Skoči na vsebino

Neki čudni, čudni časi


Igorr

Priporočene objave

Fantje, fantje - v takih situacijah bodo seveda (kaj ste pa mislili, da dobrotniki?) preživeli le najbolj zlobni in brezobzirni.

Taki, katerim ne bo odveč z noge ubitega odrezati šnicl in ga požreti - surovega!

Tega verjetno v vaših priročnikih ni.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, fantje - v takih situacijah bodo seveda (kaj ste pa mislili, da dobrotniki?) preživeli le najbolj zlobni in brezobzirni.

Taki, katerim ne bo odveč z noge ubitega odrezati šnicl in ga požreti - surovega!

Tega verjetno v vaših priročnikih ni.

:grim

Je. Pa kako zakurit ogen, da si šnicl spečeš. Kanibalizem je opasan ravno zato, ker se lahko česa nalezeš. Obvezno fajn prepečt robo! Ostanek pa nasolit pa u čebre za prodajo.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je.

Dobro no ... fino je to, ker nas starih ne bodo morili zaradi šniclnof.

Tvoja generacija bo bolj na udaru. Mladeniči ste verjetno bolj okusni.

Posebej pravilno marinirani.

:kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tvoja generacija bo bolj na udaru. Mladeniči ste verjetno bolj okusni.

Posebej pravilno marinirani.

:kava:

Ta stare kosti grejo direkt u župo. Na živo, da se sama meša. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ... (ok, no pa u župo .. upam, da ti bo teknila. Obljubim, da si prej umijem noge) .. torej, časi so pa več kot čudni. Pizda ne vem kaj je temu folku. Nekdo na FBooku je organiziral revolucijsko skupino, ki bo baje bojkotirala vse trgovine prvega maja in trgovce tako močno udarila po žepu, da se bodo zamislili.

:kva2:

:slap:

:lol1:

Mater slabost internetne demokracije je dejansko to, da se na internetu zbirajo v skupine vsi s skupnimi interesi: od največjih bebcev, shizofrenikov in psihopatov do znastvenikov ... internet resnično potrebuje malo kontrole - se mi zdi.

Mater samo poglejte kaj se danes dogaja s kriminalom: mafijec lahko preko interneta naroči kontejner ponerejenih izdelkov iz države XY ali pošiljko heroina iz države YX in jo plača tudi preko internetne banke, pedofili si naročajo in pošiljajo žive otroke, črne klinike za transplantacijo organov mladce iz Ria, ketere z obljubo nogometa zvabijo tja, jih omamijo, razkosajo in prodajo po delih ...

Jebemti, včasih sem res vesel, da sem odživel svoje ...

:010

v lepših časih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da si malce ogledate tole sliko in posebno pozornost namenite razmerju med trgom s finančnimi derivati in BDP-jem ZDA.

Prav zanimivo je pogledati denar od vrednosti enega USD pa do tisočev milijard USD in kje se le ta nahaja.

http://xkcd.com/980/...952&y=-3972&z=4

Fak ..

:eek:

daj raje gor kako nago babao in napiši cenovna razmerja prostitucije v USA, EU prve in EU druge hitrosti, J Ameriki, JV Aziji. Avstraliji in N. Zelandiji ...

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dober članek. Mogoče se z njim ne strinjam ravno v vseh pogledih ampak v večini pa ima kar prav.

Sicer pa je moje mnenje, da je bistven razlog zakaj demokracija ne deluje, pomanjkanje odgovornosti. Posamezniku omogoča demokracija malo morje možnosti in pravic, ne nalaga pa mu nikakršne odgovornosti, ne do okolja ne do sočloveka in ne do družbe. V velikih civilizacijah je vlogo medsebojne odgovornosti do neke mere prevzelo pravo ampak kot je videti ne dovolj uspešno. Dokler ne bo človeštvo prišlo do modela, ki bo poleg pravic posameznika vključeval tudi njegovo odgovornost smo obsojeni na vzpone in padce ali pa celo propad. Demokracija sama po sebi je lahko uspešna v manjših, dokaj zaključenih skupnostih, kjer se ljudje dobro zavedajo svoje okolice in medsebojnih povezav ter soodvisnosti. Za večje skupnosti ali celo globalno vas pa bo potrebno poiskati drug model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Za večje skupnosti ali celo globalno vas pa bo potrebno poiskati drug model.

Saj se že uvaja. Sužnjelastniški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kec, se strinjam; samo malo bi te popravil, ce smem: najprej dolznosti, s katerimi opravljenimi si pridobis tudi pravice.

a kaj, ko so v dansnjem casu vsi tako pomembni in imajo premalo vsega. nekaj nekje mora popustiti. pa ce samo medcloveski odnosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm, s tem, da jaz ne bi ravno uporabil besede dolžnosti. To da skrbiš za sočloveka, skupnost, okolje ne bi smela biti neka dolžnost, saj ima beseda skrito konotacijo, da se nekaj počne za to ker se mora in ne za to, ker je tako prav. S tem razlogom uporabljam besedo odgovornost. V osnovi gre za dokaj enostavno matematiko, ki gre v stilu, če daš več kot prejmeš se razlika pokaže v pridobljeni samozavesti, samospoštovanju in pa vsesplošnem zadovoljstvu nad življenjem. Takšna matematika ne zdrži samo pri zafrustriranih in zakompleksanih osebkih, ki so jim medčloveški odnosi grozljiva oblika interakcije, kjer poteka neprestana vojna, kdo bo zmagal. Na kratko pezdeti.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

