Skoči na vsebino

Kreteni....ki se imajo za kulturne


klimbra

Priporočene objave

In takle človek.....je kao KUSTOS ?????????

Dr. Primož Lampič, na otvoritvi razstave Akt na Slovenskem

Direktorica Kulturnega centra v Beogradu (KCB) je pred nekaj dnevi Slovenijo spoznala na zelo bizaren način. Februarja je ob gostovanju Strip Cora v Beogradu in na razstavi fotografij Damjana Kocijančiča dobila nekaj naslovov kulturnikov in kustosov iz Slovenije, ki so po mnenju gostujočih slovenskih umetnikov vredni vabila k sodelovanju. V pogovorih je bil večkrat omenjen in priporočen dr. Primož Lampič, docent na oddelku za umetnostno zgodovino na ljubljanski filozofski fakulteti in kustos za fotografijo v Arhitekturnem muzeju v Ljubljani, ki je v začetku februarja pripravil razstavo Akt na Slovenskem.

Direktorica KCB-ja Danica Jovović je 23. marca napisala in poslala Lampiču pismo s predlogom za sodelovanje, 27. marca pa je po elektronski pošti dobila takle odgovor:"Menim, da smo si s Srbijo vse, kar je bilo treba, ze zdavnaj povedali, da se dobro, se predobro poznamo in da je zato najbolje, ce se nikoli vec ne vidimo in ne srecamo. Kolikor je meni znano, nihce ne rabi vzpostavljanja vezi z vami. Verjamem pa, da Srbija in vecina njenega prebivalstva se vedno sanja svoje imperialne sanje. Ampak to je njena stvar. Vase nadaljnje poste ne bom vec odpiral. Zbogom, P. Lampic."

Zgodbo smo preverili pri obeh. "Popolnoma iskreno sem najprej pomislila, da nisem dobro razumela napisanega. Toda že pri drugem branju se mi je posvetilo. Nisem odgovorila, čeprav sem imela več zamisli, a sem po prvem šoku sklenila, da ni nobene potrebe, da to storim," pravi Jovovićeva. Prepričana je, da tisti, ki so med drugimi priporočili kustosa Lampiča, tega s te plati niso poznali. Podobnih izkušenj še ni imela. Sicer pa so pri KCB-ju doslej iz Slovenije gostovali gledališče Fourklor (Belef 97), gledališče Glej (Belef 98), Dalibor Miklavčič (december 2000, koncert za orgle ob 250. obletnici smrti J. S. Bacha), študentska založba (Jurij Hudolin, Igor Brlek, Mitja Čander idr.), fotograf Damjan Kocijančič, za letos pa so napovedani še Gledališče Ane Monro in številni drugi.

KCB sodeluje tudi z umetniki iz Hrvaške, Makedonije, BiH, Poljske, Češke, Finske, švedske, Italije, Avstrije, Francije in Nizozemske, njegovi programi pa nastajajo ob pomoči kulturnih centrov in veleposlaništev v Beogradu, subvencijah Sklada za odprto družbo, švedskega inštituta in Evropskega kulturnega sklada.

Fanatični primitivci, ki sanjajo o etnično čisti družbi in v podkovanih gojzarjih brcajo tujce, so očitno samo na videz mora, ki naj bi ostala zunaj meja strpne Slovenije; primer Lampič dokazuje, da idejna podrast za lokalne šoviniste zelo bujno uspeva celo v vrhu slovenskih akademskih in kulturnih institucij.

Dr. Primož Lampič

Gospod Lampič, dobili smo podatek, da ste zavrnili sodelovanje s Kulturnim centrom v Beogradu. Je to res?

Da, res je. Poudarjeno. Nimamo časa sodelovati s Srbijo.

Je to vaše mnenje ali mnenje Arhitekturnega muzeja?

Jaz sem kustos za fotografijo, direktor je nekdo drug. Toda jaz seveda ne bom sodeloval z vami.

Z mano?

