ravno moto hlace kupujem. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zaključek moje štorije in kritike KMC-ja poročam, da sem dobil pisno obvestilo tržnega inšpektorata glede moje prijave zoper KMC. Kljub temu, da jim nisem uspel dokazati zavajanja pa sem dosegel toliko, da sem se naučil kako sistem deluje in videl, da tudi prijava preko spleta, z vsemi podatki in dokazili, sproži postopek pri inšpektoratu in ti o rezultatu postopka prijavitelja obvestijo. Torej, za tak primer kot je bil moj vam zavajanja ne bo možno dokazati (že opisano v prejšnjih postih). V primerih, ko boste imeli boljše dokaze pa lahko računate na to, da bo inšpektorat reagiral.

Obvestilo inšpektorata:

post-1019-023729500 1279560167_thumb.jpg

post-1019-002400200 1279560178_thumb.jpg

Stran na kateri je možno oddati prijavo na Tržni inšpektorat RS. Po prijavi pokličete na republiški inšpektorat, povedali vam bodo kateremu občinskemu inšpektoratu so (če so) odstopili zadevo, dali vam bodo številko zadeve in tel. številko občinskega inšpektorata, kar je dovolj, da pridete do inšpektorja, ki obravnava primer. Če so vsi takšni, kot je bil inšpektor v tem primeru, boste dobili prijazen in jasen odgovor na zastavljena vprašanja.

P.S.

Kolega je na koncu iskano zadevo le kupil preko eBay-a (35€, vključno s poštnino do Slovenije smile.gif ) .

P.P.S.

G. Sušinu v odgovor na njegov zapis - seveda se ne bi nič pritoževal, če bi nek izdelek dobil ceneje kot ga oglašujete, saj je to samoumevno. še pohvalil bi vas, tako kot sem TC Motoshop zaradi odnosa in pomoči pri nakupu opreme. Očitno se na pravne aspekte svojega posla, kar je razumljivo, spoznate bolje od mene a je sedaj verjetno obema jasno, da vaš odnos ne prinaša najboljši imidž podjetju, ki se ukvarja s prodajo strankam/potrošnikom.

No pa srečno, z mano se vam res nikoli več ne bo treba ukvarjati.

Fritz, moje mnenje je da se obnašaš kot mali froc ne zavedaš pa se, da bi KMC lahko uporabil tipkovnico in tole preko maila poslal odvetniku. Kar pa se bo enkrat nekomu zgodilo...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, moje mnenje je da se obnašaš kot mali froc ne zavedaš pa se, da bi KMC lahko uporabil tipkovnico in tole preko maila poslal odvetniku. Kar pa se bo enkrat nekomu zgodilo...

In na podlagi česa naj bi me preganjali?

KMC je s svojo nedoslednostjo pri cenah na spletni strani zavajal kupce, kar sem dokazal a je to po naši zakonodaji (v razmerju do artiklov na policah, v trgovini) dopustno, kar je inšpektor potrdil na priloženih dokumentih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Jaz pa sem nasel problematiko v tebi, za tako malenkost jaz niti pomislil ne bi na inspekcijo. Daj mi povej (ce ni skrivnost), kaj si s svojo prijavo naredil/dosegel/se okoristil?

Prej sploh nisem vedel da KMC obstaja, jaz pa ravno moto hlace kupujem. :)

Jao jao, dejmo bit tako pikolovski. Kdor dela greši, dejmo se zdej na vsako malenkost obesit. Sej zato pa je tako kot je...

Gre za odnos do kupca skozi telefonski pogovor in kasneje v povezavi z njihovo napako, v sami trgovini. Za primer, enako se mi je zgodilo v TC Motoshopu, ko sem kupoval škornje in prodajalec mi je takoj priznal ceno, ki je bila objavljena na spletu (o tem sem tudi pisal na teh straneh). Jasno je, da bom v bodoče kupoval tam, kjer se čutim bolj pošteno obravnavan.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jao, dejmo bit tako pikolovski. Kdor dela greši, dejmo se zdej na vsako malenkost obesit. Sej zato pa je tako kot je...

