Skoči na vsebino

Zračnost nagredi v vodoravni smeri? Mogoče big end ležaji?


petko94

Priporočene objave

Na motorju opravljam servis bat, vodna pumpa ter pa problematični power valve ventil, ta ventil mi je razbilo v bloku ravno tako pa mi naredilo je nekaj risov na batu ter cilindru. cilinder bom dal obnoviti ter bom zamenjav ta ventil ter bat, zdaj pa sem opazil nenavadno zračnost na gredi motorja celo gred lahko premikam 2mm levo ter desno??

zanima me ali so to big end ležaji ali je lahko zračnost kje drugje v gred? mogoče zaradi tega ker je bil desni blok švasan, ter zatesnjen z silikonom?

res bi vam bil hvaležen za kakšen odgovor ter nasvet.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi big end ležaj bi se ti premikala sama ojnica kot pa si napisal sam se premika cela gred torej ni problem v bigendu, da se vse vse skupaj giblje ni najboljše vendar se velikokrat stvar umiri ko je motor segret... najlepše boš videl če boš prijel za magnet in ga pocuku sem ter tja... da je blok švasan res da ni najbolše samo če je bila zadeva dobro rešena tu nebi smel bit problem... sicer je pa s tem tako je je mašina delal do zdaj ne vem zakaj nebi še naprej...

(če sem te prav zastopil se giblje gred pravokotno na smer vožnje...)

Popravljeno . Popravil urb1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem ker je imel cilindr ter bat na obeh straneh velike rise ojnica ni imela nič zračnosti le ta "pravokotna" zračnost kar pa ni nič narobe problem je ker ima gred toliko zračnosti kot ojnica...

slišau sm da je ta zračnost lahko samo tam kjer je gred uležajana. z magnetom bom pa poskusil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko da je toliko lufta med blokoma sicer se to rešuje s centrirnimi podloškami(distančnimi) vendar je to veljalo bolj za tomosa ker niso znali pogruntati pravih toleranc....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!