Glejte, saj vem, da v Sloveniji deluje neki srbski lobi in da boste sedaj pritiskali. Ti pritiski kažejo, da bo v Srbiji še naprej tako, kot je bilo, da se ni nič spremenilo, da je vse tako, kot je, skratka, zgodba se nadaljuje in utrujate sto na uro ...

Imate osebno kakšne še posebej slabe izkušnje s Srbijo?

Da, samo take. In svetovna javnost tudi. Vsi normalni ljudje.

Ali veste, da se v Beograd prav zdaj odpravlja slovenski veleposlanik?

Saj v tem je problem. Jaz temu pravim čefurokomunizem. Nam v Sloveniji vladajo čefurokomunisti, in dokler bo tako, boste vi tukaj še malo vedrili in oblačili. Mislim, da si mi nimamo več kaj povedati. Potem pa bo mir.

Kako to mislite? Ali to pomeni, da bi bilo treba tudi vse Srbe izgnati iz Slovenije?

Mislim, da bi bila to tudi rešitev. Potem bi bili volilni izidi verjetno bolj normalni in v korist Slovenije.

Se vam zdi, da Srbi glasujejo predvsem za levosredinske stranke?

O tem ne dvomim. Srbski lobi deluje v bloku ...

Pa vam niti najmanj ni do pestrosti kulturnega življenja v Sloveniji?

Hvala lepa vam za pestrost, ki ste nam jo ponudili pred petnajstimi leti. Upam, da do tega sodelovanja nikoli ne bo prišlo in si ga ne želim ... Hvala vam lepa za suspenz, ki ste nam ga petnajst let ponujali za naš denar.

Se opravičujem, ampak ne razumem, za kakšen suspenz gre.

Ne razumete? Značilno za Srbe in Srbijo je, da nič ne razumejo. To je ena glavnih značilnosti. Zato ste naredili, kar ste, in boste to delali še naprej. Nikoli niste ničesar proizvedli. Vse, kar imate, ste uvozili iz Bizanca. Brezupen primer.

Kako pa gledate na sodelovanje s Hrvaško, z Bosno?

Zame je svet južno od Kolpe eno in isto. To je srbohrvaški kompleks, ki je Slovenijo pahnil za petdeset let nazaj v civilizacijskem in vseh drugih pogledih. To je za nas velika škoda. Naša oblast je pač čefurokomunistična in nas verjetno želi še enkrat prodati v srbohrvaški svet.

Boste to preprečili sami ali ste organizirani v kakšni stranki?

Kaj vas pa to briga. Ste vi kakšen agent? Za koga pa delate?

Včasih smo zaradi podobnih odzivov kritizirali nekatere srbske kulturnike. Ali takšna stališča ne peljejo v preteklost?

Ne. Slovenija ne potrebuje Srbije. Ampak tudi Srbija ne potrebuje Slovenije. Zadeva je brezupna. Mislim, da si nimamo več kaj povedati. Če pa potrebujete Slovenijo, potem je to zlonamerno, ker nas želite znova izčrpavati. Vaše informacije so za nas popolnoma irelevantne. Tako kot naše za vas. Mi ne proizvajamo nobenih paradigem. Mislim, da smo se mi soočili z realnostjo, vi pa nikoli. Ampak toliko slabše za vas. Ne maramo vas, Srbov, in vsega, kar prihaja od tam spodaj. Sedaj pa nas želite prisiliti, da bi vas marali. Zato me kličete že tretjič. To je vaš način. Čisto srbski. Ogabno.

Tretjič? Jaz že ne - kdo pa vas je že klical?

Neki čefurji.

Kdo pa je čefur?

Tisti, ki govori srbohrvaško.

Aha. Ali niso takšne izjave o čefurjih podobne tistemu, kar se je tukaj dogajalo pred več kot pol stoletja?

Glejte, vi ste me klicali. In mislim, da bi bil čas, da po petdesetih, po sedemdesetih letih daste mir. Informacije iščite v Berlinu, Parizu, Rimu. Slovenijo še zmeraj potrebujete zaradi imperialnih razlogov. To mora Slovenija definitivno preprečiti.