Točno tako..zato je tako kot je....ker vse več kupcev pogoltne "nepravilnosti".

Edina "napaka" s strani kupca, ki jo Fritzu lahko pripišem je ta, da nakupa ni izvedel online, po ceni ki je takrat bila objavljena.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klinčevih 5%..toliko namreč ima VSAK maneverskega prostora..pa tudi če je razprodaja..

ni nujno.

na razprodaji se dostikrat najde blago, ki se prodaja povsem po lastni ceni...

jaz sem najbrž da čuden kupec. sam nakupa nisem nikoli pogojeval s popustom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na podlagi česa naj bi me preganjali?

KMC je s svojo nedoslednostjo pri cenah na spletni strani zavajal kupce, kar sem dokazal a je to po naši zakonodaji (v razmerju do artiklov na policah, v trgovini) dopustno, kar je inšpektor potrdil na priloženih dokumentih.

Ne nedoslednostjo, zmotil se je pač, se ti še nisi nikoli? verjetno ti je to tudi povedal, ti pa kot razvajen smrkavec v jok na inšpekcijo pa še na forum zaradi par evrov. Pa še nekaj!! Inšpekcija je dala prav njemu ne tebi. Glede odvetnikov pa: temu se reče obrekovanje in morebitna poslovna škoda zaradi nekoga ki je malo preveč napihnjen...
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nedoslednostjo, zmotil se je pač, se ti še nisi nikoli? verjetno ti je to tudi povedal, ti pa kot razvajen smrkavec v jok na inšpekcijo pa še na forum zaradi par evrov. Pa še nekaj!! Inšpekcija je dala prav njemu ne tebi. Glede odvetnikov pa: temu se reče obrekovanje in morebitna poslovna škoda zaradi nekoga ki je malo preveč napihnjen...

Vsakdo se lahko zmoti, je pa nekaj drugega, če te gredo prepričevati, da si ti tisti, ki nima prav. Potem, ko jim na njihovem računalniku, v njihovi trgovini pokažeš, da imajo na njihovi spletni strani navedeno drugo ceno pa te poskušajo še prepričati, da je to nek drug artikel tako, da smo morali preverjati še kode izdelka, da so končno priznali zmoto in se potem s težavo opravičili. To me je najbolj zmotilo in zato prijava na inšpektorat skladno z ugotovljenimi dejstvi.

Inšpektorat je dal prav trgovcu v tem, da so cene oglaševane na spletu in tiste v trgovini po veljavni zakonodaji lahko različne, da torej ni kršil predpisov. Istočasno pa je potrdil dejstva, ki sem jih navedel in ki so še danes razvidna iz slik v moji prvi objavi, v tej temi. Če je navajanje dejstev obrekovanje, potem kar naprej s tožbo. Kako drugi trgovci delajo v takšnih primerih pa sem sam lahko občutil na primeru TC-Motoshopa, in sem jih zato tudi javno pohvalil. Nedvomno so tudi ljudje, ki imajo s KMC-jem dobre izkušnje (kar nekaj jih je pisalo tukaj) a moja prva in zadnja izkušnja z njimi, v vlogi kupca, je bila slaba. To sem tukaj napisal in za tem stojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če izluščim, prijavil si jih torej za to, ker so napako priznali na način, ki se ti ni dopadel...

Seveda. A misliš, da za vsako napako vsakega trgovca zbiram dokaze in pišem inšpektoratu? Svoj čas le malce več cenim. Nekako bi preživel napako osebja KMC-ja in izgubljen čas, telefonarjenje in vožnjo, če ne bi napake zanikali na način, ki mi je vzbujal občutek, da me imajo za neumnega. Če bi se potem, ko so le sprejeli, da je bila napaka na njihovi strani, bolj potrudili z rešitvijo iz zagate na način, ki bi bil sprejemljiv za obe strani bi zadevo rešili v trgovini a sem jih tudi na to moral sam opomniti.

