Skoči na vsebino

IZVRŽBA


Priporočene objave

Pozdravljeni

zanima me sledeče.

Upnik je zoper mene, ker neke storitve nisem plačal, podal izvržbo. Plačal nisem ker ni izstavil vseh dokumentov za katere sva bila dogovorjena (račun z garancijo), izdal je samo račun brez garancije.

Ko sem dobil izpis iz sodišča sem ga kontaktiral, kako je z tem, na kar mi je prizna da je pozabil na najin dogovor in da mi bo v naslednjih dneh dal račun z garancijo, izvržbo pa naj bi ustavil, ker je biala to njegova napaka.

ker pa on zadeve ne more več ustaviti, mi je predlagal da pustim da se izvržba izvede on pa mi bo potem vrnil vse stroške ki jih bom imel z tem.

Zanima me kako to poteka. Ali sodišče enostavno vzame iz računa denar, ali ti celo blokirajo račun in maraš zadevo potlej urediti tudi na banki.

Blokiranega računa si trenutno ne morem privoščiti, zato moram vedeti kako reagirati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobrali ti bodo z računa, če imaš več računov jih bodo prej "združili" in ti pobrali s tistega za katerega se jim bo zdelo da je "pravi", če pa na njem ne bo denarja ga bodo dali prenakazat z drugega (drugih) računa. To pa banke mastno zaračunajo. Če imaš pokritje ni problema, kako je če ga nimaš pa ne vem (lahko da se ti v tem primeru "obesijo" na račun-blokirajo).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker pa on zadeve ne more več ustaviti, mi je predlagal da pustim da se izvržba izvede on pa mi bo potem vrnil vse stroške ki jih bom imel z tem.

zakaj on zadeve ne more več ustavit??

upnik lahko med postopkom kadarkoli v celoti ali delno umakne predlog!

Zanima me kako to poteka. Ali sodišče enostavno vzame iz računa denar, ali ti celo blokirajo račun in maraš zadevo potlej urediti tudi na banki.

če on predloga ne bo umaknil, ti bodo v vsakem primeru s sklepom o izvršbi blokirali račun, ko bo ta pravnomočen sodišče sporoči banki, da ti trgaja z računa in nakaže upniku.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reč mu naj izvržbo ustavi- ker jo lahko, ker si NE želiš tega na tvojem računu.

zakaj? zato ker je to blokada računa, ki je vidna ob vsakem dvigu (lahko pozabiš dvige na bankomatu) stroški so tudi precejšni, vem pri nas je blokada -29 € nato 5€ od vsakega priliva na račun,....)

najbolj pomembno ce bos kdaj zelel kredit bo to vidno in posledilčno velik - pri kred. komisiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nočeš blokade, pač položiš dovolj sredtstev na račun za poplačilo izvršbe :)

Drugače pa kot pravi domina, izvršba se vedno lahko umakne. mal te nat***** tale tvoj upnik :P

pa ti tut njega če še zmer nis plaču :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

zanima me sledeče.

Upnik je zoper mene, ker neke storitve nisem plačal, podal izvržbo. Plačal nisem ker ni izstavil vseh dokumentov za katere sva bila dogovorjena (račun z garancijo), izdal je samo račun brez garancije.

Ko sem dobil izpis iz sodišča sem ga kontaktiral, kako je z tem, na kar mi je prizna da je pozabil na najin dogovor in da mi bo v naslednjih dneh dal račun z garancijo, izvržbo pa naj bi ustavil, ker je biala to njegova napaka.

ker pa on zadeve ne more več ustaviti, mi je predlagal da pustim da se izvržba izvede on pa mi bo potem vrnil vse stroške ki jih bom imel z tem.

Zanima me kako to poteka. Ali sodišče enostavno vzame iz računa denar, ali ti celo blokirajo račun in maraš zadevo potlej urediti tudi na banki.

Blokiranega računa si trenutno ne morem privoščiti, zato moram vedeti kako reagirati?

Najprej lp še od mene :)

No takole na razpolago imaš več možnosti, odvisno od tega koliko časa je preteklo od dneva, ko si prejel izvršbo. Prvo kot prvo, upnik lahko VEDNO IN KADARKOLI USTAVI ZADEVO tako, da tisto kar ti je povedal on je en velik blabla. In, če je pozabil na tisto garancijo, bo pozabil tudi na povračilo stroškov. Ti bodo večji za (neupravičene) obresti, ki se bodo namnožile do dneva poplačila + stroški sodišča (35-50€) + bančni stroški v primeru blokade (cca 35€).