Na kakšen način pa bi izgnali vse Srbe in južnjake? Z vlaki?

To je bilo rečeno figurativno. Poglejte, kdaj so se pričele komplikacije. Takrat, ko so ljudje pričeli prihajati iz svojih okolij in pričeli delati gnoj v drugih okoljih ...

Želim vam veliko uspeha ...

Jaz pa vam ne pri vaših imperialnih interesih.

... in da se posvetujete s kakšnim strokovnjakom.

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo prosim za link. Kje je bilo to bojavljeno - saj verjeti ne morem, da je kaj takega v Butalah še živo. Ta tip - če je to resnično govoril, dejansko potreben zdravljenja, proti njemu pa je treba vložiti kazensko ovadbo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je iz Mladine, leta 2001.

http://www.mladina.s...efurokomunizem/

Problem je, da je ta človek še vedno zaposlen na MAO. Vsi mi torej plačujemo tega primitivca.

Sploh pa, takšno stanje duha, kot ga kaže zgoraj omenjeni gospod, je očitno spet v modi, če sodimo po zadnjih dogodkih (trenirke, družinski zakonik,itd. )

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek ima očitmo preveč slabih izkušenj in tako lahko postane tako aroganten ali pa je bolan.?

Tudi sam imam ogromno negativnih izkušenj in vendar se omejim na to da pač čimmanj delam z njimi oziroma delam z že preizkušeno "normalnimi". Takih primerov je tako velik procent da je bolj varno nesodelovati z njimi.

Zadeva je preprosta, ti ljudje imajo običajno neke skrite (trgovske) interese in te poskušajo z zavajanjem počasi in prefinjeno zvlečt na tanek led ali če povem z drugimi besedami se pri denarju vse konča. Sevede potem ko je projekt že izpeljan.

Recite karkoli ampak izkušnje so pač izkušnje!

Sem bil tudi priča primeru ko je srbski politik (diplomatska tablica) povzročil trk vozil in potem sam poklical plave in lagal kot pes teče tako da mu niti policaj ni verjel. Pač, uradni predstavnik srbije.

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek ima očitmo preveč slabih izkušenj in tako lahko postane tako aroganten ali pa je bolan.?

Tudi sam imam ogromno negativnih izkušenj in vendar se omejim na to da pač čimmanj delam z njimi oziroma delam z že preizkušeno "normalnimi". Takih primerov je tako velik procent da je bolj varno nesodelovati z njimi.

Zadeva je preprosta, ti ljudje imajo običajno neke skrite (trgovske) interese in te poskušajo z zavajanjem počasi in prefinjeno zvlečt na tanek led ali če povem z drugimi besedami se pri denarju vse konča. Sevede potem ko je projekt že izpeljan.

Recite karkoli ampak izkušnje so pač izkušnje!

Sem bil tudi priča primeru ko je srbski politik (diplomatska tablica) povzročil trk vozil in potem sam poklical plave in lagal kot pes teče tako da mu niti policaj ni verjel. Pač, uradni predstavnik srbije.

Čisto vsak korekten človek ima lahko kdaj slabo izkušnjo s kom drugim, nekateri so pač pizde. Jo daš mimo in greš naprej. Če pa imaš veliko takšnih izkušenj pa me sploh ne čudi. Gliha vkup štriha. Ljudje, ki sami nimajo poštimanih zadev se ponavadi najbolj pritožujejo nad ostalimi in šimfajo vse povprek in se nonstop zapletajo v ena in iste zadeve. Več pove to o tebi kot o kom drugem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups ja, klimbra to je 10 let staro :D

Vem.....amapk.......zgleda, da še ni izumrlo.......bi lahko nalepil še kakšno takšno cvetko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dandanes je bit že težko budala,je velika konkurenca in dokazovat se moraš večkrat na dan.... :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradna slovenska predstavnica v Sarajevu je pa vsem dokazala, kako smo Slovenci resnicoljubni ... kajne ;)

Ja čakaj malo! Dober fuk je pa treba plačat! Magari z diplomatskim mestom. Glede na plačilo so morale te babe, mislim na zidarsko grofico, vračarsko ministrco , nekaj novinark, misic in tole diplomatko, božansko migat.

