Skoči na vsebino

Novo dirkališče v Medvodah - Idejni projekt


dirkalec1

Priporočene objave

mislim da glede podpore motoristov sploh ni vprašanj..

podpiramo vsa gibanja na področju športnega motociklizma in to bomo tudi pokazali ko bo asfalt položen..

ampak do takrat pa vas mora podpirat marsikdo drug.. da do realizacije sploh pride

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imate izdelano presojo vplivov na okolje?

Če da, kateri so največji problemi umestitve tega projekta v okolje in kako boste te vplive omejevali oz. jih odstranili?

Zakaj je sta objekta kart steze in speeedwaya na posebni lokaciji in ne v sklopu same steze? Na tak način se širi območje najbolj negativnih vplivov.

Ali so zemljišča pridobljena, ali so pridobljeni pogoji in soglasja za infrastrukturo in ali so urejene na vsaj načelni ravni služnostne pogodbe za vse te zadeve?

Točno v kateri fazi postopka je tale zadeva?

Predvidevam, da so bile pripravljene strokovne podlage ob pripravi OPN-ja ali kakšnega starejšega pupa, je ta OPN že sprejet?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s. Spravite tekst na internetni strani skozi word ali open office. Deluje malček neprofesionalno ko prebereš benzinski servis namesto bencinski. Samo nasvet, nič drugega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram takle proekt!

Te pa všečkaj, to je itak vse kar znate.

Se strinjam @m@dness, kot ponavadi, bo seveda največji problem lokalna skupnost, a ob močni podpori bi se to težavo dalo omiliti.

Največji problem bo nesposobnost nosilcev projekta ne pa lokalna skupnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSE SE DA, ČISTO VSE...samo volja je potrebna pa enih par trmoglavih VPLIVNIH zanesenjakov, da projekt rinejo naprej. Denar pa tudi (ziher) je, samo porazdelit ga je treba prav (ampak ne v svoj žep in lastne interese) !!! Če pa bo potrebno karkoli naredit v dobro bit tega pa bomo prvi motoristi to naredili!

pa recimo, kot tudi za vse ostale "projekte", da pomagamo na primer, .....pošlji SMS z besedico SLOMOTO, 1 € na 1919 :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da....

... pa bojo pršli žličkarji.. pa bojo pršli zaščitniki žab... pa metuljev, pa pričev.. paseljubci se bojo prtožil, ko njihovi cucki naujo več mogl srat tam... pa kmetijska zemljišča, pa hrup, pa civilna iniciativa za to, pa civilna iniciativa za ono, pa Svet na Kanalu A bo podpihoval to pa ono pa tisto, pa POP TV... pa na SLO 1 bojo govorl.. ja to so pa sami norci, k bojo zdej pa tle norel....jih je treba potolčt....

POZABITE.

V naši gnili državi do tega ne bo prišlo... vsaj še 20 let ne, dokler se vsi samo sami s sabo ukvarjamo pa bombandiramo drug druzga...

Drugače pa PODPIRAM in dam en velik +

nardit pa itak nimam kej druzga ko dat en velik plus.... al pa če dam masko na glavo pa transparent v roke pa na cesto...to je zdej modern...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da....

... pa bojo pršli žličkarji.. pa bojo pršli zaščitniki žab... pa metuljev, pa pričev.. paseljubci se bojo prtožil, ko njihovi cucki naujo več mogl srat tam... pa kmetijska zemljišča, pa hrup, pa civilna iniciativa za to, pa civilna iniciativa za ono, pa Svet na Kanalu A bo podpihoval to pa ono pa tisto, pa POP TV... pa na SLO 1 bojo govorl.. ja to so pa sami norci, k bojo zdej pa tle norel....jih je treba potolčt....

POZABITE.

V naši gnili državi do tega ne bo prišlo... vsaj še 20 let ne, dokler se vsi samo sami s sabo ukvarjamo pa bombandiramo drug druzga...

Drugače pa PODPIRAM in dam en velik +

nardit pa itak nimam kej druzga ko dat en velik plus.... al pa če dam masko na glavo pa transparent v roke pa na cesto...to je zdej modern...

ja, žal je res tak kot si naštel in povedal!!!

noo te pa se zmenimo, pa že kr predčasno vletimo z maskami na cesto,....sicer pa če imamo čelado na glavi bo čist zadost, :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh nevem kam nej se grem vozit letos... Lendava, Vipava, hmmm Medvode? :kva1:

Sej bomo kmal mel 3 dirke MotoGP-ja, kokr španci :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav bi vsako dirkališče 1000x podprl mislim da nima nekega smisla preveč se ukvarjat z tem ker glede na trenutno situacijo ne vem če ima kdo minimalno možnost da skupaj spravi potreben kapital za investicijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kukr so že zapravili za vseh teh nevemkoliko projektov... pa če se bi v začetku vsi skupaj spravili in naredili en projekt... bi od vsega tega ostalo toliko denarja, da bi dirkališče najbrž že zgradili....

tko pa x projektantov... x projektov... 0 investitorjev... in x 2 ljudi proti ( takih ljudi, kot sem napisal v prejšnjem postu)...

