Skoči na vsebino

ACTA


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Hja, če je tako je pol, če stvar razdelamo do konca za vse skup odgovoren veliki kreator!!? Če se gremo norce brit pa dejmo ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če je tako je pol, če stvar razdelamo do konca za vse skup odgovoren veliki kreator!!? Če se gremo norce brit pa dejmo ne!

In kdo pravi, da veliki krator ne prevzema odgovornosti ... celo za norce?

Je morda komu pino potrdil odstop od svoje odgovornosti?

:evilgrin:

Če boš pa bril norce, se pa prvi prijavim za britje .. jasno zastonjsko.

:bounce:

Lenobepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čakte mal ....navodila so tudi avtorsko zaščitena in ko bo motomars naletel na odtajano ACTO bo cela frka :kva2:

Drgač pa bi se moral sistem razvijat v nepretirano nalaganje cekina v nekaj točk na planetu ka pa ravno ACTA vzpodbuja. Če uveljavimo ACTO po celem planetu bo današnja kapitalistična industrija vseh sort podlegla pod vso težo nagrebenega kapitala in hkrati uničila cel trg ki bo obubožal. Sama pa bo miljon procentno razvila kako na moč sprevrženo sužnjelastniško diktaturo. Avtorstvo podpiram s stališča neoderuštva!! Se pravi če danes eni Windowsi koštajo 200 euričev in če jih plačajo vsi uporabniki na planetu se bo zgodilo kaj???!!! Že pod današnjimi piratskimi pogoji je to svinjsko nemarno bogata panoga a si loh predstavljate rezultate ki mimogrede prodaja polizdelke.

Panika, panika, panika, PANIKA!!! Vse je f pizdi!

BTW, tudi, če bi Windowsi stali 40 evrov, jih ti in tebi podobni ne bi plačevali, ker bi vam bilo spet preveč ... ker bi tebe in tebi podobne še kar motilo, da ima Microsoft dobiček.

Pa da ne bo pomote - sam sem bil nekoč eden največjih nasprotnikov Microsofta pri nas. To so bila mlada in nora leta, se spomnim. Zadnjih X let sem največji fajn. Tudi zato, ker sem vmes nekaj let intenzivno uporabljal Linux in podobne rešitve in je bilo tam marsikaj res tako zelo v qrcu ...

Je pa dejstvo - če si nekdo kupi računalnik za 300, 500 ali 1000 evrov, pa je potem problem dati za licenco Windowsov tistih 100 ali 140, ali kolikor pač stane ob nakupu računalnika, ... in če bi jih predvidoma uporabljal 3-5 let, je to 2-3 evre na mesec ... vsak od teh ima vedno možnost uporabiti brezplačen Linux. Vedno in povsod. Ampak, kot rečeno - sam sem se ga dobro nažrl in ker računalnike uporabljam za delo in služenje denarja, so pač Windows in Office in še kaj del budžeta za osnovna delovna orodja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ampak, kot rečeno - sam sem se ga dobro nažrl in ker računalnike uporabljam za delo in služenje denarja, so pač Windows in Office in še kaj del budžeta za osnovna delovna orodja.

No ja, Windowsi še za silo nekak. Tudi meni se je Ubuntu oz. prosto programje zamerilo zaradi nekaj reči, ki jih tam preprosto ni, na windows platfomi pa so.

A to tudi pod razno ni Ms office. Se ga da z office Libre prav fino nadomestiti, vsaj za 99,5% populacije ki "pisarno" tako ali drugačno uporabljajo!

Tako da željno čakam, da omenjene pomankljivosti odpadejo in se lahko tudi Woknow losam! še predvsem, ker je Malimehki kriv za veliiiko večino mojih službenih frustracij. In to na plačanem programju! Gates si ne želi srečanja z menoj, verjemi mi!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi šlo res za neke vrste zaščito vse avtorskih pravic bi še šlo, tako pa gre samo za povečevanje dobičkov.

Dokler je "tavelikim" čisto vseeno za ostale potem je meni vseeno za njih.

