Skoči na vsebino

Nurburgring - Nordschleife


nsignific

Priporočene objave

Pozdrav,

Se opravičujem, če je ta tema že kje, vendar je nisem našel.

Nordschleife je meni daleč najljubša dirkaška proga in že vrsto let sanjam, da bi se po njej odpeljal en krog. V simulacijah sem jo že neštetokrat obšel in jo znam dobesedno na pamet. Tudi tam sem že bil, a s popolnoma neprimernimi vozili.

Zanima me, če je kdo že bil tam in bi lahko na kratko opisal, kako je izgledala nastanitev, stroški, kakšne dodatne informacije... šel bi pa z motorjem. Vem, da se te informacije vse v grobem da zbrskati z interneta, ampak me zanimajo konkretno vaše izkušnje, zato sprašujem tu.

nordschleife_umriss.jpg

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proga se nahaja na dokaj velikem območju sredi ničesar. Okoliške vasice živijo od dirkanja in v njih najdeš cel kup zasebnih sob in hotelov vseh vrst. (Ker smo bili z bivalnikom ne vem za cene prenočišč, zato podatke o tem poišči na internetu). Ob dirkališču je tudi veliko prostora za kampiranje.

Vožnja po progi:

Po progi se lahko voziš s čimerkoli, zato na njej najdeš vse od dirkalnih prototipov, do atov s karavani, ki peljejo družino na izlet po dirkališču. Na vhodu v progo plačaš karto in počakaš pred rampo, kjer te varnostnik spusti na progo (kupiš lahko karto za 1 krog, za 3 kroge, za 6 krogov,...cena ni pretirana, ampak se je ne spomnim - glej net). Na progi velja zavarovanje za vozilo, sam pa moraš plačati morebitne poškodbe, ki jih povzročiš na varovalnih ograjah.

Jasno, da igrice, ki jih igramo na računalniku nimajo ničesar skupnega z realnostjo, zato je nesmiselno fantazirati o tem, da boš kot "računalnikški dirkač" na progi kaj hitrejši. Proga je izjemno zahtevna, saj je zelo hitra in zelo nepregledna, poleg tega pa posejana s počasnimi avtomobili (tudi takimi z zelo neizkušenimi vozniki). Na progi velja pravilo, da lahko prehitevaš samo po levi (tako, kot na običajni cesti). še zlasti je zanimivo veliko spreminjanja višine, kar še poveča razburljivost. Če hočeš po progi voziti hitro, moraš biti res izkušen voznik in odpeljati kar nekaj krogov, da se navadiš. Zaradi dolžine se jo je nemogoče naučiti na pamet, vedno pa moraš upoštevati možnost počasnega vozila za nepreglednim ovinkom.

Z družbo nam je uspelo naprositi lastnika lokalnega podjetja, ki izposoja avtomobile za na progo, da nas je odpeljal en krog s serijskim Renaultom Clio sport (200KM). Možakar je znal progo na pamet in mali Clio je šel cel krog "na polno". Na tak način kljub samo 200KM zares dobro doživiš čar proge.

Taxi po progi:

Po progi se je možno peljati s Taxijem. Ne vem, če je zdaj kaj drugače, ampak pred dvemi leti sta pravico do vožnje Taxi-ja imela samo Aston Martin in BMW. Z Aston Martinom si se lahko peljal 2 krog na sovoznikovem sedežu po oderuški ceni 400,00 EUR, BMW pa je tam prisoten samo ob določenih dnevih (Cena je podobna, ampak v njem se lahko peljejo trije - M5).

Najem avtomobila za vožnjo po progi:

Okolica proge je posejana s podjetji, ki izposojajo avtomobile za vožnjo po progi. Imajo vse od serijskih npr. Golf GTI, Renault Clio Sport, pa vse do tekmovalnih prototipov, kjer je najemnina več kot 2000,00 EUR za krog (pa jasno da ga ne dajo vskomur).

Za nas navadne smrtnike je torej najbolj ugodna varjanta tega ultimativnega igrišča ta, da damo motor na prikolico, se za nekaj dni utaborimo ob progi, plačamo karte in ogulimo tisti komplet gum, ki ga imamo s seboj. Če se vozite mimo, pa obvezno odpeljite krog po progi s čimerkoli že ste.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, da igrice, ki jih igramo na računalniku nimajo ničesar skupnega z realnostjo, zato je nesmiselno fantazirati o tem, da boš kot "računalnikški dirkač" na progi kaj hitrejši.

