Skoči na vsebino

Študij vš za varovanje oklja in komunalo


klimbra

Priporočene objave

Ker vem, da je tukaj mnogo študentov.......me zanima, če kdo študira na višji šoli za varovanje okolja in komunalo v Ljubljan ( litostrojska ).

Bi rabil nekaj info......preden se odločim zapravljati denar.

Hvala že v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da je tukaj mnogo študentov.......me zanima, če kdo študira na višji šoli za varovanje okolja in komunalo v Ljubljan ( litostrojska ).

Bi rabil nekaj info......preden se odločim zapravljati denar.

Hvala že v naprej.

Pozdravljen, sam sem pred 4 leti končal komunalo, samo da je takrat bil še naziv komunalni inžinir. No nisem hodu na Litostrojsko, ti pa lahko povem dašolaje na tej smeri velik povdarek na ekologiji. Če se boš vpisal ti lahko pošljem ali dam nekaj moje literatue, no nekaj se je mogoče spremenilo, ne pa dosti. Če želiš me lahko kontaktiraš, moj gsm je v mojem profilu.

Če se odločiš za šolo, to sigurno ni zapravljanje denarja, ampak naložba vase, katera se obrestuje.

LP hoyla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da je tukaj mnogo študentov.......me zanima, če kdo študira na višji šoli za varovanje okolja in komunalo v Ljubljan ( litostrojska ).

Bi rabil nekaj info......preden se odločim zapravljati denar.

Hvala že v naprej.

Jaz tudi, na Zavod IRC, sicer še na šmartinski, v redu zadeva, dost enostavna vsaj za tiste, ki je to njihovo področje (ob delu), pa tudi drugi niso imeli kakšnih problemov. Kaj pa te zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da na hitro razložim

imam več kot 20 let izkušenj kot operativec.....vodja projekta

mnogo izkušenj s področja zimske službe

10 let izkušenj z zazidalnimi načrti, soglasji za gradnjo.....

Torej.....faks mi je zgolj za hobij.......ga ne potrebujem.....sam v zimskih mesecih se moram z nečem zamotit. Predvsem me zanima, kako je z obvezno prisotnostjo.......vajami.......težavnosti izpitov.....literatura. BTW....plača ne bo nič boljša......tako, da še nisem 100%......najbolj je odvisno od prvega vtisa, ki ga bom.....upam, dobil na info dnevu 10.02.

Praviš ekologija......kul.......sem gradil dva centra za odlaganje odpadkov.....Logatec in Ljubljansko smetišče. To bi znalo koristiti????

BTW.....imam tudi kar veliko število opravljenih izpitov na višji varnosti šoli.....sam to je že 28 let nazaj......tako, da močno dvomim, če še kak velja....se sploh splača spraševat?????

Ja......ko se malček pocajtam, vaju kontaktiram.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

klimbra ne serji, meni manjka še 7 izpitov na ekonomski do diplome (UNI/96) in sem po 10 letih zdaj začel delat to manjkajoče ker morem do 2015 diplomirat da mi ne ukinejo programa. ni fajn, ko si tako dolgo iz vaje pa tudi ko se učiš stvari za katere sedaj v praksi dobro veš da so drugačne.

rajše koristneje porabi čas če praviš da faksa ne rabiš. jaz ga zdaj sicer ne, ampak nikoli ne veš ker imam do panzije še vseeno dosti dalj kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

me že počasi mineva.....sploh dejstvo, da je večina predavanj v soboto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

me pa ni strah......iz pogovorov z nekaterimi, ki so to že obiskovali.......izpiti niso ravno neka jedrska fizika.

Mah......do oktobra je še dolga.......morda

Pervy......men na dveh faksih manjka vsega 8 izpitov........a po super starem programu ( 30 let u preteklost ).....torej.....isto, kot da nimam nobenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra do 2015 imaš še čas da narediš izpite po starem programu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra do 2015 imaš še čas da narediš izpite po starem programu ;)

Žal....nič več......preveril :(

Grem pa lahko 2021 v penzijo.... :hooray: :hooray: :hooray:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Torej.....faks mi je zgolj za hobij.......

...

...

Pervy......men na dveh faksih manjka vsega 8 izpitov........a po super starem programu ( 30 let u preteklost ).....torej.....isto, kot da nimam nobenega.

....

In po teh podatkih bi ti še vseeno zapravljal denar za študij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po teh podatkih bi ti še vseeno zapravljal denar za študij?

zakaj pa ne .. bo dr. upokojenec ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ne gre za leta. Vendar če pravi, da se mu na plači ne bo poznalo, pa tudi pri prejšnih 2 faksih ni bil uspešen, mislim da je metanje denarja v smeti.

Če pa bi se res rad kot upokojenec potem pohvalil z višjo izobrazbo (in majhno penzijo :BUA: ), potem pa... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ne gre za leta. Vendar če pravi, da se mu na plači ne bo poznalo, pa tudi pri prejšnih 2 faksih ni bil uspešen, mislim da je metanje denarja v smeti.