Uporabljam licenčne programe tam, kjer je to nujno potrebno, za ostalo uporabljam npr. open office in podobno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi takozvana "intelektualna lastnina" morala biti dostopna vsem (pravno gledano fizičnim osebam) in to zastonj. Plača se takrat, ko s produktom nekoga drugega ustvarjaš nek dobiček.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi takozvana "intelektualna lastnina" morala biti dostopna vsem (pravno gledano fizičnim osebam) in to zastonj. Plača se takrat, ko s produktom nekoga drugega ustvarjaš nek dobiček.

Bravo Kec, you are the Man!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi takozvana "intelektualna lastnina" morala biti dostopna vsem (pravno gledano fizičnim osebam) in to zastonj. Plača se takrat, ko s produktom nekoga drugega ustvarjaš nek dobiček.

Hmmmm ...

:glare:

sliši se res lepo - takole na hitro.

Praktično gledano je pa drugi del (plačevanje) skoraj neizvedljiv na tak selektiven način.

Na žalost ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je na hitro. Ne morem v 2 stavkih zajeti vseh izjem in pravil. Gre za neko osnovno usmeritev.

Kako je neizvedljivo? Lani sem imel na obisku tržno inšpekcijo, ki je pregledala vse računalnike v našem podjetju. Predložiti sem moral vse račune za licenčne programe. Delovalo je popolnoma izvedljivo. Mi pa je bilo zanimivo, da sem slišal na radiu, da so v celotnem lanskem letu opravili samo cca 50 inšpekcijskih pregledov.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi takozvana "intelektualna lastnina" morala biti dostopna vsem (pravno gledano fizičnim osebam) in to zastonj. Plača se takrat, ko s produktom nekoga drugega ustvarjaš nek dobiček.

A-ha, dobiček pa štejemo seveda samo finančno, ne pa intelektualno?

Čeprav recimo smo pripravljeni v isti sapi trditi, da so zdravje, znanje in vrednote naše največje bogastvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp in ravno to se dogaja-zdravje, znanje je potrebno plačevat (druge vrednote so pa itak ideološki konstrukti, ki nam jih dajo zastonj :) ). Ni za družbo kot celoto bolš da je zdrava, da je izobražena? Se z izobrazbo ter socialo ne menjša kriminal, alkoholizem,...Skandinavci so že zdavnaj neki pogruntal, neki kar ostalemu svetu še zdaj ni jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej?

:glare:

Kaj torej? Kot sem ti povedal, mehanizmi so in če bi se jih izvajalo bolj dosledno bi tudi tukaj bil večji red. Zadeva ni toliko drugačna od CPP-ja, kombinacija vzgoje in represivnih vzvodov. Za prvo silo.

A-ha, dobiček pa štejemo seveda samo finančno, ne pa intelektualno?

Čeprav recimo smo pripravljeni v isti sapi trditi, da so zdravje, znanje in vrednote naše največje bogastvo?

Ne obračaj mojih besed. Namesto dobička bi lahko napisal tudi dodano vrednost ali kaj v tem stilu, pa nisem ker bi potem lahko padli v debato, kaj je to dodana vrednost, kako dodano vrednost oceniti in podobno. Kot sem rekel, ne morem v 2 stavkih zajeti vseh izjem, ki pridejo v poštev pri reševanju takšnega področja.

Lahko pa mi verjameš, da se sem neposredno soočam s težavami "kraje" avtorskih pravic in se v večini primerov lahko obrišem pod nos za kakršno koli nadomestilo. Večine teh težav se acta sploh ne dotika. Rešuje samo dobičke velikih založnikov. Tukaj gre bolj za problem družbe, kjer je cena vse odnos znanje in ostale vrline pa so potisnjene nekam na obrobje. Na te zadeve prilepit neko etiketo s ceno ne bo rešilo ničesar, dokler se ne bo spremenilo mišljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj torej? Kot sem ti povedal, mehanizmi so in če bi se jih izvajalo bolj dosledno bi tudi tukaj bil večji red. Zadeva ni toliko drugačna od CPP-ja, kombinacija vzgoje in represivnih vzvodov. Za prvo silo.

S "torej?" sem pač mislil tistih smešnih nekaj obiskov inšpektorjev - pljunek v morje, zapravljanje denarja in bolje, da jih ne bi sploh bilo ....................

... Na te zadeve prilepit neko etiketo s ceno ne bo rešilo ničesar, dokler se ne bo spremenilo mišljenje.

................ kar potrjuješ s tem zapisom in v bistvu se strinjava.

