Skoči na vsebino

Elektronske volitve (neposredna demokracija)


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Vprašanje, če bo kdaj kak informacijski sistem popolnoma varen a tudi sam članek jasno pove, da je šlo za precej šlampasto narejeno zadevo. Prispevek predvsem opozarja na to, da se sedanji politiki nekam preveč ogrevajo za hitro afirmacijo elektronskih volitev z zaprtokodnimi sistemi raznih zasebnih podjetij, kar seveda ni prava pot.

Zanimivo, da je e-Demokracija tak velik problem, e-bančništvo in e-commerce pa ne, anede ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da je e-Demokracija tak velik problem, e-bančništvo in e-commerce pa ne, anede ;)

Morda pa je problem to, da imajo nekateri ljudje še vedno podzavestno nezaupanje do "tega vraga".

Vem, da so taki.

Predvsem med lepšim spolom jih je veliko. Če kaj ne dela kot bi moralo moja še vedno,

čeprav je vsak dan ureeee na pcju, kliče na pomoč: "Jureee, pc spet noče .. "

Mater kot, da ima to neka svoje hotenja in deluje zato, ker "on" tako hoče ali pa noče.

Za tako sorto ljudi je značilno izražanje:

"Polomilo se je .. " (Ne: polomila sem)

"Pokvarilo se je .. " (samo sebe - al' kaj .. morda celo namerno)

"Polilo se je!" .. (ja sok je kar sam skočil iz kozarca in se lepo urejeno razporedil po tleh kot se šika ...

Dokler bo večina tako gledala na zadevo, bo bolj trda se mi zdi.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da je e-Demokracija tak velik problem, e-bančništvo in e-commerce pa ne, anede ;)

Sam sem tudi do e-bančništva pogosto skeptičen.

BTW, a veš, kako so nedavno hekerji "sesuli NLB Klik"?

8 bumbarjev je doma viselo na compih, logiranih v Klik in s prstom na tipkah F5 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 8 bumbarjev je doma viselo na compih, logiranih v Klik in s prstom na tipkah F5 ...

Logiran, pa delat sranje? No, to so pa res bumbarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi do e-bančništva pogosto skeptičen.

BTW, a veš, kako so nedavno hekerji "sesuli NLB Klik"?

8 bumbarjev je doma viselo na compih, logiranih v Klik in s prstom na tipkah F5 ...

V bistvu ga sploh niso zares sesuli ampak preobremenili, zaštofali - da drugi niso mogli zraven.

Ko so jih pa začeli boleti prstki je bilo pa vse po starem. Jaki anonymusi.

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

Sesuti pomeni, da zadeva crkne in se programerji zafrkavajo par ur, da program postavijo na noge, hekerji gredo pa na pivo na 3M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!