Skoči na vsebino

ACTA


Lenkas

Priporočene objave

Evropska unija se je pridružila mednarodnemu sporazumu za boj proti ponarejanju (Acta). Trgovinski sporazum so v Tokiu danes podpisali predstavniki Evropske komisije, od tega kar 22 od 27 članic unije, je sporočilo japonsko zunanje ministrstvo. Sporazum podpisala tudi Slovenija.

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi bolj spadalo v temo politiziranje. Upam, da tole sranje ne bo potrjeno.

Me pa ne preseneča, da ni komentarjev. Se raja raje prepira o rdečih pa belih, kot pa da bi kdaj pogledala malo okoli sebe, kaj se dogaja tukaj in zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasprotovanje ACTA sporazumu in drugim podobnim zakonom kot je SOPA je bistveno pomembnejše kot kaj se lokalno dogaja v naši vladi. Internet je trenutni edini medij, ki ga ne nadzoruje nobena vlada ali lobij.

Sprejetje takega zakona bo dolgoročno katastrofalno. Zdaj plačujete x € na mesec za dostop do celotnega interneta. Tak zakon bo lahko to omejeval in boste npr. morali plačat več, da boste lahko prišli do tujih strani. Podobno kot zdaj plačujemo več za telefonski klic v tujo državo.

Poročanje o protestih bo popolnoma zatirano, informacije, ki se bodo širile, bodo samo tiste, ki jih bo odobrila lokalna vlada.

Ne si mislit, da se gre tukaj za kopiranje glasbe in filmov. Gre se za nadzor oz. blokiranje edinega prostega medija. Pred 30 leti so vlade/lobiji lahko nadzorovali časopis/tv/radio (vse medije). Brez interneta, ne bi nikoli videli depeš objavljenih na wikileaks in drugih umazanih stvari.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj niso včeraj objavili da je tudi Slovenija podpisala sporazum ACTA?

Upam da ne, vendar se bojim da je že prepozno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anonymus so že napovedali boj proti slovenskim vladnim agencijam, se rpavi spletnim stranem zaradi tega podpisa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042506292

Naša veleposlanica (sestra pokojnega predsednika Drnovška) se opravičuje za podpis. Ni vedela kaj podpisuje??? Mislim WTF??? Vedela je že vedela... Samo se je pač naredla franzoca takoj po podpisu.

Zadeva še ni v naši zakonodaji. Zdaj se mora v evropskem parlamentu sprejet (če se bo), potem pa posamezno po državah. Če mislijo to bedarijo uzakonit, je tehnološko nazadovanje zagotovljeno :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA tem linku se lahko s svojim podpiosom (email) borite proti podobnimi rečmi.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?tta

Thanks again for your help,

The Avaaz team

--------

Dear friends,

Last week, 3 million of us beat back America's attack on our Internet! --- but there is an even bigger threat out there, and our global movement for freedom online is perfectly poised to kill it for good.

ACTA - a global treaty - could allow corporations to censor the Internet. Negotiated in secret by a small number of rich countries and corporate powers, it would set up a shadowy new anti-counterfeiting body to allow private interests to police everything that we do online and impose massive penalties -- even prison sentences -- against people they say have harmed their business.

Europe is deciding right now whether to ratify ACTA -- and without them, this global attack on Internet freedom will collapse. We know they have opposed ACTA before, but some members of Parliament are wavering -- let's give them the push they need to reject the treaty. Sign the petition -- we'll do a spectacular delivery in Brussels when we reach 500,000 signatures:

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?tta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se protestov ne udeležujem, ampak teglae se zagotovo bom.

preprosto: briga me za demokracijo; to poveličevano diktaturo večine nad manjšino v službi svetovnih struktur moči=kapitala, ki ji je že zdavnaj spodletela najena galvna naloga-opravnomočenje ljudi.

Spletu je uspelo tam, kjer je demokratičnim institucijam spodletelo- bolj ali manj prosto deljenje informacij, znanja in veščin podeljuje moč povprečnemu prebivalcu zahodnega sveta, hkrati pa ga vleče iz spon ideologije, ki mu jo ponujajo drugi (bom grdo rekel) kontrolirani mediji.

ACTA (ki jo snujejo demokratične države) je preprosto poskus uničenja edinega kolikor toliko svobodnega prostora v katerem ne vlada hegemonija nobene ideologije/strukture moči,...

Nekaj podobnega kot bi cerkev napadla neko (recimo pravično) državo, ker ji speljuje vernike.... - upam da bo tale analogija v tipično slovenskem duhu mal spodbudila tole, čudno za motosvet, dokaj mrtvo debato...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf na FB ju sem zdele vidu komentar mojga prjatla ( po takih izjavah bo kmal bivši)

citiram: Ne samo da podpiram ACTA ampak bi dejansko se dodal OGROMNE kazni zraven za vse krsitelje.

Ker kreten.pa totalen Janšev privrženec obenem. Ma gobc bi mu razbil. Pa on ki se ukvarja z internetom. on ki je mene nauču kako se filmi dol vlečejo pa muzka .On ki mi je na pru komp piratske windowse gor dal. Jao jao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dnevnik.s...odbe/1042506292

Naša veleposlanica (sestra pokojnega predsednika Drnovška) se opravičuje za podpis. Ni vedela kaj podpisuje??? Mislim WTF??? Vedela je že vedela... Samo se je pač naredla franzoca takoj po podpisu.

Zadeva še ni v naši zakonodaji. Zdaj se mora v evropskem parlamentu sprejet (če se bo), potem pa posamezno po državah. Če mislijo to bedarijo uzakonit, je tehnološko nazadovanje zagotovljeno :BUA:

Celo je izjavila, da je podpisala iz ''DRŽAVLJANSKE MALOMARNOSTI'' ... mislim no, pa kje mi to živimo .... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dnevnik.s...odbe/1042506292

Naša veleposlanica (sestra pokojnega predsednika Drnovška) se opravičuje za podpis. Ni vedela kaj podpisuje??? Mislim WTF??? Vedela je že vedela... Samo se je pač naredla franzoca takoj po podpisu.

Tako dela veliko naših politikov, samo OPRAVIČITI se pa ne znajo ko ZAJEB . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trojan69 je zadel tako da bol ne bi moral :)

Čisto spontano se je ustvaril utopični svet, kar je neke vrste dokaz česa so ljudje sposobmi če se jim pusti proste roke. Brezplačna izmenjava informacij in tudi produktov in še in še... Kje si še videl, da nekdo dela mesece na projektu, ki ti olajša življenje in ga ponudi vsem, brez da bi za to karkoli zahteval.

Tudi motosvet je primer tega.

Očitno to nekoga moti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!