No, če progo poznaš iz računalniških igric(simulacij, kjer je ta proga zelo natančno narejena), potem je vsekakor veliko lažje odpeljat "hiter" krog. oz. pač malo hitrejši, da vsaj veš kaj sledi ko divjaš 200km/h po ravnini :)

Z družbo nam je uspelo naprositi lastnika lokalnega podjetja, ki izposoja avtomobile za na progo, da nas je odpeljal en krog s serijskim Renaultom Clio sport (200KM). Možakar je znal progo na pamet in mali Clio je šel cel krog "na polno". Na tak način kljub samo 200KM zares dobro doživiš čar proge.

Joj, da bi mene nekdo peljal z Clio RS na polno po progi :) More bit res hudo.

ps: na netu je blo vidt sliko enga avtodoma z Novomeškimi tablicami na Nordschleifu :D

Popravljeno . Popravil skopusnik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če progo poznaš iz računalniških igric(simulacij, kjer je ta proga zelo natančno narejena), potem je vsekakor veliko lažje odpeljat "hiter" krog. oz. pač malo hitrejši, da vsaj veš kaj sledi ko divjaš 200km/h po ravnini :)

Joj, da bi mene nekdo peljal z Clio RS na polno po progi :) More bit res hudo.

ps: na netu je blo vidt sliko enga avtodoma z Novomeškimi tablicami na Nordschleifu :D

nekaj znano O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zakon mora biti se peljat tam. Imaš več varjanti tam,daljša,krajša.... Tudi jaz bi rad proval odpeljat par krogou :grim :grim :grim

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, da igrice, ki jih igramo na računalniku nimajo ničesar skupnega z realnostjo, zato je nesmiselno fantazirati o tem, da boš kot "računalnikški dirkač" na progi kaj hitrejši. Proga je izjemno zahtevna, saj je zelo hitra in zelo nepregledna, poleg tega pa posejana s počasnimi avtomobili (tudi takimi z zelo neizkušenimi vozniki). Na progi velja pravilo, da lahko prehitevaš samo po levi (tako, kot na običajni cesti). še zlasti je zanimivo veliko spreminjanja višine, kar še poveča razburljivost. Če hočeš po progi voziti hitro, moraš biti res izkušen voznik in odpeljati kar nekaj krogov, da se navadiš. Zaradi dolžine se jo je nemogoče naučiti na pamet, vedno pa moraš upoštevati možnost počasnega vozila za nepreglednim ovinkom.

Hvala za info! Sicer ti pa zagotavljam da se jo zagotov da nauciti na pamet :) Ne računam, da bom na njej hitrejši, ker jo poznam iz simulacij, ampak je to razlog da sploh hočem tja. Ker je daleč najzabavnejša proga v vseh simulacijah. Torej samo VIDETI jo hočem v živo, ne postavljati rekordov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem posnetku, si lahko ogledaš progo ... jaz jo skoraj že znam na pamet :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info! Sicer ti pa zagotavljam da se jo zagotov da nauciti na pamet :) Ne računam, da bom na njej hitrejši, ker jo poznam iz simulacij, ampak je to razlog da sploh hočem tja. Ker je daleč najzabavnejša proga v vseh simulacijah. Torej samo VIDETI jo hočem v živo, ne postavljati rekordov.

Se strinjam. Progo poznam na pamet in to že nekaj let, po preigranih vseh možnih avtomobilističnih igrah :) In res je, to je najbolj zanimiva progra, no pa še Tsukuba :)

Seveda je drugače kot v realnosti, ampak kot zanimivost naj pripomnem, da se dirkači na neznane progre (in za utrditev znanja) pripravljajo tako, da igrajo računalniške simulacije.

Popravljeno . Popravil bobk56
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem posnetku, si lahko ogledaš progo ... jaz jo skoraj že znam na pamet :P

Ma saj sem ze bil tam v živo samo z takim vozilom da bi bilo res škoda dajat dnar za krog. Drugače se mi je pa spet zaluštalo ko pridem domov bom odpelu ksn krog z mojim G25.

Ima še kdo razen Janez123 izkušnjo iz prve roke? Morda kakšen lasten posnetek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem posnetku, si lahko ogledaš progo ... jaz jo skoraj že znam na pamet :P

Uuuuuhhhhuuuu, maus ne vem, če se bomo še lahk s teboj vozl :D . Če boš vozil k na Nurburgringu :baa: potem nimamo šans :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!