Skoči na vsebino

Novo dirkališče v Medvodah - Idejni projekt


dirkalec1

Priporočene objave

...pa pejt za njihovo vzgojiteljico....

..v vse se spuščajo... povsod mešajo drek, povsod jih je dovolj in preveč... povsod se pritožujejo, povsod imajo vpliv, najbolj žalostno pa je, da jim povsod popuščajo, sam da majo mir pred njimi....

· če uničujemo stvari, ki jih je naredil človek, je to vandalizem

če uničujemo stvari, ki nam jih je dala mati narava, je to napredek...

‎"kako strašná slepota je človeka"

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

· če uničujemo stvari, ki jih je naredil človek, je to vandalizem

če uničujemo stvari, ki nam jih je dala mati narava, je to napredek...

‎"kako strašná slepota je človeka"

:closedeyes:

Že res Alla.

A nekaj se je treba odločiti. Iti naprej ali nazaj. Jaz sem sicer za nazaj, a večina hoče naprej.

In ko se gre naprej je dobro pogledati kako, pa raje danes kakšno rožico pohoditi in kakšnega vrabca z vetrnico sklatiti, kot jutri celo njivo uničiti in jate postrupiti.

In teli naravovarstveniki in "naravovarstveniki" gredo reševati eno marjetico i enega vrabca in puste crkniti jato golobov. Figurativno seveda...

Večini se gre za medijske nastope, z njimi povezan denar ali politično bodočnost. Mene ne morejo več farbat!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

· če uničujemo stvari, ki jih je naredil človek, je to vandalizem

če uničujemo stvari, ki nam jih je dala mati narava, je to napredek...

‎"kako strašná slepota je človeka"

:closedeyes:

res je Alla.

... veliko ljudi je "ekološko usmerjenih"... so za zeleno energijo... nič kajenja iz dimnikov, nič nuklearnih odpadkov, nič jezov in poplavljanja območij, nič solarnih celic na hišah, nič vetrnic na pobočjih, nič več avtomobilov na bencin, k smrdijo, nič kmetov, ko zlivajo gnojnico pa smrdijo v okolico, nič sprehajalcev psov ko serjejo po travnikih, nič policajev, ki nadlegujejo občane....

btw... ko sem omenil solarne celice... pa električne avtomobile..

..te še enkrat citiram:

"kako strašná slepota je človeka"

proizvodnja 1m2 električnih solarnih celic povzroči nekaj ton nevarnih odpadkov, ki seveda ostanejo na zemlji.

Da napolniš z energijo električni avto, je treba najprej zajeziti reko, ali kuriti premog, ali pihati veter, to energijo transformirati v mehansko gibanje, mehansko gibanje v elektriko, elektriko transformirati , polniti akumulatorje, akumulatorji pa šibajo avto...

.. aja pa pozabil sem napisati izkoristek vseh teh naprav, da se avto z enim polnjenjem prepelje nekaj km...

Alla... ni to napisano tebi..NORC te ma rad :004 ..... napisal sem tako na splošno, ko me je ravno danes sodelavec razpizdil o neki podobni tematiki....pa sem se malo razpisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tej pa nič ne delajmo... peš okoli, z loki pa kamni ubijajmo za hrano... ogenj si pa z palčkami prižgimo :BUA:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tej pa nič ne delajmo... peš okoli, z loki pa kamni ubijajmo za hrano... ogenj si pa z palčkami prižgimo :BUA:

Bolje bi bilo! Eni to že znamo, nekateri se tega ne boste nikoli naučili, ker ste sužnji moderne dobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kaj pa se pol pritožuješ... pa se pelji v španijo... tam majo polno dirkališč, pa še pozimi lahka voziš.... :OK:

..nekateri pa bi najbrž šli na dirkališče za 2 uri...samo ljubiteljsko-rekreativno..in ne za cel vikend... Za takrat pa je 6 ur vožnje ke pa nazaj za en dan kar malo veliko..a ne?

še nisi bil na pravem dirkališču ne? .. ko boš boš razumel zakaj ne za 2 uri in podobna sranja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sploh ne bom več komentiru, da ne bo administrator mel preveč dela z brisanjem mojih prispevkov!

Edin pohvalil bi ljudi, ki kljub temu da imamo že med motoristi problem z večinsko podporo ideji o dirkališču še vedno vlagajo trud .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje bi bilo! Eni to že znamo, nekateri se tega ne boste nikoli naučili, ker ste sužnji moderne dobe.

Dobro razmišlaš, js bom kr suženj moderne dobe... upam da mi to suženjstvo prinese srečno družino, mirno življenje, pa da si bom lahko privoščil use kar si bom želeu in da me ne pobere pri 70 ... ti pa kr po svoje :music4:

moderna doba mi da vsakodnevni užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo, da se o tem pogovarja a dokler ne vidim kdo stoji za samim projektom in dokler se ne zakoplje prva lopata ne prispevam niti € vseh ugibanj in raznih debat se bom pa do takrat vzdržal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edin pohvalil bi ljudi, ki kljub temu da imamo že med motoristi problem z večinsko podporo ideji o dirkališču še vedno vlagajo trud .