Ko smo že pri podporah... podpiram projekt v okolici Lj.... pa govorite kolikor hočete, da se vse dogaja v Ljubljani... pa žabarji..pa tko naprej...

..ampak kdo bo hodil s primorske v Lendavo..al pa gorenjske...dolenjske... to je vse 250 km + v eno stran.. če je pa v Lj, pa imajo vsi manj kot 100- max150 km.

Plus tega je treba gledat bližino sosednjih dirkališč (Panonija, Grobnik....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav bi vsako dirkališče 1000x podprl mislim da nima nekega smisla preveč se ukvarjat z tem ker glede na trenutno situacijo ne vem če ima kdo minimalno možnost da skupaj spravi potreben kapital za investicijo.

jaz pa mislim da je ravno zdaj pravi čas za to.. država krvavo potrbuje vlagatelje, ki bodo zaposlili gradbenike, kupovali material in na koncu tudi zaposlili x ljudi za delo na takem objektu.. če je kdaj pravi čas je to zdaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kukr so že zapravili za vseh teh nevemkoliko projektov... pa če se bi v začetku vsi skupaj spravili in naredili en projekt... bi od vsega tega ostalo toliko denarja, da bi dirkališče najbrž že zgradili....

tko pa x projektantov... x projektov... 0 investitorjev... in x 2 ljudi proti ( takih ljudi, kot sem napisal v prejšnjem postu)...

Ko smo že pri podporah... podpiram projekt v okolici Lj.... pa govorite kolikor hočete, da se vse dogaja v Ljubljani... pa žabarji..pa tko naprej...

..ampak kdo bo hodil s primorske v Lendavo..al pa gorenjske...dolenjske... to je vse 250 km + v eno stran.. če je pa v Lj, pa imajo vsi manj kot 100- max150 km.

Plus tega je treba gledat bližino sosednjih dirkališč (Panonija, Grobnik... .)

kaj pa je 250 km? ... to niti 3 ure vožnje ni?

kaj misliš koliko pa imamo štajerci ali še boljše prekmurci do grobnika, pa nas/jih je blo vedno polno doli.. ne samo to, še 1 dan prej smo hodli gor da smo lahko ta prespali in se spočiti drug dan po pisti vozli.. talk da lepo prosim ne mi z nekimi razdaljami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: Banda nehte s to depro pa razmišljajte pozitivno :kva2: Samo vztrajno naprej, enkat bo že nekaj ratalo!! V Medvodah je ogromno motoristov in če vsak mal vpliva na starejše.... :OK: .

Hja tak projekt za eno ornk firmo ni lih neki zalogaj .... ampak ker je kriza bi bli verjetno kar veseli :OK: Vsekakor pa je pomembno da cekini ne odtekajo lih na stu koncev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je 250 km? ... to niti 3 ure vožnje ni?

kaj misliš koliko pa imamo štajerci ali še boljše prekmurci do grobnika, pa nas/jih je blo vedno polno doli.. ne samo to, še 1 dan prej smo hodli gor da smo lahko ta prespali in se spočiti drug dan po pisti vozli.. talk da lepo prosim ne mi z nekimi razdaljami...

... kaj pa se pol pritožuješ... pa se pelji v španijo... tam majo polno dirkališč, pa še pozimi lahka voziš.... :OK:

..nekateri pa bi najbrž šli na dirkališče za 2 uri...samo ljubiteljsko-rekreativno..in ne za cel vikend... Za takrat pa je 6 ur vožnje ke pa nazaj za en dan kar malo veliko..a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim da je ravno zdaj pravi čas za to.. država krvavo potrbuje vlagatelje, ki bodo zaposlili gradbenike, kupovali material in na koncu tudi zaposlili x ljudi za delo na takem objektu.. če je kdaj pravi čas je to zdaj!

Daleč od tega. Žal. So v ozadju čisto druge igrice, kar se gradbeništva tiče.

:worship: :worship: :worship: Banda nehte s to depro pa razmišljajte pozitivno :kva2: Samo vztrajno naprej, enkat bo že nekaj ratalo!! V Medvodah je ogromno motoristov in če vsak mal vpliva na starejše.... :OK: .

Hja tak projekt za eno ornk firmo ni lih neki zalogaj .... ampak ker je kriza bi bli verjetno kar veseli :OK: Vsekakor pa je pomembno da cekini ne odtekajo lih na stu koncev.

Mah.

Dokler se ne bo pojavilo podjetje, ki bo takoj na začetku prišlo ven z celovito presojo vplivov na okolje, točno določenimi rešitvami in pa dobro PR podporo (beri: imelo najeto kvalitetno PR podjetje) je vse skupaj popolna bedarija in pa nategovanje folka.

SMS - i za dirkališče? Pa saj niste normalni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KeC glede na to da nisi dobil odgvorov na dobra vprašanja sklepam, da gre še za en nateg ali pa kaj podobnega kot pri vseh dosedanjih "projektih".