Samo je hudič, ko fuke posameznika plačujemo vsi. :glare:

Vsaj kurbe bi si lahko spomladanci sami plačeval kot vsak pošten kmet!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čakaj malo! Dober fuk je pa treba plačat! Magari z diplomatskim mestom. Glede na plačilo so morale te babe, mislim na zidarsko grofico, vračarsko ministrco , nekaj novinark, misic in tole diplomatko, božansko migat.

Samo je hudič, ko fuke posameznika plačujemo vsi. :glare:

Vsaj kurbe bi si lahko spomladanci sami plačeval kot vsak pošten kmet!

glej na kaj sem repliciral :whistle: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej na kaj sem repliciral :whistle: ...

Ha, replika da repliko. :evilgrin: In če si že omenil motorizirano alkoholičarko, se šika, da se malo naloži kako take pridejo na položaje za katere so popolnoma neprimerne ... :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi vedu, ker ne odločam jaz ... mislim pa, da jo je Rupel nastavu v času Janševe vlade, pa tudi Tovšakovo .. za ostale pa ne vem ... repliciral sem samo na to, kako se pluva po tujih državljanih in njihovih diplomatih, mi v Sloveniji smo pa angelčki ... ja valda :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi vedu, ker ne odločam jaz ... mislim pa, da jo je Rupel nastavu v času Janševe vlade, pa tudi Tovšakovo .. za ostale pa ne vem ... repliciral sem samo na to, kako se pluva po tujih državljanih in njihovih diplomatih, mi v Sloveniji smo pa angelčki ... ja valda :P ...

Ajde, nemoj tako....šta nam fali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hlapec!

Si mogoče razmišljal,da bi bil ti mandatar,ker večina nas istega mnenja kot Bremzer,in bili bi ti vdani hlapci...heheh :chase:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče razmišljal,da bi bil ti mandatar,ker večina nas istega mnenja kot Bremzer,in bili bi ti vdani hlapci...heheh :chase:

Glej, če ti rabiš oblastnika oz. koga, da ti vlada, tako kot Bremzer, tvoja stvar.

Osebno si ne želim, da bi bil kdo na oblasti ampak nekoga, ki bi odgovorno upravljal s tole ubogo dolino šentflorjansko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, če ti rabiš oblastnika oz. koga, da ti vlada, tako kot Bremzer, tvoja stvar.

Osebno si ne želim, da bi bil kdo na oblasti ampak nekoga, ki bi odgovorno upravljal s tole ubogo dolino šentflorjansko.

Pa to ti je isto,nekdo bo nad tabo pa če si ti to želiš ali ne,prej ko se boš sprijaznil,da si tudi ti hlapec,prej boš lahko mirno spal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradna slovenska predstavnica v Sarajevu je pa vsem dokazala, kako smo Slovenci resnicoljubni ... kajne ;)

V bistvu so Slovenska sodišča dokazala, da smo resnicoljubni. Po meni znanih podatkih je sodišče v Sarajevu našo veleposlanico oprostilo, medtem, ko jo je naše sodišče obsodilo.

škoda, ker je takšnih primerov bolj malo, sploh ko so v igri velike vsote denarja in dobrobit državljanov RS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so Slovenska sodišča dokazala, da smo resnicoljubni. Po meni znanih podatkih je sodišče v Sarajevu našo veleposlanico oprostilo, medtem, ko jo je naše sodišče obsodilo.

škoda, ker je takšnih primerov bolj malo, sploh ko so v igri velike vsote denarja in dobrobit državljanov RS.

V bistvu je ni oprostilo.....predalo je zadevo v SLO.....saj nima pristojnosti nad njo.

Tudi obsoditi je ne bi moglo....nekaj v zvezi z imuniteto, pa se ne spomnim kaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!