Skoči na vsebino

Renault Clio bencin-dizel


gutal85

Priporočene objave

ko smo glih pri olju mnenja prosim

v accordu disel imam olje castrol slx 5-30 v enem letu sem prevozil 8000 kilometrov ali moram resnično menjati olje po enem letu jaz bi ga menjal na dve leti se pravi na 16 do 18 tisoč .

mnenja so različna eni trdijo obvezno menjava vsako leto drugi pa da lahko z longlive olju narediš kamot 30000 tisoč km .

torej kaj menite menjava na dve leti ali ne

Mislim, da je predpisano določeno število kilometrov ali 1 leto. Ravno tako je pri zobatem jermenu, kjer je okoli 100 kkm oz. določeno časovno obdobje, ker s časom preperi. Če bi bil sam na tvojem mestu bi ga zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej... accord je Honda... dela in ne crkne tudi brez olja... pri 8000 pa res nimaš kaj menjavat... ta menjava na leto je marketinška poteza ... isto kot pri mopedih, ko eni menjajo na 6000!... ker tako piše! ...pa ni važno a teraš po pisti ali se jajcaš po nedeljskih izletih...

Vedno se vprašaj, kakšni so ti kilometri in ne koliko ji je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej... accord je Honda... dela in ne crkne tudi brez olja... pri 8000 pa res nimaš kaj menjavat... ta menjava na leto je marketinška poteza ... isto kot pri mopedih, ko eni menjajo na 6000!... ker tako piše! ...pa ni važno a teraš po pisti ali se jajcaš po nedeljskih izletih...

Vedno se vprašaj, kakšni so ti kilometri in ne koliko ji je...

Kaj pa če so večinoma narejeni na kratkih relacijah z veliko hladnimi zagoni?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti. Jaz pustim olje tudi 2 leti v avtu, če ni kilometrov. Tudi jermenov nisem nikdar po letih menjeval. Pa do sedaj še vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no eno leto je minilo včeraj olje+filter+filter nafte bom zamenjal jeseni pred zimo ojle bo imelo okrog 12 tisoč prevoženih .

ketero olje je boljše za acorda, castrol slx5-30 ali Shell Helix 5w30 C2/C3.

mnenja serviserjev so deljena .

v avtu je bilo vedno olje castrol sedaj pa se je politika serviserjev spremenila in vsi prisegajo na shel ali naj zamenjam znamko olja ,ali je to spet marketinška poteza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no eno leto je minilo včeraj olje+filter+filter nafte bom zamenjal jeseni pred zimo ojle bo imelo okrog 12 tisoč prevoženih .

ketero olje je boljše za acorda, castrol slx5-30 ali Shell Helix 5w30 C2/C3.

mnenja serviserjev so deljena .

v avtu je bilo vedno olje castrol sedaj pa se je politika serviserjev spremenila in vsi prisegajo na shel ali naj zamenjam znamko olja ,ali je to spet marketinška poteza

Kot si rekel, verjetno je le politična (finančna) odločitev koncerna.

Zame bi bilo vseeno (in verjetno tudi za avto ;) ), jaz bi izbral tisto kar najdem ugodneje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no eno leto je minilo včeraj olje+filter+filter nafte bom zamenjal jeseni pred zimo ojle bo imelo okrog 12 tisoč prevoženih .

ketero olje je boljše za acorda, castrol slx5-30 ali Shell Helix 5w30 C2/C3.

mnenja serviserjev so deljena .

v avtu je bilo vedno olje castrol sedaj pa se je politika serviserjev spremenila in vsi prisegajo na shel ali naj zamenjam znamko olja ,ali je to spet marketinška poteza

A avtu je vedno bolje,da ostane enako olje kot je bilo notri kajti v mašini ostane nekoliko starega olja in če ni nujno da menjaš znamko ostani na stari znamki.Kar pa se tiče menjave(letne) jaz sem danes menjal na avtodomu (Fiat Ducato) 4 leta staro olje prevoženih pa je bilo SAMO 9 K kil.Tudi to olje,ki je bilo zdaj menjano bo notri sigurno 2-3 leta in se sploh nesekiram kot ti je bilo že rečeno je to SAMO marketinška poteza! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!