Če pa bi se res rad kot upokojenec potem pohvalil z višjo izobrazbo (in majhno penzijo :BUA: ), potem pa... :D

V tretje gre rado ;) .... eni grejo na faks, ko so v že v penziji .... poznam primere ... mogoče bom tudi sam tak primer ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tretje gre rado ;) .... eni grejo na faks, ko so v že v penziji .... poznam primere ... mogoče bom tudi sam tak primer ;)

Tudi jaz jih poznam. Čeprav sam tega ne razumem. Bolj star bolj nor! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lolek......ne razumeš.......me pač zanima.

Doštudiral pa nisem ne zaradi lenobe......pač......nekdo mora skrbet za družino.

Sem že našel........geologija........pa ne zarad diplome.....sploh ne mislim opravljat izpitov.......samo naučil bi se rad nekj novega......net je žal premal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, saj če se hočeš učiti nove stvar, ti ni treba na faks. Gradivo imaš na internetu, v knjižnicah, prek Amazona (in drugih knjigarn) lahko nabaviš najboljše knjige s posameznega področja. Je pa faks koristen zato, "da se reče" in seveda zato, ker te drugi obravnavajo drugače (žal, v Sloveniji se veliko ljudi še vedno preveč obeša na formalne nazive). Jasno, na nekatere razpise se lahko prijaviš le, če imaš določeno stopnjo izobrazbe. Ampak ... z vidika samega znanja (želje po učenju novih stvari) pa je faks bolj tako tako - no ja, mogoče boš naletel na nekaj dobrih profesorjev, tisto je en tak velik (najbrž tudi edini) bonus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ne gre za leta. Vendar če pravi, da se mu na plači ne bo poznalo, pa tudi pri prejšnih 2 faksih ni bil uspešen, mislim da je metanje denarja v smeti.

Če pa bi se res rad kot upokojenec potem pohvalil z višjo izobrazbo (in majhno penzijo :BUA: ), potem pa... :D

Verjetno ciljaš na zaposlitev v javni upravi, ali pa kakšni državni firmi? V nasprotnem primeru si oplel. Pa tudi v JU se bodo zadeve slej ko prej spremenile. No sej če ne z leti pa s tableti.

lolek......ne razumeš.......me pač zanima.

Doštudiral pa nisem ne zaradi lenobe......pač......nekdo mora skrbet za družino.

Sem že našel........geologija........pa ne zarad diplome.....sploh ne mislim opravljat izpitov.......samo naučil bi se rad nekj novega......net je žal premal.

Geologija? Kul :D

Klimbra, saj če se hočeš učiti nove stvar, ti ni treba na faks. Gradivo imaš na internetu, v knjižnicah, prek Amazona (in drugih knjigarn) lahko nabaviš najboljše knjige s posameznega področja. Je pa faks koristen zato, "da se reče" in seveda zato, ker te drugi obravnavajo drugače (žal, v Sloveniji se veliko ljudi še vedno preveč obeša na formalne nazive). Jasno, na nekatere razpise se lahko prijaviš le, če imaš določeno stopnjo izobrazbe. Ampak ... z vidika samega znanja (želje po učenju novih stvari) pa je faks bolj tako tako - no ja, mogoče boš naletel na nekaj dobrih profesorjev, tisto je en tak velik (najbrž tudi edini) bonus.

Na netu je dosegljivo skoraj vse, sicer pa je bilo pred tem tudi v knjižnicah dosegljivo skoraj vse, pa jih ni ravno veliko, ki bi se samo iz knjig lahko naučili skoraj vse. Faks je koristen tudi za malo več kot samo za nazive. Če ga dobro izbereš in je strokovni kader na faksu dober potem je znanje, ki ga tam dobiš kvalitetno strukturirano in uporabno veliko bolje, kot pa če je pridobljeno samo preko knjig ali interneta. Omogoči ti veliko boljšo podlago za nadaljno "samoizobraževanje". Stestirano na lastni koži, sedaj že drugič gulim študijske klopi :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se učiš prek interneta, ni tistega užitka, kot je driska pred izpitom, slaba volja po izpitu, ter veselje ob pozitivni oceni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet bi bil naslednji, sem sicer računalničar :)

Če ne iščeš neki "ekspertnih" znanj, pojdi pogledat kak družboslovni študij.

Sicer je sam po sebi precej neuporaben, ampak če že obvladaš kar delaš, ti lahko družboslovna znanja zelo koristijo.

Razno poznavanje sociologije, ekonomije, organizacije, politologije in razna metodološka znanja (itd), so stvari, ki ti dajo zelo lep pregled na to kako naša družba deluje. Ubistvu ti pojasni vprašanja za katera niti sam nisi vedel, da jih imaš. In so znanja, ki ti koristijo čisto povsod (samo sama po sebi so premalo :D).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra izberi nek faks kjer je dosti žensk. mogoče ne boš doštudiral, se bo pa fajn družit s sošolkami :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ciljaš na zaposlitev v javni upravi, ali pa kakšni državni firmi? V nasprotnem primeru si oplel. Pa tudi v JU se bodo zadeve slej ko prej spremenile. No sej če ne z leti pa s tableti.

Okej ne razumem tega stavka spljoh :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!