Skoči na vsebino

Neki čudni, čudni časi


Igorr

Priporočene objave

Dobr da bo samo benzinski CENT (čeprav še nevemo koliko jih bo) ne kar €  za polnenje proračunske luknje,čestitke volilcem nove vlade !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janševo metanje denarja skozi okno (2004 - 2008), vrhunske vodstvene sposobnosti menedžerjev, nastavljenih z njegove strani (Šrot, Bavčar, Lovšin, ... + tisti, ki je skoraj uničil do tedaj zelo uspešni HIT..) in pa seveda ostale zvezde iz levega gospodarkso-političnega pola...njihovi rezultati nas bodo še doolgo spremljali.....

 

 

..in to je rezultat.

 

Rezultat je tudi Janševo vodenje gospodarske politike leta 2012 (po kvartalih je gospodarska rast nazadovala do  -4,6%...)

 

..letos so ljudje  z veliko večino izbrali NE Janšo in Ne Boruta...

 

..izbire itak ni nobene.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr da bo samo benzinski CENT (čeprav še nevemo koliko jih bo) ne kar €  za polnenje proračunske luknje,čestitke volilcem nove vlade !

 

Hvala lepa za čestitke. :smoke:

 

Ne vem sicer, na planetu katerem živiš - ampak - takole trezno in realno, katera koli vlada, ki bi jo sestavil kateri koli mandatar, bi ali bo MORALA proračunsko luknjo pokriti.

 

Največja netega je nabijanje in flancanje, ter prodaja megle, da pa to vlada, ki bi jo vodili "drugi" - ne bi naredilatega  in da bi spet tekla med in mleko.

 

Dejstvo je, da je država v minusu. Dejstvo je, da je treba minus pokrit in dejstvo je ......... da minuse VEDNO POKRIVA ......... NAROD.  NI druge in ni druzga.

 

 

Razen.  Razen če bi vsi tisti, ki so pod dosedanjimi VLADAMI ( ve se kdo je bil kdaj v kaki vladi ), pretakali v svoje "of shore" in bi sedaj spet radi VLADALI - nekako prostovoljno in poštenega srca - ta kapital spet nazaj domov prinesli in ga vrnili tja, kjer so ga vzeli.

 

No - to pa bi šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena dobrososedska :)

 

PISMO JEDNOG HRVATA, ZOVE SE KRULE
 

"Dragi moji političari,

Uz životni standard kakav konzumiram, a vi mi ga pripremiste, ja stvarno ne znam koliko ću dugo živjeti pa evo odlučih da vam napišem pismo zahvale, kako ne bi bilo da vam nikad ništa konkretno ne napisah i ne rekoh.

Bez obzira kojoj političkoj stranci pripadate, oporbi ili vladajućim, želim vam se zahvaliti što ste od jedne jake, industrijske, poljoprivredne, turističke zemlje...moje domovine Hrvatske...u samo 20 i kusur godina uspjeli napraviti, što bi narod reko - "Go kurac".

Od žitne Slavonije ste uspjeli napraviti ledinu..."nogometno igralište".. na kom "utakmica" nije odigrana već 20 godina pa je korov preuzeo i naš i protivnički šesnajsterac zajedno sa centrom.Mora da ste ponosni na to? - čestitam vam!

Čestitam vam i na tom što ste uspjeli sjebat drvnu industriju kraj živih šuma Gorskog Kotara i Like pa sad drvene stolice koje su napravljene od našeg drva kupujemo od Talijana...jer eto...oni to mogu, a mi ne.

Čestitam vam i na tom što ste od svjetski poznate hrvatske brodogradnje napravili to da nas čisto veseli kad brodogradilište "3. Maj" sklopi ugovor u vrijednosti 800 dolara pa radimo kanue za somalijske naručitelje. Ponosim se s vama. Čestitam, uspjeli ste!

Uspjeli ste i u tome da 90tih isisate sve novce iz naših domaćih
banaka koje ste kasnije sanirali sa našim novcem a onda ih prodali strancima uz ogromne provizije za vas i vaše obitelji pa vam sada sinčići i kćerkice uživaju dok mi jedemo govna koja ste vi izasrali. Ponosim se sa vama...čestitam vam od srca.

Uspjeli ste sjebat i poznate građevinske firme koje su radile po
čitavom svijetu i zapošljavale po 15tak tisuća radnika. Naši građevinari su prije bili cijenjeni u cijelom svijetu...a danas?...danas ste od njih oformili građevinsko mafijaške organizacije koja jedna drugu koči i međusobno se kolju poput vukova nad plijenom, i to direktno za vašu korist...za vašu i vaših sinčića i kćeri. Ponosim se sa vama. Čestitam.