...narobe si zastopil...

...med motoristi in "normalno razumevajočimi" državljani je sigurno 100% podpora glede gradnje dirkališča, tudi jaz absolutno podpiram, pridem celo z lopato pomagat, če je treba, al pa s krampom....problem je v peščici "nerazumevajočih" in na drugi strani nesposobnih, samihsebe boječih uradnikov, ko ti zjebejo cel sistem, voluharjev, ki pokradejo polovico sredstev in drugih voluharjev, ki pristavljajo svoje piskrčke...itd.

....sam sem v modelarskem klubu in v podobnem položaju iskanja zemljišča za modelarsko pisto, ker nas je neka civilna iniciativa pregnala prvo zaradi hrupa,.... pa smo dali delati meritve hrupa (rezultat daleč pod dovoljeno mejo), potem so klicali policijo kar naprej, ker smo jim leteli nad glavami (zanimivo, da se prej tam ni nihče sprehajal), pa potem da smo uničili kmetijsko zemljišče (imeli smo lepo pokošeno travo na pašniku).... kršili smo brniški zračni prostor (zanimivo, da nam tega niso povedali z Brnika)....pa da ne naštevam preveč....

..povem samo, da se v današnjem času v naši gnili državi lahko vsak spušča v vsakega, vsakemu prepreči ali pa vsaj zavleče kako stvar pri gradnji...itd...

..še en primer:

sosed ne more dobiti gradbenega dovoljenja za hišo, ker so zdaj ugotovili, da je cela cesta privatna..... a ta asfaltna cesta z javno razsvetljavo, vodovodom, elektriko... vodi do naselja z nekaj dest, mogoče sto in še več hišami....ki sevede imajo gradbena dovoljenja....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem našem današnjem svetu, da bi se delala neka stvar v katero je treba prej veliko vložit

Bi se pa to lahko veliko bolj realiziralo, sam je tu velik problem: lokacija je v slo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...narobe si zastopil...

...med motoristi in "normalno razumevajočimi" državljani je sigurno 100% podpora glede gradnje dirkališča, tudi jaz absolutno podpiram, pridem celo z lopato pomagat, če je treba, al pa s krampom....problem je v peščici "nerazumevajočih" in na drugi strani nesposobnih, samihsebe boječih uradnikov, ko ti zjebejo cel sistem, voluharjev, ki pokradejo polovico sredstev in drugih voluharjev, ki pristavljajo svoje piskrčke...itd.

....sam sem v modelarskem klubu in v podobnem položaju iskanja zemljišča za modelarsko pisto, ker nas je neka civilna iniciativa pregnala prvo zaradi hrupa,.... pa smo dali delati meritve hrupa (rezultat daleč pod dovoljeno mejo), potem so klicali policijo kar naprej, ker smo jim leteli nad glavami (zanimivo, da se prej tam ni nihče sprehajal), pa potem da smo uničili kmetijsko zemljišče (imeli smo lepo pokošeno travo na pašniku).... kršili smo brniški zračni prostor (zanimivo, da nam tega niso povedali z Brnika)....pa da ne naštevam preveč....

..povem samo, da se v današnjem času v naši gnili državi lahko vsak spušča v vsakega, vsakemu prepreči ali pa vsaj zavleče kako stvar pri gradnji...itd...

..še en primer:

sosed ne more dobiti gradbenega dovoljenja za hišo, ker so zdaj ugotovili, da je cela cesta privatna..... a ta asfaltna cesta z javno razsvetljavo, vodovodom, elektriko... vodi do naselja z nekaj dest, mogoče sto in še več hišami....ki sevede imajo gradbena dovoljenja....

lp

Prej kot bodo ljudje sprejeli, da niso vedno vsi za vse in da je pravica posameznika, da se z nečim ne strinja prej bo bolje za vse.

Verjamem, da se neko modelarsko društvo ne more postaviti bo robu interesom kakšnih močnejših skupin in da lahko potegne krajši konec. Imate pa pravico dokazovati svoj prav. In ravno tako imajo pravico dokazovati svoj prav tudi okoljevarstveniki, jebat ga to je demokracija.

In še enkrat poudarjam, investitor, ki tega ne pričakuje je neresen in pika. Če pa to pričakuje pa se lahko na to pripravi in ni ga boljšega načina kako pavšalnim argumentom zapreti gobec kot z dobro dozo znanstveno in PR- podprtimi argumenti. Teh pa še nisem slišal od nikogar.

Pa še malo offtopic. To kar si napisal za tvojega soseda pač ne drži vode kakorkoli obrneš. Veliko se lahko zakomplicira pri pridobivanju gradbenega dovoljenja obstaja pa tudi veliko rešitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ah Kec!! Za vse kar birokracija zajebe pa le ni rešitev če jo nekateri nočejo. Sevede nimam v mislih "Nelegalnih rešitev" ker vsi vemo da z dnarjem lahko dosežeš karkoli. A ni zanimivo kako je Zoki brez problema postavil stadion tik poleg naselja stolpnic ki večkat do polnoči nimajo miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Kec!! Za vse kar birokracija zajebe pa le ni rešitev če jo nekateri nočejo. Sevede nimam v mislih "Nelegalnih rešitev" ker vsi vemo da z dnarjem lahko dosežeš karkoli. A ni zanimivo kako je Zoki brez problema postavil stadion tik poleg naselja stolpnic ki večkat do polnoči nimajo miru.