Dodajam le, da v Butalah ni mogoče pričakovati drastičnih sprememb zaradi neke "zakonodaje", katere imamo več kot cela EU skupaj - izvaja se pa ne. Dokler bodo Butale prenatrpane z Butalci bo temu tako.

Basta!

Seveda nas o tem učijo izkušnje iz drugih področij. Butale imajo svojstven problem. Namreč: Butalcev nas je le 2 Mio. In če bi hoteli z inšpektorji nadzorovati vse kar naj bi nadzorovali, bi gotovo lahko VSI dobili delovno mesto inšpektorja - pa še ne vem, če bi nas bilo dovolj. Dodatno delovno silo bi morali spet uvažati iz juga. Eni bi bili inšpektorji za avtorske pravice, drugi za smeti, tretji za davke, četrti za gostinstvo itd itd itd ... To je podobno, kot sem nekoč iz zajebancije predlagal Pahorju (ko bedaki še niso dojeli, da je v Butalah več občin kot jih je kdajkoli bilo v SFRJ) kako naj reši brezposelnost v Butalah. Slogan akcije: "Občino v vsako ulico in vsako vas!" Tako bi v nekaj tednih bili vsi zaposleni in ostala nezasedena delovna mesta bi morali zapolniti z uvoženo delovno silo.

Nekako jim ideja ni bila povsem pri srcu. Morda Janši tudi ideja z "Vsi smo inšpektroji in se medsebojno jebemeo."

:l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01:

ne bi bila ravno po godu. Bi pa zadeva še kako odgovarjala butalskemu narodnostnemu karakterju.

Pa še RKC bi izvisela s svojimi intrigami, ker bi Butalci imeli dovolj drugega prepiranja.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A-ha, dobiček pa štejemo seveda samo finančno, ne pa intelektualno?

Čeprav recimo smo pripravljeni v isti sapi trditi, da so zdravje, znanje in vrednote naše največje bogastvo?

Zakaj pa? Kdo pa? Najprej se to vprašaj! To, da se kakovost življenja, znanje in dobiček vrednotita finančno je en največji nateg človeštva. In ovce temu slepo sledijo.

Kaj ti res misliš, da je tistim najbogatejšim toliko do denarja?! Denar je samo sredstvo za potrditev moči in nadvlade. Moč in socialni položaj se pa da pridobiti tudi in še bolj na drugačen način. Z ugledom, ki temelji na delu za vse. Vzemimo primer Mahatme Gandhija, po videzu in lasti asketa in reveža, po vplivu človeka, ki je pretresel britanski imperij. Poglej mati Terezo, Florence Nightingale pa še marsikoga in marsikatero. To so dobre smeri človeštva, ki so dale tem ljudem in vsem, katerim so svoje delo namenili kvaliteto življenja, zdravje, svobodo in ostale stvari, ki delajo naša življenja smiselna in kvalitetna. Jebi ti denar!

Seveda pa je treba folku oči zamazati, da sprejme potrošniško miselnost in samoumevnost konkurenčnosti in lastnega propada na trgu dela. S tem se omogoča najbolj podlim od podlih, da izvajajo svojo filozofijo božanstva denarja, saj plemenitih ciljev in dejanj ljudi, ki sem jih omenil zgoraj enostavno niso sposobni. In podrejanje znanja kot lastnino samo tistim, ki imajo denar je popolnoma ista zgodba.

Temelji Justin, temelji so f qurcu!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vzemimo primer Mahatme Gandhija, po videzu in lasti asketa in reveža, po vplivu človeka, ki je pretresel britanski imperij. Poglej mati Terezo, Florence Nightingale pa še marsikoga in marsikatero. ...Temelji Justin, temelji so f qurcu!

Pozabil si našega Tita, ki ni imel skoraj nič (vse je bilo pač v lasti države), pa je bil najmočnejši politik svojega časa.

No upam, da ne boš hud zaradi te malenkostne pripombe in me spet ... :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si našega Tita, ki ni imel skoraj nič (vse je bilo pač v lasti države), pa je bil najmočnejši politik svojega časa. ...

Tito ni bil asket, temveč politik in željan osebne slave in priznanj in ne, ne prištevam ga v ta krog. Tako da :bum:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito ni bil asket, temveč politik in željan osebne slave in priznanj in ne, ne prištevam ga v ta krog. Tako da :bum:

Priporočam knjigo "Tito in tovariši", da se nekoliko izobraziš in ne reagiraš preveč čustveno.