Čestitam vam i na tome, što ste u ono malo državnih firmi što je ostalo, uspjeli ugurati svoje rođake pa sad nama običnim "malim" ljudima javljanje na javne natječaje u vezi dobivanja posla izgledaju kao sajens jebeni fikšn. Bravo. Čestitam. Ponosim se sa vama.

Uspjeli ste sjebat kompletnu industriju...ne jednu...ne dvije tvornice...vi ste uspjeli sjebat do temelja kompletnu industriju...sve sve sve...i više od SVE. Zadnjeg kojeg sjebavate je kamenolom koji se bavi eksploatacijom bračkog kamena...kamena za kojim ludi cijeli svijet, baš vi ste uspjeli sjebat. Da ono što cijelom svijetu treba, nama ne treba - za to ste se pobrinuli vi. Čestitam. Ponosim se sa vama, al baš ono, što bi reko Edo Majka - pravo pravo!

 

Kako ste sjebali industriju, tako ste sjebali i radnička odmarališta na moru. Ista ona u koje bi svake godine radnici sa svojim obiteljima za jeftine pare otišli na ta 2 jebena tjedna...2 tjedna mora...2 tjedna u kojima su padali romantični poljupci sa prvim ljubavima, negdje na Jadranskom moru. Danas si malo tko može priuštiti 2 tjedna mora...a da nema romantičnih poljubaca na Jadranu, za to ste se pobrinuli vi.
Čestitam vam. Ponosim se sa vama.

Ponosim se sa vama, kada mi prijatelj...visoko obrazovan i stručnjak u svom poslu govori: - Stari, možda sam si uspio riješiti Kanadu! Mogu samo reći da ukoliko moj prijatelj i ode, Kanada će biti jedna sretnija zemlja. A vi? Ne brinite se, tu sam ja da se ponosim vama.

Ponosim se sa vama, kada me moj prijatelj Mrki...inače zidar...nazove pa kaže: -Krule prijatelju... kud sve ovo ide u pičku materinu... suze mi na oči od muke idu! Mogu samo reći da je Kanada tužna što nema mog Mrkog. A vi? Ne brinite se...tu sam ja da se ponosim vama.

Čestitam vam i na tome što ste nakon rata uspjeli isprintati papir sa 500 000 branitelja kao da smo ratovali protiv Kine i Indije zajedno, te u tu brojku ugurati sebe...svoje rođake...rođakove rođake...i od rođakovih rođaka rođake. Znam da je to za vas bilo jebeno, vrlo jebeno...mislim...ne rat...nego to sve papirnato sprovesti i napraviti...ne morate mi objašnjavati, pobogu, pa bar vam ja vjerujem.
Znam da vam je bilo jebeno srediti si papire za vojne mirovine i činove...oh....pobogu...pa kao da je bilo lako tamo negdje 1991...1992...sa BMW-om sletiti u jarak sa činom brigadira...pukovnika... jedno 80 km od prve linije. Mislim da sam ja jedini koji vas razumije i stoga se ponosim sa vama.

Ponosim se ja sa vama i kad je u pitanju mladi hrvatski čovjek koji je tek izašao iz srednje škole jer osim što ništa ne zna raditi nigdje nema priliku i naučiti. To ste mu sredili vi. Bože kako vas volim i ponosim se sa vama.

Najmanje 100 afera ste proizveli čija se materijalna šteta mjeri u
MILIJARDAMA EURA koje ste sebi slili na razno razne bankovne račune Kajmanskog otočja i Ekvatorijalne jebene Gvineje čiji direktor banke ni ne zna da postoji Hrvatska, ali zna da postojite vi. Čestitam...i naravno...ponosim se vama.

Ne mogu vam opisati koliko sam sretan što ste svojevremeno uzimali radnicima 2 i 4% od plaća i tako godinu i nešto...a sad ste digli i PDV na 25%. Nakon 20 godina sustavne pljačke i uništavačine uspjeli ste sjebat sve što hoda...puzi...gmiže...a rupe u državnoj kasi da čepimo mi? Opisati vam ne mogu koliko se ponosim vama.

Čestitam vam i na ulasku u Europsku Uniju čije sam i sam standarde prigrlio odmah, pa sad dok cijela Europa spava, ja u 10 navečer palim veš mašinu kako bi oprao veš po jeftinijoj tarifi struje čiju ste cijenu formirali ka da je ista 3 puta opasala Zemlju pa tek onda došla u moju veš mašinu. U ponoć kad Europljani sanjaju, ja se jebem sa centrifugom od veš mašine zajahavši istu kako mi ne bi otišla u hodnik. Ponosim se sa vama...kako ja tako i moja veš mašina.