Ker se mi je vse to zdelo skrajno neprimerno sem si potem le vzel čas za zbiranje dokazov in prijavo na inšpektorat, seveda le z dokazili, ki se jih da preveriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V KMC-ju kupljen CTEK odpove poslušnost še v garanciji, pooblaščeni serviser se heca z mano, obrnem se na Matjaža v KMC, naslednji dan po pošti prejmem glanz nov polnilec-vzdrževalec s pojasnilom, da bodo že oni uredili s serviserjem.

A glej ga, zavestno so mi poslali boljši model, ... pa sem jih čisto pozabil prijaviti inšpektoratu!

Sem kar nekaj osebkom v zadnjih dveh dneh lepo argumentiral zakaj je do tega prišlo, poleg vsega, kar je že bilo napisanega in prilepljenega. Domnevam, da podjetju KMC to ni bilo všeč in bo vsako nadaljevanje debate, glede na to kaj se je zgodilo z zapisi zadnjih dveh dni - brisano.

So ljudje, ki imajo npr. s TC-Motoshopom slabe izkušnje. Jaz jih nimam a mi to ne daje pravice izpodbijanja njihovih argumentov, če ti niso na zelo trhlih nogah. A bo to dovolj ali gremo naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar nekaj osebkom v zadnjih dveh dneh lepo argumentiral zakaj je do tega prišlo, poleg vsega, kar je že bilo napisanega in prilepljenega. Domnevam, da podjetju KMC to ni bilo všeč in bo vsako nadaljevanje debate, glede na to kaj se je zgodilo z zapisi zadnjih dveh dni - brisano.

So ljudje, ki imajo npr. s TC-Motoshopom slabe izkušnje. Jaz jih nimam a mi to ne daje pravice izpodbijanja njihovih argumentov, če ti niso na zelo trhlih nogah. A bo to dovolj ali gremo naprej?

Nam osebkom praviš da si lepo argumentiral ? Vidiš že ta tvoj stavek pove vse o tebi in tvoji naravi. Če ni po tvoje boš pač pobrisal medtem pa boš domneval ali je KMC- ju to všeč ali ne. Jaz ( verjetno še kdo od nas osebkov) pa sem prišel čisto do preprostega zaključka in sicer: Na netu si videl ta izdelek silno poceni. V KMC si preveril samo zalogo (za ceno niti vprašal nisi) ko pa si prišel v trgovino si ves zgrožen opazil da ti cena več niti slučajno ne odgovarja in da med drugim tudi svojemu prijatelju Hrvatu ne boš zrihtal napol zastonj nosilca, zdaj pa nekatere od nas osebkov prepričuješ da imaš ti prav, čeprav ti je tudi inšpektor pojasnil, da si ti v zmoti.

TC praviš? Ti nimaš slabih izkušenj z njimi jih imam pa zato jaz. Namreč še vse do danes mi niso odgovorili če bojo imeli določen tip motorja v trgovini ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ cellar

Lej, ne da se mi še enkrat vsega ponovno pisati, ker bodo itaq zbrisali. Tvoje domneve si lahko nekam obesiš, tako kot jaz, žal, tudi dva moja telefonska pogovora s prodajalci v KMC-ju in njihovo prepričevanje v trgovini, da sem jaz v zmoti, ker na spletu ni nižja cena (dokazano nasprotno na njihovem računalniku v trgovini) in da gre za drug izdelek (dokazano nasprotno na podlagi kode izdelka, kar je bilo razvidno na isti strani kjer je cena, še vedno v trgovini). Temu je sledilo opravičilo skozi zobe in občutek, da me imajo za neumnega in problematičnega, ker sem ukazal na njihovo napako, na možnost pobota v interesu obeh strani sem jih moral sam spomniti in ponudba zame ni bila sprejemljiva. To in samo to me je spravilo do tega, da sem zapravil kakšno uro svojega časa za zbiranje dokazov in pisanje prijave, spremljanje celotne zadeve itn. ker za to početje nimam ne časa in ne volje vsakič, ko se nekdo tako zmoti.