Mogoče boš uvidel, da je marsikateri "asket" kot jih ti naštevaš živel precej bolje kot Tito v svojih prvih treh četrtinah življenja.

Ni pa mogel voditi neuvrščenih in se kosati za velesilami oblečen v belo spalno srajco in speč na žebljih.

Sicer sva pa že ugotovila, da s teboj nima smisla razpravljati, ker si kot večina

butalskih državljanov iz materinega naročja padel najpametnejši na ta planet

in TI ne potrebuješ nobenega novega vedenja,

ker so vsi od tvojega rojstva naprej dejansko bolj neumni in neuki od tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ker so vsi od tvojega rojstva naprej dejansko bolj neumni in neuki od tebe.

To pa res ne vem, zakaj ločnico postavljaš na ta datum? Predvidevam, da si kakšen dan starejši od mene in zahtevam, da to ločnico postaviš vsaj dan pred tvojim rojstvom, pa se bova lepo strinjala. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pa mogel voditi neuvrščenih in se kosati za velesilami oblečen v belo spalno srajco in speč na žebljih.

Tudi gibanje neuvrščenih in socializem nista tako nedolžne zadeve. Titej je naredil dovolj dobrega, da ga spoštujem in je bil bister in odličen politik, ki nas je rešil sranja vzhodnega bloka. A zato še nisem nekritičen do njega in političnega venmetanja, ki ga je izvajal. Tito je bil zvezda, ki je vzhajala zato, da je svetila predvsem sebi in svojim prepričanjem. To pa nima prav nič skupnega s tistim, kar sem hotel o kvaliteti življenja ob odsotnosti potrošniške miselnosti in splošni dobrobiti znanja povedati v prejšnji objavi.

Seveda je možno tudi, da sem bil nejasen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa res ne vem, zakaj ločnico postavljaš na ta datum? Predvidevam, da si kakšen dan starejši od mene in zahtevam, da to ločnico postaviš vsaj dan pred tvojim rojstvom, pa se bova lepo strinjala. :P

Vidiš, preveč si pameten in razsvetljen, da bi razumel kaj mi običajni cepci godljamo.

Glej ... gre za to, da do tvojega rojstva sem bil jaz ... z dnem, ko si privekal na svet

si mi pa takoj, še preden si cuznil prvo kapljico mleka iz mamine dojke,

prevzel to mesto, saj so vsi okoli tvoje zibke rekli (še v TT-ju je bilo):

"Ta dojenčk pa taku pamtn gleda, daj Broj zihr upleu za zmer!"

:eek:

... Titej je naredil dovolj dobrega, da ga spoštujem in je bil bister in odličen politik, ki nas je rešil sranja vzhodnega bloka ....

Več ni treba - potem se strinjava. Jasno, da je delal napake, morda celo namenoma, ali celo hude - v dobri veri, da bo to koristilo njemu in narodu ... kakšno je pa razmerje med "njemu : narodu" bo pa ostal večen razlog za debate.

Seveda je možno tudi, da sem bil nejasen ...

Zna biti, zna biti .. moral se boš bolj potruditi, ko pišeš nam navadnim prvim primatom,

ki enostavno ne moremo slediti visokim sferam tvojih nebeških misli ...

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... "Ta dojenčk pa taku pamtn gleda, daj Broj zihr upleu za zmer!"

:eek:

...

Zna biti, zna biti .. moral se boš bolj potruditi, ko pišeš nam navadnim prvim primatom,

ki enostavno ne moremo slediti visokim sferam tvojih nebeških misli ...

:yes:

No, sej zdej si me kr potolažu. Sm mislu, da nočeš razumet, pa na osnovi prve razlage vidim, da ne moreš.

Da bi se bolj potrudil? Eh dej no dej, mora bit mal "misteriozno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, da sploh ni pomembno katerim področjem je kakšna tema namenjena. Ime tovariša Tita bo živelo v njej. Se pozna, da je Stari bil metalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, da sploh ni pomembno katerim področjem je kakšna tema namenjena. Ime tovariša Tita bo živelo v njej. Se pozna, da je Stari bil metalec.

Tako se govori!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!