Lej, če še ni poteklo 8 dni odkar si prejel izvršbo, se pritoži in pojasni zakaj nisi plačal s čimer lahko izpodbijaš njegovo zahtevo po plačilu v smislu neizpolnjevanja dogovora. Če si ta rok zamudil in še ni minilo več kot 3-4 tedne pa ti predlagam, da sam poravnaš in ne čakaš, da bo sodišče poslalo zadevo na tvojo banko že zaradi zgoraj omenjenih dodatnih stroškov. Če pa imaš dovolj sredstev na banki ti pa računa seveda ne bodo blokirali, le stroške nakazil ti bodo poleg dolga zaračunali.

Zaenkrat toliko in srečno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lp še od mene :)

No takole na razpolago imaš več možnosti, odvisno od tega koliko časa je preteklo od dneva, ko si prejel izvršbo. Prvo kot prvo, upnik lahko VEDNO IN KADARKOLI USTAVI ZADEVO tako, da tisto kar ti je povedal on je en velik blabla. In, če je pozabil na tisto garancijo, bo pozabil tudi na povračilo stroškov. Ti bodo večji za (neupravičene) obresti, ki se bodo namnožile do dneva poplačila + stroški sodišča (35-50€) + bančni stroški v primeru blokade (cca 35€).

Lej, če še ni poteklo 8 dni odkar si prejel izvršbo, se pritoži in pojasni zakaj nisi plačal s čimer lahko izpodbijaš njegovo zahtevo po plačilu v smislu neizpolnjevanja dogovora. Če si ta rok zamudil in še ni minilo več kot 3-4 tedne pa ti predlagam, da sam poravnaš in ne čakaš, da bo sodišče poslalo zadevo na tvojo banko že zaradi zgoraj omenjenih dodatnih stroškov. Če pa imaš dovolj sredstev na banki ti pa računa seveda ne bodo blokirali, le stroške nakazil ti bodo poleg dolga zaračunali.

Zaenkrat toliko in srečno :)

tudi če prej plačaš, mora nekdo narediti umik???

ker drugače ti banka vseeno ponovno izvršbo sprovede, ker njo to ne zanima, dokler nima od sodišča umika.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če prej plačaš, mora nekdo narediti umik???

ker drugače ti banka vseeno ponovno izvršbo sprovede, ker njo to ne zanima, dokler nima od sodišča umika.....

Razumela sem, da banka še nima te izvršbe in dobi jo šele po cca 1-2 mesecih po vročitvi dolžniku!!

Če plačaš prej, ta umik naredi upnik od katerega zahtevaj, da to stori takoj in sodišče potem sploh ne pošilja banki. Tudi sodišče vidi, da si plačal, kajti taksa in stroški sodišča pridejo na njihov TR pod št. tvoje zadeve. Če pa je že vse skupaj na banki pa si pot skrajšaš tako (hitrejša deblokada), da od upnika pridobiš izjavo, da je vse poravnano in kopijo položnice ter vse skupaj neseš v banko, hkrati pa pošlješ lahko po en izvod tudi na sodišče, da zadevo pospešiš, kajti kot veš grejo te stvari bolj počasi.

Migaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem dela izterjave carina. Konkretno C.u. Celje. Ko dobijo pravnomočno zadevo grejo v izterjavo. Odvisno (od kdo ve česa) traja zadeva od nekaj dni pa do nekaj mesecev. Ko banka enkrat dobi zahtevek se zadeva ne ustavi več (saj tako sem jaz razumel), pred tem pa to naj nebi bil problem (čeprav včasih je, kolegici so rubili čeprav je imela pravnomočno odločbo o ustavitvi postopka, ker sploh ni bila udeleženec v postopku, samo je bil očitno nekdo prelen, da bi to poslal naprej).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ne vem Franc o kateri zadevi govoriš, samo, če je zadeva s sodišča, potem nima CU tu kaj počet. Upnik predlaga varovalke za poplačilo in to so lahko poplačilo s TR, vrednotnicami in pa z rubežem premičnin ali nepremičnin.