Post bom sedaj shranil, da mi ob morebitnem brisanju raznim kletarjem ne bo treba ponovno pisati odgovora.

P.S.

O moji naravi naj ne sodi nekdo, ki je sogovornika v tej temi že žalil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej Fric zdej pa že NEHI !!!

P.S. ostali ga pa nehajte še bolj kurit

Zakaj bi nehal? A se ti morda zdi, da pišem kar tako ali morda odgovarjam na poste, ki zahtevajo odgovor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi nehal?

Mogoče se zdi neumno, ampak jaz ti dam čisto prav, če bi bili malo bolj podjetni bi ti nosilec dali po tisti ceni, zravn pa še kakšen reklamni kos. 100% bi še kdaj kakšen E tam pustil. Pa še tu bi napisal, pa bi še kdo drug putil kakšen evro tam. Do takih stvari pa prihaja zato ker smo kot kupci preveč popustljivi. Rečeš ok ni to čist tisto kar sem anročil, ampak ok, bom vzel, ker nam je bad? Zakaj ...?. Če daš za neko stvar neko količino denarja, hočeš da je to to, kar si hotel ne pa nek približek. Ali pa pač če ni napisano, da se cene v spletni trgovini razlikujejo od cen na netu. Pričakujem, da bom po taki ceni tudi kupil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj češ, 100 ljudi 100 čudi. Enim ni prav niti to, da argumentirano podaš kritiko in da javno objaviš zadeve ne glede na to, da ti inšpekcija ni dala prav. še najbolj pa mi je zanimiv primer možakarja, ki mu gre moj postopek v nos, češ, njemu so pa v KMC šli zelo na roko. Sem vesel zanj a kakor kaže, ni niti približno pomislil, da na KMC-ju morda sedaj malce bolje obravnavajo kupce tudi zaradi izkušnje, ki so jo imeli z menoj :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se zdi neumno, ampak jaz ti dam čisto prav, če bi bili malo bolj podjetni bi ti nosilec dali po tisti ceni, zravn pa še kakšen reklamni kos. 100% bi še kdaj kakšen E tam pustil. Pa še tu bi napisal, pa bi še kdo drug pustil kakšen evro tam. Do takih stvari pa prihaja zato ker smo kot kupci preveč popustljivi. Rečeš ok ni to čist tisto kar sem naročil, ampak ok, bom vzel, ker nam je bad? Zakaj ...?. Če daš za neko stvar neko količino denarja, hočeš da je to to, kar si hotel ne pa nek približek. Ali pa pač če ni napisano, da se cene v spletni trgovini razlikujejo od cen v trgovini :P . Pričakujem, da bom po taki ceni tudi kupil.

mal sm mem ustrelu :P hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ cellar

Lej, ne da se mi še enkrat vsega ponovno pisati, ker bodo itaq zbrisali. Tvoje domneve si lahko nekam obesiš, tako kot jaz, žal, tudi dva moja telefonska pogovora s prodajalci v KMC-ju in njihovo prepričevanje v trgovini, da sem jaz v zmoti, ker na spletu ni nižja cena (dokazano nasprotno na njihovem računalniku v trgovini) in da gre za drug izdelek (dokazano nasprotno na podlagi kode izdelka, kar je bilo razvidno na isti strani kjer je cena, še vedno v trgovini). Temu je sledilo opravičilo skozi zobe in občutek, da me imajo za neumnega in problematičnega, ker sem ukazal na njihovo napako, na možnost pobota v interesu obeh strani sem jih moral sam spomniti in ponudba zame ni bila sprejemljiva. To in samo to me je spravilo do tega, da sem zapravil kakšno uro svojega časa za zbiranje dokazov in pisanje prijave, spremljanje celotne zadeve itn. ker za to početje nimam ne časa in ne volje vsakič, ko se nekdo tako zmoti.