U samo 20 godina sjebali ste sve. Sve što se na hrvatskom jeziku izreći iz usta dade, vi ste sjebali. Niste vi uništili, vi ste SJEBALI. Kužite? SJE - BA - LI. Tim sjebanlukom, sjebali ste i malog poštenog čovjeka, koji sam sebi nameće da je nesposoban, a zapravo...PREŽIVJETI u ovoj hrpi govana koju ste vi izasrali, može samo nadčovjek...superčovjek...jebeni SUPERMAN.

Moj Mrki je jednom na baušteli rekao: - Ništa im sveto nije, majku li im jebem lopovsku! - te nastavio raditi svoj 250satni radni mjesec.
Oprostite mom Mrkom na psovanju...a i sam nisam siguran na koga je mislio. Nije na vas...jer vi ste iskreni i pošteni...zato se ja i ponosim vama. Čestitam vam!

 

Vaš Krule"

 

p.s.OVO ISTO VREDI I ZA SRBIJU !!!!!!!!!!!!!!!!
OVO ISTO VRIJEDI I ZA BiH !!!!!!!!!!!!!!!!
IN TO VELJA ZA SLOVENIJO ! PA NAJ KDO REČE , DA BRATJE NE DELIMO ISTE USODE ! Upam , da prevod ni potreben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne me jebat, naši vrli voditelji politični in raznih gospodarskih zbornic so ugotovili, da nam gre infrastruktura u kurac in da bi bilo treba nekaj naredit...kar na jok mi gre ob taki pametni ugotovitvi...prav ganjen sem...pardon za izraze...ampak sem jezen ko pes....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare, pojma nima kje so to izjavili, ker voluharskih novic nič kaj dosti več ne sledim.

A če repliciram na tvojo navedbo, Naša infrastruktura je le javna infrastruktura. Torej bolnice, šole, javne ceste, proge ipd. Tisto, kar ljudje uporabljamo in je v lasti ljudi torej države. In ravno to, predvsem šole in bolnice ter podobne javne ustanove, politika in brihtne gospodarske zbornice načrtno uničujejo že nekaj časa in dopuščajo vedno večji profit kapitalu, breme javne infrastrukture pa prelagajo na pleča posameznika.

Posledično niti politika, ki hlapčuje kapitalu, še  manj pa gospodarska zbornica nima kaj gobca odpirat, ker zaslužijo le, da se jim ga razbije u prafaktorje!

Jaz nisem jezen kar se tega tiče, sem kar totalno popizden in čakam na zobarja še do februarja naslednje leto, do penzije pa bom prišel s skoraj še enkrat več delovne dobe kot jo bodo imeli tile gobci, ki nam pamet solijo s polnimi od kapitala podkupljenimi ritmi.

Infrastruktura, ki bi jo rad na naših plečih ponovno popravljal kapital, pa zagotovo ni naša, temveč njihova!

 

Ok, tkole mal na pamet, pa dvomim, da se kaj dosti motim. Neham zdej kozlat, pa grem mal po hosti, dokler se še sme.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare, pojma nima kje so to izjavili, ker voluharskih novic nič kaj dosti več ne sledim.

A če repliciram na tvojo navedbo, Naša infrastruktura je le javna infrastruktura. Torej bolnice, šole, javne ceste, proge ipd. Tisto, kar ljudje uporabljamo in je v lasti ljudi torej države. In ravno to, predvsem šole in bolnice ter podobne javne ustanove, politika in brihtne gospodarske zbornice načrtno uničujejo že nekaj časa in dopuščajo vedno večji profit kapitalu, breme javne infrastrukture pa prelagajo na pleča posameznika.

Posledično niti politika, ki hlapčuje kapitalu, še  manj pa gospodarska zbornica nima kaj gobca odpirat, ker zaslužijo le, da se jim ga razbije u prafaktorje!

Jaz nisem jezen kar se tega tiče, sem kar totalno popizden in čakam na zobarja še do februarja naslednje leto, do penzije pa bom prišel s skoraj še enkrat več delovne dobe kot jo bodo imeli tile gobci, ki nam pamet solijo s polnimi od kapitala podkupljenimi ritmi.

Infrastruktura, ki bi jo rad na naših plečih ponovno popravljal kapital, pa zagotovo ni naša, temveč njihova!

 

Ok, tkole mal na pamet, pa dvomim, da se kaj dosti motim. Neham zdej kozlat, pa grem mal po hosti, dokler se še sme.