BTW, eden od direktorjev ene od slovenskih bank prispeva v pokojninsko blagajno cirka 10.000 € mesečno ... čeprav, za imeti največjo plačo, bi lahko prispeval samo 1500 € in bi zadostovalo ... Me zanima, če tistih 8500 povzroči, da mirno spi ... verjetno že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, eden od direktorjev ene od slovenskih bank prispeva v pokojninsko blagajno cirka 10.000 € mesečno ... čeprav, za imeti največjo plačo, bi lahko prispeval samo 1500 € in bi zadostovalo ... Me zanima, če tistih 8500 povzroči, da mirno spi ... verjetno že?

Če prispeva toliko v pokojninsko blagajno, kakšna je potem njegova plača? In glede na to, da so naše banke, kot poročajo mediji, v kurcu, kar je posledica slabega vodenja bi temu gospodu moralo kratiti spanje tožilstvo in policija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, eden od direktorjev ene od slovenskih bank prispeva v pokojninsko blagajno cirka 10.000 € mesečno ... čeprav, za imeti največjo plačo, bi lahko prispeval samo 1500 € in bi zadostovalo ... Me zanima, če tistih 8500 povzroči, da mirno spi ... verjetno že?

Durs:

"Od izbrane zavarovalne osnove plačujejo zavarovanci prispevke za pokojninsko in invalidsko zavarovanje po skupni stopnji 24,35% (prispevek zavarovanca: 15,5% in prispevek delodajalca: 8,85 %)."

Kaj pa tvoja navedba pomeni, mi pa pri najboljši volji ni jasno.

Mogoče to, da ima samo 5376€ bruto plače na mesec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Durs:

"Od izbrane zavarovalne osnove plačujejo zavarovanci prispevke za pokojninsko in invalidsko zavarovanje po skupni stopnji 24,35% (prispevek zavarovanca: 15,5% in prispevek delodajalca: 8,85 %)."

Kaj pa tvoja navedba pomeni, mi pa pri najboljši volji ni jasno.

Mogoče to, da ima samo 5376€ bruto plače na mesec?

... čeprav, za imeti največjo plačo, bi lahko prispeval samo 1500 € in bi zadostovalo ... Me zanima, če tistih 8500 povzroči, da mirno spi ... verjetno že?

Po mojem se je v podčrtanem JB zmotil, verjetno je imel v mislih pokojnino.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se je v podčrtanem JB zmotil, verjetno je imel v mislih pokojnino.

lp

V tem primeru bi to pomenilo, da ima sedaj 806€ bruto plače. Ja pa jade!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje 10000eur predstavlja tistih cca 24%, ki se odvedejo za pokojnino. Kar bi pomenilo da ima cca 40.000 bruto plače. Lepo kajne :D

1500eur pa mislim, da je kapica, ki se šteje kasneje pri višini penzije.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje 10000eur predstavlja tistih cca 24%, ki se odvedejo za pokojnino. Kar bi pomenilo da ima cca 40.000 bruto plače. Lepo kajne :D

1500eur pa mislim, da je kapica, ki se šteje kasneje pri višini penzije.

Qurc, zajeb! Bieberčk govori o tem znesku mesečno, ne letno. Kje je kakšen pepelnik?! :blush:

A toliko se dobi za zafurat zadeve? :kva1: Jest bi tud!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prispeva toliko v pokojninsko blagajno, kakšna je potem njegova plača? In glede na to, da so naše banke, kot poročajo mediji, v kurcu, kar je posledica slabega vodenja bi temu gospodu moralo kratiti spanje tožilstvo in policija.

Nekje med 200 in 500 jurjev letno bruto bruto verjetno. Po mojem mu neto mesečno ostane kakih 10-15 jurjev.

BTW, a ti bi bil direktor ene dost velke banke recimo za 2-3 jurje? Al pa za 5 jurjev? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje med 200 in 500 jurjev letno bruto bruto verjetno. Po mojem mu neto mesečno ostane kakih 10-15 jurjev.

BTW, a ti bi bil direktor ene dost velke banke recimo za 2-3 jurje? Al pa za 5 jurjev? :)

Z odgovornostjo, ki jo imajo managerji danes, z lahkoto. In to ob sedanji službi in študiju, tako mimogrede...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje med 200 in 500 jurjev letno bruto bruto verjetno. Po mojem mu neto mesečno ostane kakih 10-15 jurjev.

BTW, a ti bi bil direktor ene dost velke banke recimo za 2-3 jurje? Al pa za 5 jurjev? :)

Napačen pristop! Pravo vprašanje za vsakega direktorja je ali ima dovolj visoko plačo za vse kar je za firmo dobrega naredil.

In seveda nujno tudi obratno! Kako boš plačal za vse kar si firmi naredil slabega!

In ko se v današnjih časih pogovarjamo o direktorjih bank, mi kar malo slabo pride :SS:fight2::bum:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!