Post bom sedaj shranil, da mi ob morebitnem brisanju raznim kletarjem ne bo treba ponovno pisati odgovora.

P.S.

O moji naravi naj ne sodi nekdo, ki je sogovornika v tej temi že žalil.

Pa to ti govorim človek... Zmotili so se. Ti pa si bil tako nadrkan (ker nisi dobil za sebe in prijatelja Hrvata) teh nosilcev po ceni katero si videl na netu, da si bil in si še kot ekonom pisker. Ja res če bi bil jaz namesto trgovca bi ti dal itak oba gratis....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj češ, 100 ljudi 100 čudi. Enim ni prav niti to, da argumentirano podaš kritiko in da javno objaviš zadeve ne glede na to, da ti inšpekcija ni dala prav. še najbolj pa mi je zanimiv primer možakarja, ki mu gre moj postopek v nos, češ, njemu so pa v KMC šli zelo na roko. Sem vesel zanj a kakor kaže, ni niti približno pomislil, da na KMC-ju morda sedaj malce bolje obravnavajo kupce tudi zaradi izkušnje, ki so jo imeli z menoj :closedeyes:

Tole pa je vprašanje tebi. Razumem bil si razočaran ker nisi dobil... Dokazano ti je bilo, da so bile to samo tvoje želje ( da bi dobil po ceni, katero si našel na netu), ne razumem pa da ti ni jasno, da nekoga obsojaš, v zmoti pa si bil ti (ker si mislil da boš to dobil za neko ceno) na koncu pa si tako "hinavski" da si tega niti priznati ne upaš. Pa še nekaj... Verjetno sploh nisi tako zatežen po naravi, kot si se naredil v tem primeru. Mislim, da te je vrglo to, da svojemu kolegu Hrvatu nisi zrihtal tega nosilca, pa saj smo Slovenčki znani po temu...mar ne?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa je vprašanje tebi. Razumem bil si razočaran ker nisi dobil... Dokazano ti je bilo, da so bile to samo tvoje želje ( da bi dobil po ceni, katero si našel na netu), ne razumem pa da ti ni jasno, da nekoga obsojaš, v zmoti pa si bil ti (ker si mislil da boš to dobil za neko ceno) na koncu pa si tako "hinavski" da si tega niti priznati ne upaš. Pa še nekaj... Verjetno sploh nisi tako zatežen po naravi, kot si se naredil v tem primeru. Mislim, da te je vrglo to, da svojemu kolegu Hrvatu nisi zrihtal tega nosilca, pa saj smo Slovenčki znani po temu...mar ne?

Ne vem po čem ste vi Slovenčki znani vendar meni osebno nikakor ne paše, če nekdo dela butla iz mene. Tisti dan so me res dovolj razjezili, da sem si vzel čas za prijavo in oznanilo tega na spletu. O obnašanju osebja v sami trgovini tedaj in v prijavi nisem pisal, ker to ni dokazljivo.

Danes nisem več niti najmanj jezen a še vedno stoji vse to kar sem napisal in ne, ne gre za 5 ali 10€, ker večino robe lahko kadarkoli dobim na eBayu ali preko spleta - gre za odnos. Tako kot gre za odnos tudi v najini debati, kjer me zanima ali misliš še naprej žaliti in podrkavati ali pa se bova normalno pogovarjala. Dobro bi bilo, če bi se zavedal, da je Slovenija precej majhna dežela in se lahko hitro srečava na cesti ali kakšnem moto-srečanju in tudi tam bo treba stati za svojimi besedami.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Mislim, da te je vrglo to, da svojemu kolegu Hrvatu nisi zrihtal tega nosilca, pa saj smo Slovenčki znani po temu...mar ne?

Iz tvojega govorenja izgleda, da imaš edino ti pri tem "težave" z Hrvati.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!