Tvoja kolegica bi morala pokazat pravnomočni sklep rubežniku, ki bi moral to upoštevat. V nasprotnem primeru je storil prekršek in ga lahko prijavi.

In še 1x upnik lahko kadarkoli zadevo ustavi, preloži, delno prekliče, ... . Res pa je, da so ta časovna obdobja na sodiščih mal dolga.

Zato pa moraš tudi sam kaj naredit in mal pomigat, v končni fazi rešuješ sebe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumela sem, da banka še nima te izvršbe in dobi jo šele po cca 1-2 mesecih po vročitvi dolžniku!!

Če plačaš prej, ta umik naredi upnik od katerega zahtevaj, da to stori takoj in sodišče potem sploh ne pošilja banki. Tudi sodišče vidi, da si plačal, kajti taksa in stroški sodišča pridejo na njihov TR pod št. tvoje zadeve. Če pa je že vse skupaj na banki pa si pot skrajšaš tako (hitrejša deblokada), da od upnika pridobiš izjavo, da je vse poravnano in kopijo položnice ter vse skupaj neseš v banko, hkrati pa pošlješ lahko po en izvod tudi na sodišče, da zadevo pospešiš, kajti kot veš grejo te stvari bolj počasi.

Migaj :)

preberi še enkrat, v vsakem primeru upnik naredi korak, to bi lahko naredil že zdaj, pa pravi da se ne da??? ("ker pa on zadeve ne more več ustaviti") - kao

kaj sodišče vidi? kake stroške? sej plačaš samo dolg, ne pa stroškov sodišču? to narediš ko je že enkrat na banki?

ne razumem....

mal mešaš... ??

pa banka ma izvršbo tako hitro kot jo ima dolžnik! isti dan...prvič slišim da je zamik???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi še enkrat, v vsakem primeru upnik naredi korak, to bi lahko naredil že zdaj, pa pravi da se ne da??? ("ker pa on zadeve ne more več ustaviti") - kao

kaj sodišče vidi? kake stroške? sej plačaš samo dolg, ne pa stroškov sodišču? to narediš ko je že enkrat na banki?

ne razumem....

mal mešaš... ??

pa banka ma izvršbo tako hitro kot jo ima dolžnik! isti dan...prvič slišim da je zamik???

Bom začela od zadaj :) . NIKOLI nima banka dolžnika isti dan izvršbo kot dolžnik. Sodišče da možnost dolžniku, da plača sam ali pa se pritoži v 8-ih dneh. Ta rok začne teči od podpisa povratnice sodnega pisma, ki roma nazaj na sodišče. To povratnico pa lahko podpiše dolžnik takoj ali v 15-ih dneh po prejemu obvestila o došli priporočeni pošiljki. Torej, če bi mu šlo za zavlačevanje, bi lahko preteklo 23 dni, pa banka še zmeraj ne bi nič vedela o tem!! Če pa se bi še pritožil v tistem 8 dnevnem roku bi sodišče to upoštevalo in po prejemu pritožbe pozvalo upnika oz. njegovega pooblaščenca, da se izjasni in potem izdalo nov sklep, ki ga še vedno ne bi banka videla od blizu. Šele po vsem tem v kolikor ne bi plačal dolžnik sam bi sodišče naložilo banki odvesti s TR-ja odtegnitev sredstev za poplačilo dolga. Če sredstev ni na TR počakajo do prvega priliva in takrat banka to odvede ampak le tisto vsoto, ki je nad minimalno plačo.

Tisto za stroške sodišča pa naložijo ali dolžniku direktno ali pa upniku. Največkrat upniku, ko vloži predlog in ta jih seveda dobi nazaj od dolžnika, ko sodišče v sklepu o izvršbi odredi to kot povrnitev stroškov upniku, ki znašajo ponavadi med 30 in 40€. Tako poleg glavnice in obresti plača še to.

Ja res in to sem napisala tudi sama, upnik lahko zadevo ustavi, . . . , vendar ima tudi dolžnik nek maneverski prostor in pravico do pritožbe. To je pravično, saj bi v nasprotnem primeru lahko kar vsi po vrsti zahtevali kaj od nekoga ne, da bi slišali še drugo stran. Zato se mora slišati tudi glas dolžnika.