Prave ljudi na prava mesta.Pa ne bo problemov.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravi čas je že, ampak še vedno ne vem KDO bi dal denar za investicijo? država ga nima, domače firme tudi ne, domače banke so bankrotirane - kdo torej? aja kakšen čudežni tuji investitor iz ZDA, saudske arabije, rusije,....? to zgodbo smo že dostikrat slišali pa ni bilo nič. smo preveč "investicijam in poslu" neprijazna država.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni blo včeraj nekaj govora o volonterih v Laguni Seci ipd.

Mogoče se pa tile v Medvodah nagibajo k takemu in bodo pisto & okrog piste naredili na horuk - brigade, dirke, treninge oz. vožnjo pa prav tako naredili dostopno vsem ki imajo motor in zaščitno opremo, če pa kaj viška ostane od kake dirke pa v dobrodelne namene ! :grim :OK:

al sem mogoče v napačni državi ???!!! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa všečkaj, to je itak vse kar znate.

Največji problem bo nesposobnost nosilcev projekta ne pa lokalna skupnost.

Všečkam, lajkam, followam,

česa drugega itak ne znam :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, kaj pa http://www.petrolija.com/ ? Vidim, da so tako aktivni, da je spletna stran konstantno preobremenjena z obiskovalci in zato nedostopna ... :kva2:

Firma tudi zgledno slovenska - vsi računi blokirani, prihodkov lani 0, zgube 426.252 € ... upam ,da ste pridno vlagali dnar v to zgubo, za "našo, skupno stvar - DIRKALIŠČE!" ?

Ajde, pjebi, kam gremo dirkat ta vikend?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, kaj pa http://www.petrolija.com/ ? Vidim, da so tako aktivni, da je spletna stran konstantno preobremenjena z obiskovalci in zato nedostopna ... :kva2:

Firma tudi zgledno slovenska - vsi računi blokirani, prihodkov lani 0, zgube 426.252 € ... upam ,da ste pridno vlagali dnar v to zgubo, za "našo, skupno stvar - DIRKALIŠČE!" ?

Ajde, pjebi, kam gremo dirkat ta vikend?!

Kje si se pa ti spomnil na Petrolijo? Si obudil vse teme na motosvetu o Petroliji... :smoke:

BTW. Meni dela njihova stran in dirkališče izgleda super. Na slikcah.... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si se pa ti spomnil na Petrolijo? Si obudil vse teme na motosvetu o Petroliji... :smoke:

BTW. Meni dela njihova stran in dirkališče izgleda super. Na slikcah.... :kva2:

Kar tako, malo sme šel počekirat, kako napreduje gradnja :-)

Me pa zanima - ali je kdo tukaj, ki je vložil kaj cvenka v ta projekt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a dirkališče da bomo dobili?

spet? še eno?

huraaaa!!!

:kva2:

drugače sem pa pravkar podpisal podporo (karkoli to že pomeni).

vidim da nas je približno 1000, jaz dam 100€, takoj.

bi tak dnar kaj koristil (100.000€ ?) ali to nebi bilo omembe vredno?

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Slovekistanu lahko na dirkališče kar pozabimo. Na žalost :(

In glede na to, da živimo v pajzlu, kjer rabiš 3,5h iz enega konca do drugega, a je to mogoče problem? v radiju 500 km iz LJ imaš 13 dirkališč. Če se je pa problem usest na motor ali v avto pa se peljat 200 km daleč do dirkališča, pol bo problem tud 100 km na drugi konc slovenije peljat. Kjer je volja je pot, ampak itak je najlažje jamrat pa jokat pa nič narest. Grda, grda država, k noče mi noče piste za blokom postavit, da bi lahko zjutri direkt iz spalnce štartala na polno v prvi ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In glede na to, da živimo v pajzlu, kjer rabiš 3,5h iz enega konca do drugega, a je to mogoče problem? v radiju 500 km iz LJ imaš 13 dirkališč. Če se je pa problem usest na motor ali v avto pa se peljat 200 km daleč do dirkališča, pol bo problem tud 100 km na drugi konc slovenije peljat. Kjer je volja je pot, ampak itak je najlažje jamrat pa jokat pa nič narest. Grda, grda država, k noče mi noče piste za blokom postavit, da bi lahko zjutri direkt iz spalnce štartala na polno v prvi ovinek.

vse lepo in prav, ampak vseeno si naša mala deželica zasluži svoje dirkališče, koliko vrhunskih dirkačev smo že imeli, ki so včasih dirkali tudi na slovenskih dirkah, pa čeprav takrat po cesti, in tudi zaradi takih kot si ti sedaj in za prihodnost slovenskega cestnohitrostnega motociklizma bi si pomoje zaslužili eno stezo, sej ne rabimo GP-ja in SBK-a pripeljat k nam, ker itak nimamo dnarja za to, sam lahko bi pa kej blo :closedeyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!