Ne znam si predstavljat, da bi katera občina rekla ne nekaj milijonski investiciji na njihovem območju in nato nekaj deset delovnim mestom. Ampak pri nas se ve začne in konča pri denarju... mi bi vsi samo nekaj črpali od bog ve kod.

Če zgradijo nekaj vsaj malo podobnega pravi pisti (Raceland in Marof že obstajata) pridem vozit.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec je, da lokacija ni napačna, ni v sklopu kakšnih naravovarstvenih varovalnih pasov, ni drugih varovanih območij, lastništvo je dokaj homogeno (dve župniji sta lastnici večine parcel), je pa po trenutno veljavnem planu nezazidljiva. Predvidevam, da so bile pripravljene strokovne podlage za pripravo novega OPN-ja. Ampak na tak način se pač takšnih investicij ne gre in pika.

Najbolj realna mi deluje širitev Racelanda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Predvidevam, da so bile pripravljene strokovne podlage za pripravo novega OPN-ja. Ampak na tak način se pač takšnih investicij ne gre in pika.

Ravno včeraj sem gledal ponovitev oddaje na TVS ki jo vodi Slak, ko so govorili ravno o OPN-jih in gradbenih dovoljenjih. NIsem vedel, da je toliko ene nesposobnosti na naših ministrstvih. Predvsem to, da namesto da odgovarjajo v zakonskih rokih 30 dni si za to vzamejo 8 mesecev in da za ureditev gospodarske cone na področju nekdanje vojašnice čakajo že 5 let na dovoljenje za spremembo OPN-ja.

Hec je, da lokacija ni napačna, ni v sklopu kakšnih naravovarstvenih varovalnih pasov, ni drugih varovanih območij, lastništvo je dokaj homogeno (dve župniji sta lastnici večine parcel), je pa po trenutno veljavnem planu nezazidljiva...

Jah, potem je navečja težava investitor in denar. Kot sem že enkrat napisal v eni drugi temi o istem dirkališču;

- dirkališče ne sme koštati več kot 25 mio EUR (ker drugače nima ekonomske računice)

- stvarni vložek investitorja mora biti najmanj 15 mio EUR

Glede na trenutno finančno situacijo v državi in glede na to, kako pogumno nastopata Černač in Žerjav na TV, bi ju bilo precej enostavno javno pritisniti z dovoljenji in jim dati 6 mesecev časa, da se odločijo, ali se tak projekt lahko gradi na tem območju ali ne.

Glede na to, da sta lastnici zemlje dve župniji; ali je kdo odgovorne na župnijah vprašal če bi to zemljo sploh prodali (glede na to, da se s tem lahko zamerijo svojim faranom)?

Ali sem že napisal da mora imeti investitor vsaj 15 mio EUR lastnih sredstev in da projekt ne sme biti dražji od 25 mio EUR (sej vem da sem, ampak bom to še enkrat zapisal)? Ker tak projekt za 330 mio EUR pač nebo šel nikoli skozi ker nebi bil rentabilen in ker ni v Sloveniji nikogar, ki bi bil tako nor in bi dal 330 mio EUR za tak projekt.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev ima dost zemljišč, da bi z lahkoto naredila dirkališče, pa še žegnal bi lahko pred vsako dirko. Pomoje, bi jim bilo bolj smotrno vlagat v dirkališče na svoji zemlji ne pa se jit s T2 in podobnimi glupostmi.

še vedno mislim, da bi bilo idealno nekje na Krasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem gledal ponovitev oddaje na TVS ki jo vodi Slak, ko so govorili ravno o OPN-jih in gradbenih dovoljenjih. NIsem vedel, da je toliko ene nesposobnosti na naših ministrstvih. Predvsem to, da namesto da odgovarjajo v zakonskih rokih 30 dni si za to vzamejo 8 mesecev in da za ureditev gospodarske cone na področju nekdanje vojašnice čakajo že 5 let na dovoljenje za spremembo OPN-ja.

Tista oddaja ni za govorit.

So malo mešali jabolka pa hruške potem pa še malo kislega zelja in repe notri nametali. V glavnem brez repa in glave.

O pravih problemih prostorskega načrtovanja in zakonodaje niso spregovorili skorajda nič.

V te probleme se tukaj res ne mislim spuščati, ker so preobširni.

še enkrat na kratko. Tujega investitorja pri takšni zakonodaji in postopkih tukaj ne bomo dobili. Domači pa bo moral imeti obilo potrpljenja in bo moral na začetku žrtvovati nekaj denarja za pripravo trdnih argumentov (presoja vplivov, poslovni načrt, tržna analiza, ipd.). Brez tega ne bo šlo in pika!

Jamranje kako so pa krivi neki ptičjeljubci pa lokalne skupnosti in podobno pa sodi v vrtec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jamranje kako so pa krivi neki ptičjeljubci pa lokalne skupnosti in podobno pa sodi v vrtec.

...pa pejt za njihovo vzgojiteljico....

..v vse se spuščajo... povsod mešajo drek, povsod jih je dovolj in preveč... povsod se pritožujejo, povsod imajo vpliv, najbolj žalostno pa je, da jim povsod popuščajo, sam da majo mir pred njimi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!