Tako bodi dovolj, lahko ti zagotovim, da nisem nič pomešala in, če ne bi imela opravka s takimi in podobnimi zadevami ne bi nekaj na slepo pisala.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom začela od zadaj :) . NIKOLI nima banka dolžnika isti dan izvršbo kot dolžnik. Sodišče da možnost dolžniku, da plača sam ali pa se pritoži v 8-ih dneh. Ta rok začne teči od podpisa povratnice sodnega pisma, ki roma nazaj na sodišče. To povratnico pa lahko podpiše dolžnik takoj ali v 15-ih dneh po prejemu obvestila o došli priporočeni pošiljki. Torej, če bi mu šlo za zavlačevanje, bi lahko preteklo 23 dni, pa banka še zmeraj ne bi nič vedela o tem!! Če pa se bi še pritožil v tistem 8 dnevnem roku bi sodišče to upoštevalo in po prejemu pritožbe pozvalo upnika oz. njegovega pooblaščenca, da se izjasni in potem izdalo nov sklep, ki ga še vedno ne bi banka videla od blizu. šele po vsem tem v kolikor ne bi plačal dolžnik sam bi sodišče naložilo banki odvesti s TR-ja odtegnitev sredstev za poplačilo dolga. Če sredstev ni na TR počakajo do prvega priliva in takrat banka to odvede ampak le tisto vsoto, ki je nad minimalno plačo.

Tisto za stroške sodišča pa naložijo ali dolžniku direktno ali pa upniku. Največkrat upniku, ko vloži predlog in ta jih seveda dobi nazaj od dolžnika, ko sodišče v sklepu o izvršbi odredi to kot povrnitev stroškov upniku, ki znašajo ponavadi med 30 in 40€. Tako poleg glavnice in obresti plača še to.

Ja res in to sem napisala tudi sama, upnik lahko zadevo ustavi, . . . , vendar ima tudi dolžnik nek maneverski prostor in pravico do pritožbe. To je pravično, saj bi v nasprotnem primeru lahko kar vsi po vrsti zahtevali kaj od nekoga ne, da bi slišali še drugo stran. Zato se mora slišati tudi glas dolžnika.

Tako bodi dovolj, lahko ti zagotovim, da nisem nič pomešala in, če ne bi imela opravka s takimi in podobnimi zadevami ne bi nekaj na slepo pisala.

:yes:

ne da se mi brat, vse skup je bolj enostaven... pa izvršba ko je pravnomočna, je isti dan na banki, vse ostalo je samo drk**** po sodišču, ki pa trenutno rabi 1 leto da to naredi...

drugače pa če si dolžan, se nimaš kaj pritoževat...zato pa je tako na sodiščih kot je, ker te poplave pritožbe na izvršbo ne znajo ustavt.

plačaj, pa izvršbe ne bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi brat, vse skup je bolj enostaven... pa izvršba ko je pravnomočna, je isti dan na banki, vse ostalo je samo drk**** po sodišču, ki pa trenutno rabi 1 leto da to naredi...

drugače pa če si dolžan, se nimaš kaj pritoževat...zato pa je tako na sodiščih kot je, ker te poplave pritožbe na izvršbo ne znajo ustavt.

plačaj, pa izvršbe ne bo

Ti očitno ne poslušaš mnenja drugih pa tudi, če so pravilna. To si dokazala s tem, ko si napisala, da se ti ne dalo brat. Zate je vse ali belo ali črno, vendar ti garantiram, da je vmes tudi mavrica. In še 1x tisto kar si napisala za banko NE DRŽI. Pa tudi ta, da nimaš pravice se pritožit, če si dolžan, ah ja. A zdaj naj bi pa plačal vse kar si upnik izmisli, al kako? Veš nekateri upniki to izkoriščajo in v predlogu navedejo še marsikaj in vidiš zato je pravica do pritožbe upravičena. Vedno je treba poslušati obe strani. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti očitno ne poslušaš mnenja drugih pa tudi, če so pravilna. To si dokazala s tem, ko si napisala, da se ti ne dalo brat. Zate je vse ali belo ali črno, vendar ti garantiram, da je vmes tudi mavrica. In še 1x tisto kar si napisala za banko NE DRŽI. Pa tudi ta, da nimaš pravice se pritožit, če si dolžan, ah ja. A zdaj naj bi pa plačal vse kar si upnik izmisli, al kako? Veš nekateri upniki to izkoriščajo in v predlogu navedejo še marsikaj in vidiš zato je pravica do pritožbe upravičena. Vedno je treba poslušati obe strani. :)