To sem slučajno zasledil v petek, ne vem imeli so neki sestanek pametnjakoviči, potem pa je zadevo komentiral še predsednik gospodarske zbornice Milič in pametno ugotovil, da je za firme in gospodarstvo to slabo, ma nemoj in da Luka že izgublja posel in da se železniški promet seli na druge koridorjein da bi z vlaganjem v infrastrukturo obdržali ogromno delavskih mest v gradbeništvu. Mi pa smo oz. so, gradbeništvo totalno razjebal, infrastrukturo pa tudi. Zato sem popizdil, ker jaz, ki sem bolj tumpaste glave to trobim že kar nekaj let.

Drugače pa tudi jaz ne gledam že davno teh budalaštin, kot si rekel, je lepše it s psom na sprehod.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... je lepše it s psom na sprehod.

 

Imenitno se obnesejo bernardinci s povečanim tankom. Za zares dolge sprehode.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imenitno se obnesejo bernardinci s povečanim tankom. Za zares dolge sprehode.

Samo psi hitro omagajo, če prepočasi prazniš najboljšega človekovega prijatelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

A spet bo treba v hosto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UK case: (zlovenski je podoben izuzevsi "our nation was one of the most prosperous in the world"  . . . )

 

_________________________________________________________________________________________________

 

At first I thought this was funny....Then I realized the awful truth of it. Be sure to read all the way to the end!

 

Tax his land,

Tax his bed,

Tax the table

At which he's fed.

 

Tax his work,

Tax his pay,

He works for peanuts

Anyway!

 

Tax his cow,

Tax his goat,

Tax his pants,

Tax his coat.

 

Tax his tobacco,

Tax his drink,

Tax him if he

Tries to think.

 

Tax his car,

Tax his gas,

Find other ways

To tax his ass.

 

Tax all he has

Then let him know

That you won't be done

Till he has no dough.

 

When he screams and hollers;

Then tax him some more,

Tax him till

He's good and sore.

 

Then tax his coffin,

Tax his grave,

Tax the sod in

Which he's laid.

 

When he's gone,

Do not relax,

It's time to apply

The inheritance tax.

 

Accounts Receivable Tax

Airline surcharge tax

Airline Fuel Tax

Airport Maintenance Tax

Building Permit Tax

Cigarette Tax

Cooking Tax

Corporate Income Tax

Goods and Services Tax (GST)

Death Tax

Driving Permit Tax

Environmental Tax (Fee)

Excise Taxes

Income Tax

Fishing License Tax

Food License Tax

Petrol Tax (too much per litre)

Gross Receipts Tax

Health Tax

Heating Tax

Inheritance Tax

Interest Tax

Lighting Tax

Liquor Tax

Luxury Taxes

Marriage License Tax

Medicare Tax

Mortgage Tax

Pension Tax

Personal Income Tax

Property Tax

Poverty Tax

Prescription Drug Tax

Real Estate Tax

Recreational Vehicle Tax

Retail Sales Tax

Service Charge Tax

School Tax

Telephone Tax

Value Added Tax

Vehicle License Registration Tax

Vehicle Sales Tax

Water Tax

Workers Compensation Tax

Tax (VAT) on Tax.

And Now they want a blooming Carbon Tax!

 

STILL THINK THIS IS FUNNY?

 

Not one of these taxes existed 100 years ago, & our nation was one of the most prosperous in the world... We had absolutely no national debt, had a large middle class,a huge manufacturing base, and Mum stayed home to raise the kids.

 

What in the Hell happened? Could it be the lying parasitic politicians wasting our money?

Oh, and don't forget the relatively new bank charges....

And we all know what we think of Bankers.

 

 

 

YOU can help it get there!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

UK case: (zlovenski je podoben izuzevsi "our nation was one of the most prosperous in the world"  . . . )

 

_________________________________________________________________________________________________

 

At first I thought this was funny....Then I realized the awful truth of it. Be sure to read all the way to the end!

 

Tax his land,

Tax his bed,

Tax the table

At which he's fed.

 

Tax his work,

Tax his pay,

He works for peanuts

Anyway!

 

Tax his cow,

Tax his goat,

Tax his pants,

Tax his coat.

 

Tax his tobacco,

Tax his drink,

Tax him if he

Tries to think.

 

Tax his car,

Tax his gas,

Find other ways

To tax his ass.

 

Tax all he has

Then let him know

That you won't be done

Till he has no dough.

 

When he screams and hollers;

Then tax him some more,

Tax him till

He's good and sore.

 

Then tax his coffin,

Tax his grave,

Tax the sod in

Which he's laid.

 

When he's gone,

Do not relax,

It's time to apply

The inheritance tax.

 

Accounts Receivable Tax

Airline surcharge tax

Airline Fuel Tax

Airport Maintenance Tax

Building Permit Tax

Cigarette Tax

Cooking Tax

Corporate Income Tax

Goods and Services Tax (GST)

Death Tax

Driving Permit Tax

Environmental Tax (Fee)

Excise Taxes

Income Tax

Fishing License Tax

Food License Tax

Petrol Tax (too much per litre)

Gross Receipts Tax

Health Tax

Heating Tax

Inheritance Tax

Interest Tax

Lighting Tax

Liquor Tax

Luxury Taxes

Marriage License Tax

Medicare Tax

Mortgage Tax

Pension Tax

Personal Income Tax

Property Tax

Poverty Tax

Prescription Drug Tax

Real Estate Tax

Recreational Vehicle Tax

Retail Sales Tax

Service Charge Tax

School Tax

Telephone Tax

Value Added Tax

Vehicle License Registration Tax

Vehicle Sales Tax

Water Tax

Workers Compensation Tax

Tax (VAT) on Tax.

And Now they want a blooming Carbon Tax!

 

STILL THINK THIS IS FUNNY?

 

Not one of these taxes existed 100 years ago, & our nation was one of the most prosperous in the world... We had absolutely no national debt, had a large middle class,a huge manufacturing base, and Mum stayed home to raise the kids.

 

What in the Hell happened? Could it be the lying parasitic politicians wasting our money?

Oh, and don't forget the relatively new bank charges....

And we all know what we think of Bankers.

 

 

 

YOU can help it get there!

 

Vidim,da obvladaš angleščino.Pa me zanima,če tudi Slovenščino?Ali si vse skupaj le prepisal?

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

...tam nekje za devetimi gorami in devetimi vodami je vasica s pomenljivim pomenom Mirna. V tej vasici so pridni ljudje izdelovali kvalitetno oblazinjeno pohištvo in vse je potekalo skoraj idilično. Hvala bogu pa je prišla kriza in na koncu uničila tudi to idilo v tej idilični vasici. Pa se je zbralo nekaj hudobnih palčkov in so zopet pričeli s proizvodnjo. Delo uspešno napreduje, naročil je zmeraj več, vsi radi in veselo delajo, razumejo se med sabo, ne poznajo delavnika ne norme, ker vsak od njih ve kaj in kako je treba naredit, da bodo zato poplačani. 

Končno pa se je našel nekdo, ki bo uničil to pokvarjeno idilo. Pojavila se je slovenska rešiteljica DUTB (če je slučajno kdo ne pozna to je družba za terjatev bank, ali po domače rešiteljica slovenskega gospodarstva), ki se že pripravlja na rešitev te idilične skupine od dobre volje in uspešnega dela, za začetek jim bodo prodali delavnico katero imajo zdaj v najemu. Z malo sreče jim bo to kmalu uspelo in slovenija (zanalašč napisano z malo, ker si velike začetnice že zdavnaj ne zasluži več) bo očiščena še enih intuzijastov in dolina Mirne bo spet zaživela v svoji idili...

 

 

p.s.

 

mater kdo je spet TV preklopil na poročila...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

...tam nekje za devetimi gorami in devetimi vodami je vasica s pomenljivim pomenom Mirna. V tej vasici so pridni ljudje izdelovali kvalitetno oblazinjeno pohištvo in vse je potekalo skoraj idilično. Hvala bogu pa je prišla kriza in na koncu uničila tudi to idilo v tej idilični vasici. Pa se je zbralo nekaj hudobnih palčkov in so zopet pričeli s proizvodnjo. Delo uspešno napreduje, naročil je zmeraj več, vsi radi in veselo delajo, razumejo se med sabo, ne poznajo delavnika ne norme, ker vsak od njih ve kaj in kako je treba naredit, da bodo zato poplačani. 

Končno pa se je našel nekdo, ki bo uničil to pokvarjeno idilo. Pojavila se je slovenska rešiteljica DUTB (če je slučajno kdo ne pozna to je družba za terjatev bank, ali po domače rešiteljica slovenskega gospodarstva), ki se že pripravlja na rešitev te idilične skupine od dobre volje in uspešnega dela, za začetek jim bodo prodali delavnico katero imajo zdaj v najemu. Z malo sreče jim bo to kmalu uspelo in slovenija (zanalašč napisano z malo, ker si velike začetnice že zdavnaj ne zasluži več) bo očiščena še enih intuzijastov in dolina Mirne bo spet zaživela v svoji idili...

 

 

p.s.

 

mater kdo je spet TV preklopil na poročila...

A ni podobna zgodba v vasici MOKRONOG, podjetje M-tom, al se motim ?

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!