ja, če bi hotla bi lah napisala celo stran postopka, pa se mi ne da...ker nisem tega hotela povedat :) iz enga mojga stavka, je ratala cela poezija :P kdor je dolžan, naj plača... to je vse ... koliko je dolžan pa tudi ve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, če bi hotla bi lah napisala celo stran postopka, pa se mi ne da...ker nisem tega hotela povedat :) iz enga mojga stavka, je ratala cela poezija :P kdor je dolžan, naj plača... to je vse ... koliko je dolžan pa tudi ve

saj je prav, da nisi napisala več, ker potem bi bilo še več napak. Že iz tistih stavkov (poezije) je bilo razvidno, da ne poznaš celotnega postopka. Pa brez zamere. :)

Ja dolg je treba plačat, samo, če storitev ni popolna in ni v skladu z dogovorom je pač treba ugovarjati saj gre za tvoj denar, ki na žalost ne raste na drevesu. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je prav, da nisi napisala več, ker potem bi bilo še več napak. Že iz tistih stavkov (poezije) je bilo razvidno, da ne poznaš celotnega postopka. Pa brez zamere. :)

Ja dolg je treba plačat, samo, če storitev ni popolna in ni v skladu z dogovorom je pač treba ugovarjati saj gre za tvoj denar, ki na žalost ne raste na drevesu. :yes:

veš kaj.... nisem pravnik, ne da se mi po forumu razglablat.... pa ne poznaš me, zato ne piš kr neki

poleg tega če storitev ni opravljena, se jo reklamira...ne pa čaka na izvršbo...???

zato pa smo kjer smo... u kurcu ... ker noben noče plačat kar je dolžan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

punce, jst mislim, da glede na to da se miškotu, ki je temo odprl, niti ne da niti minimalnega feedbacka napisat...

...je v bistvu res škoda zgubljat besed. :ninja:

zgleda, da ga res fuuul skrbi, da mu računa ne blokirajo :fredy:

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj.... nisem pravnik, ne da se mi po forumu razglablat.... pa ne poznaš me, zato ne piš kr neki

poleg tega če storitev ni opravljena, se jo reklamira...ne pa čaka na izvršbo...???

zato pa smo kjer smo... u kurcu ... ker noben noče plačat kar je dolžan

Res te ne poznam in verjetno si ok oseba. Saj ti tudi mene ne, sam ti pa zagotavljam, da vedno vem kaj pišem in tudi stojim za napisanim.

Pa še nekaj, so pošteni upniki in so tisti, ki so izkoriščevalski in poleg tega še ne izpolnjujejo dogovorov. Tudi v tem primeru je bilo tako, kjer je bila obljubljena garancija, ki je ni bilo. Dolžnik je to pogojeval s plačilom računa. Dobil je izvršbo, garancije pa še vedno ne in poleg tega še laž, da ne more ustavit zadeve, skratka "nateg".

Če si dolžnik še ne pomeni, da si črna ovca in vse kar je zaračunano, še ne pomeni, da je upravičeno. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da se je tukaj kr malce razunelo he he no sej to je vedno tako. Da malce se pojasnim mojo zadevo na račun kar si dovžan moraš plačati.

V osnovi se popolnoma strinjam. Če je storitev opravljena potem jo je potrebno plačati.

V mojem primeru pa je bila zadeva taka

Storitev smo naročili, in ponudnik je storitev opravil, pri izdaji računa pa se je zataknilo. In sicer ponudnik je izdal račun z delno garancijo in ne z garancijo na kompletno storitev, zato sem kontaktiral izvajalca (seveda po telefonu) in ga opozoril na to, poleg tega sem ga prosil še za nek dodaten dokument, ki sicer ni bil v predhodnem dogovoru, vendar mi je zagotovil da nobena od mojih "zahtev" ni problematična in da mi bo priskrbel dopolnjen račun in dodatni dokument.

Tukaj se je pa zataknilo.

V nadalnem letu nisem prejel ne računa in ne tega dokumenta za katerega sem naknadno prosil, zato računa tudi nisem poravnal. Prejel nisem nobenega opomina, da je potrebno zadevo poravnati, zato je tudi nisem poravnal.

Skratka zadeva se je ustavila pri tem ko sem prosil da se na račun zavede garancija za celotno opravljeno storitev.

Je pa tudi res, da pa ga pa po tem nisem več priganjal, obnašal sem se po načelu, ko bo izpolnil vse kar je bilo v dogovoru (minimalno račun na katerem je zavedena garancija na celotno storitev), bom poplačal kar sem bil še dovžan oz. ga bom opomnil na to ob prvem prejetem opominu.

Kot sem že zgoraj omenil nič od naštetga ni bilo, razen sedaj iz nenada predlog za izvržbo.

Zadevo sem sedaj vsaj upam da rešil, na ta način, da sem v roku 8 dni plačal dolg in potrdilo poslal vsem pristojnim službam ter prosil za umik izvržbe. Za tak postopek sem se odločil ker je bila sama storitev opravljena nadpovprečno dobro, sam račun za garancijo in ostali dokument pa bom poskusil dobiti po verbalni poti. Če pa me bo še enkrat "nataegnil" pa zaradi tega ne bom veliko prikrajšan saj kot sem že omenil je bila storitev opravljena nadpovprečno.

Upam da sem z tem rešil marsikatere dvome in predpostavke pri nekaterih

Na koncu pa se moram zahvaliti uporabnici mojamiska, ki mi je res pomagala z nasveti in opcijami, ki jih imam na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v izogib podobnim zadevam pa moreš račun, če ga iz takšnega ali drugačnega razloga še nočeš plačati, vedno uradno zavrniti s pojasnilom zakaj zavračaš. ob tem PISNO zahtevaš odpravo napak, dodatne garancije itd. karkoli je že razlog za to, da računa nočeš plačat.

vsa komunikacija poteka pisno ali vsaj preko maila, tudi če ti po telefonu obljubi da bo vse uredil, pošlješ še magari mail in prosiš za pisno potrditev.

pri marsikateri firmi gre tako da pač delajo, ti se vmes o računu pogovarjaš z tajnico, ki pozabi rečt računovodstvu, računovodkinja pa enkrat letno pregleda kaj ni plačanega in enostavno da v izvržbo ali proda terjatev. potem pa si v riti, pa obresti, izvržbe, itd.

skratka vse pisno. mene je izučilo ko sem neko storitev opravil po ustnih dogovorih ("ja ja ni panike, vse super, samo naredi pa pošlji račun za znesek X"). ko sem poslal račun pa so mi ga zavrnili ker oni niso dali naročilnice ali potrdili predračuna, čeprav storitev pa so koristili to niso zanikali. so pač smatrali za darilo in ne naročeno storitev :SS

naenkrat je šef izgubil spomin o kakšnem znesku smo govorili in sem si lahko vse vtaknil nekam. če bi imel samo en mail kjer je šef potrdil bi bila zgodba drugačna, tako pa sem njemu pisal maile on pa meni odgovarjal po telefonu in nisem imel dokaza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej videm, da je tole po telefonu kar nekaj. Pismeno in konc. No sej se učimo. Na sreče nisem skoraj nič prikrajšan (če se bo sedaj izvržba ustavila), kot kaže pa garancije ne bom dobil ampak ok.

Mogoče še eno podvprašanje.

Izdelava nadstreška. Kot izvajalec se da garancijo na kompletni nadstrešek (konstrukcija in kritina), ali samo na eno stvar? Če ima kdo kako izkušnjo z tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot izvajalec ti da garancijo na konstrukcijo, ki jo je sam postavil (predvidevam iz lesa) in pravilno polaganje kritine, za kritino pa ti da certifikat da je izdelana v skladu z bla, bla, bla... saj kritine ni sam naredil (predvidevam da je iz opeke).

Popravljeno . Popravil MiDge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot izvajalec ti da garancijo na konstrukcijo, ki jo je sam postavil (predvidevam iz lesa) in pravilno polaganje kritine, za kritino pa ti da certifikat da je izdelana v skladu z bla, bla, bla... saj kritine ni sam naredil (predvidevam da je iz opeke).

Konstrukcija je iz pocinkane kovine, kritina pa je iz, joj kako se že reče iz tistih "plastičnih" plošč debeline 10mm

Na računu pa je zavedeno da je garancija na strešno kritino 2 leti in to je to. Nikjer ni ne duha ne sluh o garanciji na kovinsko